TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Blok Flüt

için 415 sonuç bulundu.

Blok Flüt

Blok flüt okullarda eğitim amaçlı kullanılan en yaygın müzik aleti ama aynı zamanda profesyonel açıdan da tercih edilen ciddi bir enstrüman. Bir blok flüt satın almadan önce onların özellikleri, çeşitleri ve nasıl çalınabilecekleri hakkında genel bilgileri edinme fırsatını kaçırmayın.

Blok Flüt Nedir?

Blok Flüt Nedir?

Blok flüt, düz şekilli olan, (arkadaki tek delik hariç) delikleri önde bulunan bir flüt çeşididir. Bu açıdan yan flütten ayrılır. Blok flüt malzemeleri plastik, ahşap ve bazen fildişidir. Blok flüt özellikleri yumuşak, hoş bir sesinin olmasının yanı sıra pratik biçimde taşınabilmesidir. Dolayısıyla, okullardaki müzik dersleri için en çok tercih edilen müzik aletidir. Okullarda tercih edilmesi onun yalnızca çocuklara yönelik olduğu izlenimini yaratmamalı. Plastik okul flütleri aslında sadece başlangıç seviyesidir. Ahşap blok flüt nota açısından kısıtlı görünse de 3 oktava kadar ses çıkarabilir. Blok flüt çeşitleri alto flüt ve soprano flüt diye ayrılır. Soprano flüt daha kısa ve incedir, alto flüt daha uzun ve kalındır. İki flütü ses perdelerinden de ayırmak mümkün. Bas ve tenor flütler de mevcut.

Blok Flüt Nasıl Çalınır?

Blok Flüt Nasıl Çalınır?

Profesyonel blok flüt çalmak çok daha ileri seviyededir ve bol pratik gerektirir. O yüzden standart plastik bir flütü nasıl çalacağınızı öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Blok flütün üstünde hava verilen bir baş kısmı ve gövdesinde biri arkada olmak üzere toplam sekiz delik vardır. Blok flüt notaları belli delikleri parmaklarla kapatıp belli açık bırakırken üstten hava vererek çıkartılır. Bunları görsel olarak algılayıp öğrenmeniz daha kolay. Bunun için hem notaların yerlerini gösteren hem de bu enstrümanla çalınabilecek bazı şarkıların notalarını veren bir blok flüt metodu ideal. Ayrıca çevrim içi fotoğraflar, çizimler ve videolar da yardımcı olacaktır. Blok flütünüzü sağlıklı kullanabilmek adına, baş kısmını sık sık çıkarıp temizlemeyi unutmayın.

Blok Flüt Fiyatları

Blok Flüt Fiyatları

Blok flüt fiyat açısından geniş bir yelpazede yer alır. Okullarda eğitim amaçlı kullanılan plastik blok flütler en ekonomik olanları. O yüzden çocuğunuz için bunlardan birini rahatlıkla alabilirsiniz. Flütü okul dışında profesyonel bir çalgı olarak kullanmayı amaçlıyorsanız öğrenci flütlerinin ses kalitesi ve dayanıklılığı yetersiz gelecektir. O zaman ileri seviyedeki ahşap flütlere bakmalısınız. Yamaha, Manuel Raymond, Sesenta, Vater, Hohner, Helvacıoğlu, Boss, Bartolini, Mavis, Nino, Vivaldi ve diğer blok flüt markaları gerek okul için gerekse profesyonel blok flüt çeşitlerini beğeninize sunmakta. Blok flütün yanı sıra klarnet, mızıka, yan flüt, pikolo, saksafon, melodika, trompet, kornet, flugelhorn, ney, trombon, kaval, mey, tuba, suzafon, korno, obua, fagot ve marching brass da Nefesli Çalgılar kategorimizde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Acepro (4)
Barcelona (1)
Bianca (1)
Boss (1)
Carvin (1)
Dadi (1)
(131)
DR (1)
Eno (1)
Focal (1)
Fox (5)
Gemini (1)
Hohner (2)
Jwin (1)
Mavis (1)
Nino (1)
Sesenta (4)
Suzuki (3)
Vater (2)
wisemann (1)
Yamaha (110)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(60)
ve üzeri (74)
ve üzeri (78)
ve üzeri (79)
ve üzeri (82)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL