TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Mızıka

için 723 sonuç bulundu.

Mızıka

Bir müzik aleti olan ve temelde tasarımsal olarak benzer olmasına rağmen iki farklı tür barındıran mızıka, renkli modeller de barındıran bir üründür. Diatonic ve Chromatic Harmonica isimlerine sahip mızıka çeşitleri arasında delik sayısı açısından farklılık bulunmaktadır. Diatonic isimli mızıka çeşidi genellikle 10 deliğe sahip olup, temel notaları barındırmaktadır. Chromatic modellerde ise 10, 12 veya 14 delik bulunurken; bazı ürünlerde yer alan pompa isimli mekanizma ile bir oktavı oluşturan 12 sesi çıkartmak mümkündür. Barındırdıkları bu temel farklılıklar nedeniyle farklı tür müziklere dair yetkinlikleri bulunan mızıkalar arasında seçim yaparken hangi tür müziği sevdiğinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Zira Chromatic modeller, yahut bilinen adıyla kromatik mızıka, armoni yapılarının çok sayıda ses ve geçiş ihtiyacını karşılamasından ötürü klasik müzik, caz ve latin müziği çalmaya elverişlidir. Oysa diatonic mızıkalar ise blues ve rock türü müziklerde daha çok tercih edilmektedir.

Mızıka Çalmanın Püf Noktası

Mızıka Çalmanın Püf Noktası

Mızıka kullanımı konusunda atılması gereken ilk adım, türüne göre icra etmeyi sevdiğiniz müziğin elverişli olduğu mızıkayı keşfetmektir. Bu keşif sonrası sahip olacağınız mızıkayı düzgün tutmayı öğrenerek, doğru bir performans ortaya koyma adına en ciddi adımı atabilirsiniz. Sağlaklar için, sol el baş parmağı ve işaret parmağının arasına oturtulan mızıkanın ağza paralel biçimde tutulması ve sağ elin de ideal biçimde mızıkayı tamamen kapatacak biçimde sol el üstüne kapatılması ile düzgün tutma işlemi gerçekleşmektedir. Bir sonraki adımda ise tüm mızıka notaları için en önemli kısmı geride bırakmak, single note şeklinde anılan tek notayı çıkarabilmek gelmektedir. Bir tek notanın düzgün çıkması, bir delik haricindeki deliklerin kapatılarak mızıkaya üflenerek içeri çekilme suretiyle çıkarılan sesi kast etmektedir. Bu işlem, aynı zamanda mızıka çalmak konusunda en önemli hususa karşılık gelmektedir. Single note çıkarabilmek konusunda belli başlı teknikler arasında üç detay dikkat çekmektedir. İlki, dilin u şeklini alarak yuvarlanması ve mızıkaya yapıştırılarak hava alışverişini dilin yuvarlağının tam ortasından gerçekleştirilmesi ile sağlanır. Bu yol, genetik bir özellik gerektirdiği için herkes tarafından sağlanamamaktadır. İkinci yol ise, dil kullanılarak üflenecek deliği ağzın sağ veya sol tarafında bırakılması ve dil ile diğer tarafta kalan deliklerin kapatılmasından ibarettir. Ayna karşısında pratik yapılarak elde edilecek üçüncü teknik ise dudakların balık dudağına benzer biçime getirilmesi ve hava girip çıkacak sadece bir delik genişliği yerin bırakılması ile mızıka çalarak sağlanmaktadır. Dilediğiniz türde şarkı çalabileceğiniz mızıkanız için ilk pratiği atlatmanız, single note aşamasını aşmanız için bazı durumlarda bir ilâ iki hafta pratik yapmanız gerekmektedir. Püf noktası olarak nitelendirilebilecek bu aşamaları geride bırakmanız, mızıka çalmak için hazır olduğunuz anlamı taşımaktadır. Üflemeli veya Nefesli Çalgılar denildiğinde akla gelen ürünler arasında ilk sırada yer alan mızıka, kullanım kolaylığının yanı sıra taşınabilirlik ve estetik görünüm açısından da başarılı bir performans vaat etmektedir. Siz de sevdiğiniz müzik türüne uygun mızıkayı bularak, tüm ürünlerin özelliklerini inceledikten sonra sayfamız üzerinden alışverişinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Mızıka Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Mızıka Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Basit bir çalışma prensibi bulunan ve bol pratik ile kısa sürede istenilen kullanım seviyesine çıkmaya elverişli bir Müzik Aletleri olan mızıka, kromatik ve diatonik mızıka olmak üzere iki farklı çeşit barındırmaktadır. Delik sayıları ve dolayısıyla elverişli olduğu müzik türleri açısından farklılık gösteren bu iki çeşidin sahip olduğu pek çok model bulunmaktadır. Sahip olunan delik sayısı ve dâhil olduğu çeşit açısından mızıka fiyatları farklılık göstermektedir. Doğru ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken iki husustan birisi, hangi müzik türüne yatkın olduğunuzu tespit etmektir. Ardından, kullanım seviyenize elverişli olan çeşit ve modeli seçerek mızıkanızı sipariş edebilirsiniz. Armonika adıyla da anılan mızıkalar arasında tercihinizi yapabileceğiniz pek çok alternatifiniz bulunmaktadır. Mızıka çalma konusunda heves eden ve üzerinde çalışarak bu konuyu kademe kademe başarabileceğine inanan herkesin üflemeli türde yer alan bu müzik aletini çalabilmesi söz konusudur. Başlangıç için kullanılması gereken mızıka 10 delikli modeller arasından tercih edilirse, doğru adımların daha kolay atılacağı aşikardır. Tek nota üflemeyi başarmanın akabinde bend benzeri daha profesyonel kullanımlara geçilebilmektedir. Aşamaları sabırla takip ederek, hevesinizi profesyonel bir uğraşa dönüştürmeniz mümkündür. Hem bir hobi edinmek hem de dinlemeyi sevdiğiniz müzik türünde parçaları icra edebilmek için pratik bir çözüm olan mızıkanın günümüzde pek çok farklı marka tarafından üretilen, farklı nitelikler barındıran ve estetik anlamda göze oldukça hitap eden modelleri mevcuttur. Siz de önce sevdiğiniz Müzik tarzına elverişli modeli keşfederek, bu modelin alt kırılımlarında yer alan farklı markaların geliştirdiği, renk çeşitliliği bazında her tarza hitap eden ürünleri inceleyerek sizin için en uygun mızıkayı satın alabilirsiniz. Sayfamızdaki ürün bilgileri arasında detaylı açıklamalarını görebileceğiniz mızıkaların delik sayıları ve dâhil oldukları modelleri inceleyebilir, sevdiğiniz ürünün tüm bilgilerini öğrenebilirsiniz. Kullanım pratiğinize bağlı olarak üst seviye ürünler arasında tercih yapabileceğiniz gibi, başlangıç seviyesi kabul edilen ve mızıka çalmanın öğrenilmesi için en müsait ürünler arasında gösterilen modellere de sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İdolünüzü Yansıtacak Ürünü Keşfedin

İdolünüzü Yansıtacak Ürünü Keşfedin

Tarihe damga vurmuş, müzik anlayışına yön vermiş pek çok şarkının alt yapısı incelendiğinde apaçık bir biçimde “Mızıka nedir?” sorusuna cevap veren kullanımlar içerdikleri görülebilmektedir. Mızıka müzikleri denildiğinde ilk akla gelen şarkılar arasında Bruce Springsteen’in ‘The Ghost of Tom Joad’, Howin’ Wolf’un ‘Smokestack Lightnin’, The Beatles’ın ‘Love Me Do’ ve Joe Satriani’nin ‘The Extremist’ parçaları ilk akla gelenler arasında yer almaktadır. Notaları icra etme ve çeşitlendirme konusunda elverişli bir alet olan mızıka, müziğe sirayet ettiğinde şarkılara fark katan bir niteliğe sahiptir. Öyle ki, Manos Loizos’un ‘Grammata Stin Agapimeni’ albümünün tüm parçalarının alt yapıları mızıka ile oluşturulmuştur. Günümüzde pek çok sokak sanatçısının da tercih ettiği armonika, yahut bilinen adıyla mızıka, pratik bir çalgı olmasının ötesinde doğru kullanılması hâlinde şarkılara lezzet katan bir doku barındırmaktadır. Temel derecede bir bilgiye sahip olunması ile pek çok şarkının çalınması yahut şarkılara eşlik edilmesi mümkündür. Pratiğe dayalı öğrenme tarzını, istekli kullanıcılar için kolaylık sunan kullanımını ve her şeyden öte barındırdığı estetik görünümü pekiştiren taşınabilir ebadını müziğin farklı türlerindeki icraya müsaade gösteren yapısıyla tamamlamaktadır. Tarih boyunca pek çok müzisyen, kullanımının elverişli oluşu haricinde başarılı bir performans gerçekleştirilebilecek olan bu ürünün gizemini keşfetmiş ve mızıka konusunda idol derecesinde performanslar ortaya koymuştur. İçinde mızıka kullanılan şarkıların haricinde bu müzik aletinin kullanımı ile ünlenmiş, kariyerlerini mızıka üzerine geliştirmiş pek çok ünlü müzisyen bulunmaktadır. Bu müzisyenler arasında Sonny Boy Williamson II, Charlie Musselwhite, Buddy Greene, Billy Branch, James Cotton, Lee Oskar gibi isimler akla ilk gelen sanatçılardandır. Türkiye’de ise Tuncay Korkmaz ve ülkemizin ilk mızıka – piyano albümüne imza atan Alican Bülbül gibi müzisyenler bu alanda rüştünü ispat etmiş isimlerdendir. Ciddi ilgi görerek bilhassa tarla işçileri arasında kullanımının popülerleştiği mızıka; melodik yapısı ile blues için temel taşlar arasında kabul edilmektedir. Gitarın blues müzikteki yeri gibi, mızıka da zaman içinde blues tarzın değişmez unsurları arasında yer almıştır. Siz de müzikal idolünüzün yolundan gidebilmek, sevdiğiniz parçalara tekrar hayat verilmek ve günlük yaşamınıza en melodik hobiyi katabilmek için gereken mızıkayı sayfamızda bulabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Almansa (2)
Alto (2)
Cremonia (34)
(48)
Fender (36)
Hohner (176)
Jwin (1)
Masterwork (15)
Nomad (3)
Stagg (6)
Suzuki (73)
Swing (1)
SX (1)
Tombo (3)
Valencia (12)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(48)
ve üzeri (67)
ve üzeri (76)
ve üzeri (80)
ve üzeri (82)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL