TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Klarnet

için 1,190 sonuç bulundu.

Klarnet

Anadolu’da gırnata adıyla bilinen klarnet, sert ve dayanıklı ağaçlardan biri olan abanoz ağacından hazırlanmış üflemeli bir müzik aletidir. Bakalit gibi materyallerden seçenekleri de vardır.

Klarnet Parçaları Nelerdir?

Klarnet Parçaları Nelerdir?

Klarnet, nefesli çalgılar sınıfından beş parçalı bir müzik enstrümanıdır. Bek, kamış, bilezik, baril, kalak, şalümo, üst kısım parçalarından oluşmaktadır. Klarnet bek, klarnetin ağızlık bölümüne verilen addır. Açık ve kapalı olmak üzere iki çeşidi vardır ve bek, klarnetin sesininin tonunu, icranın kalitesini, üflemenin rahatlığını sağlayan parçadır. Bu yüzden kaliteli bir bek kullanımı önemlidir. Bekin açık olan arka yüzeyine yerleştirilen, sesin çıkışını sağlayan yassı ve ince tahtaya kamış denir. Klarnet bilezik, kamışın bek üzerinde sabit durmasına yardımcı olan metal parçadır. Klarnet barili, bekten sonra gelen ve akort için çok önemli bir rol oynayan bölümdür. Akordun pesleşmesi için uzun baril, tizleşmesi için kısa baril kullanılarak akortta küçük değişiklikler sağlanabilir. Şalümo, klarnet parmak dayama aparatı olarak kullanılır. Kalak ise sesin çıktığı yerdir.

Klarnet Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Klarnet Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Klarnet dahil herhangi bir müzik aleti alırken enstrümanın kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Kalitesiz bir enstrümanın sesi de kaliteli olmayacaktır. Ve yeni çalmayı öğreniyorsanız, enstrümanın kalitesizliğini fark edemeyebilir, çalmanızı engelleyen durumları tespit edemeyebilirsiniz. Klarnetin kaliteli olması için güzel bir abanoz ağacından yapılmış olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Enstrümanın damarları vardır ve bu damarların arasında çatlak olmaması gerekir. Yine mekanizmanın kaliteli olması gerekir. Yayları yumuşak olmalı, perdeleri düzgün olmalıdır. Nefesli Çalgılar sınıfına dahil olan klarnet, Vandoren, Dominguez, Extreme, Fox, Helena Mia, Vivaldi, wisemann, XM, Yamaha, Locto, Manuel Raymond, Masterwork, Rico Royal, Roy Benson gibi pek çok markadan seçeneğe sahip bulunmaktadır.

Klarnet Fiyatları

Klarnet Fiyatları

Klasik müzikte konçertolarda yoğun bir şekilde kullanılan klarnet, her türlü tempoya uygun bir enstrümandır. Türk müziğinde önemli bir yere sahip olan klarnet, solist enstrüman olarak görev alır. Klarnetin parçalarının, bunun dışında klarnet askısı, çantası gibi aksesuarlarının kalitesi fiyatlarını değiştirmektedir. Kategorimizde yer alan klarnet çeşitleri, geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Abanoz ağacından üretilmiş klarnet çeşitleri ile bakalit, ebonit gibi materyallerden üretilmiş klarnet çeşitleri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bakalit daha metalik bir sese sahip olduğundan yaygın şekilde kullanılan ve daha çok tercih edilen klarnet çeşidi, abanoz ağacından üretilmiş olan klarnetlerdir. Müzik Aletleri kategorimizden klarnet ve klarnet aksesuarları başta olmak üzere tüm müzik aletlerini detaylıca inceleyebilir, fiyatları hakkında daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

Barre (14)
Bonson (18)
Castle (5)
Conductor (3)
Cremonia (20)
Daddario (2)
(203)
Dominguez (24)
Extreme (1)
Fox (7)
Helena Mia (13)
Jinbao (1)
JUPİTER (3)
King (1)
Locto (3)
Nomad (1)
Picaldi (2)
Royal (2)
SE (1)
Suzuki (8)
Swing (1)
Valler (4)
Vandoren (77)
Vivaldi (7)
wisemann (11)
Yamaha (7)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(86)
ve üzeri (102)
ve üzeri (108)
ve üzeri (110)
ve üzeri (112)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL