Melodika

için 878 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Melodika

Öğrenmesi hayli kolay olan melodika müzik aleti, üflemeli ve tuşlu bir enstrümandır. Çocukların müzik eğitimi için ve müziğe yeni başlayanlara önerilmektedir. Org, piyano gibi daha detaylı bir öğrenim süreci olan tuşlu enstrümanlara başlangıç olarak da kullanılmaktadır.

Melodika Nedir?

Melodika Nedir?

Melodika nefesli ve tuşlu bir enstrümandır. Kolay öğrenilmesinden dolayı çocukların müziğe başlaması için ideal bir enstrümandır. Nota bilgisi ve müzik kulağı gelişiminde yardımcı olur. Melodika öğrenirken, ilk olarak tuşların hangi notalara ait olduğunu öğrenmek gerekir. Aynı zamanda üflemeli bir çalgı olduğundan her notada kaç nefes üflenmesi gerektiği öğrenilmelidir. Kolay öğrenilebilen müzik aletleri grubunda olan melodikanın farklı tuş sayısına sahip çeşitleri bulunmaktadır. Tuş sayısının fazlalığı daha net nota seslerinin çıkmasını sağlar. Almira, Cort, Fox, Gibson, Helena Mia, Hohner, koshi, Line6, LONGTERM, Jwin, Manol, Manuel Raymond, Mascot, Suzuki, Tycoon, Valler, Vivaldi, Yamaha, Zoom gibi pek çok melodika markaları ve modelleri, Nefesli Çalgılar kategorimizde sizleri bekliyor.

Melodika Nasıl Çalınır?

Melodika Nasıl Çalınır?

Melodika kolayca öğrenilen, kursa gidilmeden kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir müzik aletidir. Öğreniminize destek olmak için melodika tekniklerini anlatan kitaplardan ya da internetteki videolardan yararlanabilir yahut kendi kendinize deneyerek çözebilirsiniz. Melodika müzik aleti hem tuşlu hem üflemeli bir müzik aletidir. Sağ el ile melodikanın tuşlarına basılır. Enstrümana mum üfler gibi hafif bir şekilde üflemek gerekir. Melodikanın tuşlarında, fa başlangıç ve do bitiş notasıdır. Melodika metodu şöyledir: Çalarken parmaklar numaralandırılır. Baş parmak 1, işaret parmağı 2, orta parmak 3, yüzük parmağı 4, serçe parmağı da 5 olarak adlandırılır.

Melodika Nasıl Öğrenilir?

Melodika Nasıl Öğrenilir?

Melodika üflemeli yapısından dolayı uzun hortumuyla kullanılır. Enstrüman sol elle tutulur, melodika ağızlığı bölümünden üflenir. Sağ el ile gövdesinde bulunan tıpkı piyano tuşlarını andıran tuşlara basılarak çalınır. Arkasında bulunan saptan tutulabilir. İlk müzik eğitimi için ideal bir enstrüman olan melodika, müzik yapmak isteyenlere ve müziğe yeni başlayanlara önerilir. Özellikle ilköğretim okullarında eğitim amaçlı olarak müzik derslerinde çalınmaktadır. Çalgı sol elle tutulup, üfleme deliğinden soluk verilirken, sağ el parmakları dokunaklar üzerinde dolaşarak ezgi seslendirilir. Kolay öğrenildiği için ilköğretimde flüt yerine tercih edilmeye başlanmıştır. Müzik Aletleri kategorimizden melodika fiyatları ve diğer müzik enstrümanları hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Acepro (1)
Almira (6)
Cremonia (17)
Dca (1)
(285)
Fox (6)
Gibson (1)
Helena Mia (13)
Hohner (13)
JENBO (1)
Jwin (2)
Line6 (4)
LONGTERM (1)
LP (1)
Manol (1)
Mascot (1)
Mavis (1)
MY AUDIO (1)
Roy Benson (15)
Royal (1)
S.Cruz (1)
Suzuki (6)
SX (1)
Tycoon (4)
Vivaldi (14)
Yamaha (3)
Zoom (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(118)
ve üzeri (158)
ve üzeri (164)
ve üzeri (164)
ve üzeri (167)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL