Retro Güneş Gözlüğü

Retro, kelime anlamı olarak yakın geçmişin akımlarını tekrar gündeme getirmek demektir. Örneğin söz konusu olan ürün veya akım 20 yıl öncesine atıfta bulunuyorsa retro olarak adlandırılabilmektedir. Retro güneş gözlüğü markası da bu anlayışla ilerlemektedir. Ürettiği ve tasarladığı güneş gözlükleri 80’leri ve 90’ları hatırlatmaktadır. Canlı renkler, ince çerçeveler ve sade detaylar Retro marka güneş gözlüğü modellerinin özünü oluşturmaktadır. Retro markası, güneş gözlüklerinin renkli camları ile dikkat çekmektedir. Mavi, yeşil, sarı ve pembe gibi renkleri sıkça kullanmaktadır. Retro güneş gözlüğü erkek ve kadın kullanıcılar için vintage bir nitelik taşımaktadır. Çünkü gözlük camları ne kadar renkliyse, çerçeve ve gözlük sapları o kadar sadedir. Retro güneş gözlüğü fiyatları ise, ürünlerin hemen alt kısmında yer almakla birlikte, çerçeve ve cam stillerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Geçmişin İzleriyle Geleceğin Modası Retro Güneş Gözlüğü

Geçmişin İzleriyle Geleceğin Modası Retro Güneş Gözlüğü

Retro, erkek ve kadınlar için geçmişin izlerini taşıyan ama bir yandan da geleceğin modasına ayak uyduran modeller tasarlamaktadır. Retro erkek güneş gözlüğü modelleri genellikle ince gözlük sapları ile öne çıkmaktadır. Camı çevreleyen kenarlar da büyük bir incelikle tasarlanmaktadır. Tüm bu ince detaylar ve işçilikler Retro marka güneş gözlüğü alanındaki tüm modellere hafiflik kazandırmaktadır. Erkekler Retro markasında, pilot(damla), yuvarlak, dikdörtgen ve yarım çerçeveli modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Metal detaylar ile donatılmış tasarımlar renkli güneş gözlüğü camları ile birleşmektedir. Öyle ki, mavi, füme, turkuaz ve açık yeşil renklere sahiptir. Erkekler genellikle açık gri renkleri tercih ettikleri için, bu renkte daha fazla model seçeneği bulunmaktadır. Retro güneş gözlüğü erkek kullanıcılara hitap ettiği kadar, estetik modellerle kadınların da karşısına çıkmaktadır. Kadın kategorisinde dikkat çeken modellerden biri üstü kesik, altı oval şeklinde gelen çerçeve modelidir. Çok fazla yerde rastlanmayan bu tasarım yüze tam oturmaktadır. Retro güneş gözlüğü kadın modelleri arasında dikkat çeken bu tasarım aynı zamanda altın rengi çerçeve seçeneğine sahiptir. Bu model için cam rengi mavi tonlarında yoğunlaşmaktadır. Altın çerçeve rengine sahip tasarımlar kimi zaman altıgen kimi zaman da yuvarlak cam şekline sahip olabilmektedir. Uçuk pembe cam rengi ile de kadınların beğenisini toplamaktadır. Bir diğer model ise, oval kenarlara sahip ama göz çevresine doğru gözün yan kısmından sivrileşmektedir. Bu modelin cam genişliği büyük olduğundan güneşe karşı etkin bir koruma sağlamaktadır. Güneşin altında çok vakit geçiren, güneş gözlüğü Retro olan kullanıcılar, bu model ile ışınlardan rahatsız olmamaktadır. Retro star güneş gözlüğü markaları arasında dünyada yerini alırken, tasarımları ile kullanıcıların beklentisini karşılamaktadır. Retro vintage güneş gözlüğü alanında da oldukça iddialıdır. Geçmişin modasını günümüze modernize ederek ilerleyen marka, tasarımlarında metal köprü detayları kullanmaktadır. Bu metal detaylar, bazen gözün üst kısmında bazen de iki lens arasında bir hat şeklinde kendini göstermektedir.

Retro Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Retro Güneş Gözlüğü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Retro güneş gözlüğü çeşitleri degrade cam özelliğine sahiptir. Degrade cam, cam yüzeyindeki rengin koyudan açığa doğru bir ton değişimini temsil etmektedir. Bu cam türü, kademeli olarak camın üzerine gölge vermektedir. Üst taraftan koyu başlayan renk alta doğru açılmaya başlamaktadır. Modaya oldukça uygun ve göz alıcı bir cam türüdür. Bir diğer popüler tür de organik camdır. Retro güneş gözlüğü erkek ve kadın modelleri arasında yer alan organik cam, son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Organik camlar plastikten üretilmektedir. Kırılmalara karşı yüksek bir direnç göstermektedirler. Yüzde 100 kırılmaz özelliği olan organik cam türleri de vardır. Kişiler uzun süreli bir kullanım için bu türü de tercih edebilmektedir. Retro güneş gözlüğü kadın ve erkek modelleri arasında yer alan bir diğer cam türü polarizedir. Polarize cam, hayat kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Kişilere görüş sırasında ekstra bir netlik ve kalite sağlamaktadır. Retro marka güneş gözlüğü çeşitlerinde sıkça rastlanan polarize cam, su birikintisi gibi yüzeylerden kaynaklanan yansımaları engellemektedir. Bu yansımalar kimi zaman göz yanılmalarına yol açabilmektedir. Bu nedenle polarize cama sahip bir Retro güneş gözlüğü, kişiyi riskli ve tehlikeli durumlara karşı koruyabilmektedir. Retro eyewear güneş gözlüğü olarak da kategorilere ayrılan marka, cam türlerinin yanında metal detayları ile de öne çıkmaktadır. Güneş gözlüğü altın ya da gümüş renk metal detaylara sahip olabilmektedir. Kişinin çok aşina olduğu ve kullanmaya alıştığı metal rengi ne ise, onu seçebilmektedir. Eğer kişi metal materyallere alışık değilse, kemik çerçeve de tercih edebilmektedir. Kemik çerçevenin içeriği pamuktan meydana gelmektedir. Pamuk ile birlikte birkaç materyalin birleşimi ile oluşan kemik çerçevelere kırılmalara ve çizilmelere dayanıklıdır. Retro marka güneş gözlüğü alacak kişiler tercihe göre kemik çerçeve de seçebilmektedir. Retro güneş gözlüğü kadın modelleri çerçeve türlerinin yanı sıra renkli camlara sahiptir. Retro tarzını açık ve net bir şekilde yansıtan markanın cam renkleri yediden yetmişe talep görmektedir. Yüze daha kibar ve hafif bir şekilde uyum sağlamaktadır. Retro erkek güneş gözlüğü modelleri arasında da renkli cam seçeneklerine sıkça yer verilmiştir. Retro güneş gözlüğü fiyatları bu detaylara ve tasarım özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Cam türü, rengi ve materyal gibi özellikler fiyatı etkileyen faktörlerde bazılarıdır.

Retro Güneş Gözlüğü Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Retro Güneş Gözlüğü Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş gözlüğü seçerken ilk olarak yüz tipine olan uygunluk kontrol edilmelidir. Çünkü herkesin kendine özgü karakteristik yapısı ve yüz tipi vardır. Aynı model farklı kişilerde yine farklılık gösterebilir. Retro marka güneş gözlüğü modelleri, her yüz tipine uygun tasarımlara sahiptir. Altıgen, yuvarlak ve kare gibi köşeli çerçeve seçenekleri bulunmaktadır. Kişilerin yüz şeklini genel olarak burun, alın ve yanak yapısı belirlemektedir. Kare yüze sahip kişiler geniş bir alına sahiptir. Belirgin karakteristik özelliklere de sahip olduğu için biraz daha yumuşak kenarlı modeller bu yüz tipine uyum sağlayacaktır. Retro güneş gözlüğü erkek ve kadın güneş gözlükleri arasında yer alan yuvarlak modeller, bu anlamda hem kare yüz tipine uyum sağlamakta hem de kişiye estetik bir hava katmaktadır. Oval yüze sahip kişiler hemen hemen her güneş gözlüğü modeline uyum sağlayabilir. Yuvarlak yüz tipine sahip kişiler ise Retro güneş gözlüğü modelleri arasından köşeli ve geometrik bir çerçeve seçebilirler. Yüz tipine uygun bir gözlük seçildikten sonra kullanım aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Retro güneş gözlüğü kadın ve erkek modellerini esnek ve kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. Ve güneş gözlükler bir dengeye sahiptir. Bu nedenle gözlüğün dengesinin bozulmaması için, iki elle takılıp çıkartılmalıdır. Taşıma esnasında ise, darbe ve hasarlara karşı tedbirli olmak adına, güneş gözlüğünü kılıf içerisinde taşımak gerekmektedir. Gömlek ya da pantolon cebi içerisinde taşınan güneş gözlükleri tehlikelere açık bir konumdadır. Güneş gözlüğü Retro olan kullanıcılar, gözlüklerini kullanmadığı durumlarda kılıf içerisinde muhafaza ettikleri taktirde daha uzun ömürlü bir kullanım elde edebilirler. Retro kadın güneş gözlüğü modelleri kullanılırken sıkça düşülen bir hata vardır. O da, güneş gözlüğünün saça taç şeklinde takılmasıdır. Bu davranış güneş gözlüğünün esnemesine sebebiyet vereceği için kaçınılması gereken bir alışkanlıktır. Dikkatli bir kullanım sağlandığı sürece güneş gözlüğünün sunduğu görüş de kaliteli olacaktır. Retro güneş gözlüğü fiyatları da sayfamızda ürünlerin alt kısmında yer almaktadır. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre size uygun modeli seçebilir, son moda bir güneş gözlüğüne sahip olabilirsiniz. Favori Retro güneş gözlüğü modelinizi çeşitler arasından rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

Retro, Güneş Gözlüğü

için 478 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Arama Kriterleriniz

Retro
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Benzer Kategoriler

Marka

18.81 Daff (241)
19.69 (397)
20/20 (39)
40 Milion (126)
55DSL (6)
a.b.art (16)
Adidas (65)
Aedoll (5)
Aerowatch (523)
Aevogue (29)
Agatha (34)
Airforce (234)
Aksesuarix (31)
Albedo (8)
Alese (3)
Alessi (3)
Almera (132)
Alpino (22)
Ameyewear (28)
Ana Hickmann (113)
Andy Wolf (8)
Angel Eyes (1657)
Angels (12)
Anna Bella (68)
Annabella (215)
Aolise (1)
Apex (2)
Aramis (17)
Aston Martin (636)
Avengers (6)
Avon (6)
AX (4)
Baby Banz (69)
Baendit (100)
Bahco (1)
Baldinini (1)
Balenciaga (53)
Ball (1)
Balmain (58)
Banz (20)
Barbie (13)
Beechbird (13)
Bellagio (2)
Belletti (30)
Belmond (100)
Ben X (1)
Benetton (142)
BENIX (4)
Benx (227)
Bexx (28)
Bianco (27)
Bigotti (125)
Blackfin (34)
BLANCA (3)
Blancia (54)
Blue Black (153)
Bluebay (20)
Blueberry (125)
Bluemod (69)
Blumarine (17)
BMW (4)
Bolon (11)
Bonalodi (9)
Bottegaro (41)
Boucheron (10)
Breil (12)
BREMS (43)
Bulget (85)
Burberry (299)
Bvlgari (243)
By Harmony (447)
Bybee (1)
Byblos (13)
C-LINE (2)
Calvin Klein (267)
Candino (1)
CARAT (97)
Carlos Pien (136)
Carren (6)
Carrera (603)
Cars (4)
Cartier (51)
Carven (21)
Casio (10)
Celine (104)
Cerruti (77)
Chanel (8)
Chavin (12)
Chloe (118)
Chocolate (179)
Chopard (100)
Cisse (168)
Claes (3)
Clariss (354)
Converse (12)
COOL (38)
Countryman (27)
Custo (21)
Cute Cat (9)
D&G (52)
D/g (49)
Dakota (6)
Daniel Klein (1464)
De Valentini (277)
Della Pianto (196)
Deni Gabi (5)
Despada (1287)
Dexter (30)
Di Caprio (255)
Di&Si (30)
Diesel (440)
Dior (105)
Dior Homme (36)
DISNEY TR (2)
Diverso (13)
(8)
(7)
Dora (3)
DP69 (103)
Dsquared (26)
Dsquared2 (102)
Ducati (13)
Dunlop (135)
Eagle Eyes (100)
EDL Paris (16)
Edox (3)
Ejoya (7)
Elegance (207)
Elite (20)
Elle (18)
Ellesse (30)
Emilio Pucci (303)
Enox (132)
Escada (24)
Escalade (26)
Esprit (106)
Essedue (38)
Exelıne (90)
Exess (779)
Extoll (61)
Eyepetizer (354)
Fashiontv (20)
Favori (13)
Façonnable (175)
Fendi (428)
Ferfarini (170)
Ferrucci (41)
Fila (199)
Flair (145)
Flannel (42)
Fleye (30)
Flirt (63)
Fossil (78)
Frozen (9)
Furla (6)
G-Star Raw (82)
G.Dano (39)
Gabbiano (12)
Gant (120)
GC Design (3)
Genny (12)
Gf Ferre (151)
Gio Mikli (6)
Gioferrari (130)
Givenchy (85)
Glassing (4)
Glitz (20)
GO (9)
Graff (24)
Gucci (628)
Guess (975)
Gusto (25)
Gyesse (8)
Hane14 (301)
Hawk (2179)
Hermossa (548)
Hery Club (4)
Hickmann (12)
Hills (79)
Hipster (6)
Hogan (5)
Hugo Boss (112)
Hummel (34)
ic Berlin (25)
İgor (30)
Infiniti (187)
İnfiniti (79)
İnvictus (34)
İsve (58)
Jack&Jones (26)
Jaguar (40)
Jil Sander (16)
Jimmy Choo (179)
Joop (11)
JULIANO (62)
Just Cavalli (118)
JWL (50)
Kaizer (8)
Kamm (12)
Kapin (10)
Kappa (187)
Kate Spade (56)
Keep Out (47)
Kenzo (16)
Keops (15)
Kilian (114)
KİNARY (331)
KINGSEVEN (2)
KITHDIA (2)
Komono (192)
Kroystein (2)
Köstebek (245)
La Boom (12)
Lacoste (793)
Lancee (14)
Lancetti (3)
Lanvin (4)
Lee Cooper (425)
LeonLion (12)
Levi's (24)
Levi`s (74)
LİGHTEC (3)
Liu Jo (12)
Lois (3)
Look (2)
LTD (7)
Lufian (5)
Luis Marin (23)
Marc Jacobs (260)
Marni (2)
Marwin (10)
Massada (47)
Max / Co. (71)
Max Polo (196)
Maxmara (49)
Maybach (17)
Mc Paris (2)
McLaren (13)
MCM (11)
Med (20)
Michael Kors (179)
Mila Zegna (10)
Minima (3)
Missoni (17)
Miu Miu (256)
Modamot (67)
Modatrend (10)
Mode 10 (49)
Moncler (16)
Mont Blanc (164)
Morel (11)
Moschino (32)
Moscot (41)
Moshino (2)
MUSSOTINI (76)
Mustang (1989)
My Blues (211)
My Concept (151)
Mykita (114)
n'Paris (5)
Nautica (47)
NBA (2)
Nexus (36)
Nike (54)
Niloya (2)
Nina Ricci (10)
Ninety (3)
No Logo (4)
nobbanolla (41)
NORELL (132)
Oakley (322)
Ok Baby (2)
Oneill (44)
Opal (4)
Optelli (1389)
Optiway (8)
Optoline (137)
Orselli (2)
Osse (5807)
Oxxis (2)
Oxydo (61)
P.Sport (2)
Paco Loren (42)
Pal Zileri (34)
Papary (23)
Parafina (7)
Paul / Joe (64)
Persol (379)
Pipsan (2)
Polar (173)
Polaroid (346)
Police (253)
Polo (206)
POLO (6)
POLO moon (105)
POLO VILLAGE (173)
POLO55 (1854)
PoloUK (6)
Pomellato (9)
Popeye (3)
Prada (496)
Prada Sport (160)
Prius (8)
Pulsar (65)
Puma (104)
Q Marines (104)
Q&Q (2)
Qx3 (3)
Rachel (373)
Rachel Paris (593)
Ralph (2)
Rapsodi (144)
Ray-Ban (4949)
Rayban (308)
Red Sun (192)
Reey-Beens (23)
Regal (2)
Remms (7)
Retro (478)
Rg512 (10)
Romanson (94)
Roxy (11)
Rubenis (2)
Ruffina (141)
SAFARI (274)
Sarar (227)
Scapa (3)
Sebago (20)
Secilir (20)
Seiko (2)
Serengeti (278)
Silhouette (152)
Slazenger (725)
Smith (41)
SO COOL (16)
Soleil (205)
Solemod (17)
Soleo (14)
Spektre (58)
Spiderman (3)
SPY (41)
Staff (155)
Starck (12)
Sting (16)
Suncity (26)
Sunglasses (76)
Superdry (40)
SuperStep (95)
Swarovski (226)
Swing (1159)
T&Y (6)
T-Force (39)
T-Max (4)
Tag Heuer (14)
TARGET (9)
Tiffany (6)
Timberland (160)
Tods (67)
Tom Davies (38)
Tom Ford (465)
Toms (3)
Toms Teddy (14)
Top Ten (360)
Topten (496)
Triwa (8)
Trussardi (15)
TUATARA (4)
TUDOR (361)
Twinexte (24)
Up! Watch (2)
Uvex (12)
V.Lucchino (31)
V6 (3)
Valentino (80)
Vanni (5)
Vans (16)
Vedi Vero (131)
Veithdia (13)
Velero (87)
Vera Wang (7)
Vernissage (51)
Versace (263)
Vespa (8)
Viceroy (34)
Vintage (669)
Virtue (2)
Vogel (2)
Vogs (59)
Vogue (1397)
Vuarnet (32)
Vue (50)
Web (236)
Wendel (20)
Winner (2)
Woodenist (3)
X5 (2)
Xline (3)
Xloop (16)
Xloop Kids (12)
Xml (2)
Yanks (70)
Yargıcı (23)
Zen Milano (135)
Zero RH+ (4)
Zerorh+ (12)
Zolo (163)
Zoom (126)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cam Tipi

Organik (105)
Degrade (42)
Polarize (17)
Aynalı (16)
Policarbon (11)
(4)
(4)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çerçeve Tipi

(174)
(24)
(19)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin

Cam Rengi

(32)
(22)
(16)
(13)
(12)
(12)
(9)
(5)
(4)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Cam Tasarımı

Yuvarlak (21)
Çekik (18)
Kare (9)
Geometrik (7)
(5)
(4)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Çerçeve Rengi

(47)
(37)
(8)
(8)
(6)
(6)
(4)
(2)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)
ve üzeri (1)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL