Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Mama Türleri

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ağırlık

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Balık Yemi

için 4,133 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Balık Yemi

Evcil hayvan beslemek isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu balıkları tercih edebilir. Sevimli ve renkli görünüşleriyle ilgi çekici olan bu hayvanların beslenme biçimleri de oldukça önemlidir. Düzenli beslemek kadar ne ile beslediğiniz de oldukça önemlidir. Bu yüzden yem satın alırken balık yemi içeriği incelemeleri yapmanız gerekir. Besin değerlerini ve oranlarını dikkatlice inceledikten sonra satın alma aşamasına geçebilirsiniz. Ancak sahip olduğunuz balığın cinsine göre almanız gereken yem türü de değişiklik gösterir. En yaygın tercih edilen balık pul yem ürünüdür. Kullanımı kolay olduğu için sıklıkla tercih edilir. Bu ürünün suyun üzerine serperek kullanmalısınız. Ancak pul türündeki yemlerin birden fazla çeşidi vardır. Ve hayvanınızın cinsine göre bunların arasından tercih yapmalısınız. Örnek vermek gerekirse tuzlu su balıklarını beslemek istiyorsanız deniz pullarını tercih etmelisiniz; melek, diken, tetra gibi tatlı su balıklarını beslemek istiyorsanız tropikal pul yemi tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra balığınız beslenme konusunda titiz ve seçici ise; birçok türün çok sevdiği donmuş yemleri tercih edebilirsiniz. Donmamış gıdalar gibi donmuş olanlar da doğal ürünlerden üretilir. Donmuş gıdalar balığınızın beslenme programını çeşitlendirmek için oldukça faydalı bir alternatiftir. Diğer yandan beslediğiniz hayvanın olgunluk durumu da yem seçimi için oldukça önemlidir. Erişkin hayvanlar ila yavrular aynı gıdalar ile beslenmezler bu yüzden eğer akvaryumdaki canlılar yavru ise onları balık yavru yemi ile besleyin. Pul yemlerin içeriğiyle benzerlik gösteren bir başka beslenme formu vardır. Bu türe pelet denir. İçerikleri hemen hemen aynı olsa da pullardan ayrılan özelliği şeklidir. Üretim sürecinde preslenme biçimlerine göre şekilleri değişiklik göstermektedir. Beslenme biçimlerinde değişiklik yaratan bir diğer durum ise yüzeyden beslenen ve dipten beslenme şekilleridir. Bazı türler suyun yüzeyinde beslenirken bazıları akvaryumun dibinden beslenir. Buna bağlı olarak da yemler yüzeyde kalabilen ve dibe batabilen olarak üretilir. Eğer akvaryumda beslediğiniz canlı suyun dibinden besleniyorsa balık dip yemi satın almalısınız; eğer suyun yüzeyinden besleniyorsa suda batmayan, yüzeyde kalabilen çeşitleri tercih etmelisiniz. Büyük çiklit, oscar, orfoz, yayın balığı gibi büyük türlere sahipseniz pelet türü tercih edebilirsiniz. Palyaço balığı, otçul çiklitler ve tango gibi tuzlu su balıklarınız varsa spriluna satın alabilirsiniz. Oldukça besleyici alglerden oluşan spriluna; birçok tür tarafında sevilmektedir.

 Balık Yemi Çeşitleri ve Fiyatları

Balık Yemi Çeşitleri ve Fiyatları

Evde beslemek için tercih edilen hayvanların başında balıklar gelir. Bakımı kolay olmasının yanı sıra oldukça eğlenceli anlar yaşatan bu canlıların vücut sıcaklıklarını korumak ve uygun gıdalarla beslemek oldukça önemlidir. Soğukkanlı olan bu hayvanların bakımı için öncelikli olarak akvaryum sıcaklığını kontrol altında tutmalısınız. Bunun yanı sıra soğukkanlı oldukları için fazla yiyeceğe ihtiyaçları yoktur; bu yüzden ihtiyacından daha fazla yem vermemelisiniz. Ayrıca beslediğiniz balığın cinsine göre çeşitlenen yemlerden uygun olanı satın almalısınız. Örneğin tuzlu su akvaryumda yaşayan balıklarınız var ise onlar için özel olarak üretilmiş olan tuzlu su yemleri satın almalısınız. Hayvanınızın sağlığı için uygun besin değerine sahip yemleri tercih ederek vücut sağlığını koruyabilirsiniz. Bu tuzlu su yemleri de protein ve doğal maddelerden üretildiği için gönül rahatlığıyla tercih edilen gıdalardandır. Bunun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirmek için zaman zaman ek takviyelere ihtiyaç duyulur. Balığınız bağışıklık sistemini güçlendirmek ve büyümesine katkı sağlamak için discus yemler tercih edebilirsiniz. Özenle seçilen gıdaların karışımından üretilen bu ürünler discus balıkları için oldukça uygundur. Ayrıca balığınızın erişkinlik durumuna göre de kullanmanız gereken gıdalar değişkenlik gösterebilir. Olgun ve yavru olmasına bağlı olarak ihtiyaç duyulan besin değerleri değişkenlik gösterir. Buna bağlı olarak yemler de çeşitlenir. Örneğin yavru balıklar için besin değeri yüksek içeriklerden üretilmiş özel yavru yemleri satın almalısınız. Onlar ihtiyaçlarına göre beslenme programı oluşturmak isterseniz; farklı yemlerin kombinasyonundan oluşan haftalık programlamalar yapabilirsiniz. Bu programların en önemli ürünü de genellikle kurutulmuş yem çeşitleri olur. Canlıların kurutulmasıyla meydana gelen bu ürünler protein bakımından oldukça zengindir. Kurutulmuş solucan ise bunlardan biridir ve en çok tercih edilenidir. Ayrıca hayvanın sindirim sistemin yardımcı olmak için lifli gıdalar satın alabilirsiniz. Onların rahatlaması ve keyfi için lif değeri yüksek olan besinler önem arz eder. Aynı zamanda onların hastalıktan korunması ve direnç kazanmaları için de balık yemi solucan çeşitlerini satın alabilirsiniz. Kurutulmuş yemler de tek bir çeşitten oluşmaz. Dondurulmamış gıdalara ek olarak tercih edilen dondurulmuş kurutulmuş gıdalar; plankton, kril ve kan kurtları gibi çeşitlenir. Siz de balığınızın ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz besin değerine göre yem seçiminizi yapabilirsiniz.

 Balık Yemi İle Sağlıklı Öğünler

Balık Yemi İle Sağlıklı Öğünler

Evde beslemesi en kolay olan hayvanlardan biri balıktır. Temiz bir akvaryuma ve düzenli beslenmeye ihtiyaç duydukları için birçok kişi tarafından evcil hayvan olarak alınır. Bir canlı olmasının yanı sıra akvaryumuyla birlikte eve şıklık katar. Işıklı ya da ışıksız olan akvaryumlar evde kullanılabildiği gibi ofislerde de kullanılabilir. İç dekorasyonun bir parçası olarak kabul edenler dahi vardır. Ancak bir canlı olduğu unutulmamalı ve ihtiyaçları düzenli bir şekilde karşılanmalı. En önemli ihtiyaçlarından birisi de beslenmesidir. Besleme için genellikle cips yemler tercih edilse de balığın cinsine ve erişkinlik durumuna göre kullanması gereken besinler değişiklik gösterir. Yavru, genç ya da yetişkin olmasına bağlı olarak farklı mama grupları oluşturulmuştur. Bu yüzden siz de sahip olduğunuz hayvan ile ilgili detaylı bilgiler öğrenmeli ve ona göre alışveriş yapmalısınız. Genellikle doğal içeriklerden üretilen bu ürünler balığın sindirim sistemine ve biyolojisine destek olur. Besin değerinin önemli olmasının yanı sıra besleme aralıkları da oldukça önemlidir. Evcil hayvanınızı aç bırakmamak için belirli aralıklar ile yemlemeniz gerekir. Ancak iş dolayısıyla ya da başka sebepten dolayı besleme saatleri sizi zorluyorsa uzun süreli balık yemi kullanabilirsiniz. Her beslenme saatinde ayrı bir yem atmak yerine bu ürünü kullanarak yemleme aralığını uzatabilirsiniz. Bu yöntem size zaman kazandırdığı kadar balığınız için de hayati bir önlem yerine geçer. Bu sistem sizin için uygun değilse daha geleneksel olan yöntemleri kullanabilirsiniz. En yaygın tercih edilen yem çeşidi tablet olanlardır. Bu çeşidin yaygın bir şekilde tercih edilmesinin sebeplerinden biri kolay saklanabilmesidir. Siz de saklama sorunu yaşıyorsanız tablet yemler satın alarak bu sorununuzu çözebilirsiniz. Bu farklı biçime sahip gıdaların yanı sıra balığın cinsine göre özelleşmiş gıdalar da mevcuttur. Cins olan canlıların genellikle özel bakıma ihtiyacı olur. Bu yüzden sadece onlar için üretilmiş olan gıdaları satın almalısınız. Örnek vermek gerekirse; eğer bir vatoza sahipseniz ona cips, tablet ya da tuzlu su yemleri vermemelisiniz. Vatozlara onlar için özel olarak üretilmiş vatoz yemi satın almalısınız. Bunun bir başka örneğini de çöpçü türünde görebilirsiniz. Discus, kurumuş, cips ve pul gibi çeşitlerin aksine çöpçü balığı için ayrı özelliklere sahip olan gıdaları satın almalısınız. Siz de eğer çöpçü cinsinde bir evcil hayvana sahipseniz; onun türüne uygun olan çöpçü balık yemi satın alarak onların biyolojisine destek olmuş olursunuz.

 Balık Yemi ile Hayvanınızın Sağlığını Koruyun

Balık Yemi ile Hayvanınızın Sağlığını Koruyun

Evinde ya da işyerinde akvaryumda balık besleyen kişiler için en önemli konulardan birisi doğru balık yemi kullanmaktır. Hem hobi olarak düşündüğünüz evcil hayvanınızı beslemekte hem de profesyonel balık yetiştiriciliğinde uygun ve doğru yemleri kullanmak oldukça önemli bir konudur. Uygun yemleri doğru miktarlarda vermeniz hem evcil hayvanınızın sağlıklı olmasına hem de canlı ve parlak görünmesine imkân tanıyacaktır. Piyasada faaliyet gösteren pek çok farklı markanın ürettiği yüzlerce çeşitli yem arasından doğru seçimleri yapmak pek çok konu açısından büyük bir önem arz etmektedir. Genel olarak incelendiğinde balıklar tatlı ve tuzlu suda yaşamalarına göre iki ana kategoriye ayrılırlar. Bu genel ayrım yemlerin de birbirinden farklı içeriklerde ve özelliklerde olmasını sağlar. Bu iki kategori arasında ilk etapta bir seçim yaptıktan sonra içeriklerine ve özelliklerine göre markalar arasında seçimlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Örneğin satın alabileceğiniz tropikal balık yemleri içerdiği çeşitli vitamin ve minerallerle evcil hayvanlarınız için oldukça uygun olabilir. Balıklar her ne kadar evcil hayvanlar arasında bakımı en kolayı olsa da çeşitli açılardan özen ve dikkat ister. Evinize farklı bir hava katan bu şirin canlıları doğru ve sağlıklı yemlerle beslemek uzun süre arkadaşlık yapabilmenizi de sağlar. Uzun yıllardan beri bu hayvanların bulunduğu yere şans ve bereket getirdiğine inanılmıştır. Bu bakımdan bir gelenek olarak işyerlerinde kasa gibi alanların yanında akvaryum görebilmek mümkündür. Balığın yaşaması ve canlı olması iyi şans işaretiyken ölmesi ya da hastalanması şansızlık işareti olarak düşünülebilir. Onu doğru ve dengeli beslemeniz size karşı bir sevgi ve sempati beslemesine, sizinle bir bağ kurmasına imkân verecektir. Pek çok marka tarafından üretilen yemler evcil hayvanınızın iç yapısına, sindirim sistemine ve fizyolojisine uygun olmalıdır. Örneğin sarımsak içerikli pek çok besin yaygın bir şekilde beslenen süs balıkları için oldukça uygundur. Bu çeşitli balık yemi akvaryum içerisinde beslediğiniz evcil hayvanlarınız için oldukça uygun olabilir. Öte yandan Suprilina içerikli pek çok besi de hayvanınızın hastalıklara karşı direnç göstermesine imkân tanıyacaktır. Bir alg çeşidi olan Suprilina bağırsak faaliyetlerini düzenlediği gibi renklerinin de canlı olmasını sağlayacaktır. Elbette beslemeleriniz doğrultusunda gözlemlerinizle doğru bir yaklaşım sergileyip sergilemediğinizi de anlayabilirsiniz. Örneğin dişi balıklarda bel taraflarında yumurta oluşmasıyla oluşan şişkinlik, doğru bir besleme programı uyguladığınızı gösterebilir.

 Evcil Hayvanınız İçin Uygun Balık Yemi Çeşitleri

Evcil Hayvanınız İçin Uygun Balık Yemi Çeşitleri

Pek çok markanın bu alanda üretimler yapması balık yemi fiyatları açısından da geniş bir çeşitlilik sunar. Farklı markaların farklı hacimlerde ve içeriklerde sunduğu besinler arasından siz de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan seçimleri yapabilirsiniz. Balık beslemek her ne kadar basit olsa da dikkat etmeniz gereken bazı noktalara gereken önemi vererek uzun süreli bir arkadaşlık edinebilirsiniz. Örneğin yemleme işlemini sadece ihtiyaçlarına uygun olarak yapmanız gerekir. Gereğinden fazla ya da eksik bir beslenme programı gelişim ve yaşam eğrilerine olumsuz yönde bir etkide bulunabilir. Evcil hayvanlarınızın cinsine ya da satın aldığınız besinin talimatlarına uygun olarak azar azar ya da tek seferde yemleri akvaryuma bırakmalısınız. Fazla verip vermediğinizi ölçmek için ilk 15 dakikayı gözlemleyebilirsiniz. Verdiğiniz besinler 15 dakika içerisinde tüketilmediyse fazladan bir yemleme yaptığınız sonucuna ulaşabilirsiniz. Yine balık yemi hammaddesi de balığınızın cinsine ve fizyolojik yapısına uygun içeriklerde olması gerekir. Beslenme sıklığı ve programından önce içeriğine dikkat etmeniz gerekecektir. Mamaları verdikten sonra eğer akvaryumun dibinde yemlerin çöktüğünü görüyorsanız bunu da engellemeniz gerekir. Fazlalık halinde yenmeyen besinlerin yoğunluğu azalarak dibe çöker ve dipte biriken besinler zamanla koku yapabilir. Profesyonel üreticilere bakıldığında saat başı eser miktarlarda besin verdiği görülebilir. Son olarak eğer evinizde ya da işyerinizde beslediğiniz bir balığınız varsa günde genel olarak bir ya da iki kez besleme yapmalısınız. Evlerde ya da işyerlerinde sıkça beslenen japon balıkları için özel olarak üretilen japon yemleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan sadece japon balığı gibi tek cins içeren bir akvaryumun yanı sıra balıkların karışık olarak bulunduğu bir akvaryuma da sahip olabilirsiniz. Böyle bir akvaryuma sahipseniz tercih edebileceğiniz pek çok seçenek vardır. İyi ayarlanmış ve pek çok besin materyalini içeren mamalara farklı markaların bünyesinde ulaşabilirsiniz. içerisinde bulunan protein ve esansiyel vitaminlerle hem evcil hayvanınızın sindirimi düzene girer hem de sağlık ve canlı bir görünüşe sahip olur. Evcil hayvanınız için özel olarak üretilen şifalı bitki, esansiyel elementler, mineraller ve vitaminler içeren pek çok gıda arasından seçimler yapabilmek mümkündür. Örneğin sahip olduğunuz cichlid türü balıklarınız varsa cichlid yemleri arasından bütçenize uygun seçimler yapmanız gerekir. Dilerseniz fanus çeşitlerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Daha Sağlıklı ve Parlak Görünümler İçin Balık Yemi Çeşitleri

Daha Sağlıklı ve Parlak Görünümler İçin Balık Yemi Çeşitleri

Akvaryumunuzda yetişkinlerin yanı sıra yavrular da varsa ona uygun bir beslenme programı yapmanız gerekir. Kendilerini tam olarak koruyamayan ve güçsüz olan yavrular için özel olarak üretilen besinleri tercih etmeniz büyüme çağında onlara destek olmanızı sağlar. Örneğin su yüzeyinden beslenmesi gereken balta balığı gibi bir evcil hayvanınız varsa pul yemler arasından seçim yapmalısınız. Kıvrımlı sırta sahip ve ağzı öne doğru olan evcil hayvanlarınız için böyle bir yemleme programı düzenlemelisiniz. Diğer yandan kimi balık türleri de tablet halinde satılan besinlerle beslenmelidir. Tabletli ürünleri akvaryumun iç tarafındaki cama yapıştırarak beslemelerinizi yapmanız gerekir. Zamanla suda çözünerek hayvanlarınız için yeterli beslemeyi yapan bu besinleri de türüne göre seçebilirsiniz. Kıvrımlı sırta sahip ve kavisli karınlı evcil hayvanlarınız için tercih etmeniz gereken pul balık yemi çeşitlerine çeşitli markalar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. barbun, tetra ve ciklet türleri bu grup arasında sayılabilir. Yine de balığınızın türüne ve boyutuna özgü olarak seçimlerinizi yapmalı ve uygun bir programla beslenmelerinizi yapmalısınız. Aksi takdirde balığınızın parlaklığı azalabilir ve kısa bir ömre sahip olabilir. Bu bakımdan çeşitler arasından seçim yaparken bazı hususlara özellikle dikkat etmenizde faydalar vardır. Örneğin içerisinde bol miktarda bitkisel lif bulunan besinler etkili bir sindirim için yardımcı olurlar. Satın aldığınız kaliteli besinlerin içerisinde akvaryum içerisindeki suyu kirletecek ve koku yapacak materyaller bulunmaz. Seçeceğiniz onaylı ürünler alerji gibi istenmeyen reaksiyonları önlemek amacıyla gerekli testlerden geçmiş olması gerekir. Balık yemi çeşitleri arasından yapacağınız seçimlerde bu gibi faktörlere dikkat ederek doğru ve etkili seçimler yapabilirsiniz. Seçimlerinizde evcil hayvanınızı doğru bir biçimde tanımak oldukça önemlidir. İster kendi araştırmalarınızla isterseniz de satın aldığınız yerdeki uzman kişilerle yapacağınız görüşmelerle doğru bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür. Diğer yandan yemlerinizi sık sık değiştirmek pek çok farklı materyalleri balığınıza sunmanıza da yarar. Farklı çeşitlilikteki ürünlerle çeşitliliği artırabilir ve dengeli bir beslenmenin önünü açabilirsiniz. Pek çok mamanın içerisinde bulunan sarımsak hem besin değerini yükseltir hem lezzeti artırır hem de çeşitli parazitlere karşı etkili ve koruyucudur. Pullu, tablet, cansız ve canlı yemler gibi pek çok ürünü incelemek ve karşılaştırmalar yapmak için sayfamızı ziyaret edebilir ve kolayca siparişlerinizi verebilirsiniz.