TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Deniz Yemleri

için 56 sonuç bulundu.

Deniz Yemleri

Balıkçılık, Türkiye’nin 3 tarafı denizlerle çevrili bir imkana sahip olmasından dolayı ülkemizde önemli bir geçim kaynağı oluşturmaktadır. Aslında sadece bir geçim kaynağı yani meslek olarak değil, hobi anlamında da birçok kişi deniz balıkçılığı ile ilgilenmektedir. Ancak deniz balıkçılığı gerçekleştirmek ve bu sayede avcılık yapmak için deniz yemleri kullanımı ile balık avlamak mümkün olacaktır. Tatlı sularda yetişen balıklara göre denizde yetişen balıklar, farklı deniz balığı yemleri sayesinde avlanabilecek niteliklere sahiptir. Çünkü bu tip balıklar deniz ortamında seçmiş oldukları gıda türlerine benzer şekilde deniz balığı yemi kullanıldığında, oltaya veya farklı yakalama tekniklerine gelecek bir yapı gösterir.

Deniz Yemleri ile Türkiye'de Deniz Avcılığı

Deniz Yemleri ile Türkiye'de Deniz Avcılığı

Türkiye'de deniz avcılığı gerçekleştirmek için Karadeniz, Marmara Denizi, Ege Denizi ve Akdeniz gibi 4 farklı bölgede değişen balık türleri arasında seçim yapılarak avcılık sağlanabilir. Bu konuda hamsi, palamut, istavrit, zargana, mezgit veya mercan gibi onlarca farklı balık türü sayılabilir. Bu balık türlerinin her biri deniz ortamında kendileri için en uygun şekilde gıda türlerini seçer ve beslenmelerini bu şekilde gerçekleştirir. Bu nedenle deniz balıklarında avcılık gerçekleştirmek için de denizde kullanılan yemler tercih edilerek, en uygun olta balıkçılığı veya açık deniz balıkçılığı sağlanabilir. Bu yem türleri genellikle yine doğal bir şekilde hayvani gıdalardan, bitkisel gıdalardan veya farklı deniz canlılarından elde edilen yemler olarak üretilmektedir. Aslında bu tür yemler sadece balıkçılık çalışmaları gerçekleştirmek açısından değil havuz balıkçılığı olarak adlandırılan deniz kenarlarında oluşturulan yetiştirme bölgelerinde de kullanılabilir. Örneğin, bu tür kısımlarda deniz balık yemleri arasında sürekli bir şekilde yetiştirilme imkanı bulunan levrek, lüfer, çipura veya palamut gibi balık türlerine uygun yemler bulunmaktadır. Ancak özellikle olta balıkçılığı gerçekleştirmek için deniz balık yemi tercihleri yapılarak, en uygun balığın yakalanması için bu yemlerin kullanılması önemlidir. Bu tür yemler farklı oltalar ile uyumlu boyutlara ve şekillere sahip olmakla birlikte deniz yemi çeşitleri açısından da çok geniş tercihler sağlar. Evcil Hayvan Ürünleri kategorisi üzerinden farklı seçenekleri inceleyebilir, seçtiğiniz ürünü güvenle satın alabilirsiniz.

Deniz Yemleri Çeşitleri

Deniz Yemleri Çeşitleri

Deniz balıkçılığında bahsedildiği üzere birçok farklı yem türü kullanılması ile birlikte birçok farklı balık avı yapılması da mümkündür. Bu nedenle ülkemizde veya Avrupa'da birçok farklı marka, değişen modelleri ile birlikte deniz balıkçılığı yemleri üretimi sağlamaktadır. Bu dönemler arasında özellikle belirli bir balık türü için en doğru tercih oluşturacak yem ürünleri yer alabilir. Bu nedenle sunulan deniz balığı yemi ürünlerinde bazen denizden elde edilmiş sülünez, mamun veya karides gibi canlılar sayesinde üretilen avcılık yemleri gibi modeller bulunmaktadır. Bu ürünlerin temel özellikleri deniz balıklarının bir gıda olarak görebileceği şekilde yapı göstermeleri ve bu sayede avcılık sırasında balığın oltaya gelmesini sağlamalarıdır. Örneğin, denizden elde edilen sülünez gibi bir malzeme ile üretilmiş olan deniz balığı yemleri özellikle her tür balık için uygun bir yem seçeneği oluşturabilir. Ancak bazı Balık türleri için tamamen spesifik şekilde tercih edilecek yem türleri de bulunmaktadır. Aslında deniz ürünleri dışında ekmek, tahıllar veya tavuk eti gibi farklı malzemeler sayesinde üretimi gerçekleştirilen ürünler de göz önünde bulundurulduğunda, marka ve modellerin sağladığı değişimlere göre deniz yemi fiyatları konusunda da değişimler görülebilir.

Deniz Yemleri ile Mevsim Balıkçılığı

Deniz Yemleri ile Mevsim Balıkçılığı

Ülkemizde 4 bölgede yer alan farklı deniz kıyılarında yasal çerçevede avlanma mevsimleri belirlenmektedir. Aslında 12 ay boyunca balık avlama imkanı yer alsa da belirli dönemlerde belirli balıkların yasal olarak avlanması özellikle balık nesillerinin tükenmesini engellemek ve sağlıklı balık tüketimi gerçekleştirmek için uygulanmaktadır. Örneğin, Ocak ayı içerisinde tüketimi en doğru şekilde gerçekleştirilebilecek balıklardan birisi hamsi ve istavrit türleridir. Bu tür balıklar göz önünde bulundurulduğunda avlanmak için seçilecek deniz balık yemleri de bu balıkların seçeceği gıda türleri arasından seçilmiş olmalıdır. Ancak bazı balıkları neredeyse dört mevsim boyunca avlanmaya müsait olan balıklar olarak da görülebilir. Fakat bazı noktalarda ise kılıç balığı gibi türler ancak Ağustos-Eylül ayları içerisinde tam yetişmiş ve sağlıklı bir şekilde avlanabilir. Bu nedenle deniz yemleri tercih edilerek, avlanma yapılacağı zaman hangi mevsimde bulunduğunuzu da göz önüne almanız önemlidir. Özellikle mevsim içerisinde avlanan balığın boyutu, yağ özellikleri ve lezzeti düşünüldüğünde de yenilebilir Balık Yemi, çok lezzetli balık veya nadir bulunur balık gibi özellikler ortaya çıkar. Çok lezzetli balık seçenekleri açısından örnek olarak orkinos Haziran ve Temmuz aylarında doğru deniz yemi çeşitleri tercih edilerek, yasal bir şekilde avlanabilir. Bu kapsamda doğru mevsimlerin ve doğru deniz balık yemi ürünlerinin tercih edilmesi için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Ahm (2)
Artakua (1)
(14)
Eheim (1)
HEMYEM (1)
Hikari (1)
Ista (1)
JBL (1)
Omega One (9)
Organix (1)
Reeflowers (15)
Seachem (1)
Sera (1)
Tetra (1)
Tropical (5)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Mama Türleri

Yetişkin (14)
(3)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(2)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)
ve üzeri (3)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL