Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

3M
SMX
3D
3C
404
DTX
Kk
Yy
Smx
Mxs
GVA
K2
Jsv
MXS
Stp
BSG
Bsg
ytt
Cem
3m
Ccp
Dyo
Bba
Jlm
C9
Jms
Fam
6D
Gva
Dtx
Knk
smx
3bs
Mga
444
Elf
Gm
N1
Vag
X.
ABG
3BS
4U
Abg
BOR
Jt
Net
Sgs
JLM
Kcc
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Ölçü

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Esans

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Mevsimi

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Litre

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Oto Bakım

için 79,215 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Oto Bakım

Aracını seven ve bakımına önem veren kişilerin uygun malzemeleri kullanması gerekir. Her aracın farklı hava koşullarına ve çevre şartlarına uyum sağlaması için belirli periyotlarda temizliği yapılmalıdır. Bakımı ve temizliği aksatılan araçlarda birçok problem meydana gelir. Bu problemlerden en önemlisi bakımsız görünümdür. Araç, kısa sürede eski ve kirli görünür. Bakımının yapılması sadece görsel estetik açısından değil, teknik açıdan da gereklidir. Oto bakım malzemeleri aracın yüksek performans ortaya koymasını sağlar. Birçok oto bakım seti çeşidi bulunur. Aracın iç ya da dış kısmına uygulanabilen ürün seçenekleri, özel olarak üretilir. Bu sayede koltuktan tekerleğe kadar birçok bölgede uygulanabilme özelliği gösterir. Siz de aracınızın bakım ve temizlik ürünlerini aksesuar ve tuning sayfamız üzerinden satın alabilirsiniz. Ekonomik ve güvenli alışveriş imkânı sayesinde memnun edici deneyim yaşama imkânı elde edersiniz.

 Oto Bakım Ürünleri Nelerdir?

Oto Bakım Ürünleri Nelerdir?

Araç kullanan kişilerin mevsimsel olarak bakım yaptırması gerekir. Yapılan bakımlar aracın hava koşullarına uyum sağlaması açısından önemlidir. Her türlü aracın ekipmanları düzenli bakım ve temizliğe ihtiyaç duyar. Aracın iç kısmı en çok bakım ve temizlik gerektiren yerler arasındadır. Araç içinde ilk olarak koltuk temizliği önemlidir. Araç koltukları kısa sürede kir ve toz kapar. Bu nedenle düzenli olarak silinip süpürülmesi gerekir. Oto bakım malzemeleri temizlik için özel olarak üretilir. Ürünün yapısı koltukların formunu koruması ve yıpranmaması için özel olarak tasarlanır. Bu sayede araç ilk günkü estetik görünümünü ve temizliğini korur. Aracın içini silmek ve süpürmek için de birçok ekipman çeşidi bulunur. Süpürge ve yıkama malzemeleri farklı markalar tarafından satışa sunulur. Bazı süpürge modellerinde şarj özelliği bulunur. Elektrik olmayan yerlerde şarjlı süpürge kullanarak etkili temizlik ortaya koyabilirsiniz. Araç içi için gerekli ürünlerden bir tanesi de parfümdür. Temizliği ortaya çıkaran temiz oto kokuları olmaktadır. Araç parfümü kullanarak mis gibi kokular eşliğinde yolculuk yapabilirsiniz. Aracın içi kadar dışında da bakım ve temizlik gerekir. Oto bakım ürünleri aracınızın temizliğini sağlamak açısından önemlidir. Araçlar yağmur, kar ve çamur gibi etkenlerden kısa sürede etkilenir. Bu nedenle kirli ve bakımsız görünüm ortaya çıkar. Kirli görünümü engellemek için deterjan kullanılması gerekir. Araç temizliğinde kullanılan deterjan çeşitleri parlak görünüm ortaya koyar. Araç bakımına ne kadar dikkat edilirse gereksin zaman zaman çizilme ya da renk açılma problemi ortaya çıkar. Özellikle sıcak havalarda güneş, aracın renginde solma meydana getirir. Bu durumda boya ve parlatıcı ürünlerle gereken bakımlar yapılmalıdır. Aracın rengiyle birebir uyumlu olan ürün seçenekleri, orjinal görünümü de korur. Oto kışlık bakım seti ise farklı markalar tarafından satışa sunulur. Setin içinde; buz çözücü, buğu önleyici, cam suyu ve cam kazıyıcı gibi birçok malzeme bulunur. Bu sayede kış şartlarına kolayca uyum sağlayabilir, istenmeyen durumlarla mücadele edebilirsiniz.

 Oto Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto Bakım Ürünü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto bakım ürünü alırken birçok hususa dikkat etmek gerekir. Bu hususlardan ilki aracın ihtiyaçlarını belirlemektir. Aracın hem iç hem de dış kısmının belirli zamanlarda ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçların giderilebilmesi için doğru ürünlerin seçilmesi önemlidir. Ayrıca, aracın estetik görünümü korumak için de düzenli bakımının yapılması gerekir. Oto bakım ürünlerinden bazıları aracın modeline göre değişiklik gösterir. Aracın markasını ve modelini belirleyerek seçim yapmanız performansın artış göstermesini sağlar. Araç temizliği için malzeme almak isteyen kişilerin içerik bilgisini incelemesi gerekir. Sıradan deterjanlar yerine, araç için özel olarak üretilen malzemeler kullanılmalıdır. Aracın ihtiyaçları doğrultusunda üretilen ürün seçenekleri, parlaklık ve temizlik elde etmek için doğru bir seçimdir. Otomobillerin en önemli parçalarından bir tanesi de frendir. Fren sisteminin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bu doğrultuda fren bakım spreyi kullanılmalıdır. Aracın yavaşlaması ve durması konusunda önemli olan frenin, içine kaçan toz ve kirlerin uzaklaştırılması için bakım spreyi kullanımı son derece gereklidir. Fren spreyi kısa sürede etkili temizlik ortaya koyar. Oto bakım aksesuar malzemelerinden bir tanesi de jant spreyidir. Jantlar kısa sürede kirlenen parçalar arasında yer alır. Bu nedenle jant spreyi kullanılması önemlidir. Jant spreyinin temizlik ve parlaklık ortaya koyması kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Aracın dış yüzeyinde birçok problem meydana gelebilir. Çizilme en sık rastlanan görsel problemler arasında yer alır. Araç renginde meydana gelen değişikliğin önlenebilmesi için pasta ve cila kullanılabilir. Pasta cila kısa sürede aracın eski formuna dönmesini sağlar. Pasta cila markalarını ve özelliklerini inceleyerek seçim yapmanız gerekir. oto bakım fiyatları ise değişiklik gösterir. Fiyatların değişiklik göstermesinin temel sebepleri arasında ürünün özellikleri yer alır. Marka ve içerik fiyatlara etki eden faktörlerdendir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan ürün seçeneklerini inceleyebilir, bakım ve onarım malzemeleri sayesinde aracınızın orijinal görünümünü koruyabilirsiniz.

 Otomobil Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Otomobil Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Oto bakım temizlik yapmak hem keyifli hem de önemli bir iştir. Bu doğrultuda haftalık, aylık, mevsimlik ve yıllık olmak üzere bakımlar yapılır. Genel olarak araçlar haftalık olarak kirlenir. Haftada bir gününüzü temizlik için ayırmanız gerekir. Çamur ya da tozlanma nedeniyle kirlenen aracınızı temizlemek için fırça, deterjan, su ve beze ihtiyaç duyulur. İlk olarak aracın üzerine bol su dökmeniz gerekir. Eğer müsait bir yeriniz varsa hortumla aracın üstüne su dökebilirsiniz. Islanan araca deterjan sürerek her türlü kirin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Deterjanı yaymak için fırça ile ovalama işlemi yapabilirsiniz. Bu esnada aracın tekerleklerinin ve ara kısımlarının da temizlenmesi oldukça önemlidir. Aracın tamamını köpükledikten sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Köpüklenen araçta lekelenme problemi varsa bez ile silmeniz önerilir. Özellikle cam ve aynalarda bez kullanarak görünümü temiz hale getirebilirsiniz. Araç içi için oto bakım onarım oldukça önemlidir. Araç koltuklarınızın kirlenmesini engellemek için kılıf ya da örtü kullanabilirsiniz. Farklı malzemelerden üretilen koltuk kılıfları uzun ömürlü kullanım imkânı ortaya koyar. Aracınızın yüzeyi kirlendiyse nemli bir bez ve deterjan ile silebilirsiniz. Silme işlemi yaparken bezin yumuşak olması gerekir. Yerlerde biriken kirler için ise süpürme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca, paspasları silkeleyerek etkili temizlik ortaya koyabilirsiniz. Aracınızda zorlu lekeler varsa su ile yumuşatmanız gerekir. Kirlenen yüzeyi ıslatarak işe başlamanız zaman kazanmanız açısından önemlidir. Araca pasta cila yapmak için kaliteli bir oto bakım cila seti kullanılmalıdır. Pasta cila işlemi çizik görünümünü ortadan kaldırarak parlaklık veren bir işlemdir. Uygulanması oldukça kolay olan pasta cila işlemi için ilk olarak sorunlu bölge seçilmelidir. Bölgedeki boyanın sökülmesi için pasta işlemi yapılır. Eğer pasta yapılmadan cilalamaya geçilirse sorunlu bölgenin görüntüsü olumsuz yönde etkilenir. Ardından yüzey iyice temizlenir. Su, kir ve toz kalmamasına özen gösterilir. Temizlenerek pürüzsüz hale gelen yüzeye cila işlemi yapılır. Ancak, pasta işleminin acemice yapılması aracın orijinalliğini bozar. Bu nedenle polisaj makinesiyle işlem gerçekleşir. Pasta işleminin ardından cila atılarak kusursuz görünüm ortaya çıkar.