Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Fren Bakım Spreyleri

için 491 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

  • ÜCRETSİZ KARGO

    Jant Temizleyici 5 Kg

    (19)
    140,00 TL
    +

Fren Bakım Spreyleri

Aracınızın frenleri genellikle kirlidir. Ancak bu kir, fren tozu ve bazı parçaların doğal olarak oluşturduğu ve tekerlekler üzerinde biriken tortulardan meydana gelir. Aracınızın fren sistemi, sürüş sırasında kontrolü korumanıza yardımcı olmada kritik bir rol oynar. Fren aksamındaki herhangi bir problem, aracınızın düzgün çalışmasını engelleyebilir. Herhangi bir otomotiv sisteminde olduğu gibi fren balatalarının da doğru çalıştığından emin olmak için düzenli bakım gereklidir. Düzenli bakım için bir fren balata temizleyici kullanılması önerilir ve bunu kendiniz kolayca halledebilirsiniz. Balata sprey, yağ, kir ve gresi kolay ve hızlı bir şekilde temizleyerek diğer bakım ve onarım işlerini basitleştirir. Bu şekilde, işlenecek yüzeyler, işlenmek üzere ideal olarak artıklardan ve gresten arındırılır. Balata temizleyici spreyler kontrollü buharlaşmaya, çok iyi nüfuz etme kabiliyetine sahiptir ve optimum sürtünme özellikleri sağlar. Balata sprey çeşitlerini incelemek için oto bakım sayfamıza göz atabilirsiniz.

Balata Spreyi ile Aracınızın Fren Aksamını Koruyun

Balata Spreyi ile Aracınızın Fren Aksamını Koruyun

Balata spreyi motor temizleme ürünleri, fren bileşenlerinizdeki gresi, yağı, tozu ve kalıntıları gevşeterek, bunların sıvı olarak kolayca çıkmalarına yardımcı olan ve kimyasallar içeren bir spreydir. Hızla buharlaşır ve kendisinden veya hoş olmayan sesler çıkaran ve frenlerinizin verimliliğini potansiyel olarak azaltan çamurdan hiçbir iz bırakmaz. Belirtildiği şekilde kullanıldığında, fren temizleyicinin uygulanması oldukça basittir. En iyi uygulama için aracı krikoyla kaldırın ve kriko sehpalarına sabitleyin. Böylece tekerleği güvenli bir şekilde çıkarabilirsiniz. İşleme başlamadan önce, kirli akıntının bulaşmasını önlemek için bezler ve kaplar kullanabilirsiniz. Ayrıca her zaman olduğu gibi göz korumanızı takın. Sprey, kaliperleriniz, balatalarınız ve rotorlarınız için güvenli olacaktır. Bu ürün çeşitlerini tüm fren bileşenlerine serbestçe uygulayabilirsiniz. Balata pas sökücü, hava spreyi gibi etrafa püskürtmek isteyeceğiniz bir şey değildir. Bazı fren temizleyicileri kostik kimyasallar içerir ve bazıları oldukça yanıcıdır. Kimyasal bileşimlerine bağlı olarak bazı formüller, yanlış uygulandıklarında boya işinize, jantlarınıza veya lastiklerinize zarar verebilir. Bu yüzden mümkünse hassas bir pipet içeren ürünleri kullanmalısınız. Balata spreyi tam olarak bu amaca hizmet etmek için bir pipet içerir. Fren temizleyicinin güzel bir yönü, bir dizi uygulamaya sahip olmasıdır. Fren temizleyici, fırçalanması zor olabilecek vidalar, somunlar, menteşeler ve diğer yapışmış metal bileşenlerden yağlı kiri temizlemenin harika bir yoludur. Ayrıca arabanızın halısı, garaj zemini veya aracınızın herhangi bir yerindeki yağ veya gres lekelerini de arındırabilir. Bir halı üzerinde çok fazla fren temizleyicisinin temizlemeye çalıştığınız şeyin rengini değiştirebileceğini ve arabanızdaki dumanı solumak istemeyeceğinizi unutmayın. Ancak bir tutam gres, yağ, boya veya mürekkepten kaynaklanan küçük lekeler üzerinde harikalar yaratabilir. Koltuğun altı gibi ilk önce küçük bir noktayı test ettiğinizden emin olun. Bununla birlikte, balata spreyi klima temizliği için de kullanılabilir. Ek olarak, ürünü alevlerden uzak tutun ve solunmasını önleyin. Fren temizleyiciyi kaynak ekipmanının yakınında veya kaynak yapmayı planladığınız herhangi bir şey üzerinde kullanmayın. Birçok fren temizleyicideki aktif kimyasal, çok küçük dozlarda bile potansiyel olarak ölümcül bir zehir olan ve panzehiri olmayan Fosgen gazı haline gelerek ısıya ve Argon'a tepki verir. Güvende olun, kaynak ve fren temizliğinizi farklı zamanlarda ve ayrı alanlarda yapın.

En Kaliteli Balata Temizleyici Çeşitleri ile Aracınızı Güçlendirin

En Kaliteli Balata Temizleyici Çeşitleri ile Aracınızı Güçlendirin

Düzenli olarak fren temizleyici kullanıyor olsanız da, frenlerinizi temizlemek için veya başka bir amaçla kullanım yapacaksanız, ürün üzerinde yazan talimatları okumayı ve bunlara uymayı unutmayın. Boş veya kısmen boş teneke kutular ve üzerinde fren temizleyici bulunan herhangi bir malzeme için çevre dostu imha talimatlarını da aradığınızdan emin olun. Bu yüzden balata spreyi özellikleri iyice incelenmelidir. Aracınızın frenleri çok kirli bir yer olabilir. Fren tozu, petrol bazlı fren sıvısı, gres, kir ve yol kalıntıları arasında, frenlerinizin iyi bir temizliğe ihtiyaç duyması çok uzun sürmez. Frenlerinizi temiz tutmak, yalnızca çok daha uzun süre dayanmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda aracınızın durma yeteneklerini de önemli ölçüde artırabilir. Balata spreyi faydaları oldukça fazladır. Bu yüzden bu ürünlerin çok yönlü olduğu açıktır. Araç bakımı sırasında frenlerin temizlenmesi en kolay ama en çok gözden kaçanlardan biridir. Kaliperin yan tarafına temizleyici püskürterek, aracınızın frenleme kabiliyetini potansiyel olarak engelleyebilecek tozu, gresi ve kalıntıları güvenli ve kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Temiz frenler daha iyi çalışır ve aracınızı daha kısa bir mesafede durdurabilir. Fren temizleyici, kuruduğunda buharlaşan, geride hiçbir kalıntı bırakmayan ve mükemmel temiz frenler için gresi çözen kimyasal bileşenlerden oluşur. Ancak bu özellik nedeniyle, diğer otomotiv parçalarından da gresi ve yağı temizlemek için harikadır. Sadece lastik contalara ve araç gövdesinin dış kaplamasına dikkat edin. Temizleyici bu parçaları kurutabilir veya hasar verebilir. Metal, seramik ve cam için de güvenlidir, böylece hayatınızdaki makine parçaları ve pencereler gibi diğer şeyleri temizlemek ve işlemek için kullanılabilir. Giderek artan çevre koruma gereksinimleri ile birçok fren temizleyici üreticisi klorsuz karışımlara geçmektedir. Tüm temizleyiciler toksik kimyasallardan yapılmıştır ancak klorlu temizleyiciler, Uçucu Organik Bileşikler (VOC) olarak kabul edilen perkloretilen, metilen klorür ve trikloretilen kullanır. Klorsuz temizleyiciler, bu kimyasalları, siz ve dünya için daha iyi olan diğer daha az toksik, düşük VOC kimyasallarla değiştirir. Fren temizleyici, elinize alabileceğiniz en kullanışlı otomotiv ürünlerinden biridir. Kalıntı bırakmayan temizleme özellikleri sayesinde bu ürünler, frenlerinizdeki gresi, yağı ve kiri temizleyebilir ve aracınızın yüksek performans göstermesine yardımcı olabilir.

Fren Balata Sprey Modelleri ile Aracınızın Performansını Artırın

Fren Balata Sprey Modelleri ile Aracınızın Performansını Artırın

Fren bileşenleri tamamen yağsız bir yüzey gerektirir. Bu sebeple bunların uygun bir fren temizleyici ile temizlenmesi önemlidir. Balata spreyi içindekiler nedeniyle fren balata temizliği için idealdir. Fren temizleyiciler fren parçalarını iyi şekilde temizleyecek bir yüksek basınçlı sprey ile gelen profesyonel bir formüldür. Balata spreyi kullanımı oldukça kolaydır. Özel kutusunda gelen ve ulaşılması zor alanlara ulaşmak için bir genişletici içeren bir balata temizleyiciyi basit adımlarla aracınıza uygulayabilirsiniz. Yalnızca toz birikiminin belirgin olduğu yerlerde değil, aksamın genelinde kullanabilirsiniz. Kendinizi korumak için maske, koruyucu gözlük ve eldiven giymeyi unutmayın. Önce temizlemeyi düşündüğünüz tekerleğe bir kriko yerleştirin. Acil durum frenini emniyete alın ve yerden kalkmayan tekerleklerin arkasına takozlar yerleştirin. Bijon somunlarını gevşetmek için bir bijon anahtarı kullanın, ardından lastik yerden kalkana kadar aracı kaldırmaya devam edin. Emniyet için tekerleğin içine somunları yerleştirerek bijon somunlarını ve tekerleği çıkarın. Temizleyicinin üzerindeki talimatları okuyun, sonrasında ise kapağı çıkarın ve plastik genişleticiyi nozüle yerleştirin. Diskler veya kampanalar, balatalar ve kaliperler dahil tüm fren parçalarına bolca püskürtün. Ürün çeşitli parçalara nüfuz etmeyi tamamladığında, tekerleği tüy bırakmayan bir bezle silin. İşiniz bittiğinde, tekerleği takın, bijon somunlarını hafifçe sıkın, ardından tekerleği indirin ve sıkma işlemini bitirin. Bu işlemi kalan tekerleklerde tekrarlayın. Aracı kaldırmadan ve her bir tekerleği çıkarmadan fren parçalarını temizlemeyi deneyebilirsiniz, ancak uygulama o kadar kapsamlı olmaz. Bunun yerine, hiçbir şeyi şansa bırakmamak adına detaylı bir uygulama yapmalısınız. Balata spreyleri ile fren sistemi parçalarınızı temizlemenin yanı sıra, bir karayolu hava kirliliği kaynağını ortadan kaldırarak herkese bir iyilik yapmış olacaksınız. Küçük bir metal parçacık bulutunun bile solunum sağlığına zararlı olduğu bilinir. Düzenli bakım programınıza fren parçaları temizliğini ekleyerek fark yaratabilirsiniz. Fren tozu birikimini ciddiye alarak frenlerinizin ömrünü uzatabilir ve çevreye fayda sağlayabilirsiniz. Bu, tek başına bir saatten daha kısa sürede başarabileceğiniz veya diğer fren bakım uygulamalarınıza ekleyebileceğiniz bir iştir. Balata spreyi içeriği nedeniyle aracınızı, çevreyi ve insan sağlığını korur. Balata sprey fiyatı ürünlerin gramajına ve markasına göre değişir. En kaliteli ve çevre dostu balata spreyleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.