Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Pasta & Cila

için 3,729 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Pasta Cila

Gündelik hayatın akışındaki olmazsa olmazlardan biri de araçlardır. Evinizin düzeni ve bakımı kadar her gün temas ettiğiniz aracınızın da bakımına ve düzenine özen göstermeniz gereklidir. Çünkü gerek işe giderken gerekse pek çok yere ulaşımı sağlarken araçlar kullanıcılarını taşıdıklarından dolayı büyük bir kolaylık sağlamaktadırlar. Araçlar işlevsel kullanımından dolayı her an her saniye elinizin altında olan en büyük yardımcılardır. Ancak bazı durumlarda istenmeyen çevresel koşullara maruz kalabilmektedirler. Kaza, çizikler, tozlanma, gibi pek çok istenmeyen durumda aldıkları hasarın giderilmesi için farklı yollar bulunmaktadır. Son dönemde araçlara yapılan bazı yenileme işlemleri özellikle ikinci el araç piyasasında aracın değerini daha yüksek göstermektedir. İkinci el bir araç sahibi olmak isteyenler arasında yaygın olarak gözetilen ilk konu aracın dış görünümüdür. İşlevsel olarak da donanımlı bir araca sahip olmak yeni alıcıların en önemli iki isteğinden biridir. Özelliklerin yanında bir aracın görünümüne de önem veren herkesin ikinci el alımlarda pasta cila olmasının da önemi olabiliyor. Aracınız pek çok çevresel şarttan olayı çatlaklara maruz kalabilir, aşınabilir, rengi solabilir hatta çizilebilir. Bu işlem sayesinde ilk günkü gibi yepyeni haline geleceğinden dolayı aracınızın yeni alıcıları da diğer araç seçeneklerine göre sizinkini daha bir ön planda tutacaklardır. Çünkü bu işlem aracınızın solan renklerini canlandıracağı gibi yepyeni bir görüntü almasına yardımcı olur. Pasta cila aparatı ile kolaylıkla işlem yapabilmenizi sağlar. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus ikinci el araçlar arasında sizin aracınızın daha temiz ve yeni gözükmesini istiyorsanız doğru bir pasta cila önerisi olmalıdır. Doğru ürünleri tercih ederek aracınıza uygulayacak olduğunuz bu işlem sayesinde aracınız işlem esnasında da meydana gelebilecek kalıcı veya geçici hasarlardan korunacaktır. Bu noktada 3M pasta cila modellerine bakmanızı öneririz.

Araçlarda Pasta Cila Uygulaması

Araçlarda Pasta Cila Uygulaması

Pasta cila ile aracınızda çeşitli çevresel faktörlerin oluşturduğu çizikler, renk farkları ve aracınızda boyayla ilgili olan problemler giderilmektedir. Aldığınız ilk günden bu yana aracınızda bu ve benzeri nedenlerden dolayı pek çok aşınma olmaktadır. Pek çok kaynakta pasta cila uygulaması hakkında zararlı olduğu konusunda yaygın bir görüş bulunmaktadır. Bu yaygın görüşün nedeni bu uygulama yapılırken bilen birisinin yapmamasıdır. Uygulamayı emin ellerde yaptırmak mümkün olduğu müddetçe pasta cila yapmak aracınız için bir zarar teşkil etmemektedir. Dışarıdan basit bir işlem gibi görünse de pasta cila ufak bir çizik veya toz atlandığında çeşitli olumsuz sonuçlar doğurabilir. Buna ek olarak her aracın belirli bir pasta cila zamanı olduğunu da bilmeniz gereklidir. Zamanı gelmeden bu işlemi yaptırdığınızda aracınıza daha sağlıklı bir görünüm kazandırmak yerine onu hasara da uğratabilirsiniz. Bu bakımdan aracınızın kontrolleri esnasında bu işlemi ne zaman yaptırmanız gerektiği konusunu da göz önüne almanız gerekmektedir. Genel bilin kalıplaşmış kullanıma göre düşünecek olursak aslında pasta işlemiyle cila işlemi birbirinden farklı işlemlerdir. Pasta işlemi aracın boyasını kaldırırken cila işlemi de kaldırılan bu boyayı kaplamaya yaramaktadır. Yani pasta ve cila işlemi iki farklı işlemin birleşmiş halidir. Bu bakımdan pasta işlemiyle aracınızın boyasını kaldırıp çiziklerini kapatırken boyayı belirginleştirmek için cila işlemine başvurabilirsiniz. Pasta cila aracınızı ilk aldığınız günkü rengine döndürerek canlı görünümüne kavuşturmak için başvurulan bir yöntemdir. Boya koruma işlemine nazaran araca yeni bir katmanla kaplama yapılmaz. Yani boya koruma işlemine aracınızın boya katmanı üzerine aldığınız yeni bir kılıf dersek çok da yanlış olmaz.

Araçlar İçin Pasta Cila Uygulamasının Avantajları

Araçlar İçin Pasta Cila Uygulamasının Avantajları

Sıfır araç piyasasının yanı sıra artık günümüzde ikinci el araç piyasası da gelişmiş bir durumda. Pek çok araç temiz kullanıldığı takdirde bu şekilde kendine yeni alıcıları ikinci el alım satım platformlarında ve ikinci el oto pazarlarında bulabiliyor. İkinci el araç alıp satarken aracınızı diğer araçlar arasında ön plana çıkaracak bir özellik istiyorsanız bu pasta cila uygulamasıyla mümkün olabilir. Çünkü bu işlemi yaptırmak aracınızın iç kısımlarının özenli ve konforlu görünümü kadar dışının da göz alıcı olması konusunda alıcıları toplamak için oldukça önemlidir. Çevrenizde görebileceğiniz pek çok şey gibi kullanıcılar araçları da satın alırken öncelikle dışarıdan nasıl göründüğüne bakmaktadır. Bakımsız bir araç kullanıcıların dikkatini çekmemektedir. Aracınızda oluşan kaza dâhil pek çok hasarın giderilmesi bu işlem yoluyla oldukça kolaydır. Belirli nedenlerden kaynaklanan çiziklere, yağmur damlacıklarının ve diğer su kalıntılarının oluşturduğu kirece, endüstriyel kirlenmelere ve güneşin zararlı UV ışınlarına karşı aracınızı koruyan bu işlem ayrıca aracınızın boyasını asit yağmurlarından da korumaktadır. Sonax pasta cila ürünlerine göz atmanızı öneririz.

Otomobilin Kullanışlılığı Kadar Görünümünü Önemseyenler İçin Pasta ve Cila İşlemi

Otomobilin Kullanışlılığı Kadar Görünümünü Önemseyenler İçin Pasta ve Cila İşlemi

Günlük hayatının bir parçası olan araçların bakımının yapılması uzun ömürlü kullanımı için çok önemlidir.. Aracınızın ne kadar temiz bir görünümü olursa o kadar uzun süre ve sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Aracınızın sağlıklı görünümünü borçlu olduğunuz işlemlerden biri de pasta ciladır. Ekipmanlarını sayfamızda kolaylıkla bulacağınız pasta cila malzemeleri inceleyebilirsiniz. Kişisel olarak aracınıza uygulamak istediğiniz pasta işlemi bu şekilde düşünülünce araç sahipleri tarafından yapılmamalıdır. Bunlara bağlı olarak pasta cila ömrü ne kadar sorusuna gelinecek olursa aracınızın bakımlı ve temiz kullanımına göre değişkenlik gösterir. Bu uygulamayla aracınızdaki sararma ve soluk renk sorunları giderilmiş olur. Ayrıca aracınız eskisi gibi yepyeni ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Bu arada en yeni lastik zincir modellerine bakmanızı öneririz.

Pasta Cila ile Her Bütçenin Dostu Yeni Bir Görünüm

Pasta Cila ile Her Bütçenin Dostu Yeni Bir Görünüm

Bu da aracınızın göreceği pek çok işlemden dolayı daha kısa sürede yıpranıp ömrünü tamamlamasına neden olmaktadır. Boyanın aracınıza kazandırdığı pürüzleri gidermekteki ve parlamasındaki en önemli işlemlerden biri olan pasta ve cila işlemleri aracınızın canlı görünümü açısından oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Pürüzleri pasta işlemi giderirken cila da aracınızın parlaklığını uzun süre korumasına yardımcı olur. Pasta ürünlerinde dolgu malzemesi bulunan ve dolgu malzemesi bulunmayanlar olarak iki farklı grup bulunmaktadır. Dolgu maddesi bulunan ve bulunmayan pasta ürünlerinin fiyatları ürün kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Değişken fiyatlara karşın dolgu maddesi ne kadar kötü olursa çizikler ve aşınmadan kaynaklı kaza izleri dâhil pek çok hasar oldukça kısa bir sürede kendini yeniden belli edecektir. Kaporta ustası aracınızın bazı mekanik ve fiziksel özelliklerine göre dolgu maddesi olan pasta ürünlerini mi yoksa dolgu maddesi olmayan pasta ürünlerini mi kullanacağına kendisi karar vermektedir. Kötü dolgu maddesiyle yapılan bir pasta dolgusu araç yüzeyinden kolaylıkla çıktığı zaman boya inceldiğinden dolayı bir de kaliteli bir boya koruma işlemine ihtiyacınız olacaktır. Aracınızın sürekli maruz kaldığı belirli çevresel faktörler bulunmaktadır. Bunlardan ele alacak olduklarımızdan genellikle balatalardan çıkıp aracın çeşitli kısımlarında kendini gösteren demir tozlarıdır. Bu demir tozlarının temizlenmesinde pasta işlemine başlamadan önce büyük bir hassasiyet gösterilmesi gerekir. Çünkü demir tozları temizlenmeden pasta işlemine geçildiğinde gözle görünmeyen bu tozlar aracınızın yüzeyine yapışarak pasta işlemi esnasında size zorluk çıkaracaktır. Bu da sonraki zamanda boyada belirli kusurların olmasına yol açacaktır. Buna ek olarak kil temizliği de hava şartlarının getirdiği pek çok yabancı cisim gibi oldukça önemli bir detaydır. Çevreden gelip geçen pek çok yabancı cisimden tamamını gözle göremezsiniz. Ancak elinizi aracın yüzeyinde gezdirirken pürüzlü oluşunu hissedersiniz. Kil temizliği yaptığınız takdirde aracınız bu pürüzlü yapıdan kurtulmuş olacaktır. Kil hamuru, kil diski veya killi bez yardımıyla aracınızın dış yüzeyini temizleyerek burada bulunan tüm yabancı cisimlerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Pasta Cila Uygulaması Nasıl Yapılır?

Pasta Cila Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bilmeniz gereken ilk şey hiçbir boyanın homojen olmadığıdır. Yani illaki sıfır ürünlerde bile renk ve yoğunluk farkları olacaktır. Aracınızdaki bu farkları da pasta uygulamasıyla giderebilmeniz mümkündür. Daha sonra başvuracağınız cila işlemi ile pasta işleminin verdiği donukluğu parlatabilirsiniz. Pasta cila zımparası ile pasta tekniğini başlatabilirsiniz. Pasta sıvı bir zımparalama işlemine verilen isimdir. Bu işlemde hedef, aracınızın boyasındaki en üst katmanda olan çizikleri gidermektir. Yeni nesil otomobillerdeki boyalarla uyumlu olması bakımından pasta işleminin malzemesinde kesinlikle silikon, solvent, teflon ve bal mumu bulunmamalıdır. Bu malzemeler aracınıza büyük zararlar verir. Normal bir pasta cilası için daha önce bahsedilen tüm detaylara ve temizlik işlemlerine dikkatlice değinildikten sonra ön görülen işlem süresi 4 saate kadar çıkmaktadır. Bu süreç esnasında aracınızdaki çiziklerin, kil tozu ve demir tozu gibi gözle görünmeyen malzemelerin temizlenmesini de bu süre zarfına dâhil ettiğimizde toplamda 7 8 saat civarı bir sürede aracınızın temizlenme işlemi tamamlanmaktadır. Elbette aracınızın dayanıklılık seviyesine göre bu süre kısalıp azalmaktadır. Cila işlemi ilk olarak pasta işleminden kalan bütün kalıntılar temizlenmelidir. Yüzey tamamen kuruduktan sonra üzerine cila sürülür ve bunun da kuruması beklenir. Aradan belli bir zaman geçtikten sonra ise sürülen bu cila da kurur. Artık aracınız eskisinden daha parlak ve yeni bir haldedir. Burada dikkat etmeniz gereken husus pasta işleminden kullanılan polisaj makinesinin süngerli yapısı dolayısıyla aracınızın dış katmanını sürekli inceltecektir. Bundan dolayı pasta işlemi sıklıkla başvuracağınız bir araç bakım işlemi olmamalıdır. Buna karşın cila işlemini pastadan daha sık uygulayabilirsiniz. Cilanın boyayı inceltme gibi bir yan etkisi bulunmadığından dolayı bunu uygulamak aracınızı çevresel şartların oluşturduğu zararlı tüm etkilerden koruyacaktır. Ayrıca tozlanmanın önüne sık sık araç cilalatarak geçmiş olacaksınız. Birkaç ayda bir düzenli olarak yapacağınız cilalatma işlemiyle birlikte aracınızın pırıl pırıl görünümü sizi de oldukça mutlu edecektir.

Pasta Cila Nedir?

Aracınızın daha gösterişli ve parlak bir görünüme sahip olmasını pasta ve cila uygulayarak sağlayabilirsiniz. Bu sayede aracınız daha özenli ve yeni bir görünüme kavuşacaktır. Bu yeni görünüm onun daha fazla alıcı talebi için oldukça önemlidir. Pasta cila işleminden sonra aracınızın çevresel şartlardan dolayı solan ve aşınan dış görünüşü, bu uygulamadan sonra ilk günkü eski parlaklığını kazanacaktır. Güneş ışınlarının yarattığı gölgelenme, çizikler ve renk farkları gibi aracınızla ilgili pek çok sorunun çözümü olarak bu uygulamaya başvurmanız bir seçenektir.

Nasıl Pasta Cila Yapılır?

Aracın rengine göre açık ya da kalın pasta tercihi edilmektedir. Eğer aracınız koyu renk ise ince pasta, açık renk ise kalın pasta şeklinde bu zımparalama işlemi uygulanır. Aşınmadan dolayı hasar gören yüzey iyice temizlendikten sonra pasta malzemesinden parçalar bir kısım alınıp bu hasarlı yüzeyin çeşitli noktalarına uygulanır. Araçtaki hasarsız kısımlar temizlenmesi zor olacağından gazete veya başka bir malzemeyle bu kısımlar muhafaza edilmelidir. Böylelikle pastanın sıvı malzemesi bu kısımlara bulaşmamış olacaktır. Bunu tamamladıktan sonra aracınıza en uygun pasta cila polisaj seti ile pasta işlemi yapılır. Polisaj makinesini dengeli ve sağlam tutmak oldukça önemlidir. Çünkü bu konudaki hassasiyet gözetilmediğinde aracınız birtakım çiziklere maruz kalabilir. Kullanılacak olan malzemelerin boya cinsinizle uygun olması oldukça önemli bir husustur. Çünkü üzerinde titizlikle durduğumuz renklerde oluşabilecek dalgalanmalar, solukluklar gibi problemler bundan dolayı ortaya çıkabilmektedir.