Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Cam Temizleyici & Koruyucu

için 677 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Cam Temizleyici ve Koruyucu

Trafikte seyir halinde iken güvenli sürüşün kilit taşlarından birisi de temizlik, yani temiz ön camlar, temiz dikiz aynaları ve geceyi gündüze çeviren parlak, temiz farlarıdır. Araçların camlarını yolda sürüş esnasında veya park halinde iken tehdit edebilecek birçok faktör vardır. Bu faktörlere ve görünmez kazalara karşı her zaman hazırlıklı olmanız gerektiği gibi, araçlarınızın rutin bakımlarını da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Örneğin rutin olarak araçların cam suyu kontrol edilmeli, eksildikçe de eksildiği kadar ilave edilmelidir. Bazı durumlarda klasik cam suyu kullanılırken, bazı durumlarda da hava şartlarına göre antifirizli cam suyu kullanılması gerekmektedir. Trafikte rahat bir sürüş için görüşe engel hiçbir nesnede, leke, çizik olmamalıdır. Zorlu hava şartları, yoğun gelen güneş ışınları, aralıksız yağan yağmur görüşü tehlikeye sokabildiği gibi sert gelen bir cisim, yoldan fırlayan bir taş, önde bulunan arabadan düşen bir cismin cama darbesi gibi de sürüş güvenliğini tehdit eden durumlar meydana gelebilir. Böyle durumlara hazırlıklı olmak amacıyla her ihtimali düşünmeniz ve hazırlıklı olmanız seyir halinde iken güvende olmanızı sağlayabilir. Ayrıca keyifle yolculuk yapmak isteyen araç sahipleri, günün yorgunluğunu ve trafiğin stresini azaltacak kokulu cam temizleyici ürünler kullanabilir, araç içerisine yayılan hoş kokular sayesinde rahatlayabilirler. Kokulu, parfümlü ürünler arasında her zevke uygun kokular bulunabilir. Araçlarında sürüş esnasında güven, konfor ve temizlik isteyen sürücüler cam temizleyici ve koruyucu ürünlerine oldukça ilgi göstermekte ve ihtiyaç duymaktadır. Her araç sahibinin ve dolayısı ile her aracın farklı modellerde ve farklı ebatlarda ürün ihtiyaçları vardır. Bu ürünler hakkında bilgi almak ve fiyatlarını incelemek için ürünlere göz atabilirsiniz. Kategori içerisinde temizlik malzemeleri haricinde koruyucu brandalar, far temizleme kitleri, fırçalar ya da süngerleri bulabilirsiniz. Örneğin bu kategoride bulunan cam suyu ürünleri ve cam suyu fiyatları modellerine, ebatlarına göre değişkenlik göstermektedir.

 Temiz Bir Sürüş Keyfi için Cam Temizleyici ve Koruyucu

Temiz Bir Sürüş Keyfi için Cam Temizleyici ve Koruyucu

Araçların camlarında leke, çizik gibi göz rahatsız edici pürüzler bulunmasını engellemek ve geniş bir görüş alanı ile araç kullanmak için başvurulan cam temizleyici ve koruyucu ürünler özellikle ön camlar, dikiz aynaları ve farlar için hayati önem taşımaktadır. Sürüş güvenliğini tehlikeye atacak herhangi bir çizik, buğulanma ya da lekelenmeye anında çözüm bulmanın yolu ilgili ürünlerin el altında bulunmasından geçer. Araç farları sürüş esnasında her zaman önem taşımaktadır, tabi far temizleyiciler de öyle. Özellikle şehirler arası uzun yollarda, görüş alanının dar olduğu dağ yollarında farın ışığını engelleyecek bir buğulanma ya da lekelenme sürüşü riske atmakta, araç içerisinde bulunan kişilerin güvenliğini sarsmaktadır. Böyle durumlarda yanınızda bulunacak bir buharlı far temizleme seti görüşünüzün iyileşmesi için size yardımcı olabilir. Bu tarz öngörülemeyen küçük kazalar sadece şehirler arası da yollarında değil, tenhalarda veya trafikte, nerede olursanız olun meydana gelebilir ve görüşünüzü etkileyecek sorunlara yol açabilir. Örnek vermek gerekirse, genellikle mıcırlı yol olarak bilinen çakıl taşı çok olan yollarda aracınızın camına taş sekebilir. Taş sektiğinde camınızda küçük bir çatlak meydana gelirse bu çatlak devamlı olarak büyümeye ve kırılmaya gidebilir. Hatta görüşünüzü bile etkileyebilir ve sürüş güvenliğinizi engelleyebilir. Araç camında meydana gelen çatlağın durması için cam tamir kiti kullanımı oldukça yaygın ve sürücüler tarafından talep gören bir seçenektir. O an tamirciye ulaşmak kolay olmayacağından yanınızda bulunan bir cam tamir kiti çatlağı durdurmanıza fayda sağlayabilir. Cam tamir kitlerinin bölgesel veya uzun çatlaklara göre seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler ile derin çatlakların görünümünü minimuma indirebilir, bunu yaparken de sileceklerin zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Araçta güzel bir temizliğin ardından parlatmak da gerekli diye düşünen sürücüler tarafından oto sprey vernik ürünlerine de talep yoğun şekilde olmaktadır. Uygulamanın pratik olması sebebi ile tercih edilen oto sprey vernikleri kullanımı esnasında sprey ile uygulanacak alan arası mesafenin 20 ile 25 cm aralığında olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak tüm yüzeye eşit şekilde çapraz katlarla vernik atılması uygun olacaktır. Bu ürünlerin çabuk kuruması uygulama esnasında sürücülere kolaylık sağlamaktadır. Eğer ikinci kat veya üçüncü kat ihtiyacı doğarsa, her kat uygulaması arasında belli bir süre bırakılması gerekmektedir. Sprey uygulaması sayesinde hem pürüzsüz bir uygulama hem de az miktarda vernik ile geniş bir alanda uygulama yapılabilir.

 İşlevsel Cam Temizleyici ve Koruyucular

İşlevsel Cam Temizleyici ve Koruyucular

Sprey vernik dışında ihtiyaç duyduğu ürünlerin pratik kullanımını sağlayan formunu arayanlar için oto sprey boya gibi ürün seçenekleri bulunmaktadır. Pek çok renk seçeneği ile her araca uygun renkte sprey boya bulmak oldukça kolay olmakla beraber, her araç renginin tonu tonuna uygunluk sağlayacak geniş bir ton skalası da araç sahiplerinin beğenisine sunulmaktadır. Sprey uygulaması sayesinde bu boyaların kullanımı kolaydır ve aracınızın görünümünü güzelleştirmek için tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Geniş bir alanı kısa sürede püskürtme yolu ile boyamaya imkan sağlayan bu ürünler, küçük çapta bölgesel çiziklerin kapatılmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca zamanla araçta meydana gelen, genellikle yoğun güneş ışınına maruz kalma kaynaklı olan hafif renk bozulmaları da bu boya ürünleri sayesinde giderilebilir. Sprey ürünler arasında bulunan sprey cila ürünü, temizlikte oldukça etkin olan ürünlerden birisidir. Sprey cila, boyaların yıprandığı yüzeyleri temizlerken gösterdiği etkili performansın haricinde yüzey parlatıcısı olarak da tercih edilmektedir. Araç yüzeyinde dikkat çeken ve özel içerikleri sayesinde iz bırakmayan parlaklık bu ürünler ile mümkün olmaktadır. İhtiyaca göre pek çok seçeneği bulunan cam temizleyici ürünler arasında yumuşak fırçalar, süngerler hem süngerli hem çekçekli aparatlar da bulunmaktadır. Bu ürünlerin yüzeyleri çizmeden silmesi için yumuşak olması önem taşımaktadır. Ayrıca standart saplı ürünlere alternatif olarak, kullanımının kolaylaşması için teleskopik saplı ürün seçenekleri de vardır. Bu teleskopik saplar, temizleyici ürünlerin uzayıp kısalarak temizliği zor noktalara bile ulaşabilmesini ve etkin bir temizlik yapılabilmesini sağlar. Bu tarz ürünlerin ayrı ayrı temizleyici ve su çekici seçeneklerine ek olarak, çift kullanım sağlayan ikisi bir arada seçenekleri de vardır. Camlarda ya da kaporta gibi alanlarda kireçlenme söz konusu olduğunda ihtiyacınıza cam kireç temizleyici ürünler cevap verebilir. Bu ürünler kireçli alanlara damlatılıp ovularak uygulanabilir. Ovarak yüzeyin temizlenmesinin ardından durulama yapılması gerekmektedir. Ürünler uygulama amacı, alanı gibi özelliklere göre çeşitlilik göstermekte olup, kullanımları da değişmektedir. Ürünleri kullanırken dikkat edilecek özellikler etiket üzerinde bildirilmekte olup, cilt üzerinde tahrişe yol açabilecek ürünlerde eldiven kullanılması gerekmektedir. Ayrıca bazı ürünler için uygulama sıcaklığı ya da uygulanacak yüzey özellikleri de değişebilir. Her ürün için kendi ürün bilgilerini ve uygulama talimatlarını okumak, rahat ve doğru bir uygulama, etkin bir temizlik için gerekli olabilir.

 Cam Temizleyici ve Koruyucu Çeşitleri

Cam Temizleyici ve Koruyucu Çeşitleri

Yollarda görüşü sınırlandıran tüm etkenleri minimuma indirmek adına sürüşleri kolay, güvenli ve konforlu hale getirmek için cam temizleyici ve koruyuculara gereken önem verilmelidir. Bu ürünler sadece rutin uygulamalarda değil, acil ihtiyaç halinde de el altında bulunması gereken ürünlerdir. Ürünlerin çeşitli seçenekleri, amaçları ve kullanım alanları olsa da ortak bir hedefleri vardır: yolculuklarınızı güvenilir kılmak. Bu sebeple özellikle olası küçük kazaları göz önünde bulundurarak size fayda sağlayabilecek oto cam tamir kiti veya far temizleme seti gibi ürünleri her daim aracınızda bulundurmanız iyi olabilir. Acil doğabilecek ihtiyaçlar dışında kullanmanız gereken temizleme, yıkama, parlatma amaçlı ürünler de sürüş keyfinizi ve konforunuzu artırmak için tasarlanmıştır. Bu ürünler arasında bulunan parfümlü temizleyiciler, yoğun temponuz esnasında rahatlamanıza sebep olacak kokuları aracınızın içine yayarken camlarınızı temizleyerek konforunuzu arttırmaktadır. Cam temizleyicilerde rutin olarak ihtiyaç duyulan ürünler arasında buz temizleyici ürünler de bulunmaktadır. Zorlu hava koşullarında, özellikle kış sabahlarının erken saatlerinde buzlanan camları temizlemek için ihtiyaç duyacağınız tüm ürünleri ilgili kategoride bulabilirsiniz. Hızlı sonuç vermesi ve oldukça pratik kullanımı sayesinde bu ürünler ile kış sabahlarında işe geç kalmadan ve üşümeden gitmeniz mümkün olabilir. Ayrıca buzu temizlemekten ziyade oluşumunu engellemek isteyen araç sahipleri için koruyucu ürünler de mevcuttur. Bu cam koruyucu ürünlerin kolay takılıp çıkarılabilmesi ve kullanılmadığı zamanlarda katlanarak az yer kaplaması gibi özellikleri gördükleri talebi arttırmaktadır. Karlı ve soğuk hava şartlarında buz temizleyici ürünler kullanırken, bu amaç için üretilmiş ve aracınızın camını çizmeyecek ürünler kullanmanız gerekmektedir. Ancak araç camınız çizilir ise mümkün mertebede iyileştirmesi de sağlanabilir. Oto cam çizik giderici ürün çeşitleri bu amaç için üretilmiş ve araç camlarınızda meydana gelen çiziklere uygulayabileceğiniz ürünlerdir. Camlarınızda oluşan çiziklerin görüşünüze engel olmaması için vaktinde müdahale etmeniz faydalı olabilir. Cam çiziklerini giderme amaçlı ürünleri kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli durum uygulanacak alanın temiz olmasıdır. Alkol ile temizlenen camlara uygulama yapılması tavsiye edilmektedir. Bu tarz ürünlerde ürün hakkında yapılan bilgilendirmenin okunması ve uygulamanın adım adım talimatlara göre yapılması önem taşımaktadır.

 Cam Temizleyici ve Koruyucu Fiyatları

Cam Temizleyici ve Koruyucu Fiyatları

Her türlü binek aracın ihtiyacı olan cam temizleyici ve koruyucuların fiyatları ürün gruplarına, boyutlarına ve marka ile modellerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ürün fiyatlarını etkileyen diğer etmenler de ürünün konsantre olup olmaması, yoğunluğu ve parfümlü seçeneklerinin olup olmaması gibi alternatiflerdir. Her ihtiyaca uygun ürün grubunun her bütçeye uygun seçeneğini bulmak mümkün olmaktadır. Oto sprey vernik fiyatları kendi arasında bir fiyat grubuna sahipken, buharlı far temizleme fiyatı ayrı bir gruba, yine aynı şekilde oto cam çizik giderici fiyatı da ayrı bir fiyat grubuna dahil olmaktadır ve alım esnasında kendi gruplarında değerlendirilmelidir. Bu ürünler arasında kimyasal temizleyicilerden temizleme aparatlarına kadar, koruyucu kimyasal ürünlerden koruyucu tekstil ürünlerine kadar pek çok çeşit bulunur ve genel bir fiyat politikası söz konusu değildir. Ürün çeşitlerine ve boyutlarına göre değişen fiyatlar için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Koruyucu tekstil ürünleri camları buzdan kardan koruyabildiği gibi, doludan da koruyabilir. Ayrıca sadece zorlayıcı kış havaları için değil, yakıcı güneş ışınları için de koruyucu tekstil ürünleri bulunmaktadır. Güneş ışınlarının aracı ısıtmasını engelleyen koruyucu ürünler sayesinde hem araç içi ekipmanlar hem de araç içi sıcaklık korunabilmektedir. Bu ürünler kış aylarında kullanılanların aksine araç dışarısından değil, araç içerisinden kullanılır ve araç içerisinde ön cama yapışmasını sağlayan vantuzları bulunmaktadır. Bu vantuzlar dört adettir ve her köşede bir adet bulunur. Güneş koruyucu ürünlerde genellikle alüminyum kaplama bulunur ve ışınların yansımasına sebep olur. Ayrıca bu ürünler katlanarak saklanabilir ve saklama sırasında dağılmasını engellemek amacıyla üzerinde bulunan lastiklerle bağlanabilir. Cam temizleyiciler ve koruyucular kendi fiyatları haricinde ek bir aparat ve uygulama desteği içerip içermemesine göre de değerlendirilmelidir. Örneğin araç sahipleri, cam çizik gidericileri uygulamak için ek aparatlara ihtiyaç duyarlar. Bu durumda tamamının ayrı ayrı fiyatları ile set halinde ki fiyatları kıyaslanarak karar verilebilir. Sürüş esnasında güven, konfor ve temizlik isteyen sürücüler için her model arabaya ve her bütçeye uygun ürünler piyasada bulunmaktadır. Anlık ihtiyaçlar ve rutin uygulama ihtiyaçları haricinde olası risk ve küçük kazalar da göz önünde bulundurularak gerekli ürünlerin araçta taşınması sürücülerin yararına olabilir.

 Cam Temizleyici ve Koruyucu Boyutları

Cam Temizleyici ve Koruyucu Boyutları

Cam temizleyici ve koruyucu ürünler kimyasallardan tekstil ürünlerine kadar oldukça çok çeşit barındıran ürünlerdir ve her ürün grubunun kullanım amacı ve alanı farklıdır. Ayrıca aynı amaç için kullanılacak aynı ürün grubunun da farklı alt grupları bulunabilir. Örneğin araçlarda kullanılan cam suyu antifirizli ve antifirizsiz, parfümlü, parfümsüz, parfümlü antifirizli, sabunlu cam suyu, yazlık ya da kışlık cam suyu gibi pek çok alt gruba sahiptir. Aynı ürünlerin ihtiyaca göre farklı boyutlarını bulmak da mümkündür. Antifirizli cam suyu 5 lt boyutlarında bulunabildiği gibi 1 lt kadar küçük ya da 10 lt kadar büyük ebatlarda bulunabilir. Ayrıca cam suyunun konsantre olanları ya da klasik olanları da mevcuttur. Antifirizli cam suyu seçileceği zaman parfümlü olup olmaması veya konsantre olup olmamasının haricinde dayandığı sıcaklık aralığı da kriterler arasında olmalıdır. Bulunduğunuz ilin hava şartlarında sıcaklık -30 ̊C seviyelerine inerken kullandığınız antifirizli cam suyunun o seviyelere dayanamamasının size bir faydası olmayabilir. Parfüm seçenekleri oldukça geniş olan cam suyu modellerinde dilerseniz mango kokulu dilerseniz bahar kokulu ürünler bulabilirsiniz. Birçok cam temizleyen veya hasardan / hava şartlarından koruyan ürün mevcut olup, talep gören ürünlerden birisi de dikiz aynalarını yağmurdan koruyan ürünlerdir. Bu ürünlerin de farklı modelleri mevcuttur. Örneğin bir model dikiz aynalarına şapka misali takılarak aynaları korurken başka bir model aynalara yapıştırılarak suyun kaymasını sağlar ve su lekesi kalmasını engeller. Bu ürünler sayesinde yağmurlu ve fırtınalı havalarda dikiz aynaları yağmurdan korunur ve arka yolun görüşü engellenmeden sürüşe devam edilebilir. Bunlar haricinde yağmur kaydırıcı spreyler de aynı amaç için kullanılan bir başka ürün modelidir. Ayrıca bu yağmur kaydıran ürün, olası bir arızalanma durumunda ön camları da yağmurdan korumak için elverişli olabilir. Benzer ürünler arasında, yine camları hedef alarak sürüş güvenliğini koruyan bir başka model; buğu önleyen koruyucular bulunmaktadır. Buğu önleyiciler; araç içi ve dışı sıcaklık farkından dolayı araç içerisinde meydana gelen buğulanmayı önler ve görüş alanının azalmasına engel olur. Pek çok sürücü kış aylarında seyir halinde iken buğulanmayı cam bezleri ile gidermeye çalışır veya ara ara camları açarak sıcaklığı dengelemeye çalışır ki bu soğuk havalarda konforlu bir sürüşe engel olur. Her ihtimale karşılık mikrofiber cam bezler de her an el altında bulunması gereken cam temizleyiciler arasındadır.