Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

SMX
GVA
Stp
Jlm
3D
Ccp
Gm
Mxs
444
OP
ABG
Abg
BOR
JLM
Smx
Bsg
C9
Crc
Elf
Srp
3M
404
4x4
6d
Bmc
Bp
Cp
FAE
GM
Gva
Jt
ROM
smx
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Motor Temizleme & Koruma

için 2,914 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Liqui Moly Ceratec Seramik Bazlı Motor Koruma 300 ML - 7181

  (313)
  30 günün en düşük fiyatı!
  695 TL 639,40 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Oto Motor Temizleme ve Koruma

Arabaların can damarını oluşturan motor arabanın sağlıklı bir şekilde çalışması için oldukça önemli bir işleve sahiptir. Bu motorun bir makine olduğu göz önünde bulundurulduğunda bozulabileceği ve birtakım bakımlara ihtiyaç duyacağı da unutulmamalıdır. Aracın maksimum performansta çalışabilmesi motorun durumuyla doğrudan ilgilidir. Motorun maksimum performansta çalışması ise araç motor temizleme işlemiyle gerçekleşir. Boyut olarak küçük olsa da bakımı belirli aşamalardan oluşmaktadır. Araçlar benzinli, dizel veya elektrikli olmak üzere farklı modellerde olabilir. Bunu ortaya çıkaran ise silindir hacmi ve üretilen beygir gücüdür. Benzinli, dizel veya elektrikli motorların düzenli oto bakım aracın performansını önemli ölçüde arttıracaktır. Böylece aracın ömrü dolaylı yoldan uzatılmış olunur. Motor temizliği doğru malzemeler ve doğru yöntemlerle kolaylıkla sağlanabilir. Böylece oto motor koruma en iyi şekilde sağlanır.

Bakımlı Araçların Ardındaki Sır: Oto Motor Temizleme Malzemeleri

Bakımlı Araçların Ardındaki Sır: Oto Motor Temizleme Malzemeleri

araba motor temizleme malzemelerine araç motor bakımının sağlanabilmesi için gereklidir. Bu malzemeler barındırdığı özelliklere ve işlevlere göre farklılık gösterir. Normal trafikte kullanılan arabadaki motorlar ile sürekli toz ve toprak üzerinde sürülen arabanın motoru aynı durumda olmayacaktır. Toz ve toprağın fazla olduğu arazilerde kullanılan aracın motorunun daha sık temizlenmesi gerekir. Bu uygulamalarının yapılmasıyla birlikte motorun ve aracın ömrü uzarken maksimum performansa erişim sağlanabilir. oto motor temizleme ile birlikte motor kabloları ve diğer parçaların toz ve kirden zarar görmesi veya eskimesi ortadan kaldırılmaya çalışılır. Araçlar için olmazsa olmazlar arasında yer alan motor temizliğini araç sahiplerinin doğru malzemelerle ve bilinçli yöntemlerle kendi başına yapmaları mümkündür. İhtiyaç duyulan oto motor temizleme ürünleri arasında oto motor temizleme spreyi , oto motor temizleme ilacı , araç motor temizleme sıvısı gibi ürünler yer almaktadır. Bu malzemelerin varlığıyla birlikte motorun çalışma performansını düşüren istenmeyen maddelerden kurtulmuş olunur. Bu ürünler arasında yer alan motor bakım spreyi motor üzerinde adeta yapışmış yağ kalıntılarının ve tozlarının tek bir dokunuşla hızlı bir şekilde ortadan kaldırmaya yarayan bir üründür. Bu spreyin bir diğer özelliği motor yüzeyinde kullanıldıktan sonra bir parlaklığı da beraberinde getirmesidir. Böylece motor, cilalanmış ürün parlaklığında olacaktır. Bunun yanında würth genel temizlik spreyi şeklinde kullanıcıların karşısına çıkanlar da vardır. Aracın balata, fren gibi kısımlarının temizliğinde kullanılır. Bu spreyin asıl özelliği yıkama ile çıkmayan inatçı kirlerin kolayca bu sprey yardımıyla ortadan kalkmasıdır. Bu sprey güçlü formülü sayesinde en inatçı lekeleri bile çıkarmaktadır. araç motor temizleme malzemeleri seçilmeden ve kullanılmadan önce aracın benzinli veya dizel olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çünkü bu araç tiplerinde kullanılan yakıt bile farklılık göstermektedir. Bu farklılık motor bakım ve temizliğine de yansımaktadır. Örneğin, dizel araç motor temizleme daha sık ve düzenli bir şekilde gerçekleşirken, benzinli araç motor temizleme daha az aralıklarla gerçekleşebilir. Tüm bunlar göz önüne alınarak temizlik malzemelerinin miktarlarına ve modellerine karar verilmesi daha mantıklı olacaktır.

 Doğru Motor Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Doğru Motor Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı bir sürüş ve uzun ömürlü bir motor isteyen kişilerin motor bakımını ve temizliğini aksatmaması ve düzenli aralıklarla birtakım işlemler uygulaması gerekmektedir. Trafikte seyir halindeyken birden yolun ortasında kalmak veya acil bir durumda araba kullanılması gerektiğinde bakımları yapılmadığı için bozulan motor kişilerin hayatını olumsuz etkileyecektir. Bu tip durumların yaşanmaması için özellikle yaz ve kışın başında, uzun yolculuklara çıkılmadan önce araçların motor bakımı detaylı olarak sağlanmalıdır. Bakım süreleri periyodik olarak benzinli araçlarda 10.000 iken dizellerde 15.000 km’dir. Burada oto motor temizleyici ürünlerin uygulanmasıyla birlikte motorun hava filtresi, polen filtresi ve yağ filtresi kir ve tozlardan arındırılmış olunur. araç motor yağı temizleme de motor ömrü için oldukça önemlidir. İnsanlar için su ne kadar elzemse motor için de motor yağı o ölçüde önemlidir. Motor yağının durumu araç göstergelerinde beliren yağ çizelgesiyle kontrol edildiği gibi düzenli aralıklarla uyarı beklenmeden de bakımı sağlanmalıdır. Kullanılan yağın hep aynı nitelikte olduğuna da dikkat edilmelidir. Doğru motor temizliğine gelindiğinde ise motoru sıcakken değil, soğuduktan sonra yıkamalı ve asla basınçlı suyla temas ettirilmemelidir. Sıcak motorun soğuk suyla teması motorun çatlamasına neden olabilir. Bununla birlikte motor deterjanlı su gibi ürünlerle kesinlikle temizlenmemelidir. Bunun yerine özel olarak motor temizliğinde kullanılabilecek olan spreyler tercih edilmelidir. Bu spreyler genel olarak motorun gücünü arttırırken enjektör ve yanma odalarının kusursuz bir şekilde temizlenmesine de yardımcı olur. Temizlemenin yanında yağlayarak bakımını da sağlar. Araç motor temizleme ürünleri yüksek performanslı bir motor için doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Bunun için hassas motorlar için kuvveti ürün tercihinde bulunulması doğru değildir. Çünkü motor her temizlendiğinde kirlerinden arındığı gibi temizlik ürünlerinin temasıyla birlikte eski yapısını yavaş yavaş kaybetmeye de başlamaktadır. Bu yüzden çok sık motor temizliğinden kişiler kaçınmalıdır. Ve kullanılacak olan ürünler doğru seçilip uygulanmalıdır.

 Oto Motor Temizleme Malzemeleri Fiyat Aralıkları

Oto Motor Temizleme Malzemeleri Fiyat Aralıkları

araç motor temizleme fiyatı kullanılan malzemelerin kalitesine, miktarına ve barındırdığı özelliklere göre değişkenlik gösterecektir. Oto motor temizleme ürünleri arasındaki fiyat farklılıklarını oluşmasına neden olan olaylardan birisi de ürünlerin gramajlarıdır. Gramajlarının yanında temizleme güçleri de fiyat farklılıklarını beraberinde getirir. Örneğin, sürekli kirli ve tozlu bir arazide kullanılmış aracın motoru daha kuvvetli bir temizleme malzemesine ihtiyaç duyabilir. Doğal olarak ürünlerin temizleyici gücü bünyesinde barındırdıkları kimyasallardan kaynaklanmaktadır. Bu kimyasalların kolay üretilip üretilmemesi veya ne şartlar altında bulunduğu da fiyatlarda belirleyici olacaktır. Ürünlerin muhafaza edildiği ambalajlar da fiyat farklılıklarını meydana getirecektir. Örneğin, plastik bir kapta saklanan ürün ile metal veya cam bir ambalajda saklanan ürünün fiyatı aynı olmayacaktır. Bunun yanında bir diğer etkileyici faktör ise markadır. Kullanıcılar genellikle özelliklere bakmadan işini göreceğini düşündüğü bir ürünü markasına güvenerek satın alabilmektedir. Bu noktada marka kullanıcılara bir güvence oluşturmaktadır. Markayı marka yapan şeyler arasında da yine ürünlerin kalitesi, uygulanışındaki kolaylık, uzun ömürlü ve etkili kullanım yer almaktadır. Görünüşte aynı özelliklere ve gramaja sahip iki farklı ürünün marka faktörüyle birlikte fiyat farklılığı beraberinde gelmektedir. Tüm motor temizleme ürünleri tek tek satılabildiği gibi set halinde de kullanıcıların karşısına sunulmaktadır. Birden çok aracı olan veya motor bakım işiyle uğraşan kişilerin tek tek temizlik ürünleri almaktansa set halinde veya toplu bir şekilde almaları daha mantıklı olacaktır. Bu noktada da ürün sayısına bağlı olarak kişiler fiyat farklılıklarıyla karşılaşır. Her çeşit kullanıcının isteklerine cevap vermeye çalışan motor temizleme ve koruma ürünleri sayfamızda sahiplerini bekliyor!