Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Bez & Havlu

için 1,972 sonuç bulundu.
 • 114,99 TL 105,79 TL
  % 8
  SmartBee
  %100
 • 259,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  244,99 TL

  SmartBee
  %100
 • 224,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  209,90 TL

  ParlatanAdamlar
  %100
 • 49,00 TL 39,99 TL
  % 18
  Omnipazar
  %100
 • 139,00 TL 99,90 TL
  % 28
  MF-SUPERCLEAN
  %100
 • 99,78 TL 91,80 TL
  % 8
  newmixkimya
  %100
 • 71,50 TL 65,78 TL
  % 8
  newmixkimya
  %100
 • 60,99 TL 29,99 TL
  % 51
  VIZYONPARKAVM
  %100
 • 32,50 TL
  horizon-as
  %100
 • 149,90 TL 109,00 TL
  % 27
  MF-SUPERCLEAN
  %100
 • 40,00 TL 14,99 TL
  % 63
  VIZYONPARKAVM
  %100
 • 209,99 TL

  Sepette Ek İndirim

  194,99 TL

  SmartBee
  %100
 • 510,55 TL

  Sepette Ek İndirim

  495,55 TL

  ParlatanAdamlar
  %100

Oto Temizlik Bezi & Havlusu

Bazı kişiler hem konfor hem de kolaylık açısından kendilerine ait araçlarının olmasını istemektedir. Ancak araba sahibi olmak beraberinde birtakım sorumlulukları da getirir. Yakıt, bakım, vergi veya güvenliğin yanı sıra araçların temizliği de hem kullanım rahatlığı hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Bakımı ve temizliği düzenli aralıklarla, olması gereken şekilde yapılan araçların kullanım ömürlerinin uzar, daha şık görünüm imkânı sağlar. Çünkü arabaların bazı parçalarında toz gibi istenmeyen maddelerin birikimi doğru çalışmayı engelleyebilmektedir. Bu yüzden uzun süreli ve sağlıklı araba kullanımı doğru bakım ve temizlikle mümkündür. Araba temizliği sanıldığı kadar zor değildir. Arabanın teknik bakım bilgisi gerektirmeyen yüzeysel iç ve dış temizliği bazı malzemelerin yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun yanında kişiler dilerse bir bakım servisinden destek de alabilir. Ancak bütçesel durumlar veya zamanlama her zaman buna uygun olmayabilir. Dolayısıyla bu tarz durumlarda kişilerin araba temizliğini kendileri yapmaları gerekebilir. Bunun için arabanın iç yapısına ve camlarına uygun olarak üretilmiş araba temizlik seti içerisinde sıklıkla karşılaşılan araba silme bezi otomobillerin doğru şekilde temizlenmesinde oldukça yardımcı olmaktadır. Bu ürünler özel olarak araç temizliği için üretildiklerinden kullanıcıların endişelenmesini gerektirecek bir durum da söz konusu değildir.

Her Aracın Temizliğinde Sıklıkla Kullanılan Oto Temizlik Bezi & Havlusu

Her Aracın Temizliğinde Sıklıkla Kullanılan Oto Temizlik Bezi & Havlusu

Araç temizliği hem kişilerin rahat edebilmesi hem de arabanın daha uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Araçların iç ve dış yüzeyleri birçok farklı maddeden üretildiği için temizlik ürünleri de buna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu ürünler sprey şeklinde olabildiği gibi sıvı da olabilirler. Bunun yanında içerikleri de kullanım alanlarına göre farklılık taşımaktadır. Örneğin lastik temizliğinde farklı, koltuk temizliğinde ayrı, motor temizliğinde ayrı ürünler kullanılmaktadır. Tüm bunlara eşlik edebilecek özelliklere sahip araba temizlik bezi tamamlayıcı görevi üstlenebilmektedir. Bu noktada sıradan bir temizlik bezi yerine mikrofiber havluların kullanılması daha mantıklı olacaktır. Araba mikrofiber bez polyester ve polimitin adlı iki maddenin karışımının oldukça inceltilmesi ile üretilmektedir. Bu bezlerin en temel özellikleri arasında sadece su ile bile temizliğin sağlanabilmesidir. Bunun altında bu bezlerin yüzeyin üstündeki tozları emen özel gözenekleri barındırması ayrı bir özellik de katmaktadır. Bu sayede kolaylıkla yüzeyler üzerindeki tozlar temizlenir. Popüler araba yıkama bezleri arasında yer alan mikrofiber bez ve havluların genel özellikleri arasında fazla miktarda toz tutmasının yanı sıra bu gözeneklerde bakteri barındırmaması da yer almaktadır. Yapısı gereği deterjansız da kullanıma uygundur. Üstelik bu ürünler sadece su ile bile araç üzerindeki yağları arındırabilmektedir. Hem nemli hem de kuru kullanılabilen yapısıyla birçok kişiye hitap etmektedir. Bu bezler ekonomik olmasının yanında doğru bir şekilde kullanıldığında oldukça uzun ömürlüdür. Bunun için bezlerin uzun kullanımdan sonra doğru bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Araba temizliğinin olmazsa olmazları arasında cam temizliği de yer almaktadır. Araba cam bezi tavsiye edilecek olduğunda yine mikrofiber olanlar örnek gösterilebilir. Ovalamaya gerek kalmadan ve en ufak bir iz bırakmadan cam temizliği sağlanabilmektedir. Yumuşak kumaş yapısı sayesinde yağmur ve çamur lekeleri, parmak izi, buğu gibi camda sıklıkla karşılaşılan sorunlar ortadan kaldırılabilmektedir. Araba cam silme bezi deri olarak da tercih edilebilir. Bu noktada kişiler ürünlerin kullanım rahatlığına ve isteklerine göre hareket edebilirler. Bu bezler araba koltuklarının temizlenmesinde hafif nemli kullanıldığında ise yüzeydeki tüm kir ve tozu temizleyebilir. Yine araba koltukları temizliğine önem verilmesi gereken bölgelerden birisidir. Özellikle süngerli yapıya sahip olanlar toz ve kiri uzun süre muhafaza edebilmektedir. Bu da arabaları kullanan kişilerin sağlıkları açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. Özellikle astım hastaları gibi kronik rahatsızlıkları olanlar için daha da rahatsız edici olabilmektedir. Ayrıca bebekli veya çocuklu ailelerin de araba koltuk temizliğine gereken özeni göstermesi önemlidir.

Oto Temizlik Bezi Nasıl Temizlenmelidir?

Oto Temizlik Bezi Nasıl Temizlenmelidir?

Araç temizlik sırasında sıklıkla ihtiyaç duyulan temizlik malzemelerinden biri olan bez ve havluların en iyi performansı verebilmesi için onların da temizlenmesi önemlidir. Mikrofiber bez gibi gözenekli yapıya sahip olanlar belirli bir kullanımdan sonra mevcut olan gözenekleri tıkanabilmektedir. Bu yüzden bunların belirli zamanlarda ılık suda bekletilmesi, gözeneklerin gevşemesi ve içerisinde biriken toz ve kirin suya akması açısından oldukça önemlidir. Böylece bu bezler ilk alındığındaki haline dönebilecek ve öncesinden daha iyi temizleyebilecektir. Temizleme sırasında ürünlerin deforme olmamasına da dikkat edilmelidir. Bu yüzden temizlikten önce kullanılan bezin kumaş özelliklerine dikkat edilmelidir. Bezin üzerinde yer alan etiketin incelenmesi de yine bezin nasıl yıkanacağı ve temizleneceği konusunda ipucu vermektedir. Böylece bez ve havlulara yanlış temizlik işlemleri uygulanmayacak ve bezlerin kullanım ömrü uzayabilecektir. Çünkü bu bez ve havluların çamaşır makinesine atılması kişileri o anda daha kolay gelebilmektedir. Ancak bazı bezlerin sadece elde yıkanması ve kurutulması yeterli olabilmektedir. Ayrıca bazı müdahaleler mikrofiber gibi farklı özellikler barındıran kumaşların özelliğini ve işlevini kaybetmesine neden olabilir. Bu gibi istenmeyen durumların oluşmaması için doğru temizleme işlemi uygulanmalıdır. Ayrıca iyi bir şekilde temizlenmeyen bez ve havluların temizlemekten çok mikrop saçacağı da unutulmamalıdır.

Oto Temizlik Bezi ile İdeal Araç İçi Temizliği

Oto Temizlik Bezi ile İdeal Araç İçi Temizliği

İdeal bir araç temizliği için hangi araç temizlik malzemesinin nerede ve nasıl kullanılacağı iyice bilinmelidir. Bu noktada aracın birçok yerinde rahatlıkla kullanılabilecek birçok farklı araç temizlik bezi çeşitleribulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan mikrofiber bezleri kullanılırken dörde katlamak kişilere avantaj sağlayabilmektedir. Dörde katlamak tozların daha iyi hapsedilmesine yardımcı olmaktadır. Bu teknik mikrofiber bezlerin gözenekli yapısıyla birleşince daha da işe yarar olabilmektedir. İnce dokulu kumaştan üretilen yapısıyla da katlanması ve kullanması oldukça kolaydır, eli yormaz. Katlama yerine buruşturma yöntemini kullanmak ürünün mevcut olan işlevleri yerine getirememesine neden olabilir. Bu noktada bezin kullanılacak olan zeminin özellikleri ile uyum içerisinde olması alınacak performansı etkilemektedir. Bezin katlama sayısı bile zeminin hassaslığı ile ilişkili olabilmektedir. Kişilerin araba temizliğinde en çok korktukları bir diğer nokta ise temizlik işlemleri uygulanırken gerek kullanılan deterjandan gerek bezden araçların çizilmesidir. Ancak mikrofiber bezlerle böyle bir şeyin gerçekleşmesi pek mümkün değildir. Bunun yanında çizilmesi muhtemel bir zeminde kullanılacak olan bezin dörde katlanması çizilme ihtimalini oldukça düşürmektedir. Doğru kullanımda araba temizliğinde kusursuz sonuçlara yakın durumlarla karşılaşılması muhtemeldir. Mikrofiber bezler, hem kuru hem de ıslak olarak kullanılmasının yanında özel yumuşak yapısı sayesinde başka bir temizlik malzemesine de ihtiyaç duymadan ve arabaları en iyi şekilde temizlemeye çalışmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Notu

(362)
ve üzeri (487)
ve üzeri (528)
ve üzeri (534)
ve üzeri (546)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL