Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Boya & Parlatıcı

için 42,783 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oto Boya ve Parlatıcı

Araba sahipleri, araçlarının bakımlarını aksatmadan yapmaya çalışır. Bu bakımlardan biri olan oto boya işlemleri aracın görünümünde gözle görülür bir değişiklik yaratıyor. Güneşten dolayı boya üzerindeki çürümeler, çizikler gibi birçok dış etken aracın boyasında zamanla değişikliğe neden oluyor. Bu araba boyası çeşitleri ile arabaların zarar görmüş kısımları kolaylıkla onarılıyor. Araba boyaları birçok çeşit ve renk içeriyor. Araba boyaları hem zarar görmüş kısımlar için kullanılabilir hem de arabanın boyasını değiştirmek isteyenler için kullanılabilir bir malzeme olarak karşımıza çıkar. Bu boya çeşitleri içerisinde araç boyası sprey modelleri araca kolay bir şekilde uygulanıyor. Bir diğer oto bakım ekipmanı ise araba parlatıcı ürünlerdir. Arabaların boyaları zamanla matlaşma eğilimi gösterir. Bu durum güneş ışınlarına bağlı olabildiği gibi çizilmelere ve dış etkenlere de bağlıdır. Araçlarının parlak bir görünüm almasını isteyenler araç parlatıcıları kullanır. Bu oto parlatıcıların birçok çeşidi ve kullanım tekniği var. Parlatıcı özellikteki spreylerin yanı sıra parlatıcı özellikteki araba parlatıcı sünger modelleri de piyasada bulunuyor. Parlatma işlemi araç sahipleri tarafından yapılabildiği gibi firmalar tarafından da yapılıyor. Araç parlatıcıları arabanın çeşitli bölümlerine uygun olarak üretiliyor. Cam, araç içi, far gibi araç kısımları için farklı parlatıcı içerikleri mevcuttur. Aynı zamanda boyanın üzerine ayrı bir katman oluşturan araç parlatıcıları güçlü bileşiklerden oluştuğu için uzun süre kalıcılık sağlıyor. Araba parlatıcıları set halinde satılabiliyor. Bu setler içerisinde arabanın belirli bölümleri için farklı parlatıcı türleri içeriyor. Oto boyalar ve parlatıcılar sayesinde arabalar farklı bir renge bürünüyor. Bu boyaların araca uygulanması oldukça kolaydır. Fakat boyama yapılacak araç için belirli uygulamalardan geçirilmesi önemli bir noktadır. Araç boyaları iki farklı genel kategoriye ayrılıyor. Mat akrilik araç boyaları ve metalik akrilik araç boyaları şeklinde sıralanabiliyor. Bu iki kategori altında araç boyaları sınıflandırılıyor. Araç sahibinin isteği ve aracın uygunluğuna göre araç boyası seçimi yapılmalıdır. Araç boyaları tekli halde satılabildiği gibi set halinde parlatıcısı ile birlikte de satılabilir. Boya, parlatıcı takımları ile araçların dış görünüşlerinde gözle görülür bir değişiklik oluyor. Sizler de sayfamızdaki oto boya ve parlatıcı kategorisinden aracınıza uygun ürünleri keşfedebilirsiniz.

Oto Boya Çeşitleri ile Aracınızı Yenileyin

Oto Boya Çeşitleri ile Aracınızı Yenileyin

Zaman içerisinde araç üstünde paslanmalar, çizikler, çürükler meydana gelir. Bu dış bozulmalar aracın görünümünde önemli değişiklikler yaratıyor. Araç boyaları arabalar için zamanla zorunluluk hale geliyor. Bu oto boyalar ile aracınızın dış görünüşündeki eksikleri kapatırken tamamen farklı bir araç görünümüne de çevirebilirsiniz. Araba boyaları geniş renk skalasına sahiptir. Bu araba boyası renkleri her araca uygun olarak üretiliyor. Araba boyaları her araç rengine uygun bir şekilde üretiliyor. Siyah, beyaz, gri, kırmızı gibi birçok renk ve çeşit araç boyaları bulmanız mümkündür. Çok fazla tercih edilen araba boyası beyaz renk ile araçlardaki pas, çürüme gibi etkenlerin oluşturduğu zararları kapatıyor. Oto boyalar birçok çeşit içeriyor. Mat oto boyaları ve parlak oto boyaları araç sahibinin zevkine göre tercih ediliyor. Çok fazla tercih edilen boya çeşitlerinden biri olan katı boya çeşitleri, araçlar için kolay uygulanabilir boya çeşididir. Bu boya işlemi sonrası cilalama işlemi uygulanmalıdır. Dayanıklı ve uzun süre zarar görmeyen bu boya çeşidi araca astar, boya ve cila sırasında uygulanır. Bir diğer araba boyası çeşitleri içerisinde ele alınacak boya ise metalik boyalardır. Katı boyalardan farklı olan bu metalik boyalar arabanın parlak bir yüzeye sahip olmasını sağlar. Metalik parçacıklardan oluşan bu boya çeşidi ışığı yansıtır özelliğe sahiptir. Metalik araç boyalarının yenilenmesi katı boyalardan ziyade daha zor olabilir. Bir diğer araba boyası çeşidi ise sedefli boyalardır. Bu boya çeşidinin çok fazla tercih edilmemesinin nedeni uygulamasının ve onarımının zor olmasıdır. Sedefli boyalar metalik boyalara oranla farklı açılardan farklı renklerde görülür. Bu boya çeşidinin onarılması diğer boyalara göre oldukça zordur. Bu nedenle bir firma yardımı ile sedef boyalar uygulanabilir. Mat boyalar çok fazla tercih edilen araç boyalarından biridir. Mat boya uygulaması öncesi astar ve pürüzsüzleştirici madde aşamalarından geçilir. Aynı zamanda mat boyalar düzenli olarak bakımdan geçmelidir. Mat araba boyaları genellikle siyah ve gri renklerde üretiliyor. Araba boya çeşitleri içerisinden aracınıza ve fonksiyonlarına uygun bir araç boyası seçimi yapabilirsiniz. Oto boyaları araç sahipleri tarafından titiz bir şekilde uygulanabileceği gibi bir firma yardımı ile de uygulanabilir. Ek olarak araç boyaları setler halinde de satılabiliyor. Oto parlatıcıları da içeren bu setler arabanın görünümünde farklılık yaratıyor.

Oto Parlatıcısı Özellikleri

Oto Parlatıcısı Özellikleri

Aracın yeni bir görünüm elde etmesini sağlayan oto parlatıcılar sıklıkla kullanılıyor. Cila işlemi ile gerçekleştirilen bu uygulama, aracın dış cephesine zarar vermeden onarım yapıyor. Arabaların farklı bölgeleri için ayrı parlatıcılar kullanılıyor. Oto parlatıcılar bir çok çeşit ve farklı kullanım şekli içeriyor. Bu çeşitlerden olan araba lastik parlatıcı ve araba torpido parlatıcı gibi parlatıcı ürünler arabanızın bir bütün olarak parlamasını sağlıyor. Aynı şekilde far parlatıcıları ile arabanızın far görünümünü iyileştirirken daha parlak far ışıklarını yaymasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer oto parlatıcı çeşitlerinden olan krom parlatıcılar da aracın gövdesinde koruyucu bir katman oluşturarak onu dış etkenlerden korur. Kullanım şekli olarak cila veya sprey formunda olan bu oto parlatıcılar araç sahipleri tarafından düzenli olarak tercih ediliyor. Araba parlatıcı ürünler genellikle sprey formda üretiliyor. Sprey formdaki araba parlatıcıları hem kolay kullanım sağlarken hem de aracın zarar görmüş ve çizilmiş boşluklarına doluyor. Sprey formdaki parlatıcıların kullanım şekli oldukça kolaydır. Öncelikle aracınızın belirli bölümlerine oto parlatıcısını sıkmalısınız. Ardından bir bez yardımı ile yayarak pürüzsüz bir halde bırakmalısınız. Böylece araç, parlak ve ışıldayan bir görünüm alıyor. Oto parlatıcıları aracın yüzeyinde farklı bir katman oluşturarak aracı korur. Onun orijinal yapısını bozmaz. Bütünlük açısından aracın dar kısımlarına sprey formlu parlatıcıları kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Arabaların farları için üretilen araba far parlatıcı ürünler genellikle sprey formda tasarlanır. Bunun yanı sıra tampon parlatıcıları, cam parlatıcı gibi bakım ürünleri de sprey formda üretiliyor. Oto parlatıcıları arabanın toz tutmasını engeller. Sık sık toz tutan arabalar için kolay bir çözüm olan bu parlatıcılar, antistatik özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde, parlatıcı uygulanmış aracın tozlanma süresi eski halinden daha geç olacaktır. Birçok fonksiyona sahip olan bu araba parlatıcıları araç sahipleri tarafından düzenli olarak uygulanıyor. Aynı zamanda aracın iç kısımlarında güneşe bağlı oluşmuş eski görünümler oto parlatıcılar ile yenilenebiliyor. Aracın torpido gözü gibi birçok iç bölümü için kullanılabilen oto parlatıcıları araca yeni bir görünüm verir. Aracın farklı bölümleri için tasarlanmış araç parlatıcıları set halinde de satılıyor. Bu setler, araç içi parlatıcılarını, far, cam parlatıcılarını içeriyor. Aracın bütün bir görünüm olarak yenilenmesini isteyenler için araç parlatıcı seti uygun bir seçim olacaktır. Sizler de sayfamızdaki ürünleri inceleyerek aracınız için uygun oto parlatıcıları keşfedebilirsiniz.

Oto Boya ve Parlatıcı Nasıl Uygulanır?

Oto Boya ve Parlatıcı Nasıl Uygulanır?

Araçlar için yaygın bakım ürünlerinden olan oto boya ve parlatıcıların uygulanması ürüne geri değişiklik gösterir. Boya işlemi uzun süreli bir uygulama ister. Öncelikle araç derin bir temizlik faslından geçmelidir. Ardından aracın kabaran yeri mevcut ise bir alet yardımı ile pürüzsüzleştirilir. Bir zımpara ile aracın boyanacak kısımları zımparalanır. Zımpara adımı boya için en önemli noktalardandır. Bu adımın titiz bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde boya araca tutmayabilir. Aracın zarar görmüş kısımları için macun uygulaması yapılabilir. Macun uygulaması zorunlu bir adım değildir. Araç çok eski bir araç değilse macunlama işlemi sadece gerekli yerler için yapılmalıdır. Bir sonraki adım ise araca astar atmaktır. Astar bir gün kadar bekletilir ve sertleşir. Ardından zımpara yardımıyla yeniden pürüzsüz bir görünüme getirilir. Bu adımlardan sonra boya araca uygulanabilir. Her kat boya sonrasında boyanın kuruması beklenmelidir. Boya işlemi sona erdikten ve tamamen kuruduktan sonra cila/vernik atılarak boya uygulaması tamamlanmış olur. Boya işlerinde yardımcı ürünler olarak araba boyası çizik giderici ürünler veya araba boyası kalemi kullanılarak aracın ince detayları da tamamlanır. Oto boya uygulaması araç sahipleri tarafından pratik bir şekilde yapılabilir. Bir diğer araç bakım ürünlerinden olan oto parlatıcıları çeşitli formlara sahiptir. Çok tercih edilen formlardan olan araba parlatıcı sprey çeşitlerinin uygulaması üç adımlı gerçekleşir. Öncelikle parlatılacak alan temizlenir ve kurulanır. Ardından parlatıcı ürün arabaya sıkılır. Son olarak ise temiz bir bez yardımı ile ürün yayılır. Arabanın dış ve iç bölümleri için üretilen çoğu parlatıcı ürün sprey formdadır. Benzer bir şekilde uygulanan araba cam parlatıcı bakım ürünü çeşitleri de sprey form olarak tasarlanır. Oto boya ve parlatıcı çeşitleri araç sahipleri için tasarlandığı için genellikle pratik kullanımlara sahiptir. Zarar görmüş ve solmuş renge sahip arabalar için ideal bir çözüm olan bu uygulamalar düzenli olarak yapılabilir. Ayrıca bu işlemler arabalar için çeşitlilik göstermez. Oto boyaları ve parlatıcıları seçiminde arabanın hasarlı olup olmaması göz önünde bulundurularak bir tercih yapılmalıdır. Böylece derin çizikler ve çökmelere sahip bir araç için daha detaylı bir boya işlemi yapılabilir. Aynı şekilde oto parlatıcı seçimi de araca göre karar verilmelidir. Sizler de sayfamızdaki oto parlatıcı ve boya çeşitlerine göz gezdirebilir, uygun olan araç bakım ürününü satın alabilirsiniz.

Oto Boya ve Parlatıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto Boya ve Parlatıcı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto boya ve parlatıcılar birçok marka tarafından üretiliyor. Bu markalara göre seçim yapılırken aracın neresinin hasarlı olduğuna dikkat edilmelidir. Boya seçiminde öncelikle aracın hangi kısmı boyanmak isteniyorsa bu noktaya dikkat edilmelidir. Aracın tüm bölümleri boyanacaksa detaylı bir boyama işlemi gerekir. Bu boyama işleminde aracın boyanmak istediğiniz renge göre aracın detayları da göz önüne alınmalıdır. Siyah renge boyanmak istenen bir araç için siyah araba boyasının yanı sıra araba boyası siyah kalemi de tercih edilmelidir. Böylece aracın lastik üstü detayları gibi ince kısımlar da kusursuz şekilde boyanır. Boya seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise boyanın türüdür. Aracın nasıl bir görünüme sahip olması isteniyorsa ona göre mat oto boyası, metalik oto boyası, parlak oto boyası, sedef görünümlü oto boyası çeşitleri içerisinden seçim yapılmalıdır. Ayrıca arabanın sadece hasarlı kısmı boya işlemine tabi tutulacaksa arabanın orjinal boyası türünde bir boya tercih etmek uygun olur. Boya seçiminde aracın hangi kısmına yapılacağı önemli bir etkendir. Araç boyaları arabalarının farklı yerleri için ayrı olarak üretiliyor. Lastik içindeki çelik bölüm boyanmak istenirse araba jant boyası tercih edilmelidir. Farklı bir oto boya türü ile jantları boyamak uygun olmayacaktır. Her boya tutunacağı ortama göre üretilir. Jant için üretilen boyalar çelik üzerinde uzun zaman dayanıklı kalabilecek kimyasallar içerir. Bu nedenler boya seçiminde arabanın bölümleri için ayrı boya türlerinin tercih edilmesi önemli bir noktadır. Oto parlatıcılar da boyalar gibi birçok çeşit içerir. Araba parlatıcılar aracın üzerinde ayrı koruyucu bir tabaka yaratarak aracın görünümünü yeniler. Bu parlatıcıları seçerken markayı göz önünde bulundurmalısınız. Kaliteli bir marka seçimi aracınızın orjinal görünümüne zarar vermeyecektir. Hızlı cila olarak da adlandırılan oto parlatıcılar da birçok çeşit içerir. Bu parlatıcıları aracın hangi bölgesinde kullanacağınızı ön planda tutarak seçmelisiniz. Oto boya ve parlatıcı bakım ürünleri araç için yenilenmiş bir görünüm sağlıyor. Çok fazla tercih edilen bu ürünler, hem kolay bir kullanıma hem de araçlar için uygun olan bir korumaya sahipler. Araçların bakımında düzenli olarak uygulanması gereken boyama ve parlatma uygulamaları araçları yeniliyor. Sizler de sayfamızda bulunan oto boya ve parlatıcılara göz atabilirsiniz.

Oto Boya ve Parlatıcı Fiyatları

Oto Boya ve Parlatıcı Fiyatları

Birçok marka oto boya ve parlatıcı araç bakım ürünlerini üretiyor. Markalara göre kalite ve fiyat anlayışı değişiyor. Bu araba boyaları fiyatları arasında çok büyük değişimler görünmüyor. Araba boya fiyatları boya türüne göre değişiklik gösteriyor. Çok fazla tercih edilen mat ve parlak araba boyaları birçok marka tarafından üretiliyor. Bu boya türlerinde fiyatlar genellikle sabit kalmakla birlikte öbür boya türlerinden farklı fiyatlara sahip oluyor. Sedef boya gibi daha az tercih edilen araba boyaları da fiyatlara yansıyor. Ayrıca araba lastik boyası gibi arabanın bir kısmı için üretilmiş boyalar dış boya fiyatlarına göre farklılık gösteriyor. Aynı şekilde oto parlatıcı türlerinde de fiyatlar değişiyor. Araç dışı parlatıcı ile araç içi parlatıcı arasında hem fonksiyon hem de fiyat değişikliği olabiliyor. Oto boyalar ve parlatıcılar set halinde de satılıyor. Aracı bir bütün olarak bakıma sokma istiyorsanız set halindeki bakım setlerini tercih etmeniz uygun olacaktır. Bu setlerin fiyatları tekli ürünlere göre değişiklik gösteriyor. Detaylı bir boyama işlemi için set halindeki araç bakım takımları daha kullanışlı olacaktır. Oto boya ve parlatıcı fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Araçlar dış etkenlere sürekli olarak maruz kalırlar. Hava değişikliklerine maruz kalan arabalarda çökmeler, güneşten dolayı renk değişiklikleri gibi birçok hasar ortaya çıkıyor. Bu çizilmeleri, renk solmalarını iyileştiren oto parlatıcılar ve boyalar çoğu zaman araçlar için kurtarıcı bakımlardan oluyor. Oto boya ve parlatıcılar hasar görmüş, eskimiş arabalar için ekonomik bir çözüm sunuyor. Aracın yenilenmiş bir görünüm veren bu bakım ürünleri aracı çizilme gibi bazı dış etkenlerden de koruyor. Oto boya ve parlatıcılar birçok çeşit ve marka içeriyor. Bu çeşitler arasında seçim yaparken aracınızın modeli, hasarı, rengi gibi birçok özelliğine dikkat etmelisiniz. Ayrıca aracınızın detay noktalarını için ayrı bakımlar da uygulayabilirsiniz. Araç rengini değiştirmek veya ekstra bir koruma sağlamak isteyen araç sahipleri oto boya ve parlatıcıları tercih ediyor. Sizler de sayfamızdaki oto bakım kategorisini inceleyerek birçok oto boya ve parlatıcı ürün fiyatlarını karşılaştırabilir, tercihinizi yapabilirsiniz.