Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Klima

için 1,144 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oto Klima

Klimalar mevsime göre değişen özellikleriyle yılın birçok ayında aktif olarak kullanılan cihazlardır. Araç klimaları araçların belirli bölgelerinde yer alan ve araç ısısını istenilen seviyeye ayarlayan küçük parçalardır. Dışarıdan küçük bir mazgal şeklinde görünen cihazların çalışma prensibi birçok parçanın uyumuna bağlıdır. Kompresör cihazdaki önemli parçalardan birdir. Kondensat, buharlaştırıcı, genleşme tüpü, nem önleyici gibi yan parçalar da cihazın istenilen performansta çalışmasına destek olur. Her mekanik cihazda olduğu gibi oto klimalarında da periyodik bakım oldukça önemlidir. Yeni, eski tüm otomobil modellerinin standart donanımı olan oto klima modelleri sıcak ve soğuk havalarda araçtaki ısı dengesini sağlayan oldukça kritik cihazlardır. Kontrolleri ön panelde yer alan düğmeler vasıtasıyla yapılan cihazların kullanımı için profesyonel bilgiye ihtiyaç olmasa da sıcak ve soğuk havalarda kullanımı ile ilgili teknik birtakım bilgilere sahip olmak cihazın verimli kullanılmasına destek olur. Cihaz çalışırken aracın yüksek devirde kullanılmaması, sıcak havalarda camların açılarak aracın biraz soğumasından sonra cihazın çalıştırılması gibi birkaç ipucu performansının artmasına ve yakıt tüketiminin optimum seviyede kalmasına yardımcı olur. Bunun yanında klima bakımı hem sürücü hem de araç için oldukça önemli bir konudur. Mevsim geçişlerinde araçların servislere götürülerek genel bakımının yaptırılması bütün yaz veya bütün kış ayı boyunca cihazların verimli çalışmasını sağlarken kullanıcı dostu olarak üretilmiş klima temizleme ürünleri farklı form ve ambalaj boyutlarıyla kullanıcılarına destek olur. Özellikle oto klima gazı seviyesi ilk bakım gerektiren konudur. Bunun yanında cihazın filtresinden gelen istenmeyen kokular da filtrenin değişimi konusunda sinyal verir. Hem aracın klimalarını temizlemek hem de aracın içinde oluşan kötü kokuların önüne geçmek için üretilen temizlik ürünleri zengin ürün çeşidiyle kullanıcısının beğenisini kazanır. Kullanımı pratik olan ürünler antibakteriyel özellikleri ile hem araç içindeki havayı temizler hem de ortamda koku oluşumunun önüne geçer. Ürünler sadece klimaların değil koltuk, direksiyon ve diğer aksesuarların da dezenfekte edilmesini sağlarken anti statik özelliği araç içinde toz oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olur. Kapalı alanlarda sigara içilmiyor olsa da araç içinde zamanla oluşan toz partikülleri cihazın içine işler ve klima sistemi zamanla zarar görmeye başlar. Yeteri kadar havalandırma sağlamayan cihazlar içindeki tozu araç içine vermeye başladığında ortamda oluşan bakteriler insan sağlığına zarar verir. Bunun önüne geçmek için belirli aralıklarla uygulanacak dezenfektanlar senede bir kez yapılan detaylı temizlikten sonra kullanıldığında uzun süreli koruma sağlar. Her sezon kullanılabilecek ürünler sayesinde yaz kış temiz havanın araca yayılması kullanıcıları memnun eder.

Oto Klima Temizlik Ürünleriyle Araçlarınızda Sağlıklı Ortamlar Yaratın

Oto Klima Temizlik Ürünleriyle Araçlarınızda Sağlıklı Ortamlar Yaratın

Otomobillerde klima temizliğinde kullanılacak ürünler kolay kullanımlarından dolayı çoğunlukla sprey formundadır. Düzenli kullanıldığında zaman içinde oluşan toz ve kir birikintilerini çoğalmadan ortadan kaldırarak cihazların sürekli temiz kalması konusunda kullanıcılarına destek olan ürünler, küçük boyutlarıyla bagajda ya da araç içinde kolaylıkla saklanabilir. Son kullanma tarihi içerisinde tüketilen ürünler, uygulandıkları alanda hijyeni garantiler. Temizleyici spreyler, araç içi klima temizliği yapmalarının yanı sıra kötü kokuların da önüne geçecek özellikte geliştirilmiş ürünlerdendir. Bazı koku giderici ürünler 200 ml olarak üretilmiştir. Soğutma sistemlerinin yanında araçların torpido gibi iç bölgelerinde de kullanıma uygundur. Köşelere yerleşmiş bakteri, mantar ve küf gibi oluşumların önüne geçerken ortama hoş bir koku verir. Yılda 2 kez soğutma sistemine ve araç içine uygulanması tavsiye edilen ürünlerin uygulanmasından önce araç kapılarının kapatılması ve hava sirkülasyonun sağlanması önemlidir. Uygulamadan sonra ise aracın uzun süre havalandırılması önerilir. Limon, portakal, lavanta, elma gibi farklı kokularda ve farklı boyutlarda üretilen ürünler, sıvı sprey olduğu gibi köpük formunda da kullanıma sunulur. Oto klima temizliği sırasında etkili olan ürünlerin boyutu ve formu kullanıcı tercihine bağlıdır. Klima temizliğine destek olan başka bir temizleyici de içeriğinde bulunan antibakteriyel ürünler ile kötü kokunun yeniden oluşmasının önüne geçerken alerjik reaksiyonlara karşı sağladığı korumayla da kullanıcısına destek olur. Kokusu uzun süre kalıcılığını korurken içerideki ferah ve taze koku dikkat çeker. Her araç tipine uygun olarak tasarlanan ürünün uygulanması sırasında sadece soğuk hava sisteminin çalışması ve klimanın kapalı olması yeterlidir. Küçük ambalajı ile oldukça kullanışlı olan ürünün silikon içermemesi ve su bazlı olması avantajdır. Temizleyici kullanılacağı zaman sprey kutusu aracın merkezi bir yerine yerleştirilir. Böylece püskürtme düğmesine basıldığında ambalajın içindeki sıvı kısa zamanda boşalır ve aracın her alanına nüfuz eder. Bu sırada aracın kapılarının yaklaşık 10-15 dakika boyunca kapalı tutulması sonrasında aracın havalandırılması önemlidir. Oto klima dezenfektanı sprey formu ile pratik kullanım sağlarken zaman içinde araç içinde biriken toz ve partiküllerin önüne geçerek cihazın verimli çalışmasına destek olur. Oda sıcaklığında saklanan ürünlerin uygulaması oldukça basittir. Ön tarafta merkezi bir yere yerleştirildikten sonra çalıştırıldığında hava sirkülasyonu ile aracın her yerine ve soğutma sisteminin derinliklerine kadar işleyerek aracın ön parçalarını da temizler.

 Oto Klima Sisteminin Bakımı Önemlidir

Oto Klima Sisteminin Bakımı Önemlidir

Oto klima temizleme işlemi yapmadan önce cihazın teknik bakımının yapıldığından emin olmak önemlidir. Araç klimaların ana fonksiyonlarından biri havayı soğutmak ya da ısıtmanın yanında havadaki nem oranın da optimum seviyede kalmasını sağlamaktır. Cihaz araç içinde küçük kafesler halinde görünse de ortam havasının temizlenmesinde aktif karbon filtresi ve polen filtresi ortamı zararlı partiküllerden arındırır. Bu arada klimalar kendi başlarına soğuk hava üflemedikleri için aracın içinden geçen ya da dış ortamdan gelen hava cihazın bir parçası olan evaporatörden geçerek soğutulur ve soğuyan hava bir fan vasıtasıyla aracın içine dağıtılır. Diğer bir parça ise kompresördür. Kompresör, evaporatörden gelen gaz halindeki soğuk havayı düşük basınçla çekerken sıkışan madde yüksek basınç ile karşılaştığında gaz haline gelerek kondensere iletilir. Böylece içerde oluşan sıcak gaz dışarıdan gelen soğuk hava sayesinde soğur. Sıvı hale geçen hava ise basıncı düşürülerek genleşme valfi aracılığıyla evaporatöre aktarılır ve temiz hava fan aracılığıyla araç içine üflenir. Oto klima çalışma prensibi kompresör, nem tutucu filtre, evaporatör, kondenser, klima yağı ve gazı, genleşme valfi, sensörler ve fanının birlikte çalışması şeklindedir. Sistemde önemli bir yere sahip olan kompresör klima gazını sıkıştırıp basınç oluşmasına sebep olur. Basıncın yükselmesiyle birlikte soğutucu madde ısınmaya başlar. Nem tutucu filtre nemi tutarak yabancı partikülleri su soğutma gazından ayırırken, genleşme valfi gazın basıncını düşürerek soğutma kapasitesini optimum seviyeye ayarlar. Kondenser ise yoğuşturucu olup radyatörün önünde bulunur. Klima sisteminde bulunan gazın özelliği renksiz ve zararsız bir madde olmasıdır. Verimli bir soğutmada gazın miktarı oldukça önemlidir. Her yıl kontrol edilmesi gereken bir ürün olup cihazın performansı için önemlidir. Diğer yandan klima yağı ise cihazda bulunan parçaların yağlanmasında kullanılır. Hareketli parçaların çalışması ve aşınmaması için önemli olan yağ özel bir yağ olup zaman zaman kontrol edilmesi ve azaldığı durumda yağ takviyesi yapılması gerekir. Sistemin havayı soğutma mantığı da dışarıdan gelen havanın peteklerden geçirilerek ve soğutularak içeriye üflenmesi şeklindedir. Ne kadar üfle eceği aracın içinde bulunan hız kademesi ile kontrol edilir.

Oto Klimanın Yararları

Oto Klimanın Yararları

Günümüzde her tip araç için oto klima artık bir lüks değil gerekliliktir. Özellikle uzun seyahatlerde konforlu bir seyahat için ortamın ısısını beklenen seviyeye kadar ayarlayabilecek klimalar kullanıcılara keyifli bir yolculuk deneyimi yaşatır. Genellikle birçok araçta klima olsa da kliması olmayan araçlara da Oto klima montajı yapılabilmesi avantajdır. Uzman teknik personeller tarafından yapılması önerilen cihazlar araçlara konforu getirme konusunda kullanıcılarına destek olur. Cihazların ihtiyaç duyulduğu süre oldukça uzundur. Sadece bahar aylarında aracın ortam ısısı istenilen seviyede olurken yaz ve kış aylarında iyi çalışan klima sistemi otomobillerde önemli yere sahiptir. Sadece ortamın ısı seviyesini ayarlamakla kalmayan cihazlar, ortamdaki nemi ve kötü kokuyu alma konusunda da araç sahiplerine destek olur. Montajı yapılan cihazın bakımı da oldukça önemlidir. Özellikle kış ve yaz mevsimlerinden önce bakımın yapılması araç sahiplerinin kış ve yaz aylarını sıkıntısız geçirmesine yardımcı olur. Ayrıca klima araç içi sıcaklığı sabit tutarken araç içindeki nem oranını azaltarak araç sahibine çok sıcak veya çok soğuk havalarda konforlu sürüş olanağı sunar. Araç içi sirkülasyonu da sağlayarak filtrelerden geçen temiz havanın ortamda dolaşmasını sağlar. Senede iki kez temizleyici sprey uygulandığında farklı kokulardaki spreyin kokusu da her cihaz çalıştığında aracın içine yayılarak ferahlık verir. Ayrıca klima bombası olarak anılan ürünler tek kullanımlık olarak tasarlanmıştır. Bazı ürünler lavanta kokulu olarak geliştirilmiştir. Araç içinde püskürtme düğmesine basılarak çalıştıran ürünün tamamı bitene kadar beklenir. Soğuk hava sirkülasyonu da olduğu için hem koku hem de sprey etkisi cihazın içine kadar ulaşır. Ayrıca yeşil elma kokusu içeriği ile üretilen başka bir klima bombası çeşidinin etken maddesi oldukça güçlüdür. Araç klima sistemlerine ve iç bölümde yer alan diğer araç parçalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulama ve sonuç alma çok kısa sürdüğü için oldukça pratik bir üründür. İçinde bulunan maddelerin birleşimi cihaz kanallarında kokuların tekrar oluşmasının önüne geçer. Ürün uygulandığında kalorifer petek girişlerine kadar ulaştığından klima sisteminde hijyeni de garanti altına alarak tüm kokuların yok olmasına katkı sağlar. Bunun yanı sıra bakteri, mantar ve mikroplardan kaynaklı kokuların da önüne geçerek yaydığı koku ile araç içini ferahlatır. Ayrıca cihaz tozlarından kaynaklı alerjik reaksiyonların da önüne geçer. Temizlenen oto klima sistemi yaklaşık 6 ay boyunca araç içine taze ve ferah koku yaymaya devam eder. Araç içindeki ferahlatıcı koku her cihaz çalıştığında aracın her bölgesine yayılarak konforlu bir sürüş sağlar.

Oto Klima Bakımının Zamanında Yapılması Önemlidir

Oto Klima Bakımının Zamanında Yapılması Önemlidir

Oto klima bakımı klimalarda biriken toz ve partiküllerin tekrar araç içine fan yoluyla verilmesinin önüne geçmek için oldukça önemlidir. Doğru zamanda ve doğru yöntemlerle yapılan oto bakım işlemleri sayesinde araç içi sürekli temiz kokar. Aynı zamanda sağlık sorunlarına da sebep olan toz, küf, mantar ve bakteri oluşmasına sebep olan toz ve partiküllerin sprey ya da köpük gibi dezenfektanlar tarafından bertaraf edilmesi sürücülerin de sağlığı için önemlidir. Kullanması ve uygulaması pratik olan spreyler küçük boyutları ile taşıması ve saklaması kolay ürünlerdir. Sprey ve köpük şeklinde olması ise ayrıca kolaylık sağlar. Bunun yanında cihazlardan yeterli verimi alamamanın sebeplerinden biri de cihaz parçalarında oluşan kaçaktır. Kaçakların tespiti için özel geliştirilmiş ürünlerde fosforlu madde kullanılır. Bazı kaçak tespit ürünleri elektrikli kompresörlere sahip klima sistemlerinde kullanılır. Uygulama talimatına ve araca uygun miktarda eklendiğinde kaçak tespiti kolaylıkla yapılır ve gerekli önlemler alınabilir. Cihaz kaçaklarını tamir etmeye yarayan sıvı, oluşan kaçakların en kısa zamanda tamirini yapmak için üretilmiştir. Sızıntının nereden geldiği tespit edildikten sonra uygulanan tamir sıvısı aracın kompresör ve diğer parçalarının da mukavemetini arttıracağından oto klima parçaları böylece daha uzun süreli kullanılır. Sprey ve köpüğün yanında radyatör ve soğutma sistemi temizlemede kullanılan bazı temizleyiciler deterjan formunda üretilmiştir. Ürün aracın radyatöründen silindir kapağı ve motor bloğuna kadar birçok alanı temizlemede etkilidir. Araç kullanıldıkça zamanla silindir kapağı, su kanalları ve radyatör ve soğutma sistemi gibi bölümlerde yağ ve kireç birikintileri oluşarak parçaların çalışma sistemini bozar. Zamanında temizlenmediğinde ise sonrasında meydana gelecek arızaların bakımlarının maliyeti yüksek olur. Kireç ve yağlar radyatör ve soğutma sisteminde biriktiğinde soğutma sistemi en çok etkilenen bölümlerden biri olur. Vaktinde temizlenen parçaları sayesinde maliyetli arızalar oluşmadığı gibi motor performansından, yakıt tasarrufu ve atmosfere salınan egzoz emisyonlarına kadar birçok konuda araç sahiplerine destek olur. Sprey, sıvı, köpük gibi farklı formlarda üretilen oto klima ve petek temizleyicileri pratik kullanımıyla araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırır. Birbirinden farklı oto kokuları da tüm seçenekleri ile sayfamızda sizleri bekliyor.

 Oto Klima Temizleyicileri Araç Sahiplerinin Hayatını Kolaylaştırır

Oto Klima Temizleyicileri Araç Sahiplerinin Hayatını Kolaylaştırır

Araç klima ve parçalarının temizliğinde birçok farklı ürün kullanılırken sprey formundaki ürünlerin içeriğinde bulunan elma, limon, portakal gibi farklı kokular araç içinin sürekli temiz ve güzel kokmasına yardımcı olur. Oto klima kokusu olarak üretilen ürünlerin bazıları hem koku yayarken hem de cihazların ve ön aksamın temizliğine destek olur. Hem aracın önüne hem de arkasına etki eden ürün tüm alanlarda istenmeyen kokuların önüne geçer. Nane kokulu olarak üretilen ürün aracın içine nane kokusu yayar. Ulaşılması zor olduğu için temizlenmesi zor olan alanlara kadar ulaşabilen sprey aracın içine hiçbir kalıntı bırakmadığı için oldukça hijyenik bir üründür. Klima bombası olarak da bilinen temizleyiciler tek kullanımlık küçük ambalajlarda kullanıma sunulurken köpük olarak üretilen formunun bazı çeşitleri 400 ml’lik ambalajlarda kullanıma sunulur. Köpük formu da sprey formunda olduğu gibi cihaz aralarına dolan toz ve kiri gidererek aralarda oluşan bakterilerin temizlenmesine destek olur. Farklı formdaki temizleyiciler, temizlenen cihazın verimliliğini arttırırken harcanan enerjinin de optimum seviyede kalmasına yardımcı olur. Kullanımı oldukça basit olan temizleme köpüğünü kullanırken köpüğü havalandırma bölgelerine püskürtmek yeterlidir. Etkili olması için kabin ve polen filtresinin uygulamadan önce sökülmesi önemlidir. Uyguladıktan sonra 30 dakika beklemek yeterlidir. Klimanın temizliğinin yanında periyodik bakımda dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da gaz seviyesidir. Cihazın yeteri kadar ya da hiç soğutmaması akla gazın yeterli seviyede olmadığını getirir. Gazın beklenilen zamandan erken bitmesinin başında borularda olan deformasyon gelir. Oto klima gazı dolumu yapıldığında ve gaz kaçağının önüne geçildiğinde cihaz tekrar verimli bir şekilde çalışmaya başlar. Farklı parçaların da düzenli yapılan periyodik bakımlarda yağlanması da aracın genel performansı için de önemlidir. Bunun yanında düzenli yapılan cihaz temizliği, polen filtresinin değiştirilmesi, gaz dolumu ve cihaz parçalarının bakımı yaz ve kış aylarında cihazların istenilen verim ve performans ile çalışmasına yardımcı olur. Klimalardaki kaçakları tespit etmeye ve gidermeye yarayan gaz kaçak ürünleri ise gaz kaçaklarını tamir etmenin yanında parçaların da mukavemetini arttırdığı için sıklıkla kullanılan ürünlerdendir. Hemen hemen her araçta yer alan cihazları ihtiyacı olan araçlara monte etmek de araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırır. oto klima fiyatları aracın tipine ve klimanın özelliğine göre değişir. Oto klima ve temizleyicileri hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza göre lastik zinciri çeşitlerini de sayfamızdan satın alabilirsiniz.