Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Çakı & Bıçak

için 341 sonuç bulundu.

Bora Knives Çakı ve Bıçak

Şehir hayatının sıkıcı ve tekdüze yaşantısından kurtulmanın en hızlı çözümü hafta sonlarında ya da tatillerde kendinizi doğaya bırakmaktır. Trafik, hava kirliliği ve yoğun kalabalıkla baş etmek her zaman katlanılabilir olmayabilir. Bu durumun çözümü sevdiklerinizle ya da tek başınıza yapacağınız outdoor aktivitelerdir. Eğer kamp yapmayı ya da avlanmayı seviyorsanız yanınızda olmazsa olmazların başında gelen ilk malzemenin işlevsel ve kaliteli bir bıçak olduğunu da kabul edersiniz. Bu sebeple özellikle kamp gibi güzel ve eğlenceli bir aktivite yapıyorsanız en çok ihtiyaç duyacağınız malzeme taşıyabileceğiniz bir bıçaktır. 1983 yılında bıçak üretimine başlayan Bora Türkiye’de kamp, av, askeri ve outdoor aktivitelerde kullanılacak bıçakların üretiminde sektörünün önde gelen firmalarındandır. Doğada zaman geçirmek çok eğlenceli olsa da belli bazı becerilere ve karşılaşacağınız zorlukları aşmanıza yardımcı olacak malzemelere sahip olmanızı gerektirir. Bora Knives çakı ve bıçakları kamp, outdoor sporlar ya da askeri bıçaklar açısından tam da aradığınız ürünler olabilir. Sadece outdoor aktivitelerde değil mutfakta da en büyük yardımcınız belki de olmazsa olmaz malzemelerin başında işini iyi yapan ve kullanıcıyı yormadan kesim yapmasını sağlayan bir bıçaktır. Yemek yapmayı sevenler bıçağın yemek yapılırken ne kadar önemli olduğunu bilirler. Kesme ve soyma işleri ne kadar güzel bir bıçakla yapılırsa o kadar eğlenceli hale gelir. Ayrıca yemeğin lezzetini etkileyen faktörlerden birisi de malzemelerin doğranma şekli ve doğrama yöntemidir. Yarım asra yakın tecrübesiyle Bora Knives kullanacağınız yer ve uygulayacağınız yöntemlere göre bıçak üretimini şekillendirmiş ve geliştirmiştir. Uzun yılların getirdiği bilgiler ve sektörün önde gelen firmalarından olmasının verdiği pazar tecrübeleri sebebiyle ihtiyacınız olan bıçağı sayfamızdan belirleyerek inceleyebilirsiniz.

Bora Knives Çakı ve Bıçak Çeşitleri

Bora Knives Çakı ve Bıçak Çeşitleri

Bora Knives çakı ve bıçak modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarına ve kullanım alanlarına göre çok farklı çeşitlerde üretilir. Mutfakta kullanılacak bıçakların kaliteli çelikten üretilmiş olması gerekir. Ayrıca uzun zaman bıçakla yemek hazırlamak için kesme işlemi yapılacağından bıçağın tutulduğu sap kısmı da ergonomik bir tasarıma sahip olmalıdır. Mutfakta kullanılacak bıçaklar ABS türü plastik sap ile üretilir. Bu sert plastik sap sayesinde hem dayanıklı hem de ergonomik bir yapıya sahip olan bıçak sapları kir tutmaz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Bora Knives bıçakları uluslararası standartlarda paslanmaz çelik kalitesiyle üretilir. Bu sebeple satın alacağınız ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Mutfakta kullanabileceğiniz bıçakların yanında kurban için özel olarak üretilmiş bıçak modelleri de üreten firmanın yüzme ve et kesme için üretilmiş modellerinden ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz. Yüzme için kullanılacak bıçaklar diğerlerinden daha ince yapılı olacağından kullanım alanınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Doğa sporları, kamp aktiviteleri ve askeri malzeme olarak kullanılabilmek için ürettiği çok çeşitli bıçak modelleriyle Bora Knives sizlere kalite ve en uygun fiyatı beraberinde sunar. Outdoor aktivitelerde kullanacağınız Bora Knives av bıçakları kamplarda ve ihtiyacınız olan yerlerde sıklıkla kullanacağınız malzemelerdendir. Bora MA serisi bıçaklar av yapanların ve askerlerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerdendir. Tek parça yapısı ve keten miktarda sapı sayesinde güvenliğin ön planda olduğu bu serinin çeşitli modelleri bulunmaktadır. İsterseniz işlemeli isterseniz boynuz saplı olanları sayfamızdan inceleyebilir ve aradığınız ürünü rahatlıkla belirleyebilirsiniz. B serisi av ve kamp bıçakları ise kilitli ve bükülebilir modellerdendir. Özellikle Bora BG 205 en çok satılan modellerdendir. Serinin ilk harfi olan “B” boynuz kelimesinin kısaltmasıdır. Bu seri bıçakların sapları orman bakanlığından sınırlı sayıda alınan geyik boynuzlarından üretilir. Ayrıca bu bıçakların üzerindeki işlemeler el ile yapılır. Alanında uzman usta gravür sanatçıları tarafından demir işlemeleri bıçaklara şık bir görünüm katar.

Bora Knives Bıçak Çakı Seçerken Dikkat Edilecekler

Bora Knives Bıçak Çakı Seçerken Dikkat Edilecekler

Çakı modelleri ve bıçakları seçerken kullanım alanlarına çok dikkat etmek gerekir. Farklı kullanım alanları için üretilmiş bıçaklar kullanımda aynı performansı göstermeyebilir. Katlanabilir ve kilitli olarak üretilmiş bir bıçak çok az yer kaplar ve taşıması kolaydır. Minimal tarzıyla insanlar kolaylıkla kesme ihtiyacını yanlarında taşıdıkları bu bıçaklarla karşılayabilirler. Eğer kurban için ve et kesmede kullanacaksanız o bıçağın farklı özelliklere sahip olması gerekir. Deri yüzmede kullanılacak bıçaklar ince olmalı ve uçları da sivri olmalıdır. Kampta kullanılacak bıçaklar eğer sert dalları kesmek için kullanılacaksa uzun ve dayanıklı olmalıdır. Firma bütün bıçak ve çakılarında birinci sınıf çelik malzeme ve sertlik derecesi 57-60 HRC arasında değişen bıçaklar kullanır. Mutfakta, kampta ve outdoor etkinliklerde kullanıldığı kadar koleksiyonunda işlemeli ve sanatsal özellikleri bulunan bir bıçak bulunmasını isteyenler için de özel boynuzlardan tutma sapları üretilmiş alanında usta olan işlemeciler tarafından elle işlenmiş bıçaklar ve çakılar da Bora Knives’in ürün yelpazesinde bulunur. Gravür işlemeli bıçakların herbiri özel olarak tasarlanmakta olup özel serilerden alındığında kişiye özel üretilmiş bir gravürlü bıçağa sahip olmuş olursunuz. Satın alacağınız bıçağın eğer özel bir kılıfı olmasını istiyorsanız kılıfı ile satılan bıçak modellerini tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan bıçakları belirlemek için sayfamızın filtreleme seçeneklerini kullanabilir ve tercihlerinize göre üretilmiş olan bıçakları sıralayabilirsiniz. Uygun sıralamaları yaptıktan sonra daha hızlı karar verebilir ve en uygun fiyatlara alışverişinize başlayabilirsiniz.

Bora Knives Bıçak Fiyatları

Bora Knives Bıçak Fiyatları

Bora knives bıçak fiyatları satın alınan ürünün sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Mutfakta kullanılacak bıçaklar sade ve tek işlev için üretildiklerinden dolayı fiyatları daha işlevsel ve boynuz saplı olanlara göre uygundur. Mutfak için kullanacağınız bıçakların sapları ABS plastik malzemeden üretilmiş olup hem hijyen hem de ergonomi açısından rahat bir kullanıma sahiptir. Kurban için üretilen bıçaklar et doğramak ve deri yüzmek için iki çeşittir. Bu bıçakların uçlarının sivri olmaması gerekir ve yüzme işleminde kullanılan bıçaklar daha ince yapıdadır. Üzerinde çeşitli hayvan boynuzlarından tutma sapı bulunan bıçak fiyatları diğerlerine göre daha fazladır. Geyik boynuzları her yıl boynuzlarını değiştiren geyiklerden belirli sayıda Orman bakanlığından satın alınarak işlenir ve bıçaklarda kullanılır. Bıçaklardaki işlemeler de elle gravür ustaları tarafından yapıldığı için sanatsal değer taşır ve bıçakların fiyatlarını farklılaştırır. İşlemeli olarak üretilen her bir bıçak bir usta tarafından orijinal olarak yalnızca bir tane tasarlanır. Bora bıçak ve çakı fiyatları kullanılan çelik ve yan malzemelerin kalitesi ve elde edilen performansları düşünüldüğünde emsalleri arasında en uygun olanları içerisindedir. Çakılar bıçaklara göre daha küçük olarak tasarlanır. Fakat bıçaklar kadar dayanıklı olmaları beklenir. Bu sebeple Bora çakılar birinci sınıf çelikten üretilir. Aynı bıçaklarda olduğu gibi tutacakları da boynuz ve akçaağaç gibi dayanıklı ağaçlardan yapılır. Kolay taşınabilmesi için katlanılır olarak üretilen çakılar kamp ve gündelik amaçlı kullanımlar için idealdir. Eğer bıçak ya da çakınızın aynı zamanda şık bir taşıma kılıfına sahip olmasını istiyorsanız kılıfı bulunan modelleri tercih edebilirsiniz. Üretilen kılıflar da bıçak ve çakıların fiyatlarını artıran faktörlerden biridir. Sayfamızda bulunan bıçakları inceleyebilir beğendiğiniz ürünler hakkında kullanıcılar tarafından yapılmış yorumları okuyabilir ve satın alacağınız ürünü belirledikten sonra alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Arama Kriterleriniz

BORA KNIVES
Tümünü Temizle

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Gerber (272)
Columbia (1422)
Victorinox (2787)
Morakniv (235)
CRKT (128)
Walther (365)
Browning (31)
Benchmade (28)
Opinel (1159)
Leatherman (664)
Buck (419)
BORA KNIVES (341)
Sog (259)
Savage (183)
Marttiini (174)
Spider (159)
Spyderco (151)
Ka-bar (125)
Böker Plus (123)
Lanmark (106)
Maserin (103)
Filmam (87)
Square (72)
Umarex (71)
Fiskars (68)
Fallkniven (63)
Nurgaz (62)
Lionsteel (56)
Outdoors (50)
Coghlan's (49)
SWIZA (41)
Nieto (40)
Starling (35)
5.11 (34)
Cudeman (32)
Böker (30)
Manly (30)
Joker (28)
MUELA (28)
Coghlans (27)
Swiss Arms (26)
Letherman (25)
A&C (24)
Cold Steel (24)
Deejo (24)
Antonini (23)
4F (22)
Smiths (22)
Stanley (20)
Nextorch (17)
cbtx (17)
Bora (16)
Markasız (14)
Remington (14)
Summit (13)
Tekut (13)
Winchester (13)
2AS (11)
Remixon (10)
STURM (10)
Hultafors (9)
Sterling (9)
Asg (8)
Ferrino (8)
Evolite (7)
Ruıke (7)
Mac (6)
Spro (6)
A.V.C (5)
C.A.M.P. (5)
FLADEN (5)
Orgaz (5)
Wildo (5)
Ace Camp (4)
Pirge (4)
Webley (4)
Wenger (4)
ALBASTAR (3)
Action (3)
Fenix (3)
PUSULA (3)
Puma (3)
Rox (3)
Allen (2)
Ares (2)
AİPTEK (2)
Butterfly (2)
Coleman (2)
Cp (2)
HARTY (2)
HERBERTZ (2)
Nex Torch (2)
Police (2)
RAPALA (2)
Razor (2)
Sentinel (2)
Wgust (2)
X-Cape (2)
Zoraki (2)
AITOR (1)
ANDRO (1)
ASSO (1)
Active (1)
Aden Spor (1)
Aigle (1)
Akaso (1)
Audi (1)
Avec (1)
Baikal (1)
Bell (1)
Budak (1)
Buffer (1)
CONDOR (1)
Cammenga (1)
CardSharp (1)
Cerva (1)
Chiruka (1)
Cika (1)
Cormoran (1)
Crane (1)
Cup (1)
D.A.M. (1)
Daiwa (1)
Diadora (1)
Discovery (1)
Dolphin (1)
Edelweiss (1)
F.B.I (1)
Fox (1)
Free Camp (1)
Ion (1)
JILONG (1)
Jenix (1)
Kendo (1)
Kinetix (1)
LP (1)
Laguiole (1)
Mactronic (1)
McKinley (1)
Moravia (1)
Mustad (1)
Mystic (1)
NITECORE (1)
Panther (1)
ProBlue (1)
Protech (1)
SWISSTECH (1)
Silva (1)
Sledge (1)
Soleus (1)
Sorel (1)
Strong (1)
Sword (1)
Tan (1)
Tronix (1)
V-Force (1)
Whale (1)
Xiaomi (1)
YAKU (1)
baylar (1)
İcepeak (1)
(13645)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(14)
ve üzeri (15)
ve üzeri (16)
ve üzeri (16)
ve üzeri (16)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL