Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Orz
Xcj
Sog
Ct
Ww
Mkm
Ipg
BD
Bba
Aee
Kwb
Arm
Mac
Asg
Dmm
4F
2As
Dht
Jms
Zfn
Dpx
2as
btm
3c
Han
Ylz
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Cinsiyet

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Kullanıcı

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Outdoor Ekipmanlar

için 40,129 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Outdoor Ekipmanlar

Outdoor sporlar gelişim gösterdikçe outdoor ve kamp ekipmanlarda kullanıcılar için oldukça gerekli ve teknik ürünler arasında yerini almış bulunmaktadır. Bu ürünler arasında farklı birçok ürün vardır. Örneğin kamp sandalyesi ya da çok amaçlı kullanılabilen çoklu bıçak setleri de outdoor ekipmanlar arasında yer alır. Kısaca bireylerin outdoor sporlarda ve yaşamda ihtiyaç duydukları ürünleri kolaylıkla kullandıkları ekipmanlara outdoor ekipmanlar denilmektedir. Outdoor ekipmanlar, kullanıcıların kamp ya da trekking sırasında ihtiyaç duyduğu ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin sıralamasını yapmak oldukça güçtür zira oldukça geniş bir skalaya dayanan ürünler yelpazesine ev sahipliği yapan bir grup üründen bahsedilmektedir. Yapılan outdoor etkinliğine göre de ihtiyaç olan ürünler farklılaşmakta ve gerekli ürünler bu şekilde çeşitlenmektedir. Outdoor etkinlikleri, genellikle şehrin stresinden ve boğucu dünyasından kaçışın bir görünümü olarak bireylerin karşısına çıkmaktadır. Bireyler, kamp ya da tırmanış yaparak ya da doğa yürüyüşleri gerçekleştirerek doğa ile iç içe fakat bir o kadarda bu içe içe geçmenin kolay olması için kullanılan bir dizi ekipman ile gerçekleştirilen sporlar arasında yerini alan bir etkinlikler bütünüdür. Örneğin kamp sırasında kamp severler daha konforlu bir kamp deneyimi yaşamak adına çadır kurmaktadır. Çadır kullanımı bir outdoor ekipmanı olan çadırı gerektirmesinin dışında o çadırın kurulumu için gerekli olan tüm ürünlerinde kamp severlerin her an ihtiyacına hazır olmasını gerektirir. İplerin ve kamp bıçağının benzer şekilde çekiç ve çivilerin de hazır bulundurulması kamp outdoor etkinliği için oldukça elzemdir. Tırmanış outdoor etkinliği için ise tırmanış sırasında kullanıcının sarkıtılacağı ip ve o ipin bağlı olacağı güvenlik noktasında sabitlenmesi ve tırmanma sırasında tırmanıcıya yardımcı olacak eldiven ve benzeri gibi ürünler de tırmanma outdoor etkinliği için outdoor severlere gerekli olan ürünler arasında yerini almaktadır. Outdoor sporları ve etkinlikleri doğa ile bütünleşen insanın doğa karşı verdiği bir mücadeleyi ifade etmesi itibari ile doğa ile mücadele eden bir bireyin normal olarak doğa karşı ekipmanlar ile donatılması ve bu mücadeleyi kolaylıkla kazanabilmesi için oldukça önemlidir.

 Outdoor Kamp Ekipmanları Çeşitleri

Outdoor Kamp Ekipmanları Çeşitleri

İnsanların doğayla iç içe vakit geçirdiği bir spor biçimi olan outdoor sporlarında kullanıcılar yaptıkları aktiviteyi en keyifli hale gelmek için doğru ekipmanlardan yararlanmalıdır. Kamp outdoor etkinliği bu etkinlikler arasında yalnızca bir tanesidir. Şehirden kaçarak doğa ile iç içe bir süre vakit geçirmek ve bu yönü ile insanın dinçleşmesini ve dinlenmesini sağlayan bir etkinlikler bütünü olan kamp aktivitesi pek çok insan için paha biçilemez derecede güzel bir vakit geçirme biçimidir. Kamp esnasında doğaya karşı verilen keyifli mücadelede bir kamp için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanların kampçının elinde olması bireylerin kendilerinde bu kampı başarı ile yapabileceklerine dair olan özgüvenlerini artıracak ve rahatlıkla bir kamp deneyimi yaşamalarını sağlayacaktır. Kamp süresinin kısa ya da uzun vadeli olmasına bakılmaksızın kamp için gerekli olan tüm eşyalar bir kampçının yanında tüm kamp süresince olmalıdır. Aksi takdirde ne zaman nelerin olabileceği hangi ürünlere ne zaman ihtiyaç duyulacağını kestirmek oldukça güçtür. Tüm bu nedenler gereği bir kampçı her zaman kampa hazır olmalıdır ve olası her şeye de ayrıca hazırlıklı bir halde kampa başlamalıdır. Eksik malzeme ile kampa başlanması hem bireyler için ayrıca moral bozucu olabilmektedir. İdeal bir kamp için bir kamçının ihtiyaç duyduğu ürünler; termos, soğuk çanta, çıra, mangal, tabak, çatal, bıçak, kaşık, yemek kabı, ocak, tencere, tava, yağ, örtü, kâğıt havlu, ıslak mendil, çöp poşeti, baharatlar, kupa, gereken yemek malzemeleri olarak ifade edilebilir. Benzer şekilde diğer malzemeler ise çadır, uyku tulumu, kilim, mat, kamp matı, yastık, ip, powerbank, yedek pil, kafa lambası, el feneri, çakı, bıçak, kibrit çakmak olarak sıralanabilir. Bunlar arasında temel ilkyardım seti ve kişisel bakım eşyaları ve bireylerin hobilerini ilgilendiren ürünlerde bu gerekli malzemeler listesinde yer alabilir. Outdoor çanta hem tırmanış hem de kamp esnasında kullanıcılara gerekli olan ürünlerin bir araya toplandığı bir çantaya ihtiyaç duyulmaktadır. Kamp için yiyecekleri soğuk tutacak ve bozulmasını önleyecek bir çantanın tercih edilmesi mümkündür. Outdoor kamp ekipmanları listesi kişisel tercihlere göre daha uzayıp gidebilmektedir. Zira bu listeye bireylerin tercihlerine göre bir oyun da eklenebilir. Kamp malzemeleri ile tırmanış sırasında gereken malzemeler arasında benzerlik mevcuttur.

 Outdoor Ekipmanlar ve Tırmanış Malzemeleri

Outdoor Ekipmanlar ve Tırmanış Malzemeleri

Kaya tırmanışı outdoor sporları arasında insanın kas gücünü en çok kullandığı sporlar arasında gösterilebilir. Kaya tırmanışı macera seven tırmanıcıların çeşitli ekipmanlar ve kas gücü ile yaptığı bir spordur. Kaya tırmanışın ekipmanların eksik ya da hasarlı olması tırmanıcının kaza geçirmesine ya da önüne geçilmez sakatlıklar yaşamasına ya da en kötüsü hayatının sona ermesine neden olabilmektedir. Zira bu sporda kullanıcılar sarf ettikleri efor kadar sahip oldukları ekipmanlar ile de sporu gerçekleştirebilir hale gelmektedirler. Zira eksik ekipmanlar hem tırmanıcının moralini bozmakta hem de tırmanıcın güvenli bir tırmanış yaşamasına engel olmaktadır. Başlangıçta göz korkutucu gelse dahi kaya tırmanışı doğru ve yeterli ekipmanlar ve eğitim ile oldukça keyifli ve başarılı olabilecek bir spordur. Bu sporda zamanla yaşanan tecrübeler de sporun daha iyi yapılması konusunda etkilidir. Sporcu başlangıçta gerekli olan malzemeleri nasıl kullanması gerektiğini bilmeyebilir fakat zamanla tecrübe ederek gerekli olan eforu sağlamış olacak ve malzemeleri tanımış olacaktır. Bu durum ise sporcunun artık malzemeleri daha yakından tanıdığı ve hangi malzemenin hangi amaç için kullanılacağının daha iyi öğrenmesi ile daha iyi bir spor deneyimi yaşaması sağlanmaktadır. Outdoor sporların birçoğu ekipmanlar ile yapılmaktadır. Bu ekipmanlar hem güvenlik için hem de sporun yapılabilmesi için ana malzeme olarak sporcuya gerekmektedir. Zira bu malzemeler olmadan hem güvenlik açısından sakıncalıdır hem de yapılan spordan maksimum verimin alınması açısında beklenin sağlanmaması sporcuda hayal kırıklığı yaşatabilecektir. Kaya tırmanış ayakkabıları, tırmanış kemerler, kasklar, tırmanış tozu ve torbası, tırmanış ipleri, emniyet aletleri, karabinalar, ekspresler, emniyet gözlükleri ve eldivenler olarak sıralanabilen ekipmanlardan meydana gelmektedir. Doğal kayalara ya da yapay duvarlara tırmanma sporu olan tırmanış, güç ve dayanıklılığın gerektiği ve aynı zamanda bunların sporun yapılması ile arttığı bir spordur. Partnerli yapılan bir spor olan bu sporda partner uyumu kadar dayanıklı bir ip seçimi de bir o kadar önemlidir. Benzer şekilde kaya tırmanışında vücut yer çekimine karşı koyması sebebi ile ipin dayanıklı olması bir o kadar önemli bir nokta olmaktadır.

 Outdoor Ekipmanlar ve Tırmanma Halatı

Outdoor Ekipmanlar ve Tırmanma Halatı

Tırmanış, doğal kayalara veya yapay duvarlara tırmanarak yapılan bir spordur. Tırmanış sporu ile birlikte bireyler hem dayanıklılıklarına dayanıklı katmakta hem de daha da güçlenmektedir. Tırmanış sporu partnerli bir spor olarak da yapılmaktadır. Zira tırmanılan ipin diğer ucunu da tırmanıcının partneri tutmaktadır. Hem fiziksel hem de mental olarak dayanıklılık gerektiren bu spor, doğru ekipman ve güvenilir kişilerle yapılması gereken sporlardandır. Outdoor sporları arasında en çok güvenlik önlemleri alınması gereken sporlardan birisi olan bu sporu yapmak oldukça zahmetli olması yanı sıra bir o kadarda adrenalin ve keyif doludur. Keyifli bir spor deneyimi yaşayabilmek için ise güvenlik önlemleri yüksek düzeyde alınmış olmalıdır. Bunlar ise doğru ve kaliteli ekipman seçimi ile sağlanabilir. Farklı tırmanış türleri zaman içerisinde meydana gelmiş ve sporcular tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu noktada tırmanılan kayanın türü de hangi tırmanış türünün gerçekleştirileceği ile yakından ilgili olmaktadır. Kaya tırmanışında kaya tırmanış ayakkabıları kullanılmaktadır. Bu gerekli olan malzemelerin başında sayılabilir zira bu sporda ayakların sabitlenmesi ve kaymaması oldukça önemlidir. Ayakkabı seçiminde tırmanılacak dağ tipi ve eğim etkili olmaktadır. Cırt cırtlı, slip-on, bağlamalı olmak üzere 3 tip ayakkabı çeşidi mevcuttur. Tırmanış kemeri ihtiyaç olan bir diğer ekipmandır. Tırmanıcıyı tutacak olan ip ile tırmanıcı arasındaki bağlantıyı sağlayan kemerdir. Kemer seçiminde uzun süre asılı kalınabilecek durumlarda göz önünde bulundurularak dar gelen kemerler tercih edilmemelidir. Bu kemer yastıklamaya sahip olan bir yapıdadır. Kasklar ise önce kullanıcıyı korur ardından ise tırmanış hataları nedeni ile kullanıcıları birbirlerinin üzerine düşürebileceklere kaya parçalarına karşı korumaktadır. Tırmanış tozu ve torbası ise oldukça önemli olan ekipmanlar arasındadır. Bu ürün ellerdeki terlemeyi ortadan kaldıran yapısı ile tırmanıcının ellerinin kaymasına engel olmaktadır. Ufalanmış ya da büyük parçalar halinde veya sıvı halde olmak üzere kullanıcıların tercihlerine göre farklı tozlar mevcuttur. Torba ise kullanıcının belinde duran ve bu amaçla kullanılan tozun içinde durduğu üründür. Genellikle bele bağlanabilen bir kemer ile birlikte satılır. Tırmanma halatı, tırmanıcı için hayati öneme sahip ekipmanlardan birisidir. Düşüş anında tırmanıcının güvende olmasını sağlayan bir ip olarak tanımlanabilir. Tırmanış ipleri dış kılıf ve asıl yükün taşındığı iç kılıf olmak üzere ikiye ayrılır. Dış kılıfın görevi iç kılıfı kayalardan veya zamana bağlı olarak meydana gelen aşınmalardan iç kılıfı korumaktır. İç kılıfın görevi ise; tırmanıcı düştüğünde meydana gelen etkiyi belene vererek azaltır. İpler hafifliklerine göre farklı tür ve fiyatlara ayrılmaktadır. Uzun süre sürecek tırmanışlar için hafif ipler tercih edilmesi yerinde olacaktır.

 Outdoor Ekipmanlar ve El Feneri

Outdoor Ekipmanlar ve El Feneri

Outdoor sporları yapımında kullanılan malzemeler bireylerin ihtiyaçlarına göre ayrılmaktadır. Yapılan sporun özelliği ve bu özelliğe bağlı olarak o sporun meydana gelmesinde gerekli olan ürünler arasında ihtiyaç duyulan ürünler çeşitlenmektedir. Genel olarak outdoor sporları, insanın şehirden kaçarak ve doğa ile baş başa kalmak için verdiği mücadele sonucunda meydana gelen bir spor olduğu için insan bu mücadelesinde ekipmanlar ile desteklenmektedir. Bu desteklenme sırasında doğru ürün seçimi önemli olmaktadır. Bir başka önemli olan nokta ise zamanla ürünler üzerinde meydana gelen deneyim olmaktadır. Her outdoor sporunun farklı bir ekipmana ihtiyaç duyulduğu ifade edilebilirken kendine has olan malzemeler dışında bazı malzemeler ise outdoor sporlar arasında ortak olabilmektedir. Bu ürünler arasında el feneri sayılabilir. Outdoor el feneri hemen hemen her doğa sporu içerisinde gerekli olan bir ekipmandır. Benzer şekilde el feneri bu tarz sporlarda eksik edilmemesi gerekenlerden olan ilk yardım kitleri arasında da gerekli olan elzem bir malzemedir. El feneri, karanlık olduğu zamanlarda spora devam etme imkânı tanıması ve sporcunun önünün rahatlıkla görerek olası tehlikelere karşı önlemlerini alması konusunda oldukça önemli bir malzemedir. Zira her kullanıcının yaşadığı deneyimden aldığı zevkler farklı olmakla birlikte doğa ile yapılan keyifli mücadelenin yapılış biçimi de farklı olmaktadır. Bazı bireyler güneşin olmadığı saatlerde bu sporları yapmayı sever. Zira özellikle kampta şehirden uzakta olan kamp alanlarında genellikle karanlıkta bir şeyleri bulmak için ve aynı zamanda elektriğin olmadığı kamp ortamında yemek yaparken ya da bir şeyleri algılamak için kullanılabilecek bir ürün olarak kullanıcıların karşına çıkmaktadır. El fenerleri pilli ve şarjlı olanlar olarak gruplanabilmektedir. Benzer şekilde basmalı ve otomatik el fenerleri de mevcuttur.

 Outdoor Ekipmanlar ve Dürbün Modelleri

Outdoor Ekipmanlar ve Dürbün Modelleri

Outdoor ekipmanları arasında yer alan bir diğer ürün ise dürbündür. Dürbün, bireylerin uzaktaki cisimleri ve canlıları daha yakından görmelerini sağlayan bir icattır. Bu ürün hem kamp hem de tırmanışta hatta daha pek çok outdoor etkinliğinde kullanılması gerekli ve muhtemel olan ürünler arasında yer almaktadır. Dürbünler kullanım amaçlarına göre büyüklüklere ayrılır ve bu büyüklüklere göre de çeşitlenir. Bireylerin çantalarına kolaylıkla sığabilen boylarda dürbünler mevcut olabildiği gibi oldukça büyük dürbünler de mevcuttur. Dürbünün dış açıklığı, dürbün merceğinden kullanıcıların gözlerine gelen ışığın mm cinsinden değerini vermektedir. Çıkış açıklığı büyük olan dürbünler, daha net ve aydınlık bir görüntü sunarken küçük olanlar ise tam tersi bir görüntü sunmaktadır. Göz uzaklığı ise özellikle gözlükle gözlem yapacak bireyler için önemli olmaktadır. Görüntünün arka mercekten ne kadar uzak olarak görülebileceği hakkında bilgi veren bir konudur. Değerin büyük çıkması gözlükle rahat bir kullanım yaşanmasını sağlayacaktır. Dürbünler için dürbün fiyatları çeşitli bütçelere hitap edebilmektedir. Dürbünler tam boy, orta boy, kompakt, monoskop olmak üzere türlere ayrılır. Dürbün kolayca taşınabilmesi ve uzaktaki nesneleri ve canlıları yakından görme şansı sağlaması ile kullanıcılara yaban hayatında ve doğada yapılan sporlarda büyük avantaj sağlamaktadır. Avlanma sırasında avcıların avlarını daha rahat görmelerini sağlayan bir özelliği vardır. Yaban hayatında ise yakınlardaki vahşi hayvanlardan bireylerin daha erken kaçmaları konusunda yardımcı olmaktadır.