Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ayna

için 16,242 sonuç bulundu.

Ayna

Araç içinde sürücünün hareketleri ve buna bağlı görüş kapasitesi sınırlıdır. Güvenli bir sürüş sağlanması için, aracın içinde ve dışında sürücüye yardımcı aynalar yer almaktadır. Aracın temel donanımları arasında yer alan aynalar dışında, sürüş güvenliğini artırmak adına araca ekstra aynalar da eklenebilir. Araçlarda yer alan aynalar başlıca; dış ve iç dikiz aynaları ve kör nokta aynaları olarak bilinir. Dikiz aynaları tüm araçlarda yer alırken, kör nokta aynaları ise çoğunlukla tır, kamyon, otobüs gibi yüksek ve uzun araçlarda kullanılan aynalardır. Bu aynaların seçiminde kullanım amacına dikkat edilmelidir. Örneğin, çoğunlukla gece yolculuk yapan sürücüler için, diğer araçların farlarından etkilenmelerini önleyecek filtreli yapıdaki aynaların kullanımı daha uygun olur.

Araç Dikiz Aynası Çeşitleri ve Kullanımı

Araç Dikiz Aynası Çeşitleri ve Kullanımı

Aracın türüne ve kullanım amacına göre değişmekle birlikte, araç içinde sürücünün araç dışını görüş alanı kısıtlıdır. Bu görüş alanının artırılması için araç dikiz aynası kullanılır. Araç dikiz aynası genellikle tümsek aynadan yapılmakta olup, iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Araç iç dikiz aynası genellikle aracın orta-ön bölümünde yer alır ve sürücünün aracın arkasını görmesine olanak sağlar. Bu ayna; şerit değiştirme, geri gitme ve ani fren durumlarında araç arkasını kontrol etmeyi kolaylaştırır. Aracın sağ ve solunda yer alan araç dış dikiz aynası ise, sürücünün araç yanı ve arka görüş mesafesini artırarak seyir kolaylığı sağlar ve trafik kazalarını önler. Bu nedenle bu aynaların bakımının düzenli yapılması, temiz tutulması ve aynaları engelleyecek aksesuarların araç içinde ya da dışında kullanılmaması kritik önem taşır. Araç dikiz aynası fiyatları; marka, model, malzeme ve özelliklere göre çeşitlilik gösterir.

Araç Katlanır Ayna Özellikleri ve Fiyatı

Araç Katlanır Ayna Özellikleri ve Fiyatı

Araç içinde seyir halindeyken, şerit değiştirmek istenildiğinde, özellikle yoğun trafikte mesafe kontrolünde ve yolcu indirme ya da bindirme durumlarında sürücünün ilk başvurduğu ayna olan araç dış dikiz aynaları, araç katlanır ayna olarak da bilinmektedir. Her araçta ve modelde farklı tasarım ve özelliklerde karşımıza çıkan araç katlanır ayna modülü, otomatik sistem entegrelidir ve sürücünün araç dışındayken bile aynaları tek tuşla kapatabilmesini sağlar. Aynı modülde, aynaların içeriden kapatılması ise, daha çok şehir hayatında düzensiz park nedeniyle karşılaşılan dar sokaklarda sürücüye güvenli geçiş imkânı ve kolaylık tanır. Araç katlanır ayna modellerinde, otomatik kapanmaya ek olarak; ısı ayarı ile yağmur suyu tutmama, diğer araçların ışığını filtreleyerek görüşü kolaylaştırma gibi özellikler de sunulabilir. Tüm bu ek özellikler ve kullanılan malzeme kalitesi, araç katlanır ayna fiyatları konusunda çeşitlilik sağlar. Kategorimizde yer alan katlanır ayna modellerinden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçerek sipariş edebilirsiniz.

Kör Nokta Aynası ve Önemi

Kör Nokta Aynası ve Önemi

Dış ve iç dikiz aynaları ile aracınızın yanlarında ve arkasında kalan bölüm kısmen görülür. Kör nokta aynası standart aynalarınızın fiziksel olarak dışında kalan kısımlarına görüş mesafesi sunar. Aynı zamanda, daha geniş bir görüş açısı yaratması nedeniyle güvenli seyir imkânı sağlar. Şerit değiştirme sırasında arkadan gelen aracın, yan aynaların görüş alanı dışında kalması kazalara neden olmaktadır. Bu sebeple kör nokta aynası iç bükey tasarımı ile görüş açınızı artırarak kaza riskini ortadan kaldırır. Bu kategoride yer alan kör nokta aynaları her marka ve model araçlara uyumludur. Diğer standart aynalara kolaylıkla takılıp ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda aynı kolaylıkta çıkarılma özelliğine sahiptir. Kör nokta aynası fiyatları, kullanılan malzemenin niteliğine, ebat ve özelliğine göre geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayna gibi diğer araç aksesuar ve tuninglerini de görmek isterseniz kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(780)
ve üzeri (1,043)
ve üzeri (1,147)
ve üzeri (1,183)
ve üzeri (1,255)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL