Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Renk

Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Marka

3M
3D
Fox
YTT
Dnz
Bsg
C9
Ekt
GVA
MGA
Tsc
Bod
BMW
Bbq
Aft
HMC
3C
Jms
PSA
Oem
SPJ
AKD
TP
WPI
ERL
Hsr
N1
Nyf
Asr
Gkl
Mtc
OEK
PND
Tp
Wrc
Eo
Erl
IPG
Ipg
Pnd
Psn
Rbz
Bmw
Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Oto İç Aksesuar

için 109,146 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Oto İç Aksesuar

Araç sahipleri otomobillerine hem estetik açıdan göze daha hoş gelen detaylar katmak hem de kullanışlılığı arttırmak için oto iç aksesuar çeşitlerine yönelirler. Bu sayede hem ufak detaylar katarak araçların görünümü daha güzel bir hal alır hem de araçlar daha konforlu bir hale bürünür. Oto aksesuar ürünleri genellikle bütün araçlara uyacak şekilde standart olarak üretilse de araç marka ve modeline özel olarak imal edilen ürünler de bulunmaktadır. Standart oto iç aksesuarları grubuna aracın iç bölümünde kullanışlılığı ve konforu arttıran ürünlerin yanı sıra göze estetik açıdan hoş gelen ufak detaylar katarken kullandığımız araba aksesuar ürünlerini de dahil edebiliriz. Örneğin araç içi navigasyon, gidilecek konuma en kısa ve hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlayan bir üründür. Böylelikle hiç bilmediğimiz ya da daha önce hiç gitmediğimiz bir adrese bile kolaylıkla ulaşabiliriz. Navigasyon gitmek istediğimiz yeri hem harita üzerinden işaretler hem de sesli komutlar üzerinden tarif eder. Oluşturulan rota kaçırıldığında ise konumunuza göre hesaplama yapılarak yeniden rota oluşturulur. Navigasyonu kısaca, bulunduğumuz konumdan gitmek istediğimiz konuma en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmamızı sağlayan bir cihaz olarak tanımlayabiliriz. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan otomobil aksesuarları arasından aracınıza en uygun olan ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun aksesuar ve tuning çeşitlerini seçebilirsiniz.

Standart Oto İç Aksesuarları

Standart Oto İç Aksesuarları

Standart oto iç aksesuarları grubuna dahil edebileceğimiz araç aksesuar ürünü ise kaydırmaz peddir. Kaydırmaz pedler günümüzde çoğu araçta yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedeni çok pratik ve kullanışlı olmasıdır. Araç içi gözlerin ve torpido bölümünün yetersiz geldiği noktalarda genellikle araç konsolunun üstüne konumlandırılan kaydırmaz pedler yolculuk sırasında elimizde taşımak istemediğimiz telefon, anahtar, çakmak gibi eşyalarımızı koyabileceğimiz ekstra bir alan sunar. Kaydırmaz pedler çok kullanışlı ve pratik olmasının yanı sıra uygun fiyatları ve kolay ulaşılabilir olması da bu ürünlerin tercih edilmelerindeki başlıca sebeplerdendir. Kaydırmaz pedler dışında başka bir iç aksesuardan bahsedecek olursak USB şarj kitlerini göz önünde bulundurabiliriz. Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız cep telefonlarımızla ilgili belki de en büyük sorunumuz şarj problemleridir. Böyle bir durumda aracımızla birlikte yolculuk yaptığımız esnada telefonumuzu da şarj edebilmemizi sağlayan USB telefon şarj kiti oldukça kullanışlı olmaları ve neredeyse tüm araçlarla uyumlu çalışabilmeleriyle de en çok tercih edilen oto iç aksesuarlarından biri haline gelmiştir. Başka bir iç aksesuar ise telefon tutacaklarıdır. Telefonlarımız günlük hayatımızda en sık kullandığımız eşyalarımızdan birisidir. Hal böyle olunca telefonlarımız için de araçlarımızda kullanabileceğimiz aksesuarların sayısı oldukça fazladır. Araç içi aksesuar ürünü olan telefon tutacakları da bu ürünlerden sadece birisi. Son dönemde mıknatıslı olan modellerinin çıkmasıyla birlikte eski modellerine göre daha kullanışlı olması sebebiyle mıknatıslı olan modellerinin daha fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Telefonun arka kısmına konumlandırdığımız mıknatısla genelde araçların havalandırma menfezlerine tutturulan bu aparatlar mıknatıs yolu ile birbirine tutturulur ve böylelikle standart modellerin aksine her telefonu tutturmak istediğimizde telefon tutacağını telefonumuza göre ayarlamamıza gerek kalmaz. Kullanım kolaylıkları ve araç içinde yer tasarrufu sağlamalarının yanı sıra genelde direksiyonun sağ veya sol kısmında bulunan havalandırma menfezlerine konumlandırılmasıyla birlikte telefona bakmamızı gerektiren durumlarda yoldan gözümüzü mümkün olduğunca az ayırmamız sebebiyle seyahat güvenliğimizi de artırmaktadır. Yine de direksiyon başında iken telefon veya dikkatimizi dağıtacak diğer etmenlerden uzak durmamız gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Direksiyon aksesuarları da uygun fiyatlarla sayfamızda yer almaktadır.

Araç İçi Döşeme

Araç İçi Döşeme

Isıtmalı ve soğutmalı koltuk veya döşemeler özellikle soğuk ya da sıcak havalarda sürücü ve yolcularından araç içindeki konforlarının bozulmaması amacıyla koltuk döşemesinin iç kısmına yerleştirilen donanım elemanlarıdır. Bu elemanlar, çalışması için gereken gücü aracın elektrik sisteminden alır bel ve sırt bölgesini soğuk havalarda ısıtmak, sıcak havalarda serinletmek için kullanılan bu donanım koltuk ısıtma aksesuarı olarak sonradan da otomobillere entegre edilebilir. Oto iç dizayn malzemeleri üretim kalitesiyle de alakalı olmakla birlikte zaman geçtikçe çevresel faktörlerden ve uzun yıllar kullanılmanın getirileri sonucu deforme olur. Dolayısıyla otomobillerin iç döşemeleri eski işlevini ve görünümünü kaybederler. Bu noktada döşemelere eski işlevselliğini ve görünümünü kazandırmak için döşemeler yenilenebilir ya da daha kolay ve uygun fiyatlı bir çözüm olan kaplamalar tercih edilebilir. Bunlar dışında direksiyon kılıfları, belki de bir aracın en çok kullanılan parçası olan direksiyonun uzun yıllar boyu her türlü durumda kullanılmanın etkisiyle birlikte zamanla yıpranması ve eski görünümünü kaybetmesi sonucu tercih edilir. Eski görünümünü kaybetmekle birlikte eski tutucu ve sürücünün elinden kaymasını önleyen özelliğini de yitirir bu durum beraberinde sürüş güvenliğini de tehlikeye atar. Bu durumda yapılması gereken direksiyonun plastik ya da deri döşemesinin sökülüp baştan yapılmasıdır. Fakat daha uygun fiyatlı ve basit bir çözüm isteyen otomobil sahipleri bu noktada sıkça tercih edilen direksiyon kılıflarına yönelebilirler. Bu kılıflar fiyat olarak direksiyonun baştan yapılmasına göre daha uygun olmalarıyla ve de yapılış aşamasının kolaylığı ve kısa sürmesi sebebiyle tercih edilir. Direksiyon kılıfları da diğer birçok oto aksesuar ürünü gibi çokça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Dolayısıyla otomobil sahipleri kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun desen ve renklerde direksiyon kılıfları rahatlıkla bulabilirler. Direksiyon kılıfı biraz el becerisine sahip olan herkesin rahatlıkla kendi aracına uygulayabileceği bir üründür. Sayfamızdan konsol kaplama ürün çeşitlerine de bakabilirsiniz.

Koltuk ve Tavan Döşemeleri

Koltuk ve Tavan Döşemeleri

Oto iç dizayn modifiye işlemine önem verenlerin en çok ilgilendiği alanlardan birisi koltuk ve tavan döşemeleridir. Otomobillerin en çok kullanılan kısımlarından biri olan araç koltuklarında uzun yıllar kullanım sonucu zamana bağlı olarak minderlerinde çökmeler çevre faktörlere bağlı olarak döşemelerinde yırtıklar ve deformeler oluşmaktadır. Bu deformasyon sürecinde otomobilin üretimi sırasında kullanılan kumaş, deri gibi temel malzemelerin kalitesine bağlı olarak deformasyon süresi değişkenlik göstermektedir fakat kullanılan temel malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun deformasyon kaçınılmazdır. Otomobil koltukları deforme olma ve yıpranma süreci başladıktan sonra hem sürüş güvenliği ve konforu açısından hem de diğer yolcuların konforu açısından koltuk döşemelerinin değişmesi gerekmektedir. Bu değişimle birlikte hem aracın eskimiş ve yıpranmış görüntüsü giderilmiş hem de araç koltuklarının eski konforu tekrar elde edilmiş olur. Bu değişim istenilirse koltuk ve araç döşemelerini sıfırdan yapılmasıyla ya da eski koltukların minderlerini değiştirip otomobil koltuğu kılıfının teminiyle de gerçekleştirilebilir. Araç koltuklarının döşemelerinin baştan yapılması her ne kadar daha uzun ömürlü ve kaliteli bir çözüm olsa da fazla masraf yapmadan bu sorunu halletmek isteyen araç sahipleri için otomobil koltuk kılıfları da alternatif bir seçenek sunar. Yanlış temizlik ürünleri kullanılmasının yanında çok sıcak ve soğuk havalara doğrudan maruz kalması da tavan döşemesinin hasar görmesinde önemli bir rol oynar. Bir diğer etken ise araç ile seyahat halinde iken camların açık olmasıdır. Özellikle yüksek süratlerde camlar açık bir şekilde seyahat edilmesi de sırada tavan döşemelerinin yıpranmasında etkilidir. Araç tavan döşemeleri sarktığı ve yıprandığı zaman ise problemi çözmek için döşemeyi değiştirmekten başka pek de bir çare yoktur. Araç tavan döşemesini onarmak için döşemeyi değiştirmekten başka bir seçenek olmadığı için diğer araç içi döşemelerinin tamirine göre maliyetli olsa da döşeme baştan yapılmış olacağı için ilk günkü haline kavuşmuş olur ve belirttiğimiz koşullara dikkat edildiği takdirde uzun bir zaman yeni halini korur.

Araç İçi Aydınlatma

Araç İçi Aydınlatma

Araç içi şerit RGB aydınlatması son dönemde çok fazla tercih edilen araç içi aksesuarlardan olmakla birlikte araç içi süsleri arasında en çok dikkat çeken ürünlerdendir. Özellikle gece seyahatlerinde araç içi ambiyansını değiştiren araç içi aydınlatma aksesuarları hem çok kullanışlı olup hem de ortamı loş bir şekilde aydınlatarak hoş bir görüntü elde edilmesini sağlar. Genellikle sürüş sırasında aydınlatma aksesuarının direkt olarak göze çarpıp dikkati dağıtmamasının yanı sıra sürüş güvenliğini tehlikeye atmaması ve RGB şeritlerinin gizlenerek ışık kaynağı gözükmeden sadece ışık süzmesinin gözükmesi adına aracın ön tarafında oturan yolcular için olan RGB şerit LEDler genellikle ön konsolun alt kısmına gizlenir ve torpido altından ya da 12V çakmaklık girişinden RGB şerit LEDin çalışması için gerekli olan elektrik enerjisi sağlanır. Arka koltukta oturan yolcular için üretilen RGB LEDler ise genellikle şoför koltuğu ve ön tarafta bulunan yolcu koltuğunun altına konumlandırılır. Bu şekilde hem kablo karmaşası gizlenmiş olur hem de ışık kaynağı olan RGB şerit LEDler gözükmeden sadece ışığın süzmesi görünür. RGB olmasının en büyük artısı üç ana renk olan kırmızı, yeşil ve maviyi karıştırarak istenilen rengin kolaylıkla elde edilebilmesi. RGB şerit LEDlere istenilen rengi vermek için kumanda üzerinden rengi seçmek yeterlidir. Ayrıca bu kumanda üzerinden desteklenen modellerinde sese göre renk değiştirme, yanıp sönme gibi birçok mod arasında geçiş yapılabilir. Aynı zamanda kumanda üzerinden bu modlar arasında geçiş yapılabildiği gibi renkler arasındaki geçiş şiddeti, renklerin parlaklığı ve yanıp sönme hızı da değiştirilebilir. Böylelikle kullanıcının istediği gibi RGB şerit LEDleri kişiselleştirmek de mümkündür. Bir başka araç içi ambiyans aydınlatma aksesuarı olan ip neon aksesuarı RGB şerit LEDlere oldukça benzer bir üründür. En büyük farkı adından da anlaşılacağı üzere ipe çok benzer bir yapıya sahip olmasıdır. Esnek yapıda olması sebebiyle genelde RGB şerit LEDlerin yapısından dolayı sığmadığı için kullanılamadığı yerlerde ve özellikle iç trim parçalarının arasında kullanılmaktadır. Bir başka adı da El Wire olan aksesuar, bu isimle de sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünler için tek dezavantaj olarak görebileceğimiz nokta ise RGB şerit LEDler gibi istediğimiz zaman renk değiştirme gibi kişiselleştirmeler yapamamamızdır. Yine de esnek yapısı sayesinde kullanım alanları hayli fazla olduğu için aracının içine şık bir detay katmak isteyenler adına oldukça kullanışlı bir iç aksesuardır. Genellikle RGB LEDlerin sığmadığı havalandırma menfezlerinin etrafı, ön konsol, torpido gözünün çevresi, müzik sistemi ve hoparlörlerin etrafı, kapı çitaları ve tutamakları gibi birçok alanda kullanmaya müsaittir.

Araç İçi Krom Tasarımı

Araç İçi Krom Tasarımı

Işıklandırma sistemlerinin dışında araç içi aksesuarlar içinde krom aksesuarlar da yer almaktadır. Oto iç dizayn modifiye işlemi yapmak isteyenlerin en çok başvurduğu noktalardan birisi de araç içi krom aksesuarlardır. Bu ürünler parlak görünümleriyle hem daha şık dururlar hem de kullanıldıkları bölümleri dış etmenlerden korurlar. Krom dikiz aynaları ise otomobillerin en önemli parçalarından olan dikiz aynalarını krom kaplamalarla daha güzel görünür. Parlak görünümleri sayesinde hem daha şık bir görünüm elde edilir hem de dış etmenlere karşı daha sağlam bir şekle getirilebilir. Ayrıca aracın dikiz aynaları dışında çeşitli bölgelerine de krom detaylar ve parçalar eklenerek birbirini tamamlayan bir bütün halinde daha da şık bir görüntü elde edilebilir. En çok hasar gören ve yıpranan araç içi döşemelerinden birisi de tavan döşemesidir. Bunun başlıca sebeplerinden birisi genellikle araçlarının tavan döşemesini kirlerinden ve lekelerinden arındırmak için temizlemek isterken yanlış temizlik ürünlerinin kullanılmasıdır. Otomobillerin tavan döşemesini temizlemek için kullanılan ürünler mutlaka araç tavan döşemelerini temizlemek için özel üretilmiş olmalıdır. Araç tavan döşemelerini temizlemek için uygun olmayan temizlik ürünleri kullanıldığı zaman hem araç tavan döşemesi zarar görür hem de tavan döşemesinin tavana tutunmasını sağlayan yapışkanı da yanlış ürünle temas ettiği için yapışkan özelliğini kısa süre içerisinde yitirir. İlk etapta sarkma belirli bölgelerde gerçekleşse de zamanla kalan yapıştırıcılar tüm tavan döşemesinin ağırlığını tutamaz ve kısa süre içerisinde de tüm tavan döşemesi tavandan ayrılarak sarkar.

Oto İç Aksesuar Çeşitleri Nelerdir?

Oto iç aksesuar çeşitleri fonksiyonel kullanım amaçlı olan elemanların standart oto iç aksesuarı çeşitlerini teşkil ettiği birçok modele sahiptir. Navigasyon, telefon tutucu gibi araçların standart fonksiyonel oto iç aksesuarı olarak bilindiği bu alanda ışıklandırma ve süsleme odaklı birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler paspas, kaydırmaz ped ve araç içi aydınlatma ürünlerini teşkil ederken yenileme amaçlı kullanılan bazı aksesuarlar da vardır. Yenileme amaçlı kullanılan ürünler genellikle kılıfları hedef alır. Koltuk kılıflarının yenilenmesi konforu ve görüntüyü hedef alırken direksiyon kılıfları görüntüyle birlikte direksiyonun tutuculuğunu ve şoförün daha iyi bir sürüş deneyimi almasını sağlar. Bütün araç içi oto aksesuarları yalnızca görünüm adına üretilmez. Birçok aksesuar fonksiyonel kullanımla birlikte konforlu bir sürüş deneyimini sağlayabilmek adına da işe yaramaktadır. Aynı zamanda yalnızca araç sahibi olan şoförün değil diğer koltuklara oturan ikinci ve üçüncü kişilerin konforunu da düşünen oto iç aksesuar malzemeleri son yıllarda çok fazla öne çıkan araç modifiye alanlarından birisidir. Oto iç aksesuar çeşitlerine daha net bir biçimde göz gezdirmek için ilgili sayfamıza ziyaret etmenizi ve en iyi dostlarınızdan biri olan aracınıza bazı hoş dokunuşlar yapmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Oto İç Aksesuar Malzemeleri Nasıl Seçilir?

Oto iç aksesuar malzemelerinin birçoğu her araca uyabilecek standart boyut ve şekillerde üretilmektedir. Buna direksiyon kılıfları ve kaydırmaz pedler gibi ayak ucu paspasları da dahildir. Ancak krom kaplama gibi aksesuar tercihleri her araca göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla oto iç aksesuar malzemesi seçerken eğer araca özel bir formda üretilen aksesuar çeşitlerindense aracın markasına ve aksesuarın monte edileceği yerin şekline göre hareket edilmelidir. Malzemenin şekli ile birlikte dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise malzemenin rengidir. Malzemenin rengi aracın iç ve dış dizaynına uygun olmalıdır. Bu hassasiyet araç tasarımının ve genel görünümün korunmasına yardımcı olmakla birlikte aksesuarın sonradan monte edilmesi sebebiyle sırıtmasını engeller ve daha iyi bir görünüm sağlar. Aynı zamanda malzemede kullanılan kumaş ve benzeri ürünlerin araç içindeki konumu da önemlidir. Dolayısıyla oto iç aksesuar malzemeleri seçilirken dikkat edilecek noktalar önemlidir. Renk ve biçime, aracın monte edilecek konumuna ve montaj tekniğine kadar oto iç aksesuar malzemelerinin seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunmaktadır.

Oto İç Aksesur Nasıl Takılır?

Araç sahibi tarafından manuel olarak monte edilebilen oto iç aksesuar çeşitleri genellikle her araca uyan standart ürünlerdir. Bu ürünlerin dışında kalan ürünler genellikle oto dizaynı ile ilgilenen ustalar tarafından monte edilmektedir. Aracınıza uygun oto iç aksesuarları, oto iç aksesuar sayfamızdan temin ettikten sonra bir ustaya kolaylıkla monte ettirebilirsiniz. Ancak birçok oto iç aksesuarın araç sahibi tarafından ufak el hareketleriyle monte edilebileceğini belirtmek gerekir.