Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Oto Cam & Aksesuar

için 40,317 sonuç bulundu.

Oto Cam ve Aksesuar

Oto cam ve aksesuarları hem dekoratif olarak hem de bunun dışında birçok gerekçe ile kullanılabilmektedir. En önemlisi, hava akımının önlenmesi için bir filtre olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede, dışarıdaki soğuk hava ile içerideki sıcak havanın etkileşimi azaltılmış olmaktadır. Buna ters olarak, yaz aylarında da dışarıdaki sıcak havanın araba içerisindeki soğuk hava ile temasını azaltmaktadır. Birçok çeşidi bulunan oto cam aksesuarlarının bu gibi hava akımını kesme gibi işlemlerinin dışında, gizlenmek istenen bölgelerde buzlu şekildeki modellerin kullanılması da söz konusudur. Bu modeller sayesinde, istenen kapıdaki cam buzlu şekle getirilebilir. Böylelikle, dışarıdan içerisinin görünmesi engellenmiş olmaktadır. Oto cam filmi bu anlamda birden fazla amaca hizmet etmektedir. Bu iki amacın dışında estetik kaygılar amacı ile de kullanımı mümkün olan oto camlarında farklı renk seçenekleri bulunmaktadır. Gün ışığı şeklinde ya da daha mavimsi, sarımsı şekilde tercih edilebilecek modelleri bulunmaktadır. Bu modeller sayesinde kişi, dışarıya bakarken görmeyi dilediği renk skalasına kendi isteği doğrultusunda sahip olabilmektedir. Aynı zamanda bu cam türleri içerisinde, güneşin zararlı ışınlarını da önlemeye yarayan modeller bulunmaktadır. Bu modeller sayesinde hem arabanın içerisindeki materyallerin solması ve renklerinin canlılığını kaybetmesi önlenmiş olacaktır hem de içeride bulunan kişilerin gözlerini ve ciltlerini zararlı ışınlardan korumaları mümkün olacaktır. Bu anlamda seçilen oto cam aksesuarı birden çok amaca hizmet edebilmektedir. Birçok çeşitli modele sahip olan oto cam aksesuar modellerinin özellikleri de birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle alınacak olan her bir oto cam aksesuarının farklı özellikleri barındırması mümkündür. Bu farklılık, hangi amaçla temin edildiğine bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte fiyatta da değişim meydana getirmektedir. Oto cam fiyatları alınan aksesuarın hangi özelliklere sahip olduğuna bağlı olarak ve arabanın hangi model olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Alınacak olan oto cam aksesuarları için genel geçer bir fiyatlandırmanın bulunmadığı gözlenmektedir. İstenen özelliklerin bulunup bulunmadığına bakıldıktan sonra bu özelliklere sahip olanlar arasında bir fiyat araştırması yaparak aksesuarın temin edilebilmesi daha uygun olacaktır. Böylelikle hem istenen özellikler dikkatlice araştırılmış olacaktır hem de en uygun fiyatlı olan modele ulaşmak mümkün olacaktır. Sayfamızdan tüm aksesuar ve tunik çeşitlerine bakabilirsiniz.

Oto Cam Aksesuarları ile Arabanızı Kişiselleştirin

Oto Cam Aksesuarları ile Arabanızı Kişiselleştirin

Oto cam aksesuarlarının bahsedilen kullanım amaçlarına ek olarak, dekoratif ve bir aksesuar olarak kullanımları da mümkün olmaktadır. Bu amaçla kullanılmak üzere birbirinden farklı oto cam aksesuarları bulmak mümkündür. Hem bu amaçla hem de bilgilendirilme amacı ile kullanılabilecek ilk ürün, telefon numaratörüdür. Bu alet sayesinde araç bir yere park edildiğinde, kişi numarasını bu alet ile bildirebilmektedir. Genellikle, numara içerisinde 5 adetten fazla aynı rakam geçmemektedir. Ancak eğer, aynı rakam kişinin numarası içerisinde beş kereden daha fazla geçiyor ise, satın alım esnasında bunun belirtilmesi gerekir. Böylelikle gönderilecek olan ürün de bu detaya da dikkat edilecektir. Bu araç, hem dekoratif hem de büyük ölçüde ihtiyaç doğrultusunda temin edilen bir araç olarak olarak, kullanılabilmektedir. Bunların yanında, oto cam aksesuarları içerisinde oto cam sileceği de bulunur. Bu silecekler, mevsim şartlarına göre kullanım göstermekle birlikte cam üzerindeki toz ve kir gibi materyallerin de temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Bakıldığında, sürüş esnasında temiz bir görüş alanının olması sürücü için en önemli faktörlerden biridir. Ancak bu sayede yol üzerinde bulunanlar dikkatli bir şekilde görülebilmekte ve olası kazalardan kaçınılabilmektedir. Bu nedenle oto cam sileceği bir araç içerisindeki en önemli materyallerden biri olarak düşünülebilmektedir. Cam silecekleri, özellikle karlı ve yağışlı zaman dilimlerinde düzgün bir çalışma ile görüş açısının temiz kalmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak, cam üzerindeki toz ve kir gibi görüşün kalitesini düşürecek diğer materyallerin temizlenmesini de sağlamaktadır. Bu sayede temiz bir görüş alanı sağlanmış olacaktır ve risksiz bir sürüş deneyimi yaşanacaktır. Oto cam aksesuarlarının arasında silecek dışında, direkt cam filmler de yer almaktadır. Birçok işlevi bulunan bu cam filmlerin değişik modelleri bulunmaktadır. Oto cam filmi fiyatları bu modellerin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Alınacak olan modelde hangi özellikler bulunsun isteniyorsa buna göre farklı bir fiyatlandırma ile karşılaşmak olasıdır. Oto cam tamiri şeklinde gelişecek süreçlerde de uygulanacak olan ücretlendirmenin genel bir skalası bulunmamaktadır. Tamirin boyutuna göre bu alandaki fiyatlandırmada da değişiklikler olması muhtemeldir. Tüm cam filmi seçenekleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

  Oto Cam Aksesuarı Kullanımının Faydaları

Oto Cam Aksesuarı Kullanımının Faydaları

Oto cam aksesuarları, arabanın tek bir alanına yönelik olmadığı gibi arabanın tümüyle ilgili durumlara yönelik olarak düzenlenmiş parçalardır. Bu nedenle kullanımı arabanın tümü için faydalı olmakla birlikte kullanılmaması da araba için tümden bir zarar doğurabilme potansiyeline sahiptir. Bu nedenle, kullanılması gereken bölmelerde bu aksesuarların kullanımının ertelenmemesi gerekmektedir. Örneğin, oto cam güneşlik modellerinin kullanımı sadece güneşin gelmesini önlemekle kalmamaktadır. Güneşin gelmesini önlemekle birlikte araba içerisindeki koltuk ve diğer materyallerin güneş ışınları sebebi ile solması ve eskimesi gibi olası durumların da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle kullanımı, birçok olası masrafın önüne geçilmesine olanak tanımaktadır. Araba içerisindeki materyallerin ilk günkü gibi işlerliğinin devamlılığı için ve görünümlerinin de ilk alındığı gibi kalabilmesinin sağlanması için kullanılabilecek bir diğer otomobil aksesuarı da oto cam perdesi olmaktadır. Oto cam perdesi, kullanım esnasında da bir esneklik sağlamaktadır. Kişi, bu perdeyi istediği zaman kapatıp açabildiği için kullanım kolaylığı sağlanmış olmaktadır. Güneşten korunmak ve kimi zaman da gün ışığından korunabilmek amacıyla bu perdeler kullanıma uygundur. Günlük seyahatlerde ve özellikle günün erken saatlerinde gerçekleştirilen uzun seyahatlerde uyuyabilmek amacıyla, bu perdelerin kapatılması yoluyla ışık girişi engellenebilmektedir. Bunun dışında, araba içerisinde kıyafet değişimi zorunda kalınması gibi durumlarda, aciliyet gereken işlerde oto cam perdelerinin kullanımı büyük kolaylık sağlamaktadır. Bir diğer, arabanın korunmasını sağlayan materyal ise oto cam rüzgarlığı olmaktadır. Oto cam rüzgarlığı, birçok alanda sürücüye yardımcı olmaktadır. Özellikle kış aylarında buharlaşmanın önlenmesi yoluyla kullanıcının yol üzerinde daha rahat bir şekilde araba sürüşü yapabilmesine imkan tanımaktadır. Buna ek olarak, dekoratif olarak da aracın daha modern bir görünüm kazanmasına imkan tanımaktadır. Aracı bu şekilde de daha kişisel hale getirmek mümkündür. Dekoratif bir yanı da bulunan bu otomobil aksesuarının bir diğer özelliği de yakıt tasarrufu sağlayan bir yapısı olmasıdır. Klima daha az çalıştırılarak bu sayede kullanılan yakıt miktarında azalma yaşanabilmektedir. İki amaca da hizmet eden bir materyal olan otomobil cam rüzgarlıklarının kurulumu da oldukça kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu nedenle, kullanımları açısından herhangi bir sorun ile karşılaşılma olasılığı düşük olmaktadır. Dilerseniz cam yazıları ve stickerlarına da sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 Oto Cam Aksesuarları ve Farklı Yazı Stilleri

Oto Cam Aksesuarları ve Farklı Yazı Stilleri

Oto cam aksesuarlarının arasında kullanım amaçlarına göre bir ayrım yapılabilmesi mümkündür. Bu nedenle, bu kısımda da kullanımı daha çok kişinin estetik zevkleri sebebi ile tercih edilen birçok oto cam aksesuarından bahsedilmektedir. Bu oto cam aksesuarlarının kullanımı hem dekoratif hem de bilgilendirme amacı güden bazı yazı fontları ve grafiklerinden oluşabilmektedir. Bunlara ilk örnek olarak, oto cam sticker modelleri verilebilmektedir. Bu modeller sayesinde, araç içerisinde hamile, bebek, yaşlı bulunması gibi özel durumlardan bahsetmek mümkün olacaktır. Bu gibi genel geçer durumların dışında, kişi eğer araba kullanımı ile ilgili kendini yetersiz hissediyor ise, ya da kullanıma yeni başladı ise bu duruma da işaret edebilecek şekilde bir grafik kullanabilmektedir. Bu sayede, trafik içerisinde karşılıklı anlayışı sürdürebilmek daha mümkün olacaktır. Hem aracı kullanan kişi kendini daha rahat hissedecektir hem de trafikte diğer kişiler bu durumdan haberdar olduğu için, sürücüye daha anlayışlı bir yaklaşımda bulunabilecektir. Böylelikle, olası sürtüşme ve kaza risklerinin de azaltılması mümkün olacaktır. Buna ek olarak, oto cam fitili de otomobil aksesuarlarından biridir. Bu aksesuarın kullanımının da birden çok amacı olabilmektedir. İlk olarak ses yalıtımı amaçlı kullanımı mümkündür. Bu fitil sayesinde boşluk doldurma şeklinde ses filtrelenebilmektedir. Oto cam fitilinin bu kullanım şekline ek olarak, küçük ebatlı eşyaların kaybolması ve küçük boşluklara sıkışmasını önlemek amaçlı kullanılmaktadır. Böylelikle, kullanımı sürücüye birçok alanda kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca kullanımı da oldukça kolaydır. Montelemek için herhangi bir yapıştırıcı madde ya da tutkala gerek duyulmaz. Kendinden yapışkanlı bir materyal olmaktadır. Bunun yanında herhangi bir koku vermediği gibi rahatsız edici bir durum oluşmasına sebebiyet vermemektedir. Sağlam ve esnek bir yapıya sahip olması ile de kullanım ömrünün uzun olduğuna şahit olunmaktadır. Sürekli değişim yapılması gereken bir araba materyali olmamaktadır. Bu yönüyle de kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Koku, dış görünüş ve buna benzer diğer özellikleri de kullanıcıyı herhangi bir yönden rahatsız edecek yapıya sahip olmamaktadır. Bu nedenle, hem sızıntıyı hem sesi hem de boşlukları doldurabilmek adına kullanışlı bir otomobil aksesuarı olarak kullanılmaktadır.

 Oto Cam Aksesuarları ve Çeşitleri

Oto Cam Aksesuarları ve Çeşitleri

Otomobil aksesuarları arabanın ne kadar çok farklı bölmesi olduğu düşünüldüğünde sonsuz bir çeşitlilikte kullanıma sunulmuş durumdadır. Bu nedenle, kullanıcı öncelikle araçta ne gibi ihtiyaç ve gereksinimler olduğunu belirlemelidir. Ardından bu ihtiyaçların hangi oto aksesuarları ile daha iyi şekilde giderebileceğini dikkatlice araştırmalıdır. Bütün bu araştırmaların ardından kullanılabilecek en iyi materyal alınabilecektir. Araca bir aksesuar alınması için araçta bazen bir sorun olmasına gerek olmamaktadır. Kimi zaman bu aksesuarlar bir önlem aracı olarak da alınabilmektedir. Örneğin, oto cam bezi ve buna benzer diğer ürünler araç içerisinde herhangi bir sorun olduğu için değil, genellikle araç içerisindeki günlük gereken rutinlerin tamamlanabilmesi için yapılmaktadır. Temizlik ihtiyacının bez ile giderilebileceği alanlar için bu bez kullanımı uygundur. Oto cam temizleme ürünleri de oto cam bezleri gibi herhangi bir sorun kaynaklı temin edilen araçlar olmamakla birlikte rutin gereksinimler için temin edilen ürünler arasındadır. Edinilen oto cam aksesuarı, filtreli dahi olsa, kullanım esnasında temizlenme ihtiyacı duyulmaktadır. Bu nedenle hangi cam aksesuarı seçildi ise ona uygun olan bir temizleme ürünü ve ona uygun bir temizleme bezi ile bu işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu camların genellikle, rastgele bir bez ile silinemeyen yapıları bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda, cam üzerinde çizik ve geçmesi mümkün olmayan izler kalması olasıdır. Bu da camın hangi işlevle alındığına bağlı olarak bu işlevi yerine getirmesine engel olmaktadır. Alınan camın özellikleri dikkate alınarak bu bez ve temizlik malzemesi seçimi yapılmalıdır. Aksi takdirde, camın kendine has özellikleri zarara uğrayabilmektedir. Buna bağlı olarak da işlevini yerine tam anlamıyla getirmekte zorluk çekilebilir. Alınacak olan malzemelerde bunlara dikkat edildiği sürece, cam aksesuarına herhangi bir zarar verilmesi söz konusu olmamaktadır. Buna ek olarak sert bir şekilde silme işleminin gerçekleştirilmesi bir zarara uğramasına sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda cam üzerinde çatlaklar ve kırılmalar meydana gelebilir. Eğer kırılma çok büyük boyutlarda değilse ve çok büyük bir alana yansımamış ise oto cam yapıştırıcı kullanılarak tamir edilebilmektedir. Bu yapıştırıcılar, alınan camın daha uzun süreler boyunca kullanılabilmesi için destekleyici materyaller olarak kullanıcıya kolaylık sağlayan otomobil destek materyalleridir.

 Hava Şartlarına Karşı Korunma Amaçlı Oto Cam Aksesuarı

Hava Şartlarına Karşı Korunma Amaçlı Oto Cam Aksesuarı Kullanımı

Otomobillerde kullanılan aksesuarların kullanım amaçlarını iki ana kategoride değerlendirmek mümkündür. Bu kategorilerden ilki, araç içerisinde ve dışında oluşabilecek zararlı durumların önlenmesini amaçlamaktadır. Eğer olası bir problem görünüyor ise bu durumun önlenebilmesi için kullanılacak materyallerden oluşmaktadır. Bu grubun içerisinde, araç içerisindeki günlük temizliğin ve aylık temizliğin yapıldığı esnada kullanılan materyaller de dahil olmaktadır. Diğer bir kategori ise önleyici olmaktan ziyade daha çok bir durum gerçekleştikten sonra onun yerini alabilecek materyalleri içerisinde barındırmaktadır. Bu materyaller genellikle yedek parçasının kolaylıkla bulunabildiği materyalleri içerisinde kapsamaktadır. Bahsedilen ilk kategoriye örnek olarak, oto cam buğu önleyici gösterilebilmektedir. Bu materyal aracın camları üzerinde hava şartları dolayısı ile buğu oluşmasını önlemeye yardım etmektedir. Silecekler ile aslında aynı amaca hizmet etmekte olan bu materyal de, araç kullanımı esnasında kaliteli bir yol görüşünün sağlanması amacı güdülmüştür. Araç ile sürüş esnasında iken en önemli faktörlerden biri yolun net bir şekilde görülebilmesidir. Bu nedenle buğu önleyici, hava şartları buğulanmayı gerektirecek bir ihtimal barındırıyor ise öncesinde araba camı üzerine uygulanabilmektedir. Bu sayede araç camları buğulanmadan etkilenmeden, net bir şekilde görüş sağlamaya devam edecektir. Bu materyal, bahsedilen ilk kategoriye girmektedir. Önleyici bir araç materyalidir ve kullanımı oldukça önemlidir. Bir diğer, araç materyali ise oto cam silikonudur.Oto cam silikonu cam yapıştırmaya yarayan bir üründür. Sağladığı kullanım kolaylığı açısından cam üzerinde oluşan herhangi bir çatlak ve benzeri durumda kolaylıkla uygulaması gerçekleştirilebilen bir oto cam aksesuarı olmaktadır. Bu materyalin kullanımı esnasında herhangi bir ek yapıştırma materyaline ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu nedenle kullanımı oldukça kolaydır denilebilir. Bu materyale ek olarak, oto cam cilası da kullanımı kolay bir diğer otomobil materyalidir. Camın üzerindeki kirlerden kurtulmanın en kesin yollarından biri olmaktadır. Cam üzerindeki çizik gibi eskimelerin de giderilmesine yardımcı olmaktadır. Böylece, ilk zamanlardaki kullanım performansına dönmek mümkün olur.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(2,786)
ve üzeri (4,519)
ve üzeri (5,174)
ve üzeri (5,385)
ve üzeri (5,683)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL