Kategoriler

Benzer Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Ocak Göz Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Kullanım Şekli

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Başka bir kelime deneyin

Yakıt Türü

Materyal

Başka bir kelime deneyin

Genişlik

Başka bir kelime deneyin

Model

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Ocak

için 1,127 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • ÜCRETSİZ KARGO

  Siemens ET611HE17E Ankastre Ocak Siyah

  (4)
  11.874,80 TL SEPETTE 10.789,05 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Vestel AO-6330 B Ankastre Ocak

  (1)
  10.134 TL SEPETTE 9.334 TL
  +

Ocak

Mutfakların daima baş köşesinde bulunan, olmazsa olmazlardan birisi ocaklardır. Aynı zamanda birçok farklı yemek veya içecek hazırlarken de kullanıldığı için en çok temas halinde olunan aletlerden biridir. Hem yemeklerden alacağınız tadın maksimum seviyede olması için hem de güvenli ve kolay bir kullanıma sahip olmak için pişirme grubu ürünlerinden ocak seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Yapımında kullanılan malzemelerden tutun kullanım amacına kadar birçok farklı etmen yer alır. Elektrikli ve doğalgazlı olmak üzere iki farklı güç kaynağı ile çalışan modeller bulunur. Her iki çeşidin de farklı avantajları bulunmaktadır. Alacağınız en kaliteli ocak markası sizin ihtiyaçlarınızı en verimli biçimde karşılayan modellere sahip olan markadır. Teknolojinin mutfaklarda kalıcı bir yer edindiği bu günlerde, en inovatif ocağa sahip olarak, konfor ve güvenliğinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz. İndüksiyonlu, havalandırmalı ve dokunmatik yeni nesil seçenekler de bulunmaktadır. Sizler de bu konuda bir arayış içindeyseniz Kumtel ocak sayfamıza göz atıp kendinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Yüksel Güvenlikli Ocaklar

Yüksel Güvenlikli Ocaklar

Ocaklar direkt olarak ısı amaçlı kullanılan mutfak aletleri olduğu için güvenlik konusunda akıllarda şüphe bırakmamalıdırlar. Elektrik ve doğalgaz gibi iki tehlikeli kaynakla çalışan ocaklarda, tesisatından ısıtma yüzeyine kadar bütün ocak parçaları, tüm tedbirler önceden alınmış bir biçimde üretilmelidir. Gaz emniyeti ocaklarda olması gereken güvenlik önlemlerinden birisidir. Ürün çalışır vaziyetteyken üzerinde pişen yiyecek veya içecekte herhangi bir taşma durumu meydana gelirse gaz veya elektrik tamamen kesilir. Bu sayede ateşle ısınan maddenin etkileşime girmesi sonucu yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilir. İstenmeyen durumların sıklıkla meydana geldiği durumlar ocağın açık unutulması sonucunda da yaşanabilmektedir. Bunu önlemek adına ise ürünlere zamanlayıcılar eklenmiştir. Pişireceğiniz yiyeceğe veya ısıtacağınız içeceğe belirli süre sınırı koyduktan sonra bir daha altını kapatmanıza gerek kalmaz. Zamanlayıcıların bulunduğu ocak çeşitleri, unutkanlığınızın yaratacağı olumsuz durumlara maruz kalmanızı da tamamıyla ortadan kaldıracak. Özellikle doğalgaz ile çalışan modellerinde gaz bağlantılı noktaları, herhangi bir gaz kaçağı yaşanmaması adına hem kurulum esnasında hem de daha sonra kullanım sırasında kesinlikle kontrol edilmesi gereken bölümlerdir. Gaz sisteminin bakımı yıllık olarak yaptırılarak yaşanabilecek problemlerin önüne önceden geçebilirsiniz. Çocuk bulunan evlerde ise tüm bunlarla beraber başka ek önlemler de alınmalıdır. Ocak koruyucu aparatları edinerek çocukların yanan ateşe ulaşmaları engellenebilir. Ocağın önünde yükseklik bariyeri olarak kullanılan bu ürünler 38-77 cm aralığında değiştirilebilen genişliğe sahiptir. Ateşi çocukların dikkatini fazlasıyla çektiği için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir üründür. Bir başka çocuk güvenlik önemli ise düğmelerine takılan kilitlerdir. Çocukların doğalarında bulunan her şeyi merak edip kurcalama iç güdüsünün önüne ocak düğmesi kilitleri ile geçebilirsiniz. Ocak düğmelerine takılan şeffaf kapaklar sayesinde düğmelere ulaşılması engellenmiş olur. Yetişkinlerinde çoğu zaman kendini yaraladığı ateşleme işlemi çok önemlidir. Kullanacağınız tencere de ocak gözü boyutuna uygun olmalıdır. Büyük ocak gözünü küçük boy bir kap koyarsanız hem yanları aşırı ısıya dayanıklı olmayan kap zarar görür hem de siz kabı almak da zorluk çekebilirsiniz. Arçelik ocak sayfamızdan da tüm ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Kaliteyi Uzun Ömürlü Kullanımla Buluşturan Ocaklar

Kaliteyi Uzun Ömürlü Kullanımla Buluşturan Ocaklar

Kalite ve uzun ömürlü kullanım tüm ev aletlerinde aranana en temel özellikler. Ancak alacağınız modeli mutfağınızda uzun yıllar boyunca aynı verimlilikle kullanmak istiyorsanız kalite ve dayanıklılık çok önemlidir. Paslanmaz çelik ocak modelleri kesinlikle uzun ömürlü kullanımın püf noktalarından. Çünkü mutfak aletlerinde, sık kullanım ve çeşitli asit veya yemek artıklarıyla temastan dolayı paslanma çok sık gerçekleşir. Paslanmaz çelik yapı, hem ocak yüzeyi hem de ızgaralarında bulunmalıdır. Özellikle cam yüzeyler çizilmeye çok müsaittir. Bu yüzden eğer cam yüzeye sahip bir model satın almayı düşünüyorsanız çizilmeyi önleyici özelliği olduğundan emin olun. Temel amacı ısı yaymak olan ocaklarda kimi zaman ocak ızgarası bölümünün zaman ilerledikçe aşındığı görülebilmektedir. Emaye kaplama, çelikle beraber ocaklarda en çok kullanılan maddelerdendir. Isınmaya karşı sahip olduğu yüksek direnç ise kullanıcıları uzun ömürlü ve dayanıklı bir seçenekle buluşturur. Düğmeler de ocaklarda en sık sorun yaşatan parçalardandır. Kullanıcının devamlı temas halinde olduğu düğmeleri de dayanıklı bir maddeden oluşmalıdır. Aksi taktirde kısa zaman içinde kopma, kırılma veya bozulma gibi durumlar yaşanabilir. Kızartma yemekleri şüphesiz ocakları en fazla kirleten yiyeceklerdir. Sıçrayan yağlar ise daima ocakların en büyük sorunu olur. Eğer cam yüzeye sahip bir ocak kullanılacaksa ocak camı yağ tutmayan maddeden yapılmış olmalıdır. Tatil, seyahat gibi durumlarda uzun süre kullanılmayacak ocağınızı ise üstü tamamen kapanabilir bir modeller ile tozdan uzak tutabilirsiniz. Bunun yanında cam kapağı, kullanım esnasında duvara yaslayarak yağ sıçramalarının duvarınıza ulaşmasını da engellersiniz. Korozyona karşı dayanıklı ocak seti modelleri de bulunmaktadır. Bu özelliğe sahip ocak modellerini tercih ederseniz erken eskimelerin de önüne geçmiş olursunuz. Hem gaz hem de elektrikle çalışan modeller de bulunur. Pişirme gözlerinden bazıları elektriğe bazıları da doğalgaz tesisatına bağlıdır. Böylelikle herhangi bir enerji kesinti durumunda diğer yönteme geçerek mağdur olmazsınız. Belirtildiği üzere ocak seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında güvenlik ve dayanıklılık standartları gelmektedir. Tüm bu özelliklerin bulunduğu Bosch ocak çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yenilikçi Ocaklar ile Teknolojiyi Mutfağınıza Taşıyın

Yenilikçi Ocaklar ile Teknolojiyi Mutfağınıza Taşıyın

Ocaklar da, son yıllarda hızla ilerleyen teknolojik gelişmelerden nasibini almıştır. Geliştirilen yeniliklerle güvenlik konusunda da ciddi adımlar atılmıştır. Bu modellerde pişirme yüzeyinin ısı kaynağı olmasının aksine, ocağa konulan tava ve tencere gibi kaplar ısı kaynağına dönüşüyor. Yüzeyin altına konulan mıknatıs elektromanyetik alan üretir. Üretilen elektromanyetik alan, arada ocak demiri olmaksızın direkt olarak ocaktaki kabın metal gövdesine ulaşır. Bu şekilde çalışan ocaklarda ciddi bir yakıt tasarrufu görülür. Çünkü kabın ısı kaynağına dönüşmesi ile beraber, herhangi bir ısı kaybı meydana gelmez. Ancak indüksiyonlu modellerinde kullanılacak tencere, tava, kap gibi gereçlerin de indüksiyon seçeneklerinde uyumlu bir yapıda olması gerekir. Aksi taktirde maksimum verim alınmaz ve konforlu bir kullanım olmaz. Gerçekleştirilen teknolojik yenilikler, tüketicileri tamamıyla konfor standartları yükseltilmiş dayanıklı ocaklarla buluşturmaya yönelik. İndüksiyonlu ocak modelleri ile dayanıklılık ve konfor özelliklerinin yanı sıra, güvenlik standartları da yükseltilmiştir. Yüzeyi ısınmadığı için yanlışlıkla dokunmalar sonucu olan yanma problemi de ortadan kalkar. Havalandırmalı modeller de hayatı doğrudan kolaylaştıran mutfak aletlerinden bir diğeridir. Ocak gözlerini birleştirerek, büyük tencere ve tavaları rahatlıkla ocağınıza yerleştirebilirsiniz. Her pişirme gözü için farklı zamanlayıcı ayarı mevcuttur. Kullanılan havalandırma modülleri ise pişirme esnasında konforlu bir kullanım sunar. Teknolojik yeniliklerin artmasıyla beraber ocak temizleme konusunda da refah yükselmiştir. Yeni nesil ocaklarda kullanıcılara sunulan kolay temizlenme, leke tutmama gibi faktörler ise mutfakta zaman geçirmekten keyif alan herkese hitap ediyor. Uzaktan kontrol edilebilen mutfak eşyaları ise bu alandaki teknolojinin ulaştığı son noktadır. İster evinizin başka bir odasında olun isterseniz de evinizden kilometrelerce ötede. Ocağınızı internete bağladıktan sonra istediğiniz yerden kontrol edebilirsiniz. Bundan sonra artık dışardayken ocağı açık unutma düşüncesinin yarattığı korku ve endişe de geride kalacak. Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama sayesinde kolaylıkla ocağınıza direktif verebilirsiniz. Teknolojinin ulaştığı bu noktalarda atlanmaması gereken bir şey varsa o da çevre dostu elektronik ürünlerdir. Alacağınız ocağın mutlak suretle çevre dostu olduğundan emin olun. Ocak fiyatları modeller ve sahip olunan özellikler göz önünde bulundurulduğunda farklılık gösterebilmektedir. Sizler de ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız sayfamıza göz atabilirsiniz.

Mutfağınızı Güzelleştirecek Ocaklar

Mutfağınızı Güzelleştirecek Ocaklar

Mutfaklarda kullanılan her aletin görsellik olarak uyum içerisinde olması, mutfakta zaman geçirmekten keyif alan herkes için önemli bir durumdur. Ocaklar genellikle siyah, beyaz ve gri renklerde üretilir. Çünkü mutfakların genel tasarımları ya bu renklerde olmaktadır ya da bu renklerle uyum sağlayabilecek tonlarda. Ocak ölçüsü, ürünü seçmeden önce ilk kontrol edilmesi gereken noktadır. Eğer dar bir alana sahipseniz, mevcut alanınızda maksimum verim alabileceğiniz ergonomik yapılı modelleri tercih etmelisiniz. Pişirme gözleri genelde 2 veya 4 tane olacak şekilde üretilir. Kullanıcılar, yemek pişirme sıklıkları ve aynı anda kaç yemek pişireceklerini düşünerek kendilerine uygun olanı seçebilir. Ancak yeni nesil ocak modellerinde, kişiselleştirilebilir pişirme gözleri ile istediğiniz büyüklükte alan oluşturabilirsiniz. Bu yüzden kısıtlı alana sahip kullanıcılar bu modellerdeki ocaklara sahip olarak, yemek pişirme sırasında zaman kaybetmez. Alacağınız ocak tüplü ise tezgâha yakın bir yerde tüp koyacak bir alan bulunmalıdır. Tüpü koyacağınız alanın, güvenlik sebebiyle çok sıcak veya çok soğuk olmaması gerekir. Yeni nesil modellerinde düğmeler önde değil yanda tercih edilir. Sizler de düğmesi yanda olan modelleri tercih edin. Çünkü yemek pişirme esnasında olabilecek damlama, dökülme, taşma gibi durumlar düğmelerin bozulmasına yol açabilir. Ayrıca düğmelerin tamamen ortadan kalktığı, dokunmatik modeller de bulunuyor. Bu ocaklar ileri teknoloji fonksiyonlarının yanı sıra eşsiz bir tasarıma da sahiptir. Mutfağınızın geri kalan tasarımına kolaylıkla uyum sağlayabilecek bu modeller, düğmeler olmadığından dolayı daha geniş bir pişirme alanı sunar. Dokunmatik olmayan ocak modellerinde de pişirme alanlarının birbirinde çok yakın olmaması gerekir. Aksi taktirde konforlu bir kullanıma ulaşamazsınız. Ocak küçültücü ürünleri de kullanıcıların pişirme alanlarından alacağı verimi yükseltmek için çok önemlidir. Aynı anda dört tane küçük bir kap kullanacak olabilirsiniz. Zamanın da çok önemli olabileceğini düşünürsek ocak küçültücü kullanarak maksimum verim sağlayabilirsiniz. Ocak temizliği ise tasarımla doğrudan ilişkilidir. Modern tasarıma sahip dokunmatik seçenekler, pişirme yüzeyinin kalitesi sebebiyle kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. Mutfağınızda zamandan tasarruf ederek, lezzetli yemeklerinizi şık tasarımlı modeller ile rahatlıkla pişirebilirsiniz.

Her İhtiyaca Göre Ocak Çeşitleri

Her İhtiyaca Göre Ocak Çeşitleri

Ocaklar farklı ihtiyaçlar ve kullanım alanları doğrultusunda farklılık gösterir. Kullanıcılar ihtiyaçlarını belirledikten sonra, uygun niteliklere sahip ocak çeşitlerini belirlemelidir. Mutfaklarda en çok tercih edilen ocakların başında ankastre ocak çeşitleri gelir. Ankastre ürünlerin en temel özelliği sabitlenmiş, entegre olmuş olmalarıdır. Tezgâha sabitlenen bu ocaklar, hızlı ısıtma, her pişirme alanı için ayrı zamanlayıcı gibi fonksiyonlara sahiptir. Ayrıca ankastre ocak modelleri, görünümleri itibari ile de mutfakla bütünleşiyor. Kullanım alanı daha kısıtlı olan, büyük ve geniş ankastre ocaklarını rahatlıkla kullanamayacak olan kullanıcılar ise sabitlenmeyen çeşitlerini deneyebilir. Daha pratik ve basit bir kullanım şekli olan set üstü ocaklar bu modellere örnektir. Set üstü ocak çeşitlerinde eskiden yaşanan en büyük problem çabuk ısınamama durumuydu. Ancak artık mutfaklarda iyi bir alternatif olan bu ocaklar, ısınma hızı konusunda da gayet yeterli düzeyde. Kolay kullanımı ve taşınabilmesi dolayısıyla öğrenci yurtlarında tercih edilebilen modellerle her işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Darbe ve korozyona karşı son derece dayanıklı modellerdir. Tek pişirme gözünün bulunduğu modellerin yanı sıra iki veya üç gözlü çeşitler de bulunur. Kullanıcı tercihine göre kullanılan ocaklardan bir diğeri ise elektrikli ocak modelleridir. Ocak için gaz tesisatının olmadığı veya tesisatın kullanılamadığı durumlarda çok büyük bir kolaylıktır. Prize takıldığı anda kolaylıkla ısınabilen elektrikli seçenekler, sıcaklık seviyesi ayarlama imkânı da sunar. Çoğu üründe doğalgaz ve elektrik seçenekleri bir arada bulunur. İstediğiniz zaman, gerekli bağlantılar ile istediğiniz enerjiyi tercih edebilirsiniz. Kristal gazlı ocaklar ise mutfağınızın baş köşesinde yerini almaya aday bir başka ürün grubudur. LPG, doğalgaz, hava gazı gibi enerji kaynaklarının tümüyle uyumlu modeller bulunur. İster tüp ile, isterseniz de doğalgaz ile çalıştırabilirsiniz. Bağımsız lama ızgaralar, yemeklerde hep aradığınız o tada sizi ulaştıracak. Bu modeller aynı zamanda indüksiyonlu pişirme alanları da bulunduruyor. Böylelikle çok fonksiyonlu bir ürüne de dönüşmüş olur. Dokunmatik panel, kalan ısı göstergesi, her pişirme alanı için farklı elektronik zamanlayıcı gibi özellikler ise mutfağınızda kristal gazlı modellere yer vermeniz için diğer faktörler

Ocak Nasıl Temizlenir?

Ocaklar çok farklı yemek çeşitlerinin pişmesine şahit olduğu için birçok farklı kir ve leke ile karşılaşır. Ankastre ocaklar hassas yüzeylere sahip olduğu için temizlik esnasında dikkatli olunmalıdır. Öncelikle eğer temizlik sırasında bez tercih edilecekse, bezin mikrofiber yapıda olması gerekir. Sünger kullanılacaksa, yumuşak tarafı tercih edilmelidir. Aksi takdirde çizilmeler meydana gelebilir. Temizlik sonrası leke kalmaması için farklı bir bez ile kurulanması gerekir. İndüksiyonlu ocaklarda ise dokunmatik tuşlarda ve göstergelerde ekstra dikkatli olmak esastır. Cam ocaklar ise biraz daha fazla kibar dokunuşlar ister.

Ocak Nasıl Yakılır?

Ocaklar çalışma prensiplerine göre farklı yollarla yakılmaktadır. Elektrikli ocaklar prize takıldıktan sonra düğmeye basılarak yakılmaktadır. Otomatik ateşleme fonksiyonu olmayan ürünlerde, çakmak ve kibrit gibi ek ateş kaynakları yardımı gerekir. Dokunmatik çeşitlerde panel üzerinde yapılacak ayarlamalar sonrasında size en uygun pişirme derecesini ayarlayabilirsiniz. İndüksiyonlu modellerde iste geleneksel ocaklardaki gibi ateş göremeyiz. Panelden yakma tuşuna bastıktan sonra pişirme alanının altında bulunan mıknatısın yarattığı elektromanyetik alan ile çalışır. Doğrudan pişirme kabının ısının kaynağına dönüştüğü bu modeller, kolay bir yakma fonksiyonuna sahiptir.

Ocak Nasıl Bağlanır?

Elektrikli modeller prize takıldığı anda çalışabilir duruma gelir. Ancak gazla çalışan ocaklarda durum biraz daha farklıdır. Tüp kullanıldığı durumlarda tavsiye edilen gaz kablolarının bir tarafının tüpe diğer tarafının ocağa bağlanılmasıyla kullanılır. Doğalgaz bağlantısı olan modellerde ise yine kablonun bir tarafı gaz borusuna diğer tarafı ocağa bağlanır. Bağlama esnasında genellikle keten ve doğalgaz macunu tercih edilir. Ancak bağlantı yapıldıktan sonra muhakkak gaz kaçağı kontrolü yapılmalıdır. Herhangi bir kaçak durumunda çok büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Ocak Nasıl Parlatılır?

Temizlenen ocakların daima parlak gözükmesi istenir. Bunun için birçok farklı yöntem mevcuttur. Ancak bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu gibi farklı amacı olan temizlik ürünlerinin yerine ocak temizliği için üretilmiş malzemeler tercih edilmelidir. Temizlik için olan malzemeler ile parlak bir görünüme sahip olabilirsiniz. Püskürtmeli ve sıvı malzemeler, temizleme esnasında daha pratik ve kullanışlı bir süreç oluşturacağı için tercih edilmelidir.