Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kablo Uzunluğu

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Priz Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Akım Koruma

Başka bir kelime deneyin

USB

Başka bir kelime deneyin

Anahtar

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Ürün Serisi

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Elektrik & Aydınlatma

için 86,939 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Tunçmatik Powersurge TSK5080 525J 2'li Akım Korumalı Priz Beyaz

  (699)
  30 günün en düşük fiyatı!
  369,90 TL 332,91 TL
  +
 • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

 • CT-2675 12,5A SÜPER SLİM LED TRAFOSU CATA

  (39)
  30 günün en düşük fiyatı!
  139,90 TL 114,90 TL
  +
 • Kategoride Öne Çıkanlar REKLAM

Elektrik ve Aydınlatma

Elektrik ve aydınlatma ürünleri, elektriği aydınlatmaya çevirme amacıyla kullanılan aletlerden biridir. Bir odadaki ışık rengi, ışığın nereden vurduğu ve hangi türde bir ışık kaynağı tercih edildiği önemli detaylardır. Elektrikli aydınlatmalarını prizde kullanarak, ortamınıza uygun ışık kaynağını hem dekoratif amaçla, hem de aydınlatma amacıyla kullanabilirsiniz. Hem dış hem de iç mekanlarda aydınlatma amacıyla kullanılan elektrik tesisatları, anahtar kablo iletken gibi çeşitli malzemelerden yardım alınarak devreye sokulabilir. Elektriği tüm eve dağıtmak, iş yerlerinizde tesisat amacıyla elektrik işlemlerinizi karşılamak için buat ve kablolar kullanılmaktadır. Zil ve butonlar basit bir geçiş mekanizması ile çalışarak otomatik sistemlerde kullanılır. Otomatik buton sistemlerine sahip ziller, buton bağlantıları sayesinde mekanik bir devre oluşturarak çalıştırabilir. Kapı zili, zil buton ve panelleri, diafonlar, kapı otomatiği ve setler; hem evlerde, hem iş yerlerinde ses sistemi sağlamak ve gelen kişiden haberdar olmak için kullanılmaktadır. Aydınlatma konusunda farklı seçenekler sunan elektrikli modellerin dışında, uzaktan kumandalı ve farklı tipte lambalar kullanılan aydınlatmalar da bulunur. Elektrikle çalışan aydınlatma araçları, tekli veya çoklu prizler yardımı ile farklı yapılarda kullanılarak belirli alanların aydınlatılması sağlanmaktadır. Elektrik akımının en hızlı ve en güvenli şekilde gerçekleşmesi amacıyla kullanılan tesisat malzemeleri, enerji tüketiminizde tasarruf sağlayarak daha ekonomik bir aydınlatma sağlamanıza yardımcı olur. Genellikle elektrik tesisatı gerektiren aydınlatma ürünleri, pratik bir işlemden sonra kullanıma hazır hale getirilebilir. Günün her saatinde elektrik ihtiyacını ve aydınlatmayı sağlayan araçlar, yüksek performans ve verimlilikle çalışarak pek çok işe yarar görev üstlenir. Dış mekan aydınlatmalarından projektörler, neme ve suya dayanıklı yapıları ile uzun süreli olarak kullanılabilir. İç mekanda tercih edilen led lambalarda ise, kablo düzenleyiciler kullanılarak daha şık bir görüntü oluşturulabilir. Ek aparatlarla elektrik tesisatını sağlamak ve elektriğin bağlantı noktalarını güçlendirmek mümkündür. Bu işlemleri güvenli bir şekilde yapmak ve profesyonel birinden yardım almak, süreci daha sağlıklı geçirmenize yardımcı olur.

Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

Elektrik ve aydınlatma ürünleri arasında yer alan şerit led çeşitleri, birçok insanın evinde ve iş yerinde aydınlatma ve görsellik için kullanılan malzemelerdendir. Ortama kattığı loş ışıklar ve hoş görüntü ile e bir aydınlatma kullanılarak, yeterli ışık sağlanabilir. Şerit led’lerin birçok alana yapıştırılarak kullanılabilmesi ve farklı ambiyanslar oluşturması sebebiyle tercih edildiği görülmektedir. Farklı renklerde led şeritler kullanarak ev içerisinde duvar diplerinizi ve evin farklı köşelerini aydınlatabileceğiniz aydınlatmalar, farklı uzunluklarda şeritler kullanılarak süslenebilir. Aydınlatma ürünlerinden bir diğeri olan ışıldak ve fenerler, hem yoğun bir ışık sağlama hem de ışığı yansıtma özellikleri ile tercih edilmektedir. Akşam ve gece vakitleri daha iyi görebilmek ve aradığınız şeyleri bulabilmek amacıyla ışıldak kullanabilirsiniz. Gece görüşünü genişletmek amacıyla kullanılan fener ve ışıldaklar, prize takılarak veya şarj edilerek kullanılabilmektedir. aydınlatma ürünleri arasında büyük bir önemi olan bahçe aydınlatmaları, bahçenizde çiçekleri ve yemek yediğiniz, oturduğunuz köşeleri aydınlatma ve görsellik kazandırma amacıyla kullanılabilmektedir. Bahçeyi daha aktif hale getirirken, çiçeklerinizi ve bahçenizdeki yürüyüş yollarını vurgulama görevi de gören bahçe lambaları sarkıt ve gömme tipi lambalar olarak tercih edilebilir. Güneş enerjisi kullanılarak tasarruf sağlanabilen bahçe aydınlatmaları, solar lamba şeklinde de tercih edilerek hem prizde hem de şarjlı şekilde kullanılabilir. Kapı zillerinde, otomatik butonlarda, duylarda, ve daha pek çok tesisat alanında ihtiyaç duyulan elektrik; pratik bir dağıtma işlemi sağlanarak ev veya iş yerlerinde kullanılmaktadır. Elektrik ve aydınlatma için kullanılan şalt malzemeleri içerisinde sigortalar, aksesuarlar, röleler, sigorta kutuları ve elektrik panoları, şalterler, elektrik sayaçları yer alır. Elektrik devresindeki her türlü güvenliği sağlama amacıyla kullanılan şalt malzemeleri, elektrik akımının güvenli bir şekilde ilerlemesi ve bozulmaması amacıyla kullanılır. Elektrik ekipmanlarına zarar vermemek ve güvenli bir elektrik tesisatı oluşturmak amacıyla trafo, baralar ve farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Kaynaklardan gelen akımı güvenli hale çevirerek kısa devre gibi önemli güvenlik sorunlara karşı tedbir almanızı sağlar. Aydınlatma panosu fabrikalarda ve çeşitli iş yerlerinde, atölyelerde kullanılan dağıtım panolarına verilen isimdir. Aydınlatma panoları, şantiye ve kumanda panoları gibi elektrik panoları; sinyal lambası, ölçü aleti ve baralar kullanılarak dengeli bir elektrik enerjisi sağlanması amaçlanmaktadır. Yalıtkan malzemelerden oluşan panolar kullanılarak güvenli bir elektrik dağılımı sağlanabilir.

Elektrik ve Aydınlatma Armatürü Modelleri

Elektrik ve Aydınlatma Armatürü Modelleri

Uzun çalışma sürelerine sahip elektrikli aydınlatmalar, pilli şekilde de kullanılarak uzun süre etrafı aydınlatma görevi görebilmektedir. Çeşitli yapı ve bahçe aydınlatmaları, ortamınızda güçlü bir ışık sağlama veya loş ışık ile ambiyans yaratma amacıyla tercih edilmektedir. Aydınlatma araçları farklı boyutlarda kullanılır ve küçük gibi görünen boyutları bile çok güçlü ışık sağlayabilmektedir. Aydınlatma armatürleri yapay bir ışık oluşturarak ışık dağılımını sağlamayı amaçlar. Çeşitli aydınlatma portalları kullanılarak iç ve dış mekânınızda arka plan ışığı sağlanabilir. Kısa menzilde güçlü aydınlatma görevi üstlenen armatürler, sarkıt lambalar masa lambaları ve zemin lambaları gibi malzemelerden oluşmaktadır. Duvara yansıtılabilen veya gece lambası görevi gören çeşitli aydınlatma armatürleri bulunmaktadır. Tavan, duvar gibi çeşitli yüzeylerde kullanılabilen aydınlatma sistemleri farklı kombinasyonlarda kullanılarak insanları ve nesneleri daha iyi vurgulamayı sağlamaktadır. Farklı başlıklarda duylar kullanılarak abajur avize ve diğer pek çok aydınlatma ürününde montajlanarak kullanılır. Aydınlatma malzemeleri uzaktan kumandalı renkli ampuller, halatlı ahşap avizeler, çeşitli boyutlarda led ışıklar ve diğer ampul modellerinden oluşmaktadır. Mağazalarda vitrinlerde kullanılan led Ray Spot ışıkları ve evlerde kullanılan üç kollu avizeler, aydınlatma araçları içerisinde dikkat çeken modellerdendir. Dekor ışıkları, sarkıt avizeler, gömme lambalar, uzaktan kumandalı spot led lambalar kullanılarak güçlü bir ışık aydınlatması sağlanabilir. Aydınlatma kumandası, başta avizeler olmak üzere çeşitli aydınlatma malzemelerinde kullanılabilir. Komut verilebilen ve kolayca çalıştırılabilen kumandaları, rahat ve pratik bir işlem görmektedir. Tasarruflu ve güçlü aydınlatma sağlayan aydınlatıcı modelleri, duvarlarda evin diğer köşelerinde ve sevdiğiniz her alanda kullanılabilir. Ev ve iş yeri dekorasyonlarında kullanılan aydınlatıcılar, farklı ebatlarda ve renklerde tercih edilerek estetik görünümler elde edilebilir.

Elektrik ve Aydınlatma için Kullanılan Tesisat Malzemeleri

Elektrik ve Aydınlatma için Kullanılan Tesisat Malzemeleri

Elektrik ve aydınlatma ürünleri arasında şerit led, ışıldak ve fenerler, bahçe lambaları, projektör gibi ürünler yer almaktadır. Bu aydınlatmaları pratik bir şekilde ortamınızda kullanmak amacıyla şalt malzemeleri, prizler ve anahtarlar, uzatma kabloları ve çoklu prizler, kablo düzenleyiciler, tesisat malzemeleri, elektrik buat, boru ve ek parçalar kullanılabilir. Kablonuzun kısa gelmesi, bahçe veya ev içerisinde aydınlatma için yeterli aparatlarınızın olmaması durumunda ek aparatlar kullanabilirsiniz. Tesisat için gerek duyabileceğiniz kablolar, tamirat için hayatın her alanında ihtiyaç duyulmaktadır. Su, tesisat, doğal gaz gibi çeşitli arızaların tamirinde kullanılan malzemeler olası kazaları ve riskleri önlemek için önemli bir görev üstlenmektedir. Tamirat işleminde kısa devre yaşanması, kabloların doğru malzemelerden yapılmaması veya tesisat dizaynında eksiklikler olması sebebiyle güvenliğiniz tehlikeye girebilir. Arızlarınızın farklılığına göre değişen tesisat malzemeleri, ısıtma soğutma ve yangın gibi tesisatta ihtiyaç duyulacak malzemelere göre farklılık göstermektedir. İç ve dış mekanda kullanılabilen balastlar, istediğiniz her yerde yüksek gerilimlerde elektrik sağlamak voltajı dengeleme amaçlarıyla kullanılır. Floresanlarda ışığı sabitleme görevi gören balastlar, elektrik devrelerinde akım miktarını ayarlamak için önemli bir malzemedir. Elektrik buatları, inşaatlarda ve şantiyelerde kullanılarak birçok işlemin bir arada yapılması sağlanmaktadır. Tek bir yerden farklı kaynaklara elektrik taşımayı sağlayan buatlar, plastik bir kutu üzerinden elektriği güvenle dağıtmayı sağlar. Çok sayıda elektrik buat kapak modeli bulunur ve bu sayede kullanım kolaylığı sağlanarak elektrik bağlantıları düzeltilebilir. Transformatörler, elektrik akımının seviyesini yükseltmek veya alçaltmak gibi amaçlarla kullanılan tesisat malzemeleridir. Elektrik enerjisini daha uzak mesafelere taşımak amacıyla kullanılan transformatörler, ölçü aletleri ile güvenli bir bağlantı sağlanarak iletilmektedir. Duylar; bahçe, ev iş yeri ve pek çok alanda lambaların aydınlatılmasında kullanılan malzemelerdir. Aydınlatma ve lamba çeşitleri daha verimli kullanılması amacıyla çeşitli ek tesisat malzemelerinden destek alabilir. Hem ampullerin, hem de mekanınızdaki aydınlatmaların çalışması için ihtiyaç duyabileceğiniz duylar ışıklandırmayı sağlar. Lambayı sabitleyerek, aydınlanma görevini gerçekleştiren duylar 360 derece hareket sensörü olan pratik modellerden oluşmakta, kablolu duy takımları ile kullanışlı olarak kullanılabilmektedir. Tamirat işlemlerinde ihtiyaç duyulan sustalar, lavabolardaki tıkanıkları açmada kullanılmaktadır. Tamir işlemlerinde yardımcınız olan sustalar, suyun akmasını sağlamak amacıyla farklı uçlarda ve uzunluklarda kullanılabilir. Küçük ayrıntılarda kablo rakorları kullanılarak elektrik tesisatında yaşanan kablo giriş çıkışı sorunları giderilebilir. Hızlı bir montaj işlemiyle kablo giriş çıkışlarındaki sorunun çözülebileceği ve sürtünmelerden kaynaklı güvenlik problemlerinin ortadan kaldırılabileceği görülmüştür.

Aydınlatma Kabloları ve Ek Elektrik Malzemeleri

Aydınlatma Kabloları ve Ek Elektrik Malzemeleri

Yapıları ile kullanışlı bir göreve sahip tesisat malzemeleri, güvenliğinizi sağlarken ısı, elektrik yalıtımlarınızı da güçlendirmenizi sağlar. Aydınlatma modelleri kablolu armatörler, portatif armatürler, dekoratif armatürler gibi farklı aydınlatma kaynaklarından meydana gelebilir. Kablo düzenleyiciler, yapılar için elektrik ve elektriği bağlama görevini üstlenen aletlerdir. Arızaların olabildiğince az olmasını, kablo karışıklıklarının olmamasını sağlayan düzenleyiciler; kablo bağları, kablo kanalları, kablo kroşeleri, kablo kanal aksesuarlarından meydana gelmektedir. Plastik malzemelerden meydana getirilen kablo bağları, kabloların daha düzenli hale getirilmesi için kullanılır. Kabloların her zaman güvende olması amacıyla ve elektrik sistemlerindeki kısa devre problemlerini engellemek için kullanılan kablo bağları, riski büyük ölçüde önlemeyi sağlıyor. Kablo kanalları, çeşitli makaron ve kablo kanalından oluşmakta ve karışıklığı önleme amacıyla kullanılmaktadır. Koruma ve yalıtım görevi gören kablo kanalları, yapışkanlı ve farklı ebatlardaki modelleri ile dayanıklı bir kullanım sağlamaktadır. Yalıtkan modellere sahip kablo kroşeleri, kabloları sabitlemek veya tamamen kaldırmak gibi amaçlarla tercih edilmektedir. Kablo görüntüsünü ortadan kaldırmak, düzeni sağlamak ve görüntüde karışıklık yaratmamak için kablo tutturma kroşeleri kullanılabilir. Düzenli bir yaşam alanı sağlayan kroşeler, sağlam modelleri ile uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanılabilir. Aydınlatma kaynaklarınızı elektrik bantları, kablo pabuçları, klemens, susta ve kablo rakoru gibi tesisat malzemeleri ile arıza durumlarında kullanabilirsiniz. Tesisat malzemeleri içerisinde yer alan elektrik bantları, iş sağlığını arttırmak amacıyla evlerde ve iş yerlerinde tamirat işlemlerinde kullanılır. Elektrik izole bantları sayesinde kablolar düzenlenebilir ve yüksek düzeyde koruma sağlanabilir. Kablo pabucu olarak bilinen aparatlar, elektrik tesisatlarında önemli bağlantılar kurma ve sızdırmayı önleme amacıyla tercih edilmektedir. Kalıcı ve uzun ömürlü kullanım sağlayan kablo pabuçları, elektrik bağlantılarınızı güçlendirmek için kullanılabilir. Ek aparatlar kullanarak aydınlatmalarınızı çalıştırmak ve güçlendirmek için gerekli tesisatı sağlayabilirsiniz. Kablo tutturmak amacıyla kullanılan klemensler, yapı market ürünleri arasında kullanımı geniş bir aparat olarak öne çıkmaktadır. Farklı amaçlarla klemens bağlantısı kurulmakta ve avizelerde, ek kutularda bağlantı amacıyla tercih edilmektedir. Şapkalı ve çekirdek klemens gibi modelleri olan bağlantı sistemleri, ihtiyaç duyduğunuz alana göre farklılık göstermektedir.

Dekoratif Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri

Dekoratif Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri

Bahçe aydınlatmaları arasında önemli bir yeri olan aydınlatma direği bahçenizdeki yürüyüş yolunu aydınlatmayı sağlar. Tepeden ve doğru bir açı ile karanlık ortamın aydınlatılmasını sağlayan aydınlatma direkleri, parklarda yollarda da kullanılarak dekoratif bir aydınlanma sağlar. Bahçe dekorasyonunu sağlayan armatürlerden olan bahçe direkleri, bahçe duvarı aydınlatmaları, solar aydınlatmalar ve diğer led aydınlatmalar ortamınızda farklı renklerde kullanılarak dekorasyon sağlar. Dekoratif ürünler, aydınlatmaya farklı renkler katması ve farklı modellerle ortamı keyifli hale getirmesi ile öne çıkmaktadır. Emniyetli bir tesisat sağlamak, inşaat ve şantiye gibi alanlarda elektriği dağıtmayı ve kablolarla güvenli bir şekilde ihtiyaçları karşılamak amacıyla tesisat malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemelerin hangi kablolardan yapıldığına ve iletkenliklerine dikkat ederek kendiniz ve çalışanlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Tamir çantalarının vazgeçilmezi olan pek çok malzeme bulunur ve bu malzemeleri en doğru şekilde kullanmak için profesyonel yardım almanız gerekebilir. Priz ve anahtarların yardımı ile elektrikli aydınlatıcıları kullanmak daha pratik hale gelmektedir. Tekli veya çoklu priz seçeneklerinden kullanım alanınıza uygun olanı tercih ederek güvenli bir bağlantı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli yapılarda, ev ve iş yerlerinde kullanılan prizler pek çok işleve sahiptir. Aydınlatma led ampuller veya led şeritlerle gerçekleştirilerek ortamın loşluğu arttırılabilir. Özel davetlerde ve ev yemeklerinde tercih edebileceğiniz led lambaları, odanızın dekorasyonunu sağlamak için de kitaplık, raflar, duvarlar gibi farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Uzun bir kullanım ömrüne sahip olan projektörler, sık bir tamirat gerektirmemesi sebebiyle çok tercih edilmektedir. Bahçelerde, sahillerde ve daha pek çok alanda ihtiyaçları karşılamak ve aydınlatmayı arttırmak amacıyla kullanılan projektörler, su geçirmez yapılarıyla dayanıklı bir kullanım sağlar. Sensörlü modelleriyle öne çıkan projektörler, led modelleri ile de ideal bir kullanım sağlamaktadır. Doğru bir voltaj seviyesi belirlenerek güvenli bir kullanım sağlanabilir. Yapı market ve bahçe aydınlatması ürünlerinden olan prizler-anahtarlar, elektrik enerjisini aktaran ve kolaylaştıran araçlardan birisidir. Enerji verme ve elektriği depolama amacıyla kullanılan prizler, güvenli bir şekilde akımın iletilmesini sağlar. Farklı renkte priz seçenekleri ile ev içi dekorasyonunuzu sağlayarak uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayarlanabilir anahtarları ile günlük hayatta kolaylık sağlayan prizler, maddi hasarlardan sizi ve etrafınızdakileri korur. Yapı market ve bahçe sayfamızdaki ürünlere göz atarak elektrik ve aydınlatma ürünlerini, tesisat malzemelerini daha detaylı inceleyebilir ve aydınlatma fiyatları hakkında bilgi alarak, ihtiyaç duyduğunuz aydınlatma ürünlerini satın alabilirsiniz.