TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Şalt Malzemeleri

için 24,089 sonuç bulundu.

Şalt Malzemeleri

Elektrik şalt malzemeleri, elektrik devrelerini anahtarlamak ve güvenliğini sağlamak için kullanılır. Pek çok elektrikli sistemi güvenli bir biçimde çalıştırabilmek için bu malzemelerden yararlanabilirsiniz. Malzemelerin bazı temel özellikleri bulunur ve bu sayede elektrik devrelerinin en doğru şekilde çalışması sağlanır. Ayrıca bu malzemeler elektrik akımını bozan parçaların diğer ekipmanlara zarar vermesini de engeller. Elektrik devrelerinin düzeninin sağlanmasında büyük rolü olan şalt malzemeleri, nominal akımları da iletebilecek şekilde üretilir. Bunun yanı sıra, çalışma esnasında kendisini de olası zararlardan izole eder. Elektrik akımına büyük katkı sağlayan trafo, baralar ve diğer ekipmanların bir araya gelmesiyle oluşan bu sistem sayesinde tesis güvende tutulur. Sistemde yer alan parçaların her birine şalt malzemesi denir ve bir araya geldiğinde güçlü ve güvenilir bir elektrik tesisi oluşturur. Oluşan tesisi uzun süre zararsız şekilde kullanabilmeniz için tüm parçaları doğru şekilde yerleştirmeniz de önemlidir. Böylece kurduğunuz elektrik sistemi her zaman güvende kalır. Şalt malzemeleri, oluşturduğunuz elektrik devresinin kontrollü çalışması için yerleştirilir. Elektrik akımının gücünü dönüştürmek amacıyla kullanabileceğiniz invertör, DC kaynaklardan gelen gerilimi tekrar düzenler ve AC gerilime çevirir. Farklı özellikleri bulunan bu malzemeler bir araya geldiğinde anahtar görevi görür ve güçlü bir sistem oluşturur. Bunun gibi çeşitli amaçları olan şalt malzemeleri akımın güçlenmesini ve her zaman daha az zarar almasını sağlar. Güç elektroniği devreleri olarak da bilinen invertör sayesinde AC gücünün gerilimi doğru biçimde artar ya da azalır. Elektrik ve aydınlatma noktasında da önemli olan şalt malzemelerin geniş bir kullanım alanı bulunur.

 Çok Amaçlı Şalt Malzemeleri

Çok Amaçlı Şalt Malzemeleri

Pek çok farklı ihtiyaca uygun olarak üretilen şalt malzemeleri bulunur. Şalt malzemesi çeşitlerinden bir tanesi olan kontaktör, oluşturduğunuz elektrik devresinin çalışma sistemini düzenler ve açma kapama işlevi görür. Sistemde oluşan elektromanyetik kuvvetin sebep olduğu açık ya da kapalı kontakları eski pozisyonuna tekrar dönmesini sağlar. Diğer şalt malzemeleri ile benzer olarak elektrik akımının sorunsuz çalışmasını destekler ve tamamlayıcı bir rol oynar. Pek çok çeşidi bulunan şalt malzemeleri ile siz de elektrik tesisinin doğru şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca parçaların tümünü toplayarak yeni ve doğru bir sistem oluşturmanız da mümkündür. Pano şalt malzemeleri arasında; ayırıcılar, otomatik sigortalar ve kaçak akım röleleri bulunur. Bunların dışında da farklı pano şalt malzemeleri bulunur. Her bir pano şalt malzemesi sistemde farklı bir amaç için bulunur ve olası problemlerin önüne geçerek sistemin en doğru şekilde çalışmasını sağlar. Birbirleri ile uyum sağlayacak şekilde tasarlanan tüm pano şalt malzemeleri yüksek kaliteye sahip maddelerden üretilir ve böylelikle sizlerin sorun yaşamadan uzun süre kullanmanızı sağlar. Bunun yanı sıra pano malzemelerinin tümü kolaylıkla değiştirilebilir şekilde tasarlanır. Böylelikle parçalar kolaylıkla yenilenebilir. Bu malzemelerden biri olan otomatik sigorta, minyatür devre kesici olarak da bilinir. Bu parça sayesinde elektrik akımında oluşan yüksek akım ya da kısa devre gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz. Devredeki akımı sürekli kontrol ederken herhangi bir yüksek akım oluşumunda elektriği keser ve sistemin güvenliğine katkıda bulunur. Pano malzemelerinden bir diğeri olan kaçak akım röleleri ise etraftaki insanları ve diğer canlı türlerini elektrik akımından korumaya yarar. Elektrik akımına temas etmeniz halinde oluşabilecek zararlı etkilerin önüne geçer. Kaçak akım röleleri fazların nötr hat dışında kalan hatlardan geçmesiyle çalışır ve korumaya başlar. Şalter ise diğer pano ürünlerinden biridir. Devrede şalter kullanarak açma ve kapama işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle elektrik akımını kontrol etmeniz de oldukça kolay bir hale gelir. Bunun yanı sıra şalterler herhangi bir kısa devre ya da aşırı enerji problemlerinde sistemi güvende tutmak için anahtarlama yapar. Diğer bir malzeme olan kablo kanalı sayesinde de tesislerin izole elektrik kablolarının güvenle taşınması ve desteklenmesi için kullanılır. Tüm ekipmanları birbiriyle uyum sağlar ve kabloların akımı kesmeden çalışmasını sağlar. Farklı özelliklere sahip pano şalt malzemelerine ihtiyacınıza göre sahip olabilir ve tüm devreleri güvende tutabilirsiniz.

 Şalt Malzemeleri Kullanım Alanları

Şalt Malzemeleri Kullanım Alanları

Şalt malzeme nedir sorusunun en kısa yanıtı elektrik devresi parçalarıdır. Bu parçaları bir araya getirerek elektrik akımının en doğru şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pek çok farklı şalt malzemesi seçeneği bulunur ve elektrik akımına çeşitli katkılar sağlar. Bu nedenle elektrik tesisi oluştururken herhangi bir olası tehlikeye karşı bu malzemelerden kullanabilirsiniz. Bu malzeme çeşitlerinin her birinde bulunan farklı özellikler sayesinde elektrik akımının sorunsuz bir şekilde çalışmasını kolaylaştırabilirsiniz. Örneğin; orta gerilim şalt malzemeleri hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilen, ters enerji akımının ya da kısa devre sorunlarının giderilmesine büyük katkı sağlayan parçalardır. Bu sayede olası tehlikelerin ve yaşayabileceğiniz kazaların önüne geçer. Hem devredeki diğer parçaların zarar görmesini engeller hem de kendisi zarar görmeden problemin çözülmesini sağlar. Alçak gerilim şalt malzemeleri ise sigorta ve şalterlerin kısa devre sonucunda zarar görmesini engellemek için kullanılır. Bunun yanı sıra farklı özellikleri ve kullanım alanları da bulunur. Hatalı akımların düzeltilmesi de bunlardan bir tanesidir. Şalt malzeme çeşitlerinden bir diğeri olan kondansatör ya da diğer adı ile sığaçlar, akımda bulunan elektrik enerjisinin depolanmasını sağlar. İki ucu bulunan bu devre elemanı, doğru akımı iletmek yerine alternatif akımı iletir. Böylelikle gerilim düzeyinin kontrol altına alınmasını sağlayabilir ve kısa devre oluşumunu engelleyebilirsiniz. Ölçü aleti de şalt malzemeleri gibi elektrik devresinde önemli bir role sahiptir. Akım, gerilim, direnç ve kısa devre ölçümleri yapan bu cihaz sayesinde herhangi bir problemi önceden tespit etmeniz mümkündür. Tüm şalt malzemeleri ve ölçü aleti, sahip olduğunuz ya da kullandığınız elektrik tesisinin kontrollü ve güvenli çalışmasını sağlar.

 Uygun Fiyatlarla Şalt Malzemeleri

Uygun Fiyatlarla Şalt Malzemeleri

Şalt sahası malzemeleri için belirlenen fiyatlar ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz bu malzemelerinin tümü kullandığınız elektrik tesisinin iyileşmesine katkı sağlar. Kullanım alanlarının genişliği ve ürünlerin çeşitli özellikleri sayesinde tüm şalt malzemelerini güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca şalt malzeme markaları tarafından üretilen çeşitli malzemeler de sizlerin daha seçici bir alışveriş yapmanızı sağlar. Farklı markalara ait bu malzemelerin bulunması alternatifler oluşturur ve böylelikle seçim tamamen size kalır. Siz de ihtiyacınıza ve bütçenize uygun malzemeleri seçerek kolayca satın alabilirsiniz. Bunun sonucunda doğru ürüne yeterli harcama yaparak hem istediğiniz hizmeti alabilir hem de ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz. Farklı markalara ait şalt malzemeleri, sizlere birer seçenek oluşturur ve tercih tamamen size kalır. Şalt malzemeleri fiyatları oldukça uygundur ve sizlerin gerekli ekipmanlara kolayca sahip olmanız için ekonomik fiyatlar ile sektörde bulunur. Bu nedenle yalnızca küçük bir araştırma yaparak doğru ürüne sahip olmanız oldukça kolaydır. Birbirinden farklı şalt malzemelerinin çeşitli olması da sizlerin alışverişlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Örneğin; bir güç kaynağı satın almak için istediğiniz ihtiyacınıza uygun olan birçok alternatif karşınıza çıkar. Kendiniz için doğru ürünü bulduğunuzda geriye yalnızca uygun fiyatlar ile ürüne sahip olmak kalır. Tercihinize uygun biçimde tüm pano şalt malzemelerini tek tek satın alabilir ya da sadece eksik parçalarınızı tamamlayabilirsiniz. Böylelikle sahip olduğunuz elektrik devresinin daha güvenli hale gelmesini de sağlayabilirsiniz. Siz de sayfamızdan şalt malzemelerini inceleyebilir, en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (16)
Abb (706)
ABC (1)
Ack (26)
Aeg (3)
Agp (4)
Ak-öz (23)
Akelsan (2)
Al (1)
Al-Ce (6)
Alfa (2)
Almera (5)
Amber Led (3)
AMT (1)
Arge (25)
ARGE (2)
Ars (97)
Ataba (9)
AUDIO (1)
Ay-Ka (6)
Bakyar (9)
Bemis (62)
Brio (1)
Bufer (1)
Bullwark (1)
Cable Ako (1)
Cata (173)
Ceta Form (1)
Chint (27)
Class (2)
Csm (1)
Cvs (1)
D-Light (1)
Danfoss (8)
De-Pa (38)
DELTA (4)
Delta (3)
Demirbağ (1)
Depa (21)
(8746)
(2)
DLX (1)
EAE (6)
ED-SON (5)
Eda (4)
Edna (3)
Einhell (1)
Ekat (3)
Ekon (116)
El-max (107)
Elbi (3)
Element (14)
Emas (372)
Emfa (13)
EMFA (1)
Emko (11)
End (1)
Entes (396)
Era (10)
Erkled (6)
Esem (167)
ESEM (17)
Etien (45)
Etna (10)
Excel (2)
Far (28)
Federal (53)
Finder (32)
Flash (31)
Forlife (9)
G-LED (1)
GE (16)
Gewiss (25)
GLOBAL (14)
Goya (2)
Gp (2)
Gwest (32)
Helios (15)
Hes (1)
Hightek (2)
Hlite (2)
Horoz (23)
HOROZ (5)
Hualin (8)
Hyundai (74)
ILX (5)
İmpo (6)
İnca (1)
Inter (14)
İTHAL (30)
İzeltaş (1)
Işıklar (1)
JUPİTER (1)
Kaan (1)
Kaim (16)
KAİM (5)
Kale (14)
Kamer (1)
Karaca (3)
Kengo (1)
Kodlife (3)
Kondaş (33)
Kriter (1)
LAMPTIME (1)
Lamptime (1)
Laytron (1)
Ledx (2)
Legrand (399)
LEGRAND (13)
Luna (14)
LUZZA (2)
Luzza (2)
Made (4)
Maflen (3)
Makel (451)
MAS (9)
Mate (1)
Meanwell (39)
Mervesan (55)
MERVESAN (1)
Mesan (1)
Metop (228)
METOP (29)
momentum (5)
Mono (1)
Mucco (1)
Mutlusan (120)
Nade (4)
NADE (1)
NE-AD (45)
Netelsan (1)
Nexo (5)
Nilson (6)
Noas (7)
Nora (5)
Nural (4)
Oag (297)
Odalight (1)
Omron (48)
Onburg (26)
Onka (7)
ONUR (3)
Opaş (64)
OPAŞ (31)
Osaka (1)
Osram (9)
Ovivo (2)
Panasonic (9)
Pandora (1)
Pannect (33)
Pelsan (7)
PELSAN (1)
People (21)
Perium (1)
Philips (38)
Plastim (6)
Pofaco (56)
Polat (1)
Prysmian (1)
Reçber (2)
Rtm (53)
S-Link (3)
Samsung (1)
Sarıçam (11)
Scar (6)
Schneider (57)
Sgs (5)
Siemens (3841)
Sigma (183)
Simpa (1)
Smartad (2)
Solmazsan (5)
Sylvania (5)
T-Plast (1)
Tamer (43)
Technomax (2)
TECHNOMAX (1)
Tecon (47)
Tek-İş (3)
Tem (6)
Tense (313)
Teoste (3)
Termikel (2)
Tetsan (12)
TETSAN (1)
Toshiba (4)
Tridonic (2)
Trimbox (35)
TRIMBOX (6)
Ugeest (3)
UNI-T (1)
Varta (6)
Viko (609)
Wago (2)
Watton (2)
Welder (1)
Wika (4)
Woer (1)
Xiaomi (1)
Yale (1)
Yama (1)
YCL (1)
Yılpa (95)
Çebi (16)
Çet-San (70)
ÇETİNKAYA (348)
Çetsan (167)
ÇETSAN (10)
Çise (1)
Şafak (27)
Şan Pano (1)
Şavk (14)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,481)
ve üzeri (1,713)
ve üzeri (1,763)
ve üzeri (1,777)
ve üzeri (1,810)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL