TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Prizler & Anahtarlar

için 19,539 sonuç bulundu.

Prizler & Anahtarlar

Günlük hayatımızda kullandığımız Yapı Market & Bahçe ürünleri ve teknolojik aletlerin tümü elektrik enerjisiyle çalışmaktadır. Elektrik enerjisi depolamak ve iletmek insanlık tarafından icat edildiği andan bu yana elektrik günlük hayatını kolaylaştıran bir unsur haline gelmiştir. Depolanan elektrik kablolar vasıtasıyla Ev & Yaşam alanımıza geldikten sonra prizlerden kullanımımıza sunulmaktadır. Priz anahtar bağlantısı içerisine fiş takıldığında elektrik akımı kablodan cihazınıza doğru akmaya başlar ve enerji verme işlemini gerçekleştirmeye başlar. Elektrik enerjisi elektronik cihazlarda depolanabildiği gibi, anlık kullanım için de kullanılabilir. Örneğin telefonunuzu şarj edip fişe takılı olmadan saatlerce kullanabilirken, televizyonunuzun fişini çektiğinizde çalışması durmaktadır.

Priz Anahtar ile Güvenli Elektrik Kullanımı

Priz Anahtar ile Güvenli Elektrik Kullanımı

Anahtarlar ise genellikle ışıklandırmada kullanılmaktadır, anahtarı kapalı konuma getirdiğinizde enerji geçişine olanak sağlayan devre tamamlanır ve elektrik akımı ampule doğru hareket eder. Elektrik akımının ampulün içerisinden geçmesi sonucu ise ışık ortaya çıkar. İşte lambayı açmak için tıklanan düğme aslında anahtar adı verilen bir elektrik devresi elemanıdır. Lambaları açtığımızda anahtarı kapalı konuma getirilir, söndürmek içinse anahtarı açık konuma getirip elektirik devresindeki akımı durdurulur. Kısaca elektrik anahtarı elektrik devresini açıp kapatmaya yarayan devre anahtarlarıdır ve bu anahtar sayesinde ışıklandırma işlemi yapılabilmektedir. Cihazların çalışması gereken enerjiyi cihazlara aktaran gereçler ise prizlerdir. Prizler elektrik enerjisinin güvenli bir şekilde cihaza ulaştırılmasından yükümlüdür. Günümüzde anahtar ve prizler çeşitli modeller ve fonksiyonlarla üretilip satışa sunulmaktadır. Normalde elektrik devrelerinin birer elemanı olan bu ürünler iç dekorasyonun da bir parçası haline gelmiştir. Evini dekore eden kişiler, priz anahtar da evin genel atmosferiyle uyumuna önem vermektedirler. Bu bağlamda çeşitli renk ve modellerde priz anahtar çeşitleri üretilmekte, müşterilerin beğenisine sunulmaktadırlar. Elektrik prizleri her mekanda bulunan, modern insan hayatının işleyişinin olmazsa olmazlarındandır. Priz anahtar modelleri şebekeden gelen elektrik enerjisinin güvenli bir şekilde cihazlara aktarılmasıyla görevlidirler. Elektrik prizleri işlev, renk ve boyutlarına göre sınıflandırılmaktadırlar. Kullanım alanlarına göre elektrik prizleri; topraklı elektrik prizleri, topraksız elektrik prizleri ve UPS priz modelleridir. Kullanım çeşitlerine göre sıva altı priz modelleri, sıva üstü priz anahtar ve etani priz modelleridir. Bunların yanı sıra elektrik enerjisinden faydalanacak cihaz sayısını arttırmak için kullanılan 3’lü prizler de sıkça tercih edilmektedirler. 3lü anahtar priz olarak da adlandırılan bu modeller işlevsellikleri sayesinde 1 yerine 3 fişin aynı anda elektrik enerjisi çekmesine olanak sağlamaktadırlar. Üçlü prizlerin duvara monte edilen modelleri dışında, 1-3 metre arası kablolarla prize fişle bağlandığı ve uzatma kablosu adı verilen modelleri bulunmaktadır. Bu modeller sayesinde ise fiş kablosu uzun olmayan cihazların yanına kadar uzanan portatif bir priz modeli sunulmaktadır.

Priz Anahtar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Priz Anahtar Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Anahtarlar elektrik devre elemanlarıdır ve günümüzde lambaları açıp kapatmak için günlük hayatta defalarca kullanılmaktadır. Fonksiyonel olarak lambadan çıkan ışığın şiddetini ayarlayabilen dimmer anahtarlar da tüketiciler tarafından tercih edilmektedirler. Dimmer anahtarlar sayesinde odanın aydınlık seviyesini belirleyebilir ve dilediğinizde arttırıp azaltabilirsiniz. Tek yapmanız gereken butonu sağa-sola hareket ettirmek. Dokunmatik priz anahtar ise tuş sistemi yerine dokunmatik açma kapama fonksiyonu yer almaktadır. Dokunmatik anahtar modellerine ve dokunmatik anahtar renklerine bakarak eviniz için uygun bu teknolojik seçeneği tercih edebilirsiniz. Çok basit bir işlevi olan anahtarlar aynı zamanda ev içi dekorasyonun da önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda anahtar çerçevesi kavramı da ortaya çıkmıştır. Evin tasarımı, duvar kağıdı veya mobilya rengine göre dahi ayarlanabilen, kişiselleştirilebilen anahtar çerçevesi tasarımlarıyla evinize, ofisinize bambaşka bir hava katmak mümkün. Duvar rengiyle uyumlu olmayan anahtarlar ise gerçek manada evdeki ahengi bozabilmektedirler. Bu bağlamda farklı modellerde anahtarlar ve anahtar çerçeveleri üretilmektedir. Ahşaptan metaliğe pek çok çeşit anahtar modeline sayfamızda rastlamak mümkündür. Tasarımın bir parçası haline gelmiş olan elektrik çerçeveleriyle dilediğinizde tarzınızı değiştirebilir ve anahtarınızın da buna uyum sağlamasını sağlayabilirsiniz. Elekrik anahtar ve çerçeve ürünleri zengin bir katalog sunmaktadır. Genel olarak makul bütçelere göre satışa sunulan bu ürünler her zevke ve bütçeye hitap etmektedir. Farklı renk ve modellerde satışa sunulan anahtarlar ve prizler ile evinizi, ofisinizi dekore ederken anahtar ve prizleri tamamlayıcı bir unsur olarak kullanmak mümkündür. Anahtar ve prizinizi satın aldıktan sonra kontrol etmelisiniz, herhangi bir çatlak, kırık olması durumunda satın aldığınız yer ile irtibata geçerek değişim/iade talep edebilirsiniz. Elektrik priz anahtar fiyatları ve elektrik prizleri fiyatları model ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Tasarım olan modeller, standart modellere göre biraz daha maliyetli olsa da genel olarak ulaşılabilir fiyatlardadırlar.

Priz Anahtarlar Artık Çok Çeşitli

Priz Anahtarlar Artık Çok Çeşitli

Elektrik & Aydınlatma tesisatının bir parçası olan priz modelleri, sıva üstü priz modelleri ve sıva altı priz modelleri olarak üretilirken farklı ihtiyaçlar için farklı yapıda priz modelleri üretilmektedir. Örneğin tozlu ve nemli mekanlar için farklı tipte prizler üretilmektedir. Priz modellerinin iç yapısında ısıdan etkilenmeyen bakalit ya da pc malzeme kullanılırken dışı ise yalıtkan maddelerden oluşturulmaktadır. Topraklı prizlerde güvenlik açısından oluşabilecek kaçakları toplayan ve topraklama hattına aktaran bir sistem bulunur. Böylece herhangi bir kaçak durumunda insanlar zarar görmeden bu sıkıntı giderilmiş olur. Prizler doğrudan elektrik tesisatıyla bağlantılı olduğundan çocukların güvenliği açısından tehdit oluşturmaktadırlar. Bu tehlikenin önlenmesi adına cihaz fişinin girdiği priz deliklerinde özel koruma aparatı bulunan priz modelleri üretilmektedir. Böylece priz deliklerine yalnızca fiş girebilmekte, çocukların olası priz deliğine herhangi bir obje sokup elektrik akımından zarar görmeleri riski ortadan kaldırılmaktadırAyarlanabilir priz anahtar günlük hayatı kolaylaştıran ve can güvenliğini sağlayan önemli bir araçtır. UPS adı verilen priz çeşidi ise hassas elektronik cihazlarda tercih edilmektedir. Bilgisayar gibi akım değişiminden etkilenip arıza verebilen ve yüksek maddi hasara sebep olan aletlerde bu priz çeşidi tercih edilmektedir. Şeffaf priz, desenli priz, renkli priz anahtar, ahşap priz, çoklu priz, ışıklı priz anahtar ve birçok farklı modelde priz ve çerçevesi üretilmekte ve tüketiciye sunulmaktadır. Ahşap prizler doğal bir görünüm vererek mekanınıza ayrı bir hava katacağı gibi farklı tasarımlara sahip priz ve anahtarlarla da bambaşka tatları yakalamak mümkündür. Sizler de tarzınıza ve mekanınıza uygun prizi seçerek, dekorasyonunuza tamamlayıcı bir unsur olarak ekleyebilirsiniz. Mekanın içerisindeki priz ve anahtarlar arasındaki uyum iç dekorasyonun bütünselliği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden sipariş vermeden önce tüm priz ve anahtarları kapsayan bir planlama yapıp tasarımları ve modelleri buna göre seçmelisiniz. Fazla priz girişine ihtiyaç duyulan alana 3’lü priz siparişi verirken, siyaha boyanmış duvarınızın üzerine siyah priz anahtar yerine metalik bir anahtar siparişi verebilir, tarzınızı anahtar ve prizlerle tamamlayabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (61)
3KEEGO (3)
3M (4)
3MK (1)
Abb (61)
ABC (1)
Ack (34)
Aeg (2)
Akelsan (2)
AKELSAN (1)
Alfa (56)
ALKAN (19)
Almera (32)
AMT (5)
Ars (25)
Artline (92)
As Grup (7)
Avec (2)
AXIS (13)
Ay-Ka (62)
Bemis (754)
Beta (7)
Blauberg (1)
BUFER (2)
Bufer (1)
Bylion (14)
BÜROTİK (1)
Cable Ako (2)
Cata (208)
Cisco (1)
Csm (15)
DAB (2)
Danfoss (1)
De-Pa (79)
DELTA (1)
Delta (1)
Demirbağ (30)
Demiriz (2)
Depa (34)
Desmak (1)
Dht (3)
Digitus (3)
(6184)
(2)
DLX (3)
Dmr (10)
EAE (1)
ED-SON (1)
Elbi (378)
ELECTRON (2)
Element (3)
Eltos (2)
Emas (41)
Emfa (4)
End (18)
Entes (27)
Era (2)
ESEM (1)
Espar (12)
Etna (1)
Excel (1)
Far (93)
Fetih (120)
FETİH (9)
Flash (2)
Ford (2)
Forlife (2)
Fuji (3)
GE (2)
Gewiss (25)
GLOBAL (9)
Goldx (1)
Goya (1)
Green (3)
Gwest (2)
Güven (3)
Hama (2)
Helios (9)
Hes (3)
Horoz (29)
İTHAL (4)
İzeltaş (8)
Kaim (8)
KAİM (4)
Kodlife (1)
Korçam (2)
Kym Kablo (39)
Ledx (4)
Legrand (943)
LEGRAND (35)
Maflen (12)
Makel (944)
MAS (2)
Master (7)
Mate (1)
Medex (2)
Mervesan (105)
MERVESAN (10)
Mesan (2)
Mete Enerji (132)
Mono (244)
Mp.s (1)
Mutlusan (763)
Nade (2)
NE-AD (431)
Netelsan (30)
NETELSAN (1)
Nexo (2)
Nilson (143)
Noas (1)
Oag (5)
Omron (1)
Onka (1)
Ortaç (77)
Osaka (1)
Osram (2)
Ovivo (247)
Panasonic (37)
Pandora (24)
Panther (1)
Pelsan (17)
Pemsan (1)
Perium (2)
PERIUM (1)
Philips (16)
Plastim (2)
Polat (2)
Powerful (2)
Powerlux (2)
Promed (10)
Retta (2)
Rtm (26)
Rtrmax (1)
S-Link (19)
Scar (1)
Schneider (4)
Selda (3)
Sgs (12)
Siemens (11)
Skytech (1)
Smartad (2)
Stanley (2)
Steweld (1)
Sylvania (1)
T-Plast (44)
Technomax (1)
Tek-İş (21)
Teknik (2)
Tem (54)
Tense (2)
TETSAN (2)
Topart (2)
Trusty (1)
Ufo (7)
UNI-T (1)
Vi-Ko (17)
Viko (3777)
VITO (2)
Vito (2)
Wago (1)
Watton (1)
YCL (2)
Yumatu (1)
Çebi (1)
Çet-San (3)
Çetsan (5)
ÇETSAN (2)
Çise (1)
Örgün (36)
Şafak (1)
Şark (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(2,553)
ve üzeri (3,055)
ve üzeri (3,154)
ve üzeri (3,175)
ve üzeri (3,239)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL