Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Vea
Dmr
End
Far
Abb
Ack
Rtm
Yka
Ars
Jms
Cvs
Mn6
Csm
Rxr
Tem
0
And
Eae
Hes
Oag
Ufo
Ycl
ABB
Eko
Mas
Rsp
Tlg
Vko
Wiz
Yef
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Ürün Serisi

Başka bir kelime deneyin

Seçenekler

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Prizler & Anahtarlar

için 17,821 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Viko Karre İkili Çerçeve Beyaz - 90960241

    (64)
    30 günün en düşük fiyatı!
    39 TL 14 TL
    +
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Prizler & Anahtarlar

İnsanların günlük hayatlarında kullanmış oldukları yapı market ürünleri ve teknolojik aletlerin neredeyse tümü elektriğin enerjisi ile çalışmaktadır. Elektrik enerjisini iletmek ve depolayabilmek insanlığın hayatını son derece kolay bir hale getirmiştir. Depolanmayı başaran bu elektrik, kablolar sayesinde günlük hayata girmeyi başarmıştır. Gündelik hayatta insanlar ev işlerinde ya da iş yerlerinde pek çok teknik sorun yaşayabilmektedir. Bu sorun inşaatlarda ya da sanayi alanlarında da olabiliyor. Bu gibi sorunları bir çözüme kavuşturmak için de bazı aletler gerekmektedir. Birden fazla sektörde farklı amaçlar için bu aletleri kullanılmaktadır. Dünyadaki en önemli buluşlardan bir tanesi olan elektrik, günümüzün en vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Özellikle teknolojinin daha çok ön planda olduğu bu günlerde elektrik hayatın her alanında karşı karşıya kalınan bir durumdur. Teknolojik ürünlerin kullanımı için son derece gerekli olan elektriğin etkili olarak kullanım sağlaması için de gerekli olan ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler arasından son derece büyük öneme sahip olan alet priz ürünüdür. Günlük hayatın her yerinde karşılaşılmanın mümkün olduğu bu ürünler bir lambayı açarken, bilgisayarı ya da telefonu şarj ederken veya herhangi bir elektronik aleti çalıştırmak isterken kullanıcılara yardımcı olur. Hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran bu ürün evlerde ve iş yerlerinde kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Genel olarak çoğu kişinin günlük hayatında ortaya çıkan sorunları çözümleyebilmek amacı ile priz kullanmaktadır. En pratik ve faydalı ürünlerden birisi olan bu ürün teknolojik ürünlerin hayatımızda varlığını sürdürebilmesi bakımından oldukça etkilidir. Fiş takılarak kullanılan bu ürün farklı şekillerde karşınıza çıkabilmektedir. Her modelin kendine özgü bir özelliği ve kullanım alanı bulunuyor. İş yerlerinde ve kurumlarda da büyük öneme sahip olan bu ürün evlerin her odasında yer alıyor. Bu ürünün bulunmadığı yer kullanıcılar için oldukça kullanışsız bir yer olarak görülmektedir. Hayatın her anında ve her yerinde kullanılan priz, elektriğe ya da ihtiyaç duyulan enerjiye anında ulaşmanızı sağlıyor. Bu nedenle günlük hayatta büyük bir yere sahiptir. Anahtar ise çoğunlukla aydınlatmaları kullanmak için tercih ediliyor. Gerekli durumlarda açılan gerekli durumlarda da kapatılan bu anahtarlar oldukça kullanışlıdır. Sağlanan elektrik akımı fişe geçerek kabloların aracılığı ile istediğiniz ürünü çalıştırıyor. Bu olay oldukça sessiz ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.

 İhtiyaca Göre Farklı Ürünler

İhtiyaca Göre Farklı Ürünler

Tesisat ve elektrik alanında yer alan priz ve anahtarlar günlük hayatın her alanında karşılaşılan ürünlerdir. Kullanılacak alana ve amaca göre farklı şekillerde, boyutlarda ve özellikte ürün çeşitleri bulunmaktadır. İyi bir tesisat kurulumunun bu parçaları seçilirken gerekli olan her özellik ve detaya dikkat edilmelidir. Prizlerin sahip olduğu model tasarımının yanı sıra ülkelere göre de farklı şekillerde bulunmaktadır. Ülkemizde en çok kullanılan model yan yana olacak şekilde iki girişi bulunan prizlerdir. Yalnızca elektrik değil daha farklı pek çok amaç için de bu ürünler tercih ediliyor. Bu amaçlar içerisinde ev telefonu, televizyon ve internet de yer almaktadır. Oldukça kolay bir kuruluma ve kullanıma sahip olan bu ürünler sayesinde oturma odalarınızda ve salonlarınızda kullanabilirsiniz. Ürünün üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen detaydır. Bu detay sayesinde kullanıcılar hangi ürünü almaları gerektiğine karar verebilmektedir. Farklı modeller ve çeşitleri arasında yer alan ilk çeşit üçlü priz çeşididir. Bu ürüne üç tane fişi aynı anda takabilmeniz mümkündür. Bu priz çeşidinin yanı sıra 5’li priz ve 10’lu priz çeşitleri de yer alıyor. Bu çeşitler daha fazla elektronik aleti çalıştırmak ya da kullanmak isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu çeşitlerin yanı sıra zaman ayarlı priz çeşidi de bulunmaktadır. Elektronik aletlerinizi istediğiniz zamana göre çalıştırıp durdurabileceğiniz bu prizler ile kontrolü elinize alabilirsiniz. Prize taktığınız aletin istediğiniz süreye kadar çalıştırabilirsiniz. Sonrasında alet kendi kendine otomatik olarak kapanacaktır. Bu özelliği ile bu ürün son zamanlarda oldukça sık tercih edilmektedir. Bu çeşitlerin dışında USB priz çeşitleri de yer alıyor. Bu priz çeşidi USB girişli olması bakımından ihtiyaç duyduğunuz bir anda USB girişi bulunan yere takarak kolay bir çalışma imkânı sunuyor. Topraklı priz çeşidi de nötr ve faz dışında toprak ucuna sahip olan prizlere denilmektedir. Bu ürün genellikle bulaşık makinesi, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi ürünler için kullanılmaktadır. Tüm bu priz çeşitleri sahip olduğu özellikler ile farklı alanlara ve ihtiyaçlara hizmet etmektedir. Temel olarak kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunması ile son derece etkilidir.

 Priz ve Anahtar Kullanımı

Priz ve Anahtar Kullanımı

Güç kaynağının geldiği ve gittiği nokta düşünülmesi gerekli olan bir detaydır. Her gün herkesin kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olduğu ürünlerin nasıl ve ne şekilde elektrik akımı aldığı son derece önemli bir konudur. Ayrıca bu ürünlerin seçimi de önemlidir. Hem sizleri hem de cihazınızı korumayı başaran bir ürünü tercih etmek son derece uygundur. Bu ürün çeşitleri kullanıcılar tarafından da oldukça büyük bir ilgi görür. Genellikle ışıklandırmada tercih edilen anahtarlar kapalı olduklarında elektrik akımının geçişine neden olan devrenin tamamlanmasını sağlar ve bu sayede akım ampule doğru hareket etmiş olur. Bunun sonucunda da ışık ortaya çıkmaktadır. Kısaca anahtar elektrik devresini açıp kapamaya yardımcı olur. Bu sayede de ışıklandırma sistemini meydana getirmek mümkündür. Elektronik aletlerin çalışması için ihtiyaç duyulan enerjiyi aletlere ulaşmasını sağlayan da prizlerdir. Bu priz ve anahtarlar ayrıca yeni ev dekore eden kişilerin evin dekorasyonuna uyum sağlayıp sağlamamasına da dikkat ettikleri noktalardan bir tanesidir. Normalde elektrik devresinin bir parçası olan bu ürünler evin iç dekorasyonunun da önemli bir parçası olmuştur. Bu nedenle de birden fazla çeşitte priz ve anahtar modeli sektörde yer almaktadır. Günümüz insanının hayatın büyük bir yere sahip olan bu ürünler hayatın işlemesi bakımından önemlidir. Görevi, modeli ve rengi bakımından farklı modeller yer alıyor. Kullanım çeşidine göre sıva altı priz ve sıva üstü anahtar çeşitleri bulunuyor. Tüm bu ürün modelleri temelde insanların hayatını daha kolay bir hale getirmek amacına sahiptir. Son derece kolay bir kullanıma sahip olan bu ürünler teknolojik özelliklere sahip olması ile de kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Çocuklu aileler için özel olarak üretilen korumalı priz modelleri oldukça faydalıdır. Meraklı çocukların ellemekten ve oynamaktan çok zevk aldığı prizler son derece tehlikelidir. Bu tehlikenin önüne geçmek için de bu priz çeşidi kurtarıcı bir özellik sunuyor. Akım koruyucu priz çeşidi ise elektrik kesintilerinin sık sık olduğu bir zamanda elektronik aletlere zarar vermemesi bakımından büyük öneme sahiptir. Çok sık kesintilerin olduğu zamanlarda elektronik aletler zarar görebiliyor. Bu priz modeli, bu ürünlerin zarar vermesinin önüne geçerek sizleri bir masraftan korumayı başarıyor.

 Güvenli ve Rahat Cihaz Kullanımı

Güvenli ve Rahat Cihaz Kullanımı

Gün geçtikçe gelişen ve yenileşen teknoloji ile birlikte elektrik ihtiyacına sahip olan pek çok cihaz üretilmektedir. Bu cihazlar hayatın her alanında yer edinmeyi başarmıştır. Çok geniş alanlara yayılması nedeni ile elektrik kaynağına duyulan ihtiyaç da artmıştır. Oldukça kaliteli ürünlerden üretilen bu ürünler uzun yıllar boyunca güvenli bir kullanımı sizlere sunuyor. Gün geçtikçe daha da farklı modellerin sunulduğu priz ve anahtarlar evlerinizin dekorasyonuna da farklı bir hava katıyor. Son günlerde oldukça popüler olan siyah priz çeşitleri, hem evinize hem de duvarlarınıza ilgi çekici bir hava katıyor. Elektrik devre elemanları arasında bulunan ve günümüzde ışıkları açıp kapamaya yarayan anahtarlar bir gün içerisinde yüzlerce kez kullanılmaktadır. Oldukça işlevsel olmaları bakımından ışığın şiddetini ayarlayabilme yetisine sahip olan dimmer anahtar modeller de günümüzde yoğun bir ilgi görmektedir. Bu model ile ışığın seviyesini isteğinize göre azaltıp arttırabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey tuşu sağa ya da sola doğru hareket ettirmektir. Dokunmatik anahtar çeşidi de bir tuş yerinen dokunmatik bir açıp kapama sistemine sahiptir. BU modeller de evlerin dekorasyonuna uygun olacak şekilde farklı tasarımlar ve renklerde yer alıyor. Çok basit bir göreve sahip olan bu ürünler evlerin dekorasyonunda bir bütünlük sağlaması bakımından son derece önemli bir yere sahiptir. Bulunduğu ortamın duvar rengine ve mobilya rengine göre tercih edeceğiniz model ile ortamdaki uyumu bir bütün halinde yakalayabilirsiniz. Priz ve anahtarlar kullanıcılarına sunduğu alternatifler ile büyük kolaylık sağlıyor. Hem iç alanlarda hem de dış alanlarda pratik ve hızlı kullanım sunar. Pek çok işlemin kolayca çözülmesini sağlayan bu ürün çeşitleri, yapmış olduğunuz işlemden verim almanıza imkân tanır. Bu sayede gerekli olan işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebiliyorsunuz. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak da lazım olunan her alanda kullanılabilen bu ürünler en çok evlerde, iş yerlerinde, kurumlarda ver restoranlarda karşınıza çıkabilmektedir. Ancak bu alanların dışında daha pek çok yerde de bu ürünler kullanılıyor. Her kesimden insanın kolay şekilde kullanabileceği bu ürünler farklı tasarımlarda ve özelliklerde sizlere sunulmaktadır. Priz ve anahtarların bu çeşitleri ile farklı ihtiyaçları çözüme kavuşturmak amacı ile pratik bir kullanımı kullanıcılarına sunuyor. Sizler de kendinize uygun bir priz ya da anahtar ile işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

 Priz ve Anahtar Çeşitleri ile Kolaylık

Priz ve Anahtar Çeşitleri ile Kolaylık

Hem evler de hem de iş yerlerinde pek çok işi halletmeye yardımcı olan bu ürün oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Aydınlatma ve elektrik tesisatı için son derece önemli bir yere sahip olan bu ürünler ve modelleri üretilirken kişilerin ihtiyaç duyduğu ya da ihtiyaç duyabileceği şekilde tasarlanmaktadır. Bir ürün satın alırken o ürünün sahip olduğu pek çok özellik göz önüne alınmalıdır. Işıklı anahtar ve priz modelleri bazı zamanlarda büyük öneme sahip olabilmektedir. Karanlık anlarda kolay bir şekilde prizi ya da anahtarı görebilmenize yardımcı olması hem kullanışlı hem de güvenli bir kullanımdır. Ayrıca ayarlı anahtar olarak da bilinen dimmer anahtar çeşitleri de günümüzde hem elektrik açısından tasarruf etmeniz hem de isteğinize göre ayarlayabilme şansınız olması bakımından kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Günümüzde bir araç olmaktan çıkan elektrik kaynakları vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Özellikle dışarıda geçirilen zaman içerisinde bu ürünler son derece gereklidir. Dışarıda olduğunuz zaman telefonunuzun şarjının bitmesi sizleri zor bir duruma sokabilmektedir. Telefonunuzu şarj edebilmek için gidebileceğiniz ilk yer bir kafe ya da restoran olacaktır. İş yerinizde de şarj edebileceğiniz prizlere farklı alanlarda kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dolap altı priz ve tezgâh altı priz modelleri de kullanıcıların hayatını daha kolay bir hale getirmek amacı ile üretilmektedir. Bu ürün çeşitleri ile çok büyük çaba gerektirmeyen işlemlerinizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu da sizlere hem zaman açısından hem de maliyet açısından büyük ölçüde yardımcı olur. Günlük hayatta çoğu zaman işler yolunda gitmeyebilir. Bu işler yolunda gitmemesi bir elektrik tesisatı gibi işlerle alakalı olabilmektedir. Pek çok insan bu gibi sorunları kendi başına halletmek için evlerinde ve iş yerlerinde priz ve anahtar gibi ürünler bulunduruyor. Bu ürünler insanların ihtiyacı olan elektrik akımını karşılamaktadır. Evlerde ya da iş yerlerinde bulundurulan bu aletler kişilerin hayatında büyük kolaylık sağlıyor. Bu oldukça işlevsel aletler arasında priz ve anahtarlar bulunuyor. Priz ve anahtar çeşitleri, oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Oldukça işlevsel bir ürün olan bu ürünler sayesinde sizler de gerekli ihtiyaçlarınızı büyük çabalara girmeden zahmetsiz bir şekilde halledebileceksiniz.

 Priz ve Anahtar Fiyatları

Priz ve Anahtar Fiyatları

Evlerde ya da iş yerlerinde pek çok basit işi oldukça pratik bir hale getiren priz ve anahtar çeşitleri günümüzde her evde, iş yerinde ve herhangi bir kurumda bulunuyor. Enerji bakımından tasarruf etmek isteyen ve tamamen çevreyi düşünen kullanıcıların tercih ettiği priz modelleri birbirinden farklı özellikleri ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Sağladığı tüm kolaylıkların yanı sıra evlerin dekorasyonu açısından da son derece önemli bir yere sahiptir. Oldukça geniş bir ürün seçeneğine sahip olması bakımından modeller arasından kendi zevkinize ve ev dekorasyonunuza uygun olacak şekilde karar verebilirsiniz. Doğrudan bir şekilde elektrik tesisatı ile ilgili olan prizler, çocukların güvenliği açısından da büyük öneme sahiptir. Özelliği küçük bir çocuğun bulunduğu evlerde prizlerin son derece korunaklı bir şekilde bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde ortaya sağlık açısından tehlikeli durumlar çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar için kapaklı priz modeller yer alıyor. Bu modeller üzerinde bulunan kapak sayesinde çocuklarınızın elini bu prizlere atmak için ilgi çekici bir görüntü görmüş olmuyorlar. Lamba anahtarı hayatın her alanında kullanıcıların karşısına çıkan bir ürün olması bakımından hayatın içinde önemli bir yere sahiptir. Anahtar ve priz seçiminde doğru bir tercihin yapılması kullanıcıların daha uzun süreli ve yüksek performanslı bir kullanım sunar. Tercih edeceğiniz ürünün üretiminde kullanılan malzeme de ürünün kalitesini son derece etkilemektedir. Kaliteli bir malzemeden üretilen ürün, kullanıcılarına uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Vaviyen anahtar modeli, elektrik enerjisinin aynı zaman içerisinde farklı yerlerden kontrolünün sağlanabilmesi bakımından geliştirilmiştir. Bu model birden fazla aydınlatma armatürünün bulunduğu yerlerde ve avizelerde tercih edilmektedir. Priz ve anahtar fiyatları tercih edeceğiniz ürünün modeline, tasarımına, özelliğine ve üretiminde kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Bu nedenle de her modelin fiyatların arasında değişkenlik bulunuyor. Bu modeller arasından istediğiniz alanın dekorasyonuna ve ihtiyacınıza uygun ürünü seçerek işinizi halledebilirsiniz.

Priz Nasıl Takılır?

Priz takılımı için öncelikli olarak sigortayı tamamen kesmeniz gerekmektedir. Sonrasında kontrol kaleminin yardımı ile eski prizi ortasında yer alan vidayı çıkartarak sökmelisiniz. Yeni prizi takmak için de prizin ortasında bulunan vidayı gevşek bir hale getirerek plastik kısmı ayırmanız gerekir. Sonrasında da kablo vidalarını yerlerine yerleştirerek sıkmalısınız. Bu işlem sonrasında prizi gerekli olan yuvaya tamamen oturtarak vidaları sıkmanız gerekmektedir.

Priz Nasıl Değiştirilir?

Priz üzerinde bulunan vidaları yavaş ve dikkatli bir şekilde çıkarttıktan sonra yeni prizi de aynı yuvaya tam oturacak şekilde vida sayesinde oturtmanız gerekmektedir.

Elektrik Anahtarı Nasıl Takılır?

Tek ya da çift kutuplu anahtar kutuplu olup olmadığına bakarak kontağa uygun gelecek şekilde düğmeleri bağlayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Son aşamayı gerçekleştirirken topraklama kablosuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dimmer Anahtar Hangi Lambalarda Kullanılır?

Dimmer anahtarlar genel olarak floresan lambalarda kullanılmaktadır. RC, RLC ve RL dimmer anahtar çeşitlerinin hepsi halojen lambalarda ve akkor flamanlı lambalarda kullanılmaktadır.