TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kablolar

için 6,433 sonuç bulundu.

Kablolar

Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesiyle birlikte elektronik aletler daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Elektronik aletlerin günümüzde daha fazla kullanılıyor olması elektrik ihtiyacını doğal olarak arttırmıştır. Bu aletleri kullanabilmek için birkaç önemli unsur bulunur. Teknolojik aletlerin kullanılması ve elektrik akımından korunmak için bağlantılar en önemli unsurlardan biridir. Bağlantı uyumu olmadan hiçbir elektronik cihaz kullanılır halde ihtiyaçlarınızı karşılamaz. Elektrik devrelerinin iletiminin en önemli unsurlarından biri olan bu bağlantılar sayesinde elektronik aletler daha rahat ve güvenli şekilde kullanılabilir. Elektrik ve aydınlatma için önemli olan kablolar, elektronik aletlerin çeşitlerine göre farklılık gösterir. Farklı cihazlar için farklı iletkenlik ve kapasitede ürünlere ihtiyaç duyulur. Ürünlerin kalınlığı, inceliği, kısalığı veya uzunluğu teknolojik alete göre farklılık gösterir. Kalınlık, uzunluk, incelik veya kısalığın öneminin yanında ürünlerin renklerinin hangi ihtiyacı karşıladığını bilmek de oldukça önemlidir. Kablo özellikleri ve modelleri elektronik cihazın türüne göre farklılık gösterir. Her alan veya sahaya uygun işlevi yüksek ihtiyaca göre farklılık gösteren modeller vardır. Uygun modelinin bulunması cihazın sorunsuz bir şekilde çalışması için gerekli olan en önemli unsurlardan biridir. Düzgün verim alınabilmesi için uygun bağlantı elemanını kullanmak oldukça önemlidir. Bir kablo modeli her elektronik cihaza uygun olmayabilir. Tercih yaparken cihazın türüne, modeline ve hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekir.

İşlevsel Kablo Modelleri

İşlevsel Kablo Modelleri

Farklı elektronik cihazlarda farklı özelliklere sahip bağlantı elemanları kullanılır. Kablolar özelliklerine göre çeşitlenir ve farklı kategorilere ayrılır. Uzunlukları, farklı ihtiyaçlara uygun olarak belirlenir. En çok bilinen ve kullanılan modellerin başında 3x2.5 kablo gelir. Evlerde uzun bağlantılara ihtiyaç duyulduğunda bu kablo çeşidi kullanılır. Benzer olarak 2m kablo modeli de elektronik cihazlar için sıklıkla kullanılır. 0.75 uzunluktaki ürünler ise kısa mesafeler için idealdir. 0.75 kablo modeli, 2 adet kordonun birleşmesinden oluşur. Evlerde en sık tercih edilen modelleriden bir diğeri ise 3x1.5 kablodur. Bu ürünler, yeterli priz girişinin yanı sıra ideal mesafe de sunar. 2x1.5 kablo modelleri, küçük alanda az elektronik eşyayı güçe bağlamak için idealdir. Konut ve endüstriyel bölgelerde rahatça kullanılabilir. İnternete bağlanmak için de çeşitli bağlantılar gereklidir. Bu ürünlerden modellerinden ilki fiber optik kablolardır.Birçok farklı özellikteki bağlantının tek bir kablo içerisinde toplanmasıyla oluşan bir kablo çeşididir.İnternet modemlerine erişim için ayrıca internet kablolarına ihtiyaç duyulur. Bu noktada internet ve bilgisayar bağlantıları için genellikle cat5 kablo kullanılır. Cat 7 ürünler de aynı işlevi görmekle birlikte daha yüksek hız ve bant genişliği sunar. Birçok farklı kullanıma uygun olarak tasarlanan kablo modelleri bulunur. Seyyar kablo modelleri de yine uzun kablo tercih edenler için uygundur. Uzatma kablosu yapımında bu kablo tipi kullanılır. Güçlü elektrik akımı için ise genellikle bakır ürünler kullanılır. Bunun yanı sıra mekanik zorlanmanın çok az olduğu alanlarda ise altın ürünler kullanılır. Bir de aydınlatma amaçlı kullanılan bağlantılar vardır. Led kablolar fişe takılır takılmaz aydınlatma özelliğine sahiptir. Bu ürünler ile istediğiniz ortama hareket katabilirsiniz. Görüntü aktarıcı modeller, günümüzde daha çok USB ismiyle bilinen çeşittir. Telefon veya bilgisayardaki verileri yine telefon veya bilgisayara aktarmak için kullanılır. Kablolar elektrik akımı nedeni ile tehlike yaratabilir.Kabloların yaratacağı büyük hasarların başında yanma riski gelir. Yanma riskine karşı kullanılabilecek güvenli model ise yanmaz kablodur. Yanmaz bağlantılar, yüksek ısıya dayanıklı olduğu için yüksek güvenlikli alanlarda da tercih edilir.

Her İhtiyaca Hitap Eden Kablo Çeşitleri

Her İhtiyaca Hitap Eden Kablo Çeşitleri

Kablo çeşitleri birçok başlığa ayrılır. Farklı boyutlara ve özelliklere sahip ürünler, kullanıcılara sunulur. Evlerde televizyonlara bağlanan uydular için sinyal kablosu gereklidir. Bu ürünler, bu bağlamda sistemin en önemli parçalarındandır. Bu bağlantıların yanı sıra bir diğer çeşit ise enerji kablosudur. Bu ürünler, akımın hacmine ve cihazın elektrik ihtiyacına göre farklılık gösterir. Binalarda ve yerel şebekelerde kullanılan bu bağlantılar, farklı amaçlara göre özel olarak tasarlanır. Telefon kablosu da en sık kullanılan modellerdendir. İsminden de anlaşılacağı üzere telefon kullananların birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlayan çeşittir. Bağlantılar belirli kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanır. Bağlantıların kullanım alanları içerisinde dekorasyon da bulunur. Işıklı kablo modelleri, birçok farklı ortamda dekorasyon için kullanılabilir. Bu modeller ile ortamı canlandırabilir, istediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz. Ürünlerin rengi ve birçok farklı çeşidi olduğu gibi birçok farklı markası da vardır. Kablo markaları, farklı fiyat ve özellikte ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkar. Bu noktada uzunluk, önemli bir ayırt edicidir. Markalar kısa mesafeler için 2x0.75 kablo modellerini kullanıcılara sunar. Kısa ve az girişe sahip bu modeller ile gereksiz kablo dağınıklığı yaşamazsınız. Bunun yanı sıra daha uzun ve çok girişli olan 4x6 modeller de bulunur. Bu sayede bütün elektrikli aletleri tek bir noktada toplayabilirsiniz. Standart bir ürün arıyorsanız, 2.5 modelleri de ideal bir tercih olabilir. Bağlantı kalabalığını önlemek ve daha düzenli bir görünüm sağlamak için kablo kutusu kullanmak gerekir. Bu ürünler, bulunan tüm kabloları düzenli şekilde ayırır. Kabloların çıplak kalmasını ve bu durumun doğuracağı tehlikeleri önler. Bu kutuları farklı renklerde ve şekillerde bulabilmeniz mümkündür.

Farklı Renk Kodlarına Sahip Kablolar

Farklı Renk Kodlarına Sahip Kablolar

Kablo renkleri, kablo dışındaki koruyucu katman içerisinde bulunan tellerin rengini ifade eder. Bu renkler sayesinde doğru bağlantı kurulur. Cihaz onarımı bağlantıların rengine ve işlevine göre daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Renkleri birçok farklı renkte ve çeşitte bulunur. Renkleri toplamda iki kategoriye ayrılır. Birinci kategori AC beslemede kullanılan kablo renkleridir. Bu kategori topraklama iletkeni bağlantılarıyla başlar. Topraklama iletkeni kablolarının rengi sarıdır. Her bağlantıda bu renge rastlanır. Nötr iletkeni kablosu mavi renktedir. Tek fazlı faz iletkeni bağlantısı eski renginden farklıdır. Eski rengi kahverengi veya siyahken, artık yalnızca kahverengidir. Üç fazlı faz iletkeni bağlantıları üçe ayrılır. Birincisi kahverengi, ikincisi siyah, üçüncü fazlı faz iletkenin rengi ise gridir. İkinci renk kategorisi ise DC beslemede kullanılan renkleri kapsar. DC beslemedeki renkler artı veya eksi olarak da bilinir. Artı iletkeni kahverengiyken, eksi iletkeni ise gri renktedir. Topraklama iletkeni renkleri ise yeşil ve sarıdır. Kablo renk kodları, AC ve DC güç dağıtım branşı devreleri için ikiye ayrılır ve çok çeşitli bağlantıların tanımlanması için bu şekilde isimlendirilir. Bu iki çeşit farklı renk kodlarına sahiptir. Renk kodlarına göre kabloları birbirinden ayırt etmek ve işlevine ayırmak mümkündür. Her renk kodu farklı olduğu gibi farklı işleve de sahiptir. AC beslemede kullanılan renklerin kodları ile DC beslemede kullanılan renklerin kodları birbirinden farklıdır. Kabloları bağlarken herhangi bir problem yaşamamak ve doğru akımı oluşturabilmek için renk kodlarına dikkat edilmesi gerekir. Siz de sayfamızdan farklı özelliklere ve renk kodlarına sahip ürünleri inceleyebilir, uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (29)
3M (2)
3MK (1)
Abb (235)
Ack (28)
Aeg (127)
Agp (1)
Al-Ce (1)
ALKAN (16)
Alles (1)
Altınsoy (1)
Alvino (1)
Arge (20)
Ars (1)
Asafe (6)
Ay-Ka (3)
Bemis (5)
Best (4)
Beta (2)
Bosch (1)
Brio (2)
Bylion (7)
Cable Ako (33)
Cata (14)
Catpower (1)
Class (7)
D-Light (1)
Daf Kilit (1)
De-Pa (3)
Delta (3)
DELTA (2)
Demirbağ (2)
Desmak (1)
Dewalt (1)
(3460)
DLS (1)
EAE (2)
Ege Kablo (1)
El-max (3)
Eleks (3)
Elektromer (22)
Element (1)
Elit (1)
Eltos (1)
Emas (1)
End (4)
Energizer (6)
Entes (1)
Era (5)
Erkled (27)
Erse (132)
Far (2)
Fetih (1)
Forlife (2)
Fuji (4)
GLOBAL (2)
Green (2)
Gwest (9)
Helios (2)
Hes (170)
Hightek (3)
HOROZ (1)
Hünka (3)
İTHAL (7)
İzeltaş (4)
Jitool (2)
Jokari (1)
Kaim (3)
KAİM (1)
Kale (2)
Kamosonic (4)
Kayı (2)
Kengo (3)
Kern (1)
Kym Kablo (19)
Lamptime (1)
LEGRAND (1)
Lightson (1)
Made (1)
Maflen (15)
Makel (1)
Maratem (2)
MAS (3)
Master (2)
Mekas (5)
Meshwork (1)
Mutlusan (16)
NADE (1)
NE-AD (4)
Nexans (26)
Nexo (3)
Noas (2)
Nora (4)
Oag (1)
Onka (3)
ONUR (2)
Ortaç (46)
Osaka (18)
Osram (7)
PELSAN (1)
PERIUM (6)
Perium (2)
Philips (16)
PRINCO (1)
Prolink (16)
Prysmian (24)
Reçber (114)
S-Link (7)
Sarıçam (1)
SEKA ÇT (2)
Selda (1)
Sgs (1)
Siemens (2)
Solmazsan (8)
Sylvania (2)
Tamer (90)
Technomax (2)
Tek-İş (1)
Tem (1)
Tetsan (1)
Troy (11)
Vi-Ko (1)
Viko (9)
Wert (2)
Woer (10)
YCL (1)
Yıldıray (10)
Yılpa (1)
Çet-San (20)
Çetsan (8)
Örgün (10)
ÖRGÜN (1)
Öznur Kablo (906)
Ünal (22)
Şafak (3)
ŞAVK (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(1,036)
ve üzeri (1,326)
ve üzeri (1,415)
ve üzeri (1,438)
ve üzeri (1,499)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL