Kargo & Teslimat

Ürün ne zaman gönderilir?

Ürün detay sayfasında ve size gönderilen sipariş e-postalarında mağazanın ürünü en geç hangi tarihte kargoya vereceği belirtilir. n11’de ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği süre içinde siparişi kargoya verir ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Ayrıca Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından da siparişin durumunu takip edebilirsiniz.

Ürün mağaza tarafından kargoya verilmedi, ne yapabilirim?

Siparişiniz, tedarik süresi içinde kargoya verilmezse ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Hesabım sayfasındaki Canlı Destek butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz. 

"Ücretsiz Kargo" olarak görünüyor. Teslimat adresinin Kıbrıs olması durumunda ücretsiz kargo geçerli midir?

Ücretsiz kargo seçeneği sadece Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresleri için geçerlidir. 

Aynı Gün Teslimat için seçtiğim saat diliminde değişiklik olur mu?

Olumsuz hava koşulları, yoğun trafik gibi beklenmedik durumlarda üyeyle iletişime geçilerek teslimat saatinde değişiklik yapılabilir.

Aynı Gün Teslimat nedir?

Aynı Gün Teslimat, satın aldığınız ürünlerin size aynı gün içinde dilediğiniz bir saat diliminde veya ertesi gün teslim edilmesini sağlayan hizmettir. Yalnızca Aynı Gün Teslimat logolu ürünler bu hizmete dahildir. Teslimat saatleri, seçtiğiniz bölgeye, mağazaya ve ürüne göre farklılık gösterebilir.

Aynı Gün Teslimatta, teslimat görevlisi beni adresimde bulamazsa ne olur?

Seçtiğiniz teslimat saatinde evde olmamanız durumunda, görevli siparişinizi bir sonraki saat aralığında teslim eder.

Aynı gün teslimat ödemesini nasıl yapabilirim?

Aynı gün teslimat tutarını, sepetteki ve ödeme sayfasındaki kargo ücreti alanında görebilirsiniz. Teslimat ücretini, siparişle birlikte ödeyebilirsiniz. 

Birden fazla teslimat adresi tanımladım, nasıl geçerli adres yapabilirim?

Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından kayıtlı tüm adreslerinizi görebilirsiniz. Kayıtlı adreslerinizin alt kısmında yer alan Geçerli Adres Yap linkini tıklayıp seçim yapabilirsiniz. 

Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi birlikte gönderilebilir mi?

Aynı mağazadan satın aldığınız ürünler, tedarik süreleri farklı değilse tek kargoyla birlikte gönderilir. Farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmaz. 

Durum tespit tutanağı ne işe yarar?

Durum tespit tutanağı,nünün teslimatında iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken edebilmeniz için gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız. 

Durum tespit tutanağı nedir?

Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

Evde kimse olmadığı için ürün geri gönderilmiş. Ne yapabilirim?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü  3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Fatura adresi ile teslimat adresi farklı olabilir mi?

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. 
Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından adres bilgilerinizi güncelleyebilir veya yeni adres ekleyebilirsiniz. 
Sipariş verirken Adres Seçimi aşamasında Yeni Adres Ekle butonuna basıp yeni adres ekleyebilir veya kayıtlı adresleriniz arasından seçim yapabilirsiniz. 

Fatura adresi nedir?

Siparişin faturasına yazılacak adres bilgileridir. 

Fatura adresini ve fatura bilgisini nasıl ekleyeceğim?

Fatura adresinizi, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından fatura adresinizi tanımlayabilirsiniz. Fatura türü seçimini de adres bilgilerinizi girerken yapabilirsiniz. Unutmayın, en fazla 10 adres girebilirsiniz. 
Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. 
Sipariş verirken Adres Seçimi aşamasında Yeni Adres Ekle butonuna basıp yeni adres ekleyebilir veya kayıtlı adresleriniz arasından seçim yapabilirsiniz. 

Geçerli kargo adresini nasıl değiştirebilirim?

Mağaza siparişinizi onaylayana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasını açın. Değiştirmek istediğiniz siparişin üst tarafında bulunan adres alanını tıklayıp bilgileri düzenleyebilirsiniz.
Eğer siparişiniz onaylandıysa mağaza ürünü kargoya vermiş olabileceği için adres değişikliği yapılamaz.

Hangi durumlarda hasar tespit tutanağı tutulmalı?

Ürünü teslim alırken orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz. Kargo görevlileri, ürün teslimatı sırasında ürünü kontrol etmenizi beklemek zorundadır.

Hangi ürünleri Konuma Özel İndirim ile satın alırım?

Sipariş vermek istediğiniz il ve ilçeyi seçtikten sonra, Konuma Özel İndirimli ürünler listelenir. Listelenen ürünler arasından istediğinizi bu hizmet kapsamında satın alabilirsiniz.

Hangi ürünleri aynı gün teslim alabilirim?

Sipariş vermek istediğiniz il ve ilçeyi seçtikten sonra, "Aynı Gün Teslimat" logolu ürünleri bu hizmet kapsamında satın alabilirsiniz.

Hasar tespit tutanağı nedir?

Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Kargo adresini değiştirdim fakat daha önceki adrese gönderildi. Ne yapabilirim?

Eğer satın aldığınız ürün farklı bir adrese yönlendirilmişse, ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz. 
Hesabım sayfasından Canlı Destek butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz

Kargo ne zaman elime ulaşır?

Mağaza, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

Kargo takibi yapmak istiyorum fakat "Takip numarası bulunamadı" diyor. Ne yapabilirim?

Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz.  
Hesabım sayfasından Canlı Destek butonuna basarak müşteri hizmetlerimizden de yardım alabilirsiniz

Kargo takip numarasına nereden ulaşabilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfanızdan veya size gönderilen sipariş kargoya verildi konulu e-postadan kargo takip numarasına ulaşabilirsiniz. 

Kargo teslim belgesi nedir?

Kargo teslim edilirken alıcının imza ve kimlik bilgilerinin yazıldığı fatura nüshasıdır, maliye onaylı yasal bir belgedir. 

Kargo ücreti, her ürün için ayrı ayrı uygulanıyor mu?

Aynı mağazadan tek seferde  alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilir. Ancak farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılamaz. 

Kargo ücretini kim ödüyor?

n11'de kargo ücreti için 3 seçenek bulunur. Alıcı Öder, Ücretsiz Kargo (mağaza öder) ve Şartlı Kargo (Mağazaların belli bir alışveriş tutarı üstüne ücretsiz gönderim yapması). 
Ürün detay sayfasında fiyatın üstündeki Standart Gönderim alanından kargo ücreti ve şirketi ile gönderim yapılan şehir gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Kargoda olan siparişimin yerini nasıl öğrenebilirim?

Mağaza ürünü kargoya verdikten sonra gönderi bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. 
Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Kargo Takip butonuna basarak veya kargo takip numarasının linkini tıklayarak siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz. Kargo Takip butonun üstündeki takip numarası ile kargo şirketinin internet sitesinden de siparişinizi izleyebilirsiniz. 

Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?

n11'de satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazalar tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler şöyle; 
- Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın. 
- Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.  
- Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır. 
- Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.  
- Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte mağazaya geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.  
- Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Konuma Özel İndirim nedir?

Konuma Özel İndirimli ürünler size mağaza tarafından özel olarak teslim edilir. Konuma Özel İndirimli ürünler ve bu hizmeti veren mağazalar seçtiğiniz konuma göre farklılık gösterebilir. Konumunuzu seçerek adresinize özel indirimli ürünleri listeleyin. Ürünü konumunuza özel indirim ve ücretsiz kargo avantajıyla alabilirsiniz.

Mağazanın ürünü gönderip göndermediğini nasıl görebilirim?

Mağazanın ürünü kargoya verdikten sonra sisteme girdiği gönderi bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numarasına gönderilir.
Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Kargo Takip butonuna basarak veya kargo takip numarasının linkini tıklayarak siparişinizin yerini öğrenebilirsiniz. Kargo Takip butonun üstündeki takip numarası ile kargo şirketinin internet sitesinden de siparişinizi izleyebilirsiniz.

Nasıl yeni teslimat adresi ekleyebilirim?

Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasında yer alan Yeni Adres Ekle butona basarak teslimat adresi ve fatura adresi tanımlayabilirsiniz. 

Önemli Not: Teslimat adresi alanına en fazla 10 farklı adres ekleyebilirsiniz.

Saat kaça kadar verdiğim siparişler aynı gün teslim edilir?

Saat 14.59'a kadar verilen siparişler aynı gün, 15.00'ten sonra verilen siparişler ertesi gün adresinize teslim edilir. 

*Sipariş ve teslimat saatlerinin detaylarını aşağıda görebilirsiniz.
00.00 - 11.59 saatleri arasında verilen siparişler aynı gün saat 18.00'e kadar,
12.00 - 14.59 saatleri arasında verilen siparişler aynı gün 18.00 - 22.00 saatleri arasında,
15.00 - 23.59 saatleri arasında verilen siparişler ertesi gün saat 15.00'e kadar teslim edilir.

Sepetimdeki ürünleri farklı adreslere gönderebilir miyim?

Sepetinizdeki ürünleri tek sipariş olarak bir adrese gönderebilirsiniz. Dilerseniz sepetinizi bölüp birden fazla sipariş verebilir, siparişler için farklı teslimat adresleri girebilirsiniz.    

Sipariş ettiğim ürünün kargo süresi ne kadardır?

Kargo firmaları ile yapılan gönderimlerde, ortalama teslim süresi 2 iş günüdür. Ancak posta yoluyla yapılan gönderimlerde bu süre 7 ila 10 gün sürebilir. 
Mağazanın ürünü kargoya verdikten sonra sisteme girdiği gönderi bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numarasına gönderilir. Ürün kargolandıktan sonraki 3 iş günü sonunda halen size ulaşmadıysa Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ertele butonuna basarak sipariş sürecinizi dondurabilirsiniz. Konuyla ilgili kargo firması ve mağaza ile görüşmeniz gerekir. Mevcut Sipariş sayfasındaki veya ürün detaydaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajını mağazaya iletebilirsin. Kargoyla ilgili bir sorun yaşanıyorsa mağaza, kargo şirketi ile görüşerek sorunu çözebilir.

Siparişim elime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Mağaza siparişi kargoya verdiyse gecikme kargo firmasından kaynaklanmış olabilir. Siparişle ilgili size gönderilen e-postadan veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Kargo Takip butonuna basarak siparişinizin nerede olduğunu görebilirsiniz. Sipariş detayındaki Ertele butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatabilirsiniz. 
 Ürün detay ve Mevcut Sipariş sayfalarında yer alan Mağazaya Soru Sor butonundan mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Mağazaya ulaşamıyorsanız n11'e üye girişi yapıp Hesabım sayfanızdan Canlı Destek uzmanıyla görüşebilirsiniz.  

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?

Mağaza siparişinizi onaylayana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasını açın. Değiştirmek istediğiniz siparişin üst tarafında bulunan adres alanını tıklayıp bilgileri düzenleyebilirsiniz.
Eğer siparişiniz onaylandıysa mağaza ürünü kargoya vermiş olabileceği için adres değişikliği yapılamaz.

Teslimat adres bilgilerimi değiştirebilir miyim?

Adres bilgilerinizi, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından değiştirebilirsiniz. 
Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasını açın. Değiştirmek istediğiniz siparişin üst tarafında bulunan adres alanını tıklayıp bilgileri düzenleyebilirsiniz. Mağaza siparişinizi onaylayana kadar adresinizde değişiklik yapabilirsiniz. 

Teslimat adresimi nasıl güncelleyeceğim?

Teslimat adresinizi, Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından değiştirebilirsiniz. Kayıtlı adresinizi, sağ alt kısmında yer alan Düzenle linkini tıklayarak güncelleyebilirsiniz. 

Yurt dışına ürün teslimatı yapılıyor mu?

n11'den satın aldığınız ürünlerin teslimatı sadece Türkiye sınırları içerisine ve KKTC'ye  yapılır.

n11 Özel Teslimat Hizmetleri ücretli mi?

Aynı Gün Teslimat hizmeti için mağaza ek ücret talep edebilir. Konuma Özel İndirimli ürünler için ek bir ücret ödemezsiniz.

Ürünlerin erken kargolanması için mağazayla görüşebilir miyim?

Konuyla ilgili olarak ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak talebinizi mağazaya iletebilirsiniz. 

Ürünü başka biri teslim alabilir mi?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir.

Ürünüm kargolandı ancak hâlâ bana ulaşmadı. Ne yapabilirim?

Ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak kargo firmasıyla görüşmeniz gerekebilir. 
Sipariş onay sürecini uzatıp paranızın mağazaya aktarılmasını geciktirebilirsiniz. Bunun için n11 üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasına gidin. Ürünün yanındaki Ödemeyi Ertele butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatın. 
Hesabım sayfasında yer alan Canlı Destek butonuna basarak müşteri hizmetlerinden de yardım alabilirsiniz.

Ürünün teslimatı gecikti ve mağazaya ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım?

Mağaza kargoya vermesine rağmen ürünün size ulaşmaması kargo firmasıyla ilgili olabilir. Konuyla ilgili olarak kargo firmasıyla görüşmeniz gerekebilir. 
Siparişin onay sürecini uzatıp paranızın mağazaya aktarılmasını geciktirebilirsiniz. Bunun için n11 üye girişi yapıp Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasına gidin. Ürünün yanındaki Ödemeyi Ertele butonuna basarak sipariş onay sürecini uzatın. 
Siparişiniz, belirtilen süre içinde kargoya verilmediyse Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından iptal edebilirsiniz. İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.

İstediğim kargo firmasını kullanabilir miyim?

Kargo firması tercihi mağaza tarafından yapılır. Mağazalar anlaşmalı oldukları kargo firmaları ile ürün gönderir. Ürün detay sayfasında fiyatın üstündeki Standart Gönderim linki tıklayarak hangi kargo firması ile gönderileceğini görebilirsiniz.