İptal, İade, Değişim

Ürünü nasıl iade edeceğim?

İade veya değişim sürecini başlatabilmek için; 
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.
İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir. İade Sürecini Gör

Ürünü nasıl değiştirebilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 

Değişim talebi oluşturup ürünü kampanya kodu ile birlikte kargo firmasına teslim edin.  

Talebi oluşturduktan sonra 3 gün içerisinde ürünü kargoya vererek sisteme kargo takip bilgisi girin. Takip numarası girilmediği takdirde değişim talebi iptal edilir. (Kampanya kodu ile yapılan gönderimlerde ürün kargoya verildikten sonra takip numarası sisteme otomatik olarak yansır.)

Kargo takip bilgisi sisteme girildikten sonra mağazanın talebe yanıt verme süresi 3 iş günü + 24 saattir. 

Mağaza, değişim talebini onaylayıp sisteme yeni ürünü kargoya verir.


Siparişimi iptal edebilir miyim?

Mağaza onaylamadan önce tüm siparişi veya siparişinizden çıkarmak istediğiniz ürünü iptal edebilirsiniz. Üyeyseniz Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İptal Et butonuna basmanız yeterlidir.

Siparişiniz onaylandıktan sonra Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İptal Talep Et butonuna basarak mağazaya iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Misafir kullanıcıysanız alışverişe birlikte gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden iptal işleminizi yapabilirsiniz. 

Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Acente iptal talebimi reddetti, şimdi ne olacak?

Tatil & Eğlence kategorisinde iptal koşulları farklılık gösterir. Acente, talebi kendi iptal koşullarına göre değerlendirip yanıtlar. İptal talebi konusunda ürün detay veya Mevcut Sipariş sayfasındaki Acenteye Soru Sor butonuna basarak mesajınızı acenteye iletebilirsiniz.  

Acente siparişi iptal etti, para iadesi ne zaman yapılır?

İade tutarı, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 iş günü içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Cayma hakkı nasıl kullanılır?

Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini satıcıya (mağazaya) bildirmesi gerekir. Mağaza, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini müşteriye hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür. n11.com Ödeme Koruma Sistemine göre ürün bedeli mağazaya aktarılmış olsa bile cayma hakkı gereğince müşteri, ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir. İade Sürecini Gör

Cayma hakkı nedir?

6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların (müşterilerin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır. Yönetmeliği her kurumun uygulaması gerekmektedir.  İade Sürecini Gör

Cayma hakkı sürecinde iade kargo ücreti kime aittir?

Cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde, iade kargo ücreti mağazalara aittir. Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakları vardır. Mağazaların anlaşmalı kargo şirketiyle gönderilmeyen kargoların ücretini alıcı öder. İade Sürecini Gör

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Müşterinin, 14 gün içinde mağazaya iade talebinde bulunduğu halde iadesi mümkün olmayan durumlar aşağıdaki gibidir:  
- Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
- Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
- Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri,
- Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
- Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)
- Tatil kategorisinden satın alınan otel, yurt içi/yurt dışı turlar, gezi ve uçak bileti gibi ürün ve hizmetler. Bu ürün ve hizmetlerin iptal/iadesi, satıcı acente uygulaması doğrultusunda yapılır.)  İade Sürecini Gör

Değişecek ürünün takip numarası numarasını nereye yazmamız gerekiyor?

Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 
Değişim Şekli başlığından "Ürünü değişim için kargoya verdim" şıkkını seçip takip numarasını ve kargo firmasını girebilirsiniz. 

Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden Ürünü Değiştir butonuna basarak işleminizi yapabilirsiniz. 

Değişim başvurusunda bulundum fakat mağaza değişim onayı vermiyor. Ne yapabilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. Hesabım menüsündeki  İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Değişim talebim için mağazayla nasıl irtibata geçebilirim?

Ürün sayfasındaki veya Sipariş Detayındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Değişim talebini iade olarak değiştirebilir miyim?

Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basın. Değişim talebinizi geri çektikten sonra iade talebinde bulunabilirsiniz. 

Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Değişim talep etmiştim ama vazgeçtim. Ne yapmalıyım?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasına gidin. Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basarak değişim talebinizden vazgeçebilirsiniz. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Değişim yapıp ürünü alacağım, adresi nasıl değiştirebilirim?

Değişim talebinde bulunurken ürünü teslim almak istediğiniz adresi de belirtebilirsiniz. Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. Değişim Talebi formundaki açıklama alanına değişim sebebi ile birlikte ürünün gönderilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden aynı işlemi yapabilirsiniz. 

Önemli Not: Değişim talep ettikten sonra adresinizi güncellemek için mağazayla irtibata geçip adresi değiştirmeniz gerekir. Hesabım > Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişim kurabilirsiniz. 

Değişim şekli nedir?

n11.com’da değişim talebinde bulunduğunuz ürün için 3 değişim tipi vardır. 

- Ürünü henüz kargoya vermedim. 
Değişim talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için talep oluşturduktan sonra çıkan kampanya kodunu, ürünle birlikte kargo firmasına teslim etmeniz gerekiyor.  

- Ürünü kapıda değiştirdim.
Bu seçenekte Değişim Talep Et butonuna basmanız yeterli. 

- Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim.
Ürünü mağazaya geri gönderdiyseniz talep formunu doldurup kargo firmasından aldığınız takip numarasını girin.


Elime ulaşan ürün siparişimden farklı, nasıl değiştirebilirim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basarak değişim talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz.
Değiştirmek istediğiniz ürünle ilgili bilgi almak için ürün detay sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Kampanya kodu nedir?

Mağazalar, gönderim için n11'in anlaşmalı kargo firmalarını kullanabilir veya kargo firmalarıyla kendi anlaşmalarını yapabilir. İade ve değişim için, mağazaların anlaşmalı kargo firmalarıyla ürünü ücretsiz geri gönderebilirsiniz. Bunun için; 
- "Henüz ürünü göndermedim" seçeneğiyle iade talep ettiğinizde çıkan kargo kodunu alın. 
- Ürünü bu kargo koduyla birlikte kargo firmasına teslim edin.    

Eğer iade talep ederken herhangi bir kod çıkmazsa Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazanın kullandığı kampanya kodunu isteyebilirsiniz. 

Kargoda görünen siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Satın aldığınız ürün kargoya verilmişse siparişi iptal edemezsiniz. Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanır. 

Kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir. 
Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıntılı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.

Kuponla aldığım ürünü iade edersem kuponu tekrar kullanabilir miyim?

Kupon kullanılarak alınan ürünlerin iade veya iptalinde sepetin tamamının iade veya iptal edilmesi gerekir. Kullanım süresi devam ediyorsa kupon hesaba tekrar yüklenir. Kısmı iade ile kullanım süresi geçtikten sonra yapılan iptal ve iade işlemlerinde kupon hesaba tekrar yüklenmez. 

Önemli Not: Kampanya şartlarına bağlı olarak kupon iade durumu değişiklik gösterir. 

Mağaza değişim talebimi onaylamıyor, ne yapabilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. 
Hesabım menüsündeki  İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda, mağaza müşteriden en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda mağaza en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

Mağaza iade için ek süre talep etti. Ne yapmam gerekiyor?

Ürün iade kargo bilgileri iletildikten sonra, mağazanın ürünü teslim alıp iade talebini sonuçlandırması için 3 iş günü + 24 saat süresi bulunuyor. Ürünü incelemek için zamana ihtiyaç duyması durumunda mağaza sizden ek süre talep edebilir. Ek süreye onay verdiğinizde ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekir. 
Not: Talep edilen ek süre iş günü olarak hesaplanır.

Mağaza ile iade konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz, ne yapmam gerekir?

İade talebi oluştururken sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları eksiksiz şekilde tamamladığınızdan emin olmanızı rica ediyoruz:

İade talebinin n11.com üzerinden oluşturulması ve iadeye sebep olan konunun detaylandırılması,

- İade edilecek ürünün sistem tarafından verilen kampanya kodu kullanılarak mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmesi

- İadeye gönderilecek ürünün faturalı, eksiksiz ve hasar görmeyecek şekide ambalajlanması,

- İade talebi oluşturulduktan sonra ürünün mağazaya ulaştırılması ve mağaza tarafından kontrol edilmesi için 3 iş günü +24 saat süre tanınmaktadır. Bu süre sonunda mağaza tarafından herhangi bir işlem yapılmayan talepler otomatik olarak ücret iadesine yönlendirilmektedir. 

Satılan ürünlere ait sorumluluk bizzat mağazalara ait olmakla birlikte, yukarıdaki tüm hususlara uyulmasına rağmen uyuşmazlığındevamı halinde n11.com tarafından gerekli tüm destek sağlanacaktır.

Mağaza sipariş iptal talebimi reddetti, şimdi ne olacak?

Mağaza, ürünü kargoladıysa siparişi iptal edemezsiniz. Kargoya verilen ürünleri teslim aldıktan sonra iade sürecini başlatabilirsiniz. Mağazanın ürünü kargolamadığı durumlarda Hesabım sayfasından Canlı Destek’e bağlanıp detaylı bilgi alabilirsiniz.   

Mağaza siparişi iptal etmemi istedi, ne yapabilirim?

Mağaza, siparişi onaylamadıysa ve ürünü gönderemeyecekse iptal işlemini kendisi yapar. Eğer ürünü onayladıysa sizin iptal talebinde bulunmanız gerekir. Siparişi iptal eden mağazaların puanı düşer. 

Mağaza ürünü onayladıktan sonra siparişimi iptal edebilir miyim?

Hesabım sayfanızdaki Mevcut Sipariş bölümünden İptal Talep Et butonuna basarak mağazaya iptal talebinizi iletebilirsiniz. Mağaza tarafından henüz kargoya verilmeyen ürünler için iptal talebi onaylanır. Mağaza ürünü kargoya verdiyse iptal talebinizi reddedebilir. Bu durumda ürünü iade edebilirsiniz.
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iptal talebinden bulunabilirsiniz. İade Sürecini Gör

Mağaza, değişim talebini nasıl yanıtlayabilir?

* Mağaza, değişim talebini onaylayıp sisteme ürünü gönderdiğine dair takip numarası girer.
* Mağaza değişim talebini reddedip sisteme ürünü gönderdiğine dair takip numarası girer ve ürün alıcıya geri gönderilir.
* Mağaza değişim talebine cevap vermemesi durumunda ürünü kargolamasına takiben 3 iş günü + 24 saat sonunda alıcıya para iadesi yapılır. 
* Mağaza, ürün değişimi yapamıyorsa alıcıya aynı ürünü göndermeyi veya ücret iadesini yapmayı teklif edebilir. Alıcı, ücret iadesini seçerse ürün bedeli alıcının hesabına aktarılır. Ürün iadesini seçerse mağaza, ürünü değişim yapmadan alıcıya geri gönderir.
Alıcı, mağazanın teklifine 3 iş günü + 24 saat içerisinde cevap vermezse değişim iadeye çevrilir ve alıcıya para iadesi yapılır. 
* Mağaza, ürünü teslim alıp incelemek için zamana ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle değişim talebini yanıtlamak için alıcıdan ek süre isteyebilir. Alıcı, mağazanın ek süre talebini kabul ederse belirtilen süre içerisinde değişim talebi için bekler. Bu süre içinde mağaza talebe cevap vermezse değişim iadeye çevrilir. Alıcı, ek süre talebini reddeder veya cevaplamazsa 3 iş günü + 24 saat sonunda değişim iadeye çevrilir. 

Misafir kullanıcı nasıl ürün değişimi yapar?

Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz. 
Değişim talebinizin durumu hakkında e-postayla bilgilendirilirsiniz.  

Neden siparişimi direkt iptal edemiyorum?

Mağaza, siparişinizi onayladıktan sonra kargoya hazırlar. Siparişinizi iptal etmek istediğinizde mağaza siparişi çoktan kargolamış olabilir. Ürün mağazadan çıktığı için iptal işlemi gerçekleştirilemez. Bu nedenle mağazanın onayladığı siparişler için iptal talebinde bulunabilirsiniz. 

Onaylanan ürünü değiştirebilir miyim?

Mağazanın onayladığı bir üründe değişiklik yapılamaz. İptal talep edip yeni sipariş verebilirsiniz. 

Onaylandı durumundayken siparişi iptal etmek istedim talebim reddedildi. Ne yapabilirim?

Sipariş durumunuz, Onaylandı statüsündeyken mağaza ürünü kargolamış olabileceğinden sipariş iptali reddedilebilir. Bu durumda ürünü teslim aldıktan sonra iade edebilirsiniz.  İade Sürecini Gör

Para iadesi taksitli mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?

Tek çekimli alışverişlerde para iadesi, tek seferde toplam tutar olarak yapılır ve kart limitiniz, iade tutarı kadar açılır. 
Taksitli alışverişlerde de para iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılmasına rağmen banka süreçleri nedeniyle size taksitlendirilerek yansıtılır. 

Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?

Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkün değildir.

Satın aldığım hizmeti ne zamana kadar iptal edebilirim?

Acentelerin iptal/iade koşulları farklılık gösterir. Satın aldığınız hizmetin detay sayfasından acentenin iptal/iade koşullarını görebilirsiniz. 
Üyeyseniz Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından, misafir kullanıcıysanız size gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden iptal, iade işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

Sipariş iptal ettiğim halde ürün geldi, ne yapabilirim?

Mağazayla irtibata geçip ürünü geri göndermeniz gerekir. Ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazaya ulaşabilirsiniz. 

Sipariş iptali nasıl yapılır?

Öncelikle ürünü satın aldığınız mağazanın ürün için onay verip vermediğini kontrol edin. Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz. 

Ürünün henüz onaylanmadığı durumda;
- Üye olarak alışveriş yaptıysanız, Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İptal Et butonuna tıklayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. 
- Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden siparişi iptal edebilirsiniz. 
- İptal işlemi sonrası ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden size kesintisiz olarak iade edilecektir.  

Kargoya verilen ürünler için iade süreci uygulanması gerekir.

Siparişi iptal ettim. İptal olup olmadığına nereden bakabilirim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından siparişin durumuna bakabilirsiniz.
Misafir kullanıcıysanız alışveriş yaptıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayarak kontrol edebilirsiniz. 

Siparişi iptal ettiğim halde ürün geldi, ne yapabilirim?

Mağazayla görüşüp ürünü geri göndermeniz gerekiyor. Sipariş ettiğiniz ürün sayfasındaki Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.  

Siparişim iptal oldu ama sipariş bedeli hesabıma yansımadı. Ne yapmalıyım?

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre ücret iadesinin hesabınıza yansıması, ortalama 3 iş günlük bir süreyi bulabiliyor. Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeni ile taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Siparişimi iptal ettim, para iadesi ne zaman yapılır?

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre para iadesinin, kredi kartlarına yansıması ortalama 3 iş günü, banka kartlarına yansıması 7 iş günü bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Siparişle birlikte ödemesini yaptıysanız kargo ücreti de para iadesiyle birlikte yatırılır. Detaylı bilgi için bankanızla görüşebilirsiniz. 

Siparişimi iptal ettim, param ne zaman iade edilir?

Siparişinizi iptal ettikten sonra ücret iadesi, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 3 iş gün içerisinde kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeni ile taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi neden taksitli yapılıyor?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görebilirsiniz. hesabım sayfası üzerinden canlı destek ile görüşebilirsiniz 

Tatil siparişimi iptal edebilir miyim?

Tatil siparişinizi satın alma onayından sonra iptal edemezsiniz. Ancak iptal talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz hizmeti satın aldığınız acenteye iletilir. İptal talebiniz, hizmeti satın aldığınız acentenin TURSAB kurallarına göre belirttiği iptal koşullarına göre değerlendirilir. Bu yüzden hizmet satın almadan önce iptal koşullarını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Turizm ürünlerinin satışının iptalinden veya iptal sürecindeki cezalardan n11.com mesul değildir. n11.com sadece alıcı ve satıcı arasındaki platform sağlayıcısıdır. 

Ödemeyi iptal ettim fakat kredi kartımdan ödenmiş olarak görünüyor. Ne yapabilirim?

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadelerin, kredi kartlarına ve banka kartlarına yansıması ortalama 3 iş günlük bir süreyi bulabilir. İade edilen ürün bedeli, kredi kartı limitinize veya vadesiz hesabınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır. Ayrıca gelecek olan ekstrenizde (hesap özeti) iade işlemini görebilirsiniz. Sorunun devam etmesi durumunda konuyu bankanızla görüşmeniz gerekir.

Ücret iadesi taksitle mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?

Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyıunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. 
Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolunu sağlayarak teslim alabilirsiniz. 
Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün  değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız. 
Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık olması durumunda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir. 
Tutanak tutturarak ürünü teslim almadan görevliye kapıda iade edebilirsiniz. Ürününüz eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkınızı kullanabilirsiniz. 
İade sürecini başlatabilmek için üyeyseniz; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanında yer alan İade Et butonuna basarak talepte bulunabilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz. 

Ürün bilgilerinde "İade Olamaz" diye belirtilmiş. Ürün gerçekten iade olmuyor mu?

Mağaza, ürün detay sayfasında "İade Olmaz" diye yazdıysa bile tüketici haklarını göz önünde tutarak alıcının iade talebini almak zorunludur. İade Sürecini Gör

Ürün iade ederken mağazanın adresini nereden kontrol edebiliriz?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basın. Açılan sayfada "Henüz ürünü göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum" seçeneğini işaretleyip gerekli bilgileri girdikten sonra mağazanın iade adresi çıkar. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talebinizi oluşturabilir ve iade adres bilgilerini görebilirsiniz. 

Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı Cayma Hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı müşteri hakkında yasal yollara başvurabilir. Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı, Cayma Hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, Cayma Hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir. Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

Ürünü iade ettim, kargo takip numarasını hatırlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazanın sorgulama yapabilmesi için gerekir. 
İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçmeniz ve iade talep ederken ilgili alana girmeniz gerekir. İade Sürecini Gör

Ürünün geldiği adres ile mağaza sahibinin iade için belirttiği adresin farklı olması durumunda ne yapmalıyım?

İade edilecek ürünü, mağazanın belirttiği iade adresine göndermeniz gerekir. Ürünün gönderildiği adresle iade edilecek adres birbirinden farklı olabilir. 
İade sürecini başlatabilmek için; 
- Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından İade Et butonuna basarak gerekli bilgileri girin. 
- Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak talepte bulunabilirsiniz.

Ürünün paketine zarar verdim, yine de iade yapabilir miyim?

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkânsızlaşması, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir. Daha detaylı bilgi için Mesafeli Satış Sözleşmesini Gör

İade başvurusu yaptım, iptal edebilir miyiz?

İade talebinizi iptal etmek için; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basarak talebinizi çekebilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talebinizi iptal edebilirsiniz.     

İade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?

Ürünü kargoya teslim etmeden önce, iyi şekilde paketlediğinizden emin olun. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur. 
Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsünden Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basın. Açılan sayfada iade talep formunu doldurup iade adres bilgilerini alın. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderile e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz. 

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından iade talebinizi takip edebilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden talebinizin durumunu görebilirsiniz. 

İadeyi iptal ettim, tekrar iade için başvurabilir miyim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından tekrar iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edebilirsiniz. 

İptal ile iadenin farkı nedir?

Mağaza ürünü onaylamadan önce siparişi iptal edebilir, ürünü onaylandıktan sonra ise iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal, mağazanın ürünü henüz göndermediği durumlar için geçerlidir. Mağaza ürünü kargoladıktan sonra artık iptal işlemi yapamazsınız, iade talep edebilirsiniz. 

İptal talebimden vazgeçtim, ne yapmalıyım?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basıp sipariş iptal işleminden vazgeçebilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden talebi geri alabilirsiniz. 

İptal talebimin durumunu nasıl takip edeceğim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından taleplerinizi görebilirsiniz.  
Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden taleplerinizin durumunu takip edebilirsiniz. 

İptal talep ettim, nereden takip edebilirim?

Üyelik hesabınızla alışveriş yaptıysanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından tüm taleplerinizi takip edebilirsiniz. 

İptal talep ettim, şimdi ne olacak?

İptal talebinizi ilettikten sonra mağaza , ürün tedarik süresi içerisinde talebinize cevap vermelidir. Bu süre içinde yanıtlanmayan iptal talebi, sistem tarafından otomatik onaylanır. Mağaza henüz siparişi kargoya vermemişse iptal talebinizi onaylar. Siz iptal talep ettiğinizde sipariş kargolanmış ise mağaza iptal talebinizi reddebilir. Bu durumda sipariş size ulaştıktan sonra iade sürecini başlatmanız gerekir.