İptal, İade, Değişim

Ürünü nasıl değiştirebilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 

Değişim talebi oluşturup ürünü kampanya kodu ile birlikte kargo firmasına teslim edin.  

Talebi oluşturduktan sonra 3 gün içerisinde ürünü kargoya vererek sisteme kargo takip bilgisi girin. Takip numarası girilmediği takdirde değişim talebi iptal edilir. (Kampanya kodu ile yapılan gönderimlerde ürün kargoya verildikten sonra takip numarası sisteme otomatik olarak yansır.)

Kargo takip bilgisi sisteme girildikten sonra mağazanın talebe yanıt verme süresi 3 iş günü + 24 saattir. 

Mağaza, değişim talebini onaylayıp sisteme yeni ürünü kargoya verir.


Değişecek ürünün takip numarası numarasını nereye yazmamız gerekiyor?

Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 
Değişim Şekli başlığından "Ürünü değişim için kargoya verdim" şıkkını seçip takip numarasını ve kargo firmasını girebilirsiniz. 

Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden Ürünü Değiştir butonuna basarak işleminizi yapabilirsiniz. 

Değişim başvurusunda bulundum fakat mağaza değişim onayı vermiyor. Ne yapabilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. Hesabım menüsündeki  İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Değişim talebim için mağazayla nasıl irtibata geçebilirim?

Ürün sayfasındaki veya Sipariş Detayındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Değişim talebini iade olarak değiştirebilir miyim?

Üye olarak alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basın. Değişim talebinizi geri çektikten sonra iade talebinde bulunabilirsiniz. 

Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Değişim talep etmiştim ama vazgeçtim. Ne yapmalıyım?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki İptal/Değişim/İade sayfasına gidin. Değişim sekmesini tıklayıp ürünün yanındaki Talebi Geri Al butonuna basarak değişim talebinizden vazgeçebilirsiniz. 
Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Değişim yapıp ürünü alacağım, adresi nasıl değiştirebilirim?

Değişim talebinde bulunurken ürünü teslim almak istediğiniz adresi de belirtebilirsiniz. Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. Değişim Talebi formundaki açıklama alanına değişim sebebi ile birlikte ürünün gönderilmesini istediğiniz adres bilgilerini girebilirsiniz. Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden aynı işlemi yapabilirsiniz. 

Önemli Not: Değişim talep ettikten sonra adresinizi güncellemek için mağazayla irtibata geçip adresi değiştirmeniz gerekir. Hesabım > Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişim kurabilirsiniz. 

Değişim şekli nedir?

n11’de değişim talebinde bulunduğunuz ürün için 3 değişim tipi vardır. 

- Ürünü henüz kargoya vermedim. 
Değişim talep edip ürünü, anlaşmalı kargo firmasıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Ücretsiz gönderim için talep oluşturduktan sonra çıkan kampanya kodunu, ürünle birlikte kargo firmasına teslim etmeniz gerekiyor.  

- Ürünü kapıda değiştirdim.
Bu seçenekte Değişim Talep Et butonuna basmanız yeterli. 

- Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim.
Ürünü mağazaya geri gönderdiyseniz talep formunu doldurup kargo firmasından aldığınız takip numarasını girin.


Elime ulaşan ürün siparişimden farklı, nasıl değiştirebilirim?

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basarak değişim talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz.
Değiştirmek istediğiniz ürünle ilgili bilgi almak için ürün detay sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Kampanya kodu nedir?

Mağazalar, gönderim için n11'in anlaşmalı kargo firmalarını kullanabilir veya kargo firmalarıyla kendi anlaşmalarını yapabilir. İade ve değişim için, mağazaların anlaşmalı kargo firmalarıyla ürünü ücretsiz geri gönderebilirsiniz. Bunun için; 
- "Henüz ürünü göndermedim" seçeneğiyle iade talep ettiğinizde çıkan kargo kodunu alın. 
- Ürünü bu kargo koduyla birlikte kargo firmasına teslim edin.    

Eğer iade talep ederken herhangi bir kod çıkmazsa Mağazaya Soru Sor butonuna basıp mağazanın kullandığı kampanya kodunu isteyebilirsiniz. 

Mağaza değişim talebimi onaylamıyor, ne yapabilirim?

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından veya ürün detay sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla irtibata geçebilirsiniz. Ürünün temini için onay süreci uzamış olabilir. Değişim işlemini iade olarak değiştirebilirsiniz. 
Hesabım menüsündeki  İptal / Değişim / İade sayfasından Değişim sekmesini tıklayıp talebinizi geri çekebilirsiniz. Değişim talebini geri alıp iade talebinde bulunabilirsiniz. 
Misafir kullanıcıysanız; alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden değişim talebini geri alabilirsiniz. 

Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyulması durumunda mağaza en fazla 30 iş günü ek süre talep edebilir.

Mağaza, değişim talebini nasıl yanıtlayabilir?

* Mağaza, değişim talebini onaylayıp sisteme ürünü gönderdiğine dair takip numarası girer.
* Mağaza değişim talebini reddedip sisteme ürünü gönderdiğine dair takip numarası girer ve ürün alıcıya geri gönderilir.
* Mağaza değişim talebine cevap vermemesi durumunda ürünü kargolamasına takiben 3 iş günü + 24 saat sonunda alıcıya para iadesi yapılır. 
* Mağaza, ürün değişimi yapamıyorsa alıcıya aynı ürünü göndermeyi veya ücret iadesini yapmayı teklif edebilir. Alıcı, ücret iadesini seçerse ürün bedeli alıcının hesabına aktarılır. Ürün iadesini seçerse mağaza, ürünü değişim yapmadan alıcıya geri gönderir.
Alıcı, mağazanın teklifine 3 iş günü + 24 saat içerisinde cevap vermezse değişim iadeye çevrilir ve alıcıya para iadesi yapılır. 
* Mağaza, ürünü teslim alıp incelemek için zamana ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle değişim talebini yanıtlamak için alıcıdan ek süre isteyebilir. Alıcı, mağazanın ek süre talebini kabul ederse belirtilen süre içerisinde değişim talebi için bekler. Bu süre içinde mağaza talebe cevap vermezse değişim iadeye çevrilir. Alıcı, ek süre talebini reddeder veya cevaplamazsa 3 iş günü + 24 saat sonunda değişim iadeye çevrilir. 

Misafir kullanıcı nasıl ürün değişimi yapar?

Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkini tıklayıp değişim talep edebilirsiniz. 
Değişim talebinizin durumu hakkında e-postayla bilgilendirilirsiniz.  

Onaylanan ürünü değiştirebilir miyim?

Mağazanın onayladığı bir üründe değişiklik yapılamaz. İptal talep edip yeni sipariş verebilirsiniz. 

Taksitli alışverişimin iadesi nasıl yapılır?

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.