Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mas
Yy
Bba
Ww
3M
Bk
Uhu
Kk
Bic
Wia
SDI
Ark
Oki
Rio
Tkk
BK
3K
404
Gap
Dw
Cem
Ece
Xcj
2K
Tmn
Lol
Daf
Zig
Hsn
Hdg
Kai
Me
3A
Art
Ceo
Başka bir kelime deneyin

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Sıvı Kapasitesi

Başka bir kelime deneyin

Ürün Tipi

Renk

Başka bir kelime deneyin

Materyal

Ebat

Başka bir kelime deneyin

Seçenek

Başka bir kelime deneyin

Ürün Miktarı

Başka bir kelime deneyin

Adet

Başka bir kelime deneyin

Şekil

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Okul Kırtasiyesi

için 45,361 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Okul Kırtasiye

Okullarda kullanılan ürünler eğitim ve öğrenim süreçleri boyunca hem öğrencilere hem de öğretmenlere yardımcı olacak nitelikte üretilirler. Öğrencilerin sınıf içerisinde ya da ev ortamında öğrenim gelişimleri için gerekli olan ürünler ise çeşitli alanlarda kullanımlara açıktır. Okul öncesi dönemden itibaren eğitim ve yaşam sürecinin her basamağına hitap edebilecek özelliklerde modeller satın alınır. Oyun hamuru, boya setleri, vb. ürünler okul öncesi dönemler için kullanılan okul eşyaları arasında yer alırlar. İlerleyen zamanlarda da çeşitli aktivitelerde kullanılmaya açıktırlar. İlköğretim sürecinin başlangıcında genel olarak beslenme çantaları, suluk, matara, beslenme çantaları , abaküsler, çubuklar, fasulyeler ve sayı boncukları gibi ürünler kullanılmaktadır. Fasulye, abaküs ve çubuk ürünleri başlangıç aşamasında ilk öğrenme uygulamaları için kullanıldıkları için sıkça satın alınırlar. Eğitimin başlangıcından ileri dönemlere değin kullanılmaya yönelik üretilen bazı ürünler de mevcuttur. Silgiler, kalemtraşlar, kalemlikler, kalem kutuları , çizim gereçleri, boyalar, makaslar, haritalar, büyüteçler, mikroskoplar, vb. her döneme hitap edecek şekilde olan okul eşyaları arasında yer alırlar. Her ürün çeşidi kendi içerisinde sahip olduğu belirli fonksiyon ve donanımlar ile farklı işlevlerde kullanılır. Bu işlevlerde pratik ve problem çözücü olacak şekilde görev üstlenen bu ürünler kişisel yaratıcılığı destekleme fonksiyonlarına da sahiptirler. Okul kırtasiye malzemeleri kategorisinde yer alan ürünlerin birçoğu yalnızca eğitim alanında değil hayatın her alanında kullanılmaya açık ürünlerdir. Eğitim hayatından sonra başlayacak olan ofis veya çalışma ortamlarında çeşitli modellerin çalışmalara eşlik ettikleri bilinir. Mesleki olarak farklı alanlarda ve görevlerde çeşitlendirilebilen ürünlerin de çalışma verimini pozitif yönde etkiledikleri bilinmektedir. Bu açıdan ise okul kırtasiye malzemeleri hem gündelik kullanımlara hem de profesyonel kullanımlara yönelik olarak satışa sunulmaktadır. Satın alımlar öncesinde kırtasiye ve ofis ürünleri hakkında bilgi edinmek gerekir.

Okul Kırtasiye Malzemeleri

Okul Kırtasiye Malzemeleri

Okul ve kırtasiye malzemeleri alınırken genellikle bir listeye bağlı kalarak satın alımlar gerçekleştirilir. Okul malzemeleri listesi , her yaş grubuna göre belli başlı ürünlerin yer aldığı listelerdir. Yaş grupları ve öğrenim dönemleri değiştikçe hem ihtiyaç duyulan ürünler hem de ürünleri satın alma görev rolleri değişim gösterir. Okul malzemeleri listesi çocuk yaşta olan bireyler için genel olarak ebeveynleri tarafından tamamlanır. Bu liste tamamlanırken satın alımları gerçekleştirecek olan kişinin ürün çeşitleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Boyalar, kalemler, silgiler, kalemtraşlar, okul sırt çantası, kalemlikler, ataçlar, kaplama kâğıtları ve etiketler gibi malzeme çeşitleri ihtiyaç listesinde bulunan belli başlı ürünlerdendir. Silgiler klasik modelde olabilecekleri gibi hamur, pilli, kalem şeklinde, plastik ya da kutulu olabilmektedirler. Tahta silgileri de çeşitler arasında yer almaktadır. Boyalar satın alınırken boya çeşitleri iyi bilinmelidir. Bu şekilde amaca yönelik kullanımlar pozitif yönde geliştirilebilir. Her boya çeşidi farklı alanlarda kullanılır. Sulu boyalar, pastel boyalar, akrilik boylar, vb. birçok modelde boya çeşidi mevcuttur. Kaplama kâğıtları okul malzemeleri arasında sıkça satın alınan çeşitlerden bir tanesidir. Kaplama kâğıtlarının kullanım ve uygulama pratikliği sunması ekstra özellikleri arasında yer alır. Bu kâğıtlar arasında defter kâğıtları, defter kapları, hobi kâğıtları, kaplama kartonları, el işi kâğıtları ve benzeri ürünler bulunmaktadır. Kâğıtlara ek olarak kapladıktan sonra ihtiyaç duyulan bir diğer ürün ise etiketleme için kullanılacak olan stickerlardır. Sınıf ortamında ya da farklı bir ortamda karışıklıkları engellemeye yönelik üretilirler. Farklı renklerde, desenlerde ve tasarımlarda üretilen etiketler isteğe göre kişiye özel tasarımlar olarak da üretilmektedir. Farklı fonksiyonları bulunan bu ürünler tek model olarak satışa sunuldukları gibi okul kırtasiye seti şeklinde de satışa sunulmaktadır.

Okul Kırtasiye Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Okul Kırtasiye Malzemeleri ve Kullanım Alanları

Okul malzemeleri genel olarak sahip oldukları işlevlere göre çeşitlere ayrılırlar. İşlevsel özelliklere ek olarak kullanım alanlarının da çeşitler üzerinde ayrıştırıcı etkiye sahip oldukları bilinmektedir. Malzemeler yalnızca okullarda değil aynı zamanda ofiste, işte, dükkânda, evde, vb. daha birçok yerde kullanımlara açıktırlar. Çizim gereçleri, kalemlikler, kaplama kâğıtları, kalemtraşlar, yapıştırıcılar, sekreterlikler, mikroskoplar, büyüteçler ve daha birçok çeşitte üretilen ürünler diğer ortamlarda kullanılabilen ürünlerdir. Gönye, pergel ve cetvel gibi çizim gereçleri farklı profesyonel meslek alanlarında da sıklıkla kullanılırlar. Ahşap, plastik ve çelik gibi malzemelerden üretilen bu ürünlerin takım şeklinde satın alınabilmeleri de mümkündür. Okul gereçleri arasında bulunan büyüteç ve mikroskoplar profesyonel alanlarda kullanım alanlarına sahiptir. Deney gerektiren her işlem için farklı özellikte geliştirilen mikroskoplar teknolojik gelişmelere göre değişim göstermektedir. Dijital stant, led, ışık ve dijital mikroskop kamerası gibi geliştirilmiş modeller ile çeşitlendirilebilen ürünler profesyonel yaşamda kullanıcılara verimli çalışma yardımcıları olmaktadır. Büyüteçler, okul gereçleri arasında oldukları gibi kuyumcular tarafından da sıkça kullanılan ürünlerdendir. El tipi, ledli, masa üstü, gözlük tip, lensli, UV ışıklı, ayaklı, pusula işlevli ve çok amaçlı büyüteçler hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz. Kalemlikler, okul kırtasiye ürünleri arasında satışa sunulan ve mesleki alanlarda da tercih edilebilen bir diğer malzeme çeşididir. Ressamlar ya da öğretmenler tarafından sıkça tercih edilen belli başlı modeller bulunur. Düzinelerce kalem alabilen kutu formları, farklı bölme sayıları ile desteklenen modeller ve rulo şeklinde katlanabilen modeller kalemlikler arasında revaçta olan modeller arasında yer alırlar. Profesyonel alanlarda kullanılan bir diğer ofis eşyalarından olan makaslar, toplu iğneler ve yapıştırıcılar genellikle modelistler tarafından sıkça tercih edilen ofis kırtasiye ürünleri olarak bilinirler.

Okul Kırtasiye Malzeme Fiyat

Okul Kırtasiye Malzemeleri Fiyat

Okul kırtasiye alışverişi genellikle toplu bir şekilde yapılan bir alışveriş etkinliğidir. Belirlenen ihtiyaç listesine ek olarak farklı ürünler de çeşitli kullanımlar için satın alınmaktadır. Kırtasiye gereçleri için ayrılan belli bütçeler var ise ürünlerin fiyatlandırma şekilleri hakkında bilgi sahibi olmak satın alma süreçlerinde alıcılara yardımcı olacaktır. Kalemlerin satın alınması sırasında fiyat farklılıkları görülmesinin belli başlı nedenler vardır. Ürünün adedi, set halinde olması, donanımları ve tasarımsal özellikleri etiketler üzerinde etkili olmaktadır. Profesyonel olarak üretilen ve çizimlerde kullanılmak için tasarlanan kalemler ile gündelik kullanımlara yönelik üretilen modeller farklı fiyat aralıklarında yer almaktadırlar. Ürünlerin malzeme yapısı fiyatlandırma konusunda etkili olan bir diğer kriterdir. Ahşap, çelik, metal ve plastik ağırlıklı üretilen gereçler kullanılan ana malzemenin türüne bağlı olarak farklı etiket fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Materyal türünden sonra okul eşyaları fiyatları malzemelerin sahip oldukları teknolojik donanımlar ile ilgili olarak ortaya çıkmaktadır. Mikroskop gibi teknolojik gelişmelerle yenilenen ürünler sahip oldukları teknolojik donanım seviyelerine bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında satışa sunulurlar. Klasik modeller, basit kullanımlara açık ve öğrencilere yönelik üretilen ürünler ile profesyonel mesleki alanlarda kullanılmaya uygun olarak üretilen modellerin fiyatları birbirlerine oran ile farklılık gösterirler. Farklı fiyat aralıklarına sebep olan bir diğer özellik ise ürünlerin boyutları ile ilgili olarak oluşmaktadır. Haritalar üretilirken farklı kâğıt formlarında ve boyutlarda oluşturulurlar. Ürünlerin kalitesini etkileyen kâğıt cinsi değiştikçe fiyatlarda da değişim olmaktadır. Bayraklar, farklı boyutlarda üretilen malzemeler arasında yer alırlar. Bayrakların boyutları değiştikçe sahip oldukları etiket aralıkları da değişim göstermektedir. Boyut kriterine ek olarak bayrağın üretildiği malzemenin kumaş yapısına göre de okul ürünleri arasında yer alan bu ürünün fiyatlarında farklılaşma görülür.