TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Abaküs

için 471 sonuç bulundu.

Abaküs

Çocuklarınızın öğrenim hayatlarının ilk yıllarında başucundan ayırmayacağı mishap ve abaküs çeşitleri bu kategoride beğeninize sunuluyor.

Abaküs Nedir, Ne İşe Yarar?

Abaküs Nedir, Ne İşe Yarar?

Abaküs, sayı boncuğu, mihsap ve çörkü gibi farklı isimlere sahiptir. Basit bir görünüme sahip olsa da eski çağlarda özellikle tüccarlar tarafından sıklıkla kullanılan bir aletti. İlk ahşap abaküs Çin’de çıkmış ve deniz aşırı ticaretle Girit ve Miken bölgelerinden Avrupa ve Amerika kıtalarına yayılmıştır. Günümüzün modern, dijital hesap makinelerinin atasıdır. 0 ve 1’lerden oluşan temel bilgisayar dilinin de başlangıcı sayılabilir. Abaküs, basit aritmetik hesaplar, örneğin toplama, çıkartma ve çarpma işlemleri için kullanılır. Tahta veya plastik bir çerçeve içine gerilmiş tellerde renkli veya ahşap boncuklar bulunur. Bu boncuklar sayılarak hesaplama yapılır. Eski abaküsler o zamanda o bölgelerdeki sanat tekniklerine göre süslenirdi ama günümüzde genel olarak renkli boncuklar dışında süsleme olmayan sade ve pratik ürünler satışa sunulur.

Abaküs Çeşitleri Nelerdir?

Abaküs Çeşitleri Nelerdir?

Öğrenciler için üretilen basit plastik abaküs, dikdörtgen çerçeve içine gerilmiş tellerdeki renkli boncuklardan oluşur. Standart bir abaküste genelde 4 renkte (çoğunlukla beyaz, kırmız, sarı ve mavi) ve hepsinden 25’er tane olmak üzere 100 boncuk bulunur. Bu abaküslerin ayaklı olanları da vardır ve bunlar masa üzerine konularak rahat bir kullanım olanağı sağlar. Boncukların yatay veya dikey olarak dizildiği versiyonlar vardır. Abaküse bitişik olarak çocuğunuzun şekil ve benzeri konularda becerilerini artıracak eklentileri olan setler de mevcuttur. Demonte modeller sadece hesaplama değil yapboz yapıyormuşsunuz hissini yaşatması açısından idealdir. Eski çağlardaki daha karmaşık abaküsler günümüzde öğretmen abaküsü olarak geçer. Bunlar basit abaküslerden farklı olarak üst kısımda ayrılmış birkaç sıra boncuğa sahiptir. Üstteki bu boncuklar sadece 100’e kadar olan temel hesaplamaları değil 100’lü sayıları da gösterir. Evinizde çocuğunuzun odası için veya sınıflarda genel kullanım için büyük boy olanlarını da bulmanız mümkün.

Abaküs Fiyatları Ne Civardadır?

Abaküs Fiyatları Ne Civardadır?

Abaküs fiyatları, ahşap veya plastik, öğrenci için veya öğretmen için olmasına göre biraz değişiklik gösterir ama arada büyük farklar yoktur; bu ürünler okul kırtasiye listesinin bütçe yormayan bölümünde yer alır. Monopol, 3K, Rubenis, Cem, 3M, IKEA gibi markaların kaliteli ürünlerini n11.com’da bulabilirsiniz. Abaküs, sayı boncuğu, çubuklar ve fasulyeler gibi çocuğunuzun sayı sayması için gereken bütün kırtasiye malzemelerini web sitemizin okul kırtasiyesi kategorisinden seçebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan ürünleri hemen sepetinize eklemek ve sipariş vermek. Mağaza, siparişinizi kısa sürede kargoya teslim edecek ve ürünleriniz sadece birkaç gün içerisinde adresinize ulaşacak. Daha fazla kırtasiye ürünü Okul Kırtasiyesi kategorisinde.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

10 Parmak (1)
2K (1)
3K (3)
404 (1)
Abka (1)
Ant (6)
Ark (6)
Artdeco (1)
Atlas (1)
Ay-mi (1)
Bic (2)
Brons (39)
BU-BU (30)
Cem (4)
D'S Damat (1)
(196)
Dolphin (3)
Fantasia (1)
Fatih (2)
Hatas (4)
Jansport (5)
Lets (4)
Lino (1)
Maries (1)
Medyen (1)
Monopol (22)
ofmark (1)
Panda (7)
Play-Doh (5)
Qupa (1)
Rio (13)
Rubenis (23)
Stabilo (2)
Vodaseal (3)
Wise (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(31)
ve üzeri (44)
ve üzeri (48)
ve üzeri (49)
ve üzeri (52)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL