TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Mikroskop

için 618 sonuç bulundu.

Mikroskop

Bilim insanlığının temeli erken yaşlarda atılır. Çocuklarınıza ne kadar küçük yaşta bilim merakı aşılarsanız ileride bilimsel keşiflere o kadar ilgili olurlar. Okul kırtasiyesi kategorimizde onların bilim dünyasına ilk adımı atmasına yardımcı olacak mikroskopları ve mikroskop setlerini bulabilirsiniz.

Mikroskop Nedir?

Mikroskop Nedir?

Mikroskop çıplak gözle algılanamayacak kadar küçük maddeleri veya parçacıkları özel bir mercek aracılığıyla büyüterek görüntülemeyi sağlayan cihazdır. Latince mikro öneki küçük anlamına gelir ve tahmin edebileceğiniz gibi bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan her türlü canlının hücrelerine kadar birçok şeyi kapsar. Elbette, okul çağındaki çocuklar için olan mikroskoplar, biyologların kullandığı mikroskoplar kadar karmaşık değildir ama basit ökaryot ve prokaryot hücrelerin genel yapılarını, mesela soğan zarının yapısını ders kitapları dışında görmelerini sağlayarak edindikleri bilgileri özümsemelerine yardımcı olur. Temel eğitim için kullanılan bu mikroskop çeşidi ışık mikroskopudur. Profesyonel mikroskop çeşitleri arasında floresan mikroskopu, elektron mikroskopu ve daha birçokları bulunur. Bunlar boyut açısından da ışık mikroskobuna kıyasla oldukça büyüktür.

Mikroskop Nasıl Kullanılır?

Mikroskop Nasıl Kullanılır?

Mikroskop kullanımı için mikroskop bölümleri ve mikroskop parçaları bilinmelidir. Mikroskopun mekanik kısmında ayak, kol, tabla, sıkıştırma klipsleri, revolver, mikroskop tüpü ve ayar vidaları; optik kısmında ise objektif, oküler, ışık kaynağı, kondansatör ve diyafram bulunur. İncelenecek parçacık kalın mikroskop camı olan lam üstüne konulur, üstüne özel bir sıvı damlatılır ve onunda üstüne ince mikroskop camı olan lamel yerleştirilir. Bu birleşim mikroskobun tablası üstüne yerleştirilir, klipslerle sıkıştırılır ve vidalarla ayarlanır. Büyütme gücü küçükten büyüğe giden dört objektiften birini seçerek ışık kaynağı yardımıyla mikroskop tüpünün tepesinden objeyi incelemeye başlayabilirsiniz. Mikroskop tüpünün üst kısmına monte edilen oküler, objektifin büyütme gücüne beş kat veya daha fazla katkıda bulunur.

Mikroskop Fiyatları Ne Kadar?

Mikroskop Fiyatları Ne Kadar?

Mikroskop fiyatları ne kadar profesyonel bir ürün aradığınıza göre değişiklik gösterir. İlköğretim çağındaki çocuklar için üretilen basit mikroskop modelleri ve mikroskop setleri oldukça ekonomiktir; hele de küçük yaşta bilime adım atmalarını teşvik edeceğini hesaba katarsanız. Hatta mikroskop ve teleskop seti ile onun sadece çok yakındaki minik objeleri değil çok uzaktaki devasa objeleri keşfetmesi için de olanak tanımış olursunuz. Profesyonel mikroskop, özellikle de dijital mikroskop fiyatları çok daha yüksektir ama bilimle yakından ilgilenen bir yetişkin ya da biyolog veya laborant gibi bir meslek erbabı değilseniz bu kadar özelliğe sahip mikroskoplara muhtemelen gerek duymazsınız. 3M, Bresser, Celestron, Mikro ve diğer markaların mikroskoplarını burada inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

3K (3)
3M (3)
404 (1)
Abka (1)
Alfa (4)
Art Kids (1)
Artdeco (1)
Bic (1)
Bresser (11)
Brons (1)
Bushman (20)
Cars (1)
Celestron (72)
Copic Typ (1)
Creall (1)
Dalvey (1)
Digno (1)
(430)
DMS (3)
İdeal (4)
İnox (1)
Kasetsan (1)
Konus (12)
Maped (2)
Mikro (13)
Oem (2)
Palex (1)
Panda (3)
REFSAN (1)
Rhodia (1)
Suncom (1)
Twsbi (1)
Vtk (1)
Zoomex (10)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(51)
ve üzeri (99)
ve üzeri (104)
ve üzeri (106)
ve üzeri (109)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL