Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Uhu
3M
UHU
Bic
Mas
404
3K
Oem
MAS
2K
502
Rot
Ems
Ark
1
Ant
Daf
EMS
Oki
Rio
Sbs
UFO
Vpw
Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Yapıştırıcılar

için 4,116 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
  • Mağazaların Seçtiği ÜrünlerREKLAM

Yapıştırıcı

Kullanıcının yaşına ve kullanım amacına göre çeşitlenen yapıştırıcı türleri katı ve sıvı olarak sınıflandırılabilir. Diğer bir kriter ise ürünün gücüdür. Yapıştırmak istediğiniz nesnenin ihtiyaç duyduğu güce bağlı olarak farklı formlar karşınıza çıkar. Diğer yandan tadilat ve sanatsal olarak da birbirinden ayrılan bu ürünler; çocuk ve yetişkinler için ayrı ayrı üretilir. Sanatsal amaçlı kullanılanlar katı ve sıvı olarak ikiye ayrılır. Sıvı olanlar ile birçok farklı nesne yapıştırılabilirken katı olanlar ile genellikle karton ve kâğıt gibi malzemeler yapıştırılır. Yapıştırıcıların içeriğinde kullanılan malzemeler de ürünün özelliklerini belirler. Bazı içerikler daha hızlı kurumaya fayda sağlayan solvent gibi kimyasal maddelerden üretilirken bazıları su bazlı ya da doğal malzemeler içerebilir. Yapıştırıcı çeşitleri arasında en çok ilgi çekenlerden biri sıvı olanlardır. Çok amaçlı olan bu ürünler; kâğıt, karton, mantar, keçe, kumaş, deri, metal, ahşap, porselen, strafor, plastik ve cam malzemelerinin yapıştırılması için kullanılabilir. Katı olanlara göre kullanım alanı daha geniş olan sıvı yapıştırıcılar genellikle kimyasal içeriğe sahiptir. Kimyasal içerikli olanların yanı sıra su bazlı olanlar da vardır. Ancak su bazlı olanların kullanım alanı ve yetkinliği kimyasal içerikli olanlara göre daha kısıtlıdır. Ancak sadece kâğıt, fotoğraf ve karton malzemelerinde kullanmak amacıyla bir yapıştırıcı satın almak istiyorsanız su bazlı olanlar sizin için ideal olabilir. Kimyasal bazlı olanların bir diğer avantajı ise suya karşı dayanıklı olmasıdır. Suda çözünmediği için birçok üründe gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ancak su bazlı olan ürünler su ve sabunla yıkanarak çözündürülebilir. Genellikle yetişkinlerin kullanımı için üretilen beyaz tutkallar; karton, kâğıt ve keçe malzemelerinde oldukça sağlıklı sonuçlar çıkarır. Solvent içermeyen beyaz tutkallar; beyaz esnek kaplarda satıldığı için kullanımı oldukça kolaydır. Aynı zamanda kuruduğunda şeffaflaştığı için temiz bir işçilik çıkarmanıza yardımcı olur. Şeffaf olmasının yanı sıra yıkanabilir olması da sıkça tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Ayrıca simli olarak üretilen beyaz tutkallar da vardır. Bu tip tutkallar genelde süsleme ve kamuflaj amacıyla tercih edilir. Kuruduğunda şeffaflaşan beyaz tutkal geride sadece sim bırakır. Suda çözünen su bazlı ürünlerin bir diğer çeşidi ise puzzle yapıştırıcı modelidir. Puzzle parçalarını sabitleme ve koruma amacıyla kullanılan bu ürünler genellikle sıvı şekilde satılsa da toz halinde de bulunabilir. Toz olarak satılanlar ise su ile karıştırılarak kullanılır. Bu ürünler de beyaz tutkallar gibi kuruduğunda şeffaflaşır ve ortaya temiz bir görünüm çıkarır. Temiz bir görünümün yanı sıra yapıştırdığınız puzzle parçalarına parlak bir görünüm de kazandırır.

 Yapıştırıcı Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Yapıştırıcı Modelleri, Çeşitleri ve Fiyatları

Ofiste, okulda ve evde sıklıkla kullanılan bu ürünler kullanım amacına göre farklı özelliklere sahiptir. Kolay kuruyabilen, sıvı, katı, su bazlı, kimyasal ya da renksiz gibi özelliklere göre tercihlere yön veren bu ürünler her yaş grubu tarafından kullanılmaktadır. Çocuklar genellikle karton, kâğıt ve keçe için kullanırlar. Ancak yetişkinler daha profesyonel işlemler için daha güçlü yapıştırıcılara ihtiyaç duyar. Bu güçlü ürünlerin başında ise şeffaf yapıştırıcı çeşitleri yer alır. Güçlü olmalarının yanı sıra renksiz olmaları temiz bir işçilik sağlar. Yapıştırdığınız nesnelerin kalıntılı değil de temiz görünmesini istiyorsanız bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Diğer yandan ihtiyacınız olan şey sağlamlık ise güçlü özelliklere sahip olanlara yönelmelisiniz. Süper güçlü olarak adlandırılan bu ürünler sıvı ya da jel formunda olabilir. Diğer çeşitlere göre daha dayanıklı ve güçlüdür. Aynı zamanda saniyeler içerisinde kuruyabildikleri için hızlı yapıştırıcı olarak da kullanılabilir. Su bazlı değil de kimyasal içeriklerden üretildiği için suya karşı dayanıklı olan bu malzemeler UV ışınlarına ve darbelere karşı korunaklıdır. Solvent içeren çeşitleri; ahşap, seramik, porselen, metal, kauçuk, deri ve plastik malzemelerini yapıştırabildiği için kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle plastik yapıştırıcı yerine kullanılan bu süper güçlü modeller dış mekân kullanımı için de uygundur. Sıvı yapıştırıcılar kadar yaygın bir kullanıma sahip olmamasına rağmen işlevi yüksek olan diğer tür ise katı yapıştırıcılardır. Katı çeşidinde en popüler türlerden biri stick olanlardır. Plastik, silindir ambalajlarda satışa çıkarılan bu ürünler genellikle; karton, fotoğraf ve kâğıt yapıştırmak için kullanılır. Sıvı yapıştırıcıların aksine oldukça kolay bir kullanıma sahip olan katı ürünler kullanım sırasında asla akma yapmazlar. Aynı zamanda geri dönüşüme uygun bir şekilde üretilen dış ambalajları doğa dostudur. Bu ürünler genellikle çocukların kullanımı için üretildiği için solvent içermezler. Aynı zamanda kolay bir kullanıma da sahip oldukları için çocukların motor becerilerini geliştirmeye katkı sağlar. Bunun yanı sıra sürüldüğü anda renk bırakan ve daha sonra silikleşen modeller ile çocukların ilgisini çekmek amaçlanmıştır.

 Yapıştırıcı ile Pratik Çözümler

Yapıştırıcı ile Pratik Çözümler

Tadilat ya da sanat alanları için ihtiyaç duyulan yapıştırıcılar özelliklerine göre birbirinden ayrılır. Çok yönlü ve güçlü olan sıvı yapıştırıcılar genellikle tadilat işlemleri için tercih edilir. Bunun aksine katı olanlar genellikle çocukların karton, kâğıt ve fotoğraf yapıştırması için tercih edilir. Ancak amaç ne olursa olsun istenilen şey dayanıklılıktır. Dayanıklılığın yanı sıra kolay bir kullanıma sahip olması da istenir. Katı olanlar sıvı olanlara göre daha kolay bir kullanıma sahiptirler. Çünkü sıvılar gibi akıp etrafa yapışmaz. Ayrıca katı olanlar çocuklar için oldukça avantajlıdır. Cilde herhangi bir zararı olmayan bu ürünler solvent içermediği için de bir zararı olmaz. Ancak solvent içeren sıvı ürünlerin daha kullanışlı ve güçlü olduğu doğrudur. Bu yüzden keçe, plastik, seramik, ahşap, porselen ve kumaş gibi malzemelerde sıvı tercih edilir. Bu türlerin yanı sıra evlerde ve ofislerde yaygın bir şekilde kullanılan araç bantlardır. Renk ve işlev olarak farklılaşan bantlar hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanımı için uygun olarak üretilmiştir. Birçok bant çeşidi olmasına karşın günlük hayatta en çok kullanılan yapıştırıcı bant çeşidi çift taraflı olanlardır. Birleştirme ve asma işlemleri için pratik bir çözüm getiren bu ürünler ev ve ofislerde yaygın bir şekilde kullanılır. Çift taraflı ürünlerin dışında şeffaf sarı olan klasik bantlar her ev, okul ve ofiste bulunur. Küçük işlemler için kolaylıkla kullanıldığı için çok sık tercih edilir. Bant çeşitlerinin yanı sıra birçok nesne için özelleşmiş yapıştırıcılar ile karşılaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yapıştırılması diğer malzemelere göre daha zor olan cam malzemesi için cam yapıştırıcı geliştirilmiştir. Bu ürün sayesinde tereddüt etmeden kırılan cam eşyalarınızı birleştirebilirsiniz. Genellikle seramik, porselen ve cam eşyaların kırılması yaygın görülür. Ancak birleştirilmesi de o kadar zordur. Klasik yapıştırıcıların etkili olmadığı zamanlarda bu özelleşmiş ürünler oldukça fayda sağlar. Cam ürünü için özelleşmiş ürünün yanı sıra daha genel seçenekler de vardır. Bunların başında yapıştırıcı silikon yer alır. Isıtılarak eritilen silikon birçok malzemenin birleştirilmesi için kullanılabilir. Ancak beyaz tutkal gibi temiz bir işçilik çıkarmak oldukça zordur. Keten, halat, kumaş ve karton gibi aklınıza gelebilecek birçok materyalin birleşmesi için sıcak silikon kullanabilirsiniz. Kullanım amacına göre çeşitlenen bu ürünleri okul kırtasiyesi sayfamızdan inceleyerek satın alabilirsiniz.

 İster Evde İster Ofiste Kullanabileceğiniz Yapıştırıcı Çeşitleri

İster Evde İster Ofiste Kullanabileceğiniz Yapıştırıcı Çeşitleri

Yapıştırıcılar ihtiyaçlara uygun olarak farklı yapılarda üretilirler. Örneğin yapıştırıcı uhu daha çok karton, kâğıt gibi materyallerin birbirine tutturulmasında kullanılır. Kullanım amaçlarının yanı sıra kullanıcının yaşına da uygun olması beklenir. Çünkü her ne kadar işlevleri başarılı bir şekilde yerine getirse de bu tür ürünleri kullanırken dikkatli olmak gerekir. Örneğin sıvı yapıdaki, fazla akışkan ve güçlü yapıştırıcılar çocukların kullanımı için uygun olmayabilir. Öncesinde gerekli eğitimleri vermek ve uyarıları yapmak çocuğun sağlığı için daha iyi olacaktır. Elleri yapıştırıcıya bulandıktan sonra gözüne temas ettirmesi durumunda acil müdahaleler gerekebilir. Bu bakımdan seçimlerinizi yaparken yapıştırıcıdan beklediklerinizin yanı sıra kimin kullanacağını da belirlemelisiniz. Örneğin yapıştırıcı hamur ile porselen, plastik, metal, cam, çimento ve tahta gibi pek çok materyal yapıştırılabilir. Onarım, bakım ve tamir gibi pek çok işlemde gönül rahatlığıyla hamur yapıdaki ürünler kullanılabilir. Sıvı yapıda olmamaları özellikle çocukların kullanımı için daha güvenli tablolar sunarlar. Sadece katı ve sert eşyaların yapıştırılmasında değil aynı zamanda kablolar, elektronik cihazlar, dekorasyonlar ve posterler gibi pek çok eşyanın tutturulmasında da kullanılabilir. Kullanımlarının ardından iz bırakmadan çıkarılabilen bu ürünler istenildiği takdirde tekrarlayan kullanımlar için de uygundur. Renkli ya da şeffaf üretilebilen hamur yapıdaki ürünler mavi, sarı ya da beyaz olabilir. Özellikle çocukların kullanımı için üretilen canlı renklerdeki hamurlara da ulaşabilmek mümkündür. Bu bakımdan markaların sunduğu çeşitli ürünlerin olması yapıştırıcı fiyatları açısından da bir zenginlik yaratır. Farklı kaliteler, içerikler ve yapılar fiyat bakımından da her bütçeye uygun olabilir. Siz de çeşitli ürünler arasından bütçenize uygun olanını rahatlıkla bulabilirsiniz. Örneğin çocukların kullanımı için özel olarak üretilen bir paket içerisinde pek çok rengine ulaşabileceğiniz hamurlu ürünler vardır. Yine de hamur ürünlerin kaliteleri birbirinden farklı olabilir. Kimilerini sadece poster gibi eşyaları asmak için kullanabileceğiniz gibi kimilerini de 3 kg’a kadarki eşyaları asmak ya da tutturmak için kullanabilmeniz mümkündür. Yine küçük yaştaki çocukların kullanımı için uygun olan pek çok çeşitlilikte bant da bulunabilir. Küçük boyutlarda olabileceği gibi büyük boyutlarda da olabilen bantları çocuklar büyük bir güvenle kullanabilir. Yine bantları ofis çalışmalarınızda çeşitli karton, koli gibi eşyaları yapıştırmak için kullanabilirsiniz. Farklı ürün çeşitleri için Pritt yapıştırıcılar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Çeşitli İşlemler İçin Uygun Yapıştırıcı Çeşitleri

Çeşitli İşlemler İçin Uygun Yapıştırıcı Çeşitleri

Satın aldığınız yapıştırıcının özellikleri içerdiği kimyasalların niteliğine göre değişmektedir. Örneğin solvent gibi materyaller içeren ürünler uygulandıktan sonra yapıştırıcının çok daha hızlı bir biçimde kurumasını sağlar. Kimileri doğal içerikliyken kimileri de su bazlı olan bu ürünler pek çok açıdan da dayanıklıdır. Solventsiz yapıştırıcı çeşitleri ise genellikle tutkal, stick yapıştırıcı gibi ürünlerdir. Örneğin süper güçlü ürünler hem solventli hem solventsiz olarak bulunabilir. Bu gibi yüksek güçlü yapıştırıcılar kauçuk, metal, plastik, deri ve ahşap gibi eşyalarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Üzerine yüksek kilogramlarda yükler binse de büyük bir güvenle işlevini sürdüren bu ürünlere solventsiz seçeneğiyle de ulaşabilirsiniz. Yüksek güçlü yapıştırıcıların kullanımı dar alanlar için de oldukça uygun olabilir. Çokça tercih edilen ve çeşitli alanlarda kullanılan bir diğer tür ise stick yapıştırıcı çeşitleridir. Stick yapılı ürünler silindir ve plastik ambalajlarda satışa sunulur. Bu tip yapıştırıcılar daha çok fotoğraf, karton, kâğıt gibi materyallerin tutturulmasında ve yapıştırılmasında kullanılır. Sıvı ürünlerin aksine bulaşma ve akma gibi durumlar yaşatmaz. Soğuk suyla rahatça yıkanabilen bu ürünler genel olarak geri dönüşüme uygundur. Kimyasal ve sentetik materyallerin ağırlıklı olduğu ürünlerin yanı sıra bitkisel özlerle üretilen çeşitleri de bulunabilir. Çocukların kullanımı için üretilen ve sıkça kullanılan bu çeşitlerin içerisinde solvent de bulunmaz. Özellikle bazı stick yapıştırıcılar yapılan etkinliği daha zevkli ve eğlenceli hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Uygulanan alanı görmek için arkasında sihirli bir iz bırakan bu çeşitlerde, mavi renk göze çarpabilir. Uygulandığı alanda mavi iz bırakarak eğlenceli görüntüler ortaya koyan bu ürünler çocukların yapacağı işlemlerde onlara kolaylıklar sağlar. Kullanılan yapıştırıcı stick içerisinde solvent olmaması da küçüklerin kullanımı için güven sağlar. Kuruduktan sonra kaybolan izleri de renksiz bir görünüm sağlayacaktır. Ancak bazı tiplerde ise, özellikle renkli olarak üretilenlerde, kuruduktan sonra renk görülebilir. Kuruduktan sonra kaybolmayan bu renkler, boyama yapmak için de tercih edilebilir. Hem yapıştırıcı hem de boya olarak kullanılabilen bu ürünlerin simli modellerine de ulaşabilmek mümkündür. Diğer yandan japon yapıştırıcısı çeşitleri de gerek ofislerde gerekse de sanatsal etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Solventsiz kategorisinde olan bu ürünler kullanım imkânları bakımından da çeşitlidir. Kâğıt, karton gibi eşyaların yapıştırılmasında kullanılabileceği gibi çeşitli porselen, seramik gibi materyallerde de kullanılabilen japon yapıştırıcıları satın alarak siz de güçlü bir tutma, yapıştırma elde edebilirsiniz.

 İhtiyacınıza Uygun Yapıştırıcı Çeşitleri

İhtiyacınıza Uygun Yapıştırıcı Çeşitleri

Genel olarak el sanatlarında tercih edilen tutkal çeşitlerine pek çok markanın sunduğu çeşitli hacimlerdeki ürünler arasında ulaşabilirsiniz. Tutkallar ile doğal malzemeler, ahşap, inci, tüy, çeşitli tekstil ürünleri, keçe, karton, kâğıt gibi materyaller yapıştırılabilir. Kullanım çeşitliliği açısından geniş tablolar sunan tutkallar genel olarak solvent kimyasal maddesini içermez. Kuruduktan sonra arkasında şeffaf bir görünüm bırakan tutkallar istenildiği takdirde yıkanabilir. Genellikle el sanatları kategorisindeki uğraşlarda sıklıkla kullanılan bu çeşit, simi olarak da piyasaya sunulur. Yine ahşaplarla ilgili bir hobiniz varsa ve çeşitli tasarımlar yapıyorsanız tutkal sizin için oldukça ideal olacaktır. Ahşapları kestikten sonra yapacağınız birleştirme işlerinde gönül rahatlığıyla tutkal ve çeşitlerine başvurabilirsiniz. Eğer çabuk bir kuruma arzu ediyorsanız solvent içeren ürünlere de yönelebilirsiniz. Markalar tarafından üretilen ve insanların pek çoğu tarafından tercih edilen sıvı yapıştırıcı çeşitleri de oldukça fonksiyonel özelliklere sahiptir. En çok tercih edilenler arasında yer alan sıvı formdakiler, her türlü yüzeyde büyük bir güvenle kullanılabilir. İster yüksek güç gerektiren alanlarda isterseniz de küçük boşlukları doldurmakta bu gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Akışkan özellikte olmasının avantajları olduğu gibi kimi dezavantajları da vardır. Akışkan oluşu gözünüzle göremediğiniz alanlar ulaşabilmenizi sağlayabileceği gibi geniş alanlara yayılmasını da sağlar. Ancak akışkan bir yapıda olması etrafa bulaşmasını ve istemediğiniz bölgelere de ulaşmasını sağlayacaktır. Solventli ya da solventsiz olarak ulaşılabilecek pek çok modele bütçenize uygun fiyatlarla ulaşabilmek mümkündür. Tutkal, japon yapıştırıcısı gibi çeşitleri olan sıvı tipteki ürünleri kullanırken ince bir tabaka halinde sürmeye özen göstermelisiniz. Havayla temas yüzeyi ne kadar fazla olursa kuruma süresi de o kadar kısa olacaktır. Gereğinden fazla sürdüğünüz takdirde ise kurumanız için fazla beklemeniz gerekebilir ya da etrafa bulaşabilir. Eğer sıvı ya da katı tipteki ürünler kullanım alanlarınız için istediğiniz kadar uygun değilse sprey yapıştırıcı çeşitlerine de yönelebilirsiniz. Spreyli modellerde tüp aracılığıyla istediğiniz bölgeye püskürtmeler yapabilirsiniz. İster yakın mesafede ister uzun mesafede kullanabileceğiniz bu tip modellerle ahşap, kâğıt, porselen gibi eşyalarınızın tamir işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli yapıştırıcılar arasında incelemeler yapmak, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun seçimlerde bulunmak için sayfamızı ziyaret edebilir ve siparişinizi pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.