Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Kalemtraş

için 740 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Kalemtıraş

Her okul çağındaki çocuğun temel ihtiyaçlarından birisi de kalemtraş olmaktadır. Özellikle ilkokul ve ortaokul dönemindeki çocukların yoğun olarak kullandığı bir ürün olan kalemtıraş birçok modelde ve şekilde seçenek sunmaktadır. Her geçen gün daha kolay kullanım düşüncesi ile geliştirilen bu ürünler gerçekten oldukça ince ama bir o kadar da kolay detaylar ile oluşturuluyor. Küçük boylarının yanı sıra daha büyük ve kutu şeklinde olan modeller de mevcuttur. Sadece okul çağındaki çocuklar ve öğretmenler için değil, aynı zamanda meslek hayatına adım atmış birçok kişi için de özel modelleri vardır. Örneğin, mimarlar için, inşaat mühendisleri için, grafikerler için, moda tasarımcıları için, makyaj uzmanları için ve takı tasarımcıları için. Tasarımcılar, dijital çizimlere ek olarak el çizimi de yaptıkları özel kalemlerini hep sivri tutmak isterler ve bu ürünler ile rahatça açıp, kolay bir şekilde kullanabilirler. Farklı kullanım alanları olan bu ürün, her ihtiyaca yönelik ayrı mekanizmalardan oluşmaktadır. Kullanılacak olan her iş için, ürünün boyutu, kullanılan jiletin boyutu ve keskinliği, bir seferde kaç kalem açılabileceği şeklinde farklılıklar düşünülerek üretilir. Birçok modelin içindeki jiletin keskinliğini kaybettiğinde kullanılabilecek yedek jileti mevcut. Fakat bu jiletler değiştirilirken, çocukların ebeveynlerinden yardım almalarında yarar var. Her üründe olduğu gibi, bu ürün için de kullanılan malzeme, kalemtraş fiyatları üzerinde değişkenlik yaratmaktadır. Daha fazla özelliğe sahip olan kalemtraş modelleri ile daha basit bir şekilde tasarlanmış olan modellerin fiyatlarında farklılık olması mümkündür. Hemen bu kategorideki birçok farklı seçenek hakkında bilgi sahibi olmak için okul kırtasiyesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 Kalemtraş Modelleri

Kalemtıraş Modelleri

Kullanılan amaç için farklılıklar gösteren kalemtraş modelleri arasında yaygın bir şekilde kullanılan kollu kalemtraş son zamanlarda oldukça revaçtadır. Bu modelde açılmak istenen kalem bir tarafa yerleştirilerek, diğer tarafta bulunan kol ile çevrilerek açılmaktadır. Bu şekilde kalemi çevirmek yerine sadece kolu çevirmeniz yeterli olacaktır. Bu modelin birçok seçeneğinde masaya monte etme seçeneği de bulunuyor. Böylelikle hem tutup hem çevirmek yerine sadece kolu çevirme işini yapacaksınız. Aynı zamanda masa üstü kalemtraş görevi de gören bu ürün, sağladığı kolaylık ve pratik oluşu açısından oldukça fazla tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan bir başka model ise pilli kalemtraş modelidir. Bu ürünü kullanmak için sadece kalemi deliğe yerleştirip, bastırmak yeterlidir. Bu şekilde mekanizma devreye girerek kalemi açmaya başlar. Ne kadar açmak istediğinize bağlı olarak süreyi ayarlayabilirsiniz. Bu ürüne çok benzer olan bir başka model ise otomatik kalemtraş modelidir. Aynı şekilde pil kullanıldığı gibi, bazı modellerde usb de kullanılmaktadır. En klasik modellerden olan ve hiç vazgeçilmeyenlerden bir diğeri ise çevirmeli kalemtraş. Farklı boyutları olan bu model, kalemi yerleştirip kendinizin çevirmenizi gerektiriyor. Alışkanlıklarından kurtulamayanlar için bu model oldukça uygun. Diğer bir model ise hazneli kalemtraş modelidir. Jiletin ve kalemin koyulacağı deliğin bulunduğu kısım bazen kapak şeklinde görev görür ve bir kutuyu kapatır. Böylece açılan kalemin artıkları o hazneye dolar. Benzer olarak yine bu amaç için tasarlanan diğer şekil de, jilet ve deliğin taban görevi görmesi ve üstüne bir kapak gelmesidir. Böylelikle yine oluşan artıklar o haznenin veya sandığın içinde kalır.

 Kalemtraş Boyutları

Kalemtıraş Boyutları

İhtiyaca yönelik olduğu kadar, kullanım amacı ve kullanılan alan da düşünülerek üretilen farklı kalemtraş boyutları mevcut. Eğer yapacağınız iş kısa süreli bir iş ise veya ürünü koyabilecek alanınız kısıtlı ise, o zaman küçük kalemtraş modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler genellikle sadece ana mekanizmadan oluşur veya ufak bir kapakları olur. Bu sayede yanınızda taşımak kolay olacağı gibi oldukça az yer kaplar. Fakat eğer yapacağınız iş daha uzun süreli bir iş ise o takdirde büyük kalemtraş modelleri arasından biri sizin için daha uygun olacaktır. Örneğin, çizim yapmak ile çok ilgilenenler, mimarlar, grafikerler ve daha farklı birçok meslekten insanlar, bu işler için saatlerini harcamaktadır. Sürekli ara verip çöp kovasına giderek kalem açmak vakit kaybı olacağından, geniş haznelere sahip bu ürünleri kullanmak onlar açısından konforlu olmaktadır. Sağladığı bu kolaylık ile siz de kullandığınız kalemleri birçok kez açabilir ve her seferinde çöpe dökmek zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda bu modellere ek olarak, çift delikli ürünler de var. Genellikle iki deliğin boyutu birbirinden farklı olacak şekilde tasarlanır. Bunda amaç kalemleri farklı şekillerde veya farklı inceliklerde açmaktır. Kullanacağınız amaca göre bu şekilde dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bu ürünlerde, kilit kontrolünün de olduğu görülür, bu tuşun eklenmesindeki amaç, bir delik açıkken diğer delik ile iş yapılmamasıdır. Çevirmeli kalemtraş boyutları, genellikle diğer kalemtraş çeşitleri arasından en ufak olanlardır. Yeni gelişen otomatik kalemtraş modelleri ise hem büyük hem küçük boyutlarda bulunmaktadır. Bunlara ek olarak masa üstü kalemtraş modeli ise kullanılan amaca göre farklı birçok boyutta seçenek içeriyor.

 Kalemtraş Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kalemtıraş Özellikleri ve Kullanım Alanları

Bu kullanışlı olan ürüne sadece öğrenciler ve öğretmenler değil, çalışanlar da sık şekilde ihtiyaç duymaktadır. Birçok iş yerinde, ofiste ve fabrikada neredeyse her masada farklı modelleri bulunur. Eğer çok sayıda kişi daha az sayıda ürün kullanıyorsa, o zaman sıklıkla büyük kalemtraş modelleri arasından seçim yaptıkları görülüyor. Fakat bunun yanı sıra bireysel olarak da küçük kalemtraş tercih edenler var. Pilli kalemtraş modelleri son dönemde oldukça tercih ediliyor. Bunun nedeni kullanım kolaylığı olmasıdır. Piller bitince yenisini alabileceğiniz bu ürünler, bu açıdan ömürlük denebilir. Kalem pil ile çalıştığı için de kolayca bulunabilir. Elbette her model kendi içinde dayanıklıdır. Fakat özellikle fabrika gibi yerlerde veya çizim ile çok sık uğraşan kişiler, daha kaliteli kalemtraş modellerinden birini tercih etmek ister. Bu nedenle de, sağladığı kolaylıklara dikkat ederler. Öncelik olarak pratik olması ve zamandan tasarruf sağlaması dikkat edilen özelliklerdendir. Birçok farklı alanda kullanılan bu ürünlerin malzemeleri arasında en çok plastik ve metal kullanıldığı görülmektedir. Tercih sıralamasında ilk sırada bulunan öğrenciler, çoğunlukla pembe kalemtraş, mavi kalemtraş, yeşil kalemtraş gibi seçeneklere yoğun bir talep gösterirler. Okulda veya çizim yaparken kullanılmasının yanı sıra, makyaj yapan kişiler için de oldukça ihtiyaç duyulan bir üründür. Birçok kişi, göz kalemi veya dudak kalemi kullanmaktadır ve ürünlerin uçları zamanla inceliğini kaybettiği için açmak için bu ürüne ihtiyaç duyarlar. Makyaj malzemesi olarak kullanımı amaçlanan bu modellerde genellikle iki kalem açmak için yer bulunur. Kurşun kalem açmak için kullanılan ürünlerden farklı olarak, makyaj amacıyla kullanılan ürünler daha yumuşak bir yapıya sahip olduğu için, keskinliği de bu nedenle değişkenlik gösterir. Sizler de sayfamız üzerinden ihtiyacınız olan kalemtraşı satın alabilir, kalemlerinizi muhafaza edeceğiniz çeşitli boyutlara sahip kalemlik modellerini de inceleyebilirsiniz.