Kategoriler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Renk

Başka bir kelime deneyin

Program Sayısı

Başka bir kelime deneyin

Enerji Sınıfı

Kullanım Şekli

Başka bir kelime deneyin

Kapasite

Başka bir kelime deneyin

Yükseklik

Başka bir kelime deneyin

Yarım Yük Yıkama

Başka bir kelime deneyin

Derinlik

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Bulaşık Makinesi

için 357 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Bulaşık Makinesi Modelleri

Evlerinizde biriken bulaşıklarınızı daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde yıkayabilmeniz amacı ile gelişmiş olan bulaşık makinesi, yaşam standartlarını arttıran ürünlerden biridir. Uzun yıllardır kullanımda olan bu cihazlar, içerisinde yer alan döner su fıskiyeleri ile birlikte çalışma prensibi gösterir. Deterjanlık kısmından aldığı deterjanı bulaşıkların üzerine püskürtür ve temizlenmelerini sağlar. Bulaşıkların temizlenmesini sağlayan ana unsur ise deterjanların içerisinde yer alan kir ve leke çözücü yapıdaki enzimlerdir. Enzimlerin aktif hale gelebilmesi için ısı ve su gereklidir. En yağlı bulaşıklarınızın bile yıkanmasını sağlayan bulaşık makineleri, hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Birbirinden farklı model ve tasarımlarda karşınıza çıkan bu cihazlar, fonksiyonellikleri sayesinde mutfaklarınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Bulaşık makinesi modelleri arasından mutfağınıza ve ihtiyacınıza uygun olan cihazı seçerek ev yaşamınıza pratiklik kazandırabilirsiniz. Ürünlerin farklı renk seçenekleri ve boyutları bulunmaktadır. Kullanacağınız alanın ölçülerine uygun olarak seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz diğer beyaz eşyalarınızla uyumlu renklerde bir alternatife sahip olabilir veya ankastre yapıları sayesinde gömülü hale getirebilirsiniz.

Enerjiden Tasarruf Sağlayan Bulaşık Makinesi Modelleri

Enerjiden Tasarruf Sağlayan Bulaşık Makinesi Modelleri

Mutfaktaki en büyük yardımcılarınızdan biri olan bulaşık makineleri, ev yaşamınıza katkıda bulunmaya devam ediyor. Son dönemlerde çoğu mutfakta popüler hale gelen bu makinelerin ankastre modelleri de bulunuyor. Dünyaca ünlü markalar tarafından geliştirilen bu ürünler, çeşitli özellikler ve fiyat skalası ile kullanıcıları ile buluşuyor. Görsel olarak tasarım farklılıkları görebileceğiniz bu ürünlerde aynı zamanda enerji sınıflarında ve işlevsellikte de değişimler meydana geliyor. Son teknoloji ile geliştirilmiş olan bu cihazlar, A+ enerjisi sınıfına kadar yükseliş gösteriyor. Bu enerji sınıfına dahil olan bulaşık makineleri, kullanıcılarına enerji tasarrufu sağlamaya devam ediyor. Bulaşık makinesi önerileri incelendiğinde de A+ gruptakilerin ekonomik açıdan avantaj sağladığını görebilirsiniz. Çevre dostu yapısı ile kullanıcıların takdirini kazanan bu cihazlar, dünya geleceğine katkıda bulunuyor. Aynı zamanda aile bütçesine sağladığı yarar ile bir adım öne çıkan modeller, önemli bir tasarruf kaynağıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte bulaşık makineleri de her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Gelişmiş bir yıkama performansı sunan bu ürünler, aynı performansı yıkama sonrası kurutmada da sağlıyor. Enerjiden tasarrufu ile dikkatleri üzerine çeken ürünlerde ekonomi programı çalıştırıldığı durumda yaklaşık olarak 14 litre su tüketiminde bulunmaktadır. Yıllık olarak düşünüldüğünde 3290 litreye yakın bir su sarfiyatında bulunuyor. Bu rakamlar, bireysel kullanıma bağlı olarak değişim gösteriyor. Evlerin olmazsa olmazlarından biri olan bu cihazlar arasında 3 program bulaşık makinesi bulunuyor. Basit kullanımı ile ön plana çıkan bu ürünler, birçok bulaşığı tek seferde yıkayabilmenize yardımcı oluyor. Pratiklik sağlayan cihazlar, az malzeme ile çok iş yapabilmenizi sağlar. Aynı zamanda sudan ve enerjiden de tasarruf etmenize destek olur. 52 dB gibi düşük ses seviyeleri ile çalışma mekanizmaları gösteren ürünler, geniş kapasitesi ile kullanıcılarına rahatlık sağlıyor. Yaklaşık olarak 12 kişilik yemek takımını yıkayabileceğiniz bu cihazlar, misafirlerinizi ağırladıktan sonra sizlere yardımcı oluyor. Makine içi, rahatça tabaklarınızı ve bardaklarınızı yerleştirebilmeniz amacı ile özel olarak geliştirilmiştir. Mutfaklarınızda imdadına koşan bu cihazlar ile birlikte ev hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Pratik Yapıya Sahip Bulaşık Makinesi Çeşitleri

Pratik Yapıya Sahip Bulaşık Makinesi Çeşitleri

Mutfaktaki yaşamınızı kolaylaştıran bulaşık makineleri, geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Mutfağınızdaki alana ve ihtiyacınıza uygun olarak seçeceğiniz bu ürünler arasında tezgah üstü seçenekleri, tezgah altı modelleri, ankastre alternatifleri ve solo bulaşık makineleri bulunuyor. Alacağınız cihazlarda dikkat edeceğiniz bir nokta içinin ne kadar geniş olduğudur. Ürünün kapasitesine bağlı olarak özelliklerine de değişimler meydana geliyor. Çok programlı özelliğe sahip olanlarla birlikte gün içerisinde sık sık biriken dağınıklığı kolayca temizleyebilirsiniz. Genel olarak bulaşık makinelerinde 2 sepet bulunsa da bazı cihazlarda 3 adet sepet bulunmaktadır. Bulaşık makinesi alt sepeti, dilediğiniz gibi tabaklarınızı yerleştirebileceğiniz bir alandır. Bunun yanı sıra üst sepete bardak ve benzeri daha küçük yapıdaki bulaşıklarınızı yerleştirebilirsiniz. Geniş kapasitesi sayesinde ürünler, tüm bulaşıklarınızı aynı anda yıkayabilme fırsatını sizlerle buluşturuyor. Ayarlanabilir yapıdaki sepetler, kullanım kolaylığı sunuyor. Bunun yanı sıra katlanabilir raflar sayesinde bulaşıklarınızı rahatça makine içerisine yerleştirebilirsiniz. Pek çok avantajlı özelliğe sahip olan bu cihazlar, çeşitli program sayıları ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Bulaşıkların ömrünü belirleyen etkenler arasında kaç derece ısı ile yıkandıkları ve ne kadar uzunlukta yıkandıkları bulunuyor. Bulaşıklarınıza daha uzun bir ömür sağlayabilmek amacı ile bulaşık makinelerinizde programları kullanabilirsiniz. Genel olarak cihazların içerisinde bir adet kısa program, standart program ve zorlu kirlere karşı özel olarak geliştirilmiş olan yoğun program bulunuyor. Bu temel programların yanı sıra makinelere her geçen gün yeni programlar eklenmeye devam ediyor. Ön yıkama, ekonomik yıkama, hassas yıkama, mini yıkama, ekstra hijyen sağlayan yıkama, karma yıkama ve ultra sessiz yıkama gibi seçenekler de bulunuyor. Bulaşık makinesi kaşıklık bölümüne çatal, kaşık ve bıçaklarınızı yerleştirerek oluşan tüm bulaşıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Birbirinden farklı avantajlı özellikleri sayesinde mutfaklarınızda sizlere büyük bir destek sağlayan bu cihazlar, çeşitli teknik özellikler ile hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Maksimum enerji tasarrufu sağlaması ile sizlere ekonomik anlamda da destek olan bu cihazlar, çeşitli teknik özellikleri sayesinde sizlere teknolojinin gücünü sergiliyor.

Bulaşık Makinesi Kullanımı

Bulaşık Makinesi Kullanımı

Hayatı kolaylaştıran ve pek çok avantajlı özelliği ile ön plana çıkan bulaşık makineleri, mutfaklarınızın vazgeçilmezi haline geliyor. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan ürünler, enerji tasarrufu sağlaması ile ekonomik açıdan da avantaj sağlamaya devam ediyor. Bulaşıklarınızı bu cihazlar yardımıyla yıkayarak enerji tasarrufu sağlayabilir ve maksimum performans alabilirsiniz. Böylece hem fiziksel yorgunluk çekmezsiniz hem de elektrik ve sudan rahatça tasarruf sağlayabilirsiniz. Üst enerji sınıfları içerisinde A+, A++, A+++ bulaşık makineleri bulunuyor. Düşük su tüketimi ve enerji tasarrufu ile birlikte bir bulaşık makinesinden beklediğiniz tüm performansı sizlere sunar. Cihazlarınızın seçimini yaparken kaç programa sahip olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. 4 programlı bulaşık makinesi, genel olarak temel programları bünyesinde barındırıyor. Böylece kısa yıkama, standart yıkama ve yoğun kirlere karşı özel geliştirilmiş uzun program gibi programlar bulunuyor. Bunun yanı sıra ön yıkama yaparak bulaşıklarınızın üzerinde kalmış lekelerin giderilmesine yardımcı oluyor. Ürününüzü satın aldıktan sonra kullanım talimatlarını dikkatli bir şekilde okumanız tavsiye edilmektedir. Genel olarak makinenizin içerisine her çeşit bulaşığı rahatça koyabilirsiniz fakat bazı bulaşık dışında yer alan ürünler cihazınıza zarar verebilir veya leke oluşturabilir. Bunun yanı sıra hassas bulaşıklarınızı veya tavalarınızı yıkayabilmeniz için geliştirilmiş özel bir program varsa yıkamadan önce programı mutlaka kurmanız tavsiye edilmektedir. Genel olarak büyük ailelerde geniş kapasiteli ve çok programlı modeller tercih ediliyor. Ama evinizde tek başınıza yaşıyorsanız daha küçük ebatlı ve az programa sahip olanları kullanabilirsiniz. 2 programlı bulaşık makinesi ile birlikte oluşan bulaşıklarınızı rahatça ortadan kaldırabilirsiniz. Dilerseniz kısa programla temizleyebilir veya çok lekeli bulaşıklarınızı uzun program ile temiz hale getirebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan bu ürünlerde bulaşıklarınızı hangi rafa yerleştireceğiniz de önemli bir husustur. Bardakları genel olarak üst rafa yerleştirirken tabakları ise alt sepete yerleştirmeniz tavsiye edilmektedir. Bulaşıklarınızı makine içerisine yerleştirmeden önce durulama ve suda bekletme gibi işlemlere gerek yoktur. Cihazınızda kullanacağınız güçlü deterjanlar ile birlikte zorlu yağların bile sökülüp atılmasını sağlayabilirsiniz. Bulaşık makinesi yorumları da bulaşıkların makine içerisinden ne kadar temiz çıktığına dikkat çekiyor.

Son Teknoloji ile Geliştirilen Bulaşık Makinesi

Son Teknoloji ile Geliştirilen Bulaşık Makinesi

Mutfaklarınızdaki en büyük yardımcılarınızdan biri olan bulaşık makineleri, gelişmiş yapıları ile sizlere kolaylık sağlamaya devam ediyor. Çeşitli özellikleri sayesinde hayatınızı kolaylaştıran ürünler, bulaşıklarınızdan kolayca kurtulmanızı sağlıyor. Hem enerji tasarrufu hem de fiziksel rahatlık sağlayan bu ürünlerde çeşitli deterjanlar ve parlatıcılar kullanabilirsiniz. Sert suya sahip bir bölgede yaşıyorsanız bardaklarınızda buğulanmalar meydana gelebilir. Bu durumda kullanacağınız parlatıcı ile birlikte matlaşmalardan ve su lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Böylece bardaklarınızı ve diğer cam ürünlerinizi ilk günkü parıltısıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Bulaşık makinesi fiyatları, ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Ürünlerdeki kapasite, program çeşitliliği, desibel gibi temel etkenler fiyat değişimini etkiler. Bunun yanı sıra makine üzerinde bulunan LED gösterge, ek sepetler ve kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan filtreler makinelere sonradan eklenmiş olan özelliklerdir. Bu yüzden özellikler eklendikçe ürünlerdeki fiyat skalası da artış gösterir. Çeşitli kampanya ve indirimlerden faydalanarak beyaz eşya ürünlerinde öne çıkan markaların bulaşık makinelerine kolayca sahip olabilirsiniz. Fiyat ve performans açısından değerlendirildiğinde kullanıcılarını memnun bırakan bu ürünler, sağladığı rahatlık ile mutfaktaki yaşamınızı kolaylaştırıyor. İşlevselliği ile ön plana çıkan alternatiflerde birbirinden farklı tasarımlar bulunuyor. Şık ve dikkat çekici görünüme sahip olan cihazlarda renk yelpazesi genel olarak siyah, beyaz ve inokstan oluşuyor. Ankastre bulaşık makinesi modelleri mutfaklarınızda dolap içine gömülü olarak da kullanılabiliyor. Özel bir cam ve bardak koruma teknolojisine sahip olan ankastre modeller, değer verdiğiniz cam eşyalarınızın buğulanmasını ve çizilmesini engelleyen yapıya sahiptir. Su sertliğinin olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilmek amacı ile özel olarak geliştirilmiş olan cihazlar, teknolojisi ile dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Paslanmaz iç gövdeden oluşan bu cihazlar, uzun ömürlülüğü ve hijyenik yıkama sağlayan koşulları ile kullanıcılarını memnun bırakıyor. Suyun yoğun biçimde temas ettiği yüzeylerde paslanmaz sac kullanılmaktadır. Pratiklik sağlayan özellikleri ile dikkat çeken ürünlerde zaman erteleme fonksiyonu bulunuyor. Böylece seçtiğiniz programı gün içerisinde istediğiniz saatte başlatabilirsiniz. Bulaşık makinenizi de hayatınıza göre planlamış olursunuz. Bulaşık makinesi gri, beyaz, siyah ve daha birçok renk ve tasarımı ile mutfaklarınıza uyum sağlıyor. Aradığınız özelliklere sahip Bosch bulaşık makinesi ve diğer markalara ait bulaşık makinesi modellerini ürün sayfamızda görüntüleyerek karşılaştırabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi ve Avantajlı Özellikleri

Bulaşık Makinesi ve Avantajlı Özellikleri

Mutfaktaki hayatınızı pratik hale getirecek olan bulaşık makinelerini seçerken mutfağınıza ve ihtiyacınıza en uygun olan makineyi seçmeniz tavsiye edilmektedir. Bu ürünlerde birbirinden farklı teknik özellikler ve programlar bulunuyor. Yaşadığınız evde kaç kişi yaşadığına bağlı olarak bulaşık makinenizin kapasitesini belirleyebilirsiniz. Gelişmiş özellikleri ile karşınıza çıkan bu ürünler, hayatınıza kolaylık katan ek özelliklere sahiptir. Bu da seçiminizi etkileyen özellikler arasında yer alıyor. Özellikle makinelerinizi gece saatlerinde çalıştırıyorsanız düşük desibelden oluşan sessiz bulaşık makineleri tercih edebilirsiniz. Aletin oluşturabileceği gürültüden rahatsız olmazsınız ve siz uyurken bulaşıklarınız yıkanır. Bulaşık makinesi nasıl çalıştırılır diye merak ediyorsanız aldığınız ürünün kullanım talimatındaki gösterge ayarlarını incelemeniz gerekmektedir. İstediğiniz programı talimat üzerinden kurulur hale getirdikten sonra başlat düğmesi ile birlikte makinenizi başlatabilirsiniz. Makinelerin içerisinde yer alan bazı teknik özellikler, hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Ekstra kuru opsiyonunu dilediğiniz gibi programlara entegre hale getirebilirsiniz. Böylece hem kuru hem de parlak bulaşıklar elde edebilirsiniz. Bulaşık yıkama zahmetinden sizleri kurtaracak olan bu cihazlar, özellikle geniş aileler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. 15 kişilik geniş kapasitesi sayesinde Siemens bulaşık makinesi tek seferde çok daha fazla bulaşık ile başa çıkabilmenize yardımcı oluyor. Bir bulaşık makinesinden beklediğiniz tüm performansı sizlere sunan bu ürünler, zamanınızdan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlıyor. Bulaşıklarınıza daha fazla alan sunabilmek için geliştirilmiş olan ürünlerde 3 sepetli teknoloji bulunuyor. Böyle birikmiş bulaşıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Bulaşık makinesi markaları, gelişmiş özellikleri sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Makinelerin üzerinde yer alan LED ekranlar sayesinde programınızı kolayca seçebilir ve süresini takip edebilirsiniz. Makinenizin programı bitirmesine kaç dakika kaldığını görebilir ve zaman özelliği sayesinde istediğiniz gibi makinenizi başlatabilirsiniz. Yıkanması zor olan bulaşıklarınızı bile pırıl pırıl hale getiren ürünler, mutfaklarınızdaki en büyük dostunuz olmaya devam ediyor. Makinelerde bulunan çocuk kilidi sayesinde çocuklarınızın makine ile temas halinde olmasını engelleyebilirsiniz. Ürünlerin ek özelliklerinde parlatıcı ve tuz göstergeleri bulunmaktadır. Böylece tuzun ve parlatıcının azaldığını görerek hemen ekleme yapabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Bulaşık makinelerinizin içerisinde kullanacağınız temizleyiciler, makinenizin tüm aksamlarını temizlemeye yardımcı olur. Filtrelerin, giderlerin ve su pervanesinin tertemiz bir hale gelmesini sağlar. Makinenizin deterjan haznesine ekleyeceğiniz temizleyici ile birlikte kötü kokulardan ve makine içerisinde biriken yağ, kireç ve benzeri artıklardan kolayca kurtulabilirsiniz. Temizleyici ekledikten sonra makinenizi boş olarak çalıştırmanız gerekmektedir. Ayda bir olarak temizleyici kullanabilir ve cihazınızın performansını arttırabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışır?

Mutfakların vazgeçilmezlerinden biri olan bulaşık makineleri, bulaşıklarınızın daha hızlı ve ekonomik bir şekilde yıkanmasını sağlayarak sizlere zamandan ve enerjiden tasarruf etme şansı sunar. Yaşam kalitesini arttıran yüksek performanslı bu cihazlar, içerisinde yer alan dönebilir yapıdaki fıskiyeler sayesinde bulaşıklarınızı yıkama özelliği gösterir. Bölmelerine ekleyeceğiniz deterjan, tuz ve parlatıcı kullanarak bulaşıkların üzerine püskürtülmesini sağlar. Bulaşıklarınızın üzerindeki en zorlu lekelerin bile çıkarılmasını sağlayan bu ürünler gerekli ısı ve suyu sağlayarak bulaşıklarınızı tertemiz bir hale getirir.

Bulaşık Makinesi Nasıl Kullanılır?

Her bulaşık makinesinin kendine has bir kullanma sistemi ve prensibi bulunuyor. Bu yüzden markaların ürünlerini satın aldıktan sonra verilen kullanım talimatlarını dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir. Ürünler üzerinde yer alan gösterge veya ekranlar üzerinden istediğiniz programın seçimini yaptıktan sonra makinenize başlat komutunu verebilirsiniz. Eğer zamanlayıcı özelliği varsa bu özelliği kurarak makinenizin daha sonra çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bulaşıklar Makineye Nasıl Dizilir?

Genel olarak bulaşık makinelerinde 2 adet veya 3 adet sepet bulunmaktadır. Alt sepet kısmına büyük tabaklarınızı ve tencerelerinizi yerleştirebilirsiniz. Üst sepete daha küçük yapıdaki kaseler veya bardaklar yerleştirilebilir. Makine içerisinde yer alan kaşıklık içerisinde kaşık ve çatallarınızı dik bir konumda yerleştirdikten sonra makinenizi çalıştırmaya başlayabilir ve bulaşıklarınızın kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kaç Litre Su Harcar?

Bu cihazlarda harcanan su makinenin programlarına ve kapasitesine bağlı olarak değişim göstermektedir. Ekonomik mod ile çalıştırılan makineler genel olarak günlük 14 litre su harcamasında bulunuyor. Oldukça büyük bir su tasarrufu sağlayan bu cihazların harcadığı su miktarı bireysel kullanıma bağlı olarak değişir. Hem enerjiden hem de sudan tasarruf etmenizi sağlayan bulaşık makineleri hayatınıza kolaylık ve konfor kazandırır.