Bulaşık Makinesi

için 938 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

 • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
 • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Öne Çıkanlar

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi, özellikle iş yerlerinde ve kalabalık evlerde neredeyse hayat kurtaran bir beyaz eşya. Üstelik, elde yıkamaya göre çok daha az su tükettiği için daha çevre dostu. Bulaşık makinesi hakkında daha fazla bilgi edinerek sizin için en iyi modeli seçebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Nasıl Çalıştırılır?

Bulaşık Makinesi Nasıl Çalıştırılır?

Bulaşık makinesi aslında kirli bulaşıkları yıkayan ve durulayan bir robot. Siz bulaşıklarınızı makineye dizersiniz, deterjanı eklersiniz, uygun yıkama programını ayarlarsınız ve çalıştırma düğmesine basarsınız; gerisini bulaşık makinesi sizin için halleder. Ama o sadece bir robot olduğu için, bu önceki adımlarda dikkatli davranmalısınız. Bulaşıklarınızı makineye yerleştirdikten sonra alttaki ve üstteki pervanelerin rahat bir şekilde döndüğünden emin olun. Yoksa makineye zarar verebilirsiniz. Cam bardak ve diğer cam ürünlerin fazla olduğu bir yıkama yapacaksanız, bunların üstünde damla damla su lekesi kalmaması için deterjanla birlikte parlatıcı da mutlaka kullanın. Ayrıca, çalıştıracağınız programın yerleştirdiğiniz bulaşıkların çoğunluğuna uyacak bir program olmasına dikkat edin.

Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışır?

Bulaşık Makinesi Nasıl Çalışır?

Bulaşık makinesi bundan sonra tek başına. İçeride olan biten şöyle: Bulaşık makinesi öncelikle su çeker ve bu suyu doğru sıcaklığa gelene kadar ısıtır. Doğru anda deterjan haznesinin kapağını açar. Pervanelerindeki fıskiyelerde bu ısıtılmış ve deterjanlı suyu bulaşıklara sert bir şekilde fışkırtarak kirleri söker. Kirli suyu boşaltır. Sonra biraz daha su fışkırtarak bulaşıkları durular. Tekrar suyu boşaltır. Ayarlarda varsa, havayı ısıtarak bulaşıklarınızı kurutur. Bulaşık makinesi bütün bu aşamaların süresini bir zamanlayıcıyla, yani küçük bir bilgisayarla ayarlar. Bir sensör suyun ve havanın sıcaklığını ölçer ve tabaklarınızın aşırı sıcaktan zarar görmesini önler. Başka bir sensör de makinenin aşırı su dolup dolmadığını haber verebilir. Bazı ileri teknolojili bulaşık makineleri suyun kirliliğini bile ölçebilir, böylelikle tabaklarınızın gerçekten temiz olup olmadığını kontrol eder.

Bulaşık Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Bulaşık Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Bulaşık makinesi fiyatları buzdolabı ve çamaşır makinesi fiyatlarıyla yaklaşık bir aralıktadır. Elbette marka, model, kapasite ve teknoloji açısından dalgalanmalar da görülür. Evinde fazla yeri olmayanlar için tezgah üstü bulaşık makinesi modelleri de mevcut ama tezgah üstü derin donduruculardaki gibi bir fiyat farkı bu kategoride yok. Arçelik bulaşık makinesi başta olmak üzere, Electrolux, Ariston, Vestel, Altus ve diğer birçok markanın 2 programlı, 3 programlı veya 4 programlı bulaşık makinelerini bulmanız mümkün. Bulaşık makinesi satın alırken kişisel bulaşık alışkanlıklarınızı ve koyacağınız yerin ölçülerini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Tüm beyaz eşya çeşitleri için Beyaz Eşya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Kullanımında Küçük Tüyolar

 • Büyük yemek artıklarını çöpe attıktan sonra bulaşıklarınızı sabunlamanıza gerek yok ama hafifçe sudan geçirerek daha küçük artıkların bulaşık makinenize kaçmasını önleyebilirsiniz.
 • Büyük parçaları elde yıkamanıza gerek yok. Tencere, tava gibi bulaşıklar da bulaşık makinesinde yıkanabilir.
 • Üçü bir arada tablet deterjanlar içinde hem deterjan, hem parlatıcı hem de tuz bulundurduğu için ekstra bir şey almanıza gerek kalmaz.
 • Kimyasallar gözünüzü korkutuyorsa doğal bulaşık deterjanlarından alabilirsiniz veya evde kendi bulaşık deterjanınızı yapabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dökme demir parçalar, ahşap bulaşıklar, etiketi üstünde şişeler, alüminyum veya bakır kap kacak, şef bıçakları, yanık lekesi olan pişirme gereçleri ve kristalleriniz bulaşık makinesine konmaz.
 • Bulaşık makineniz temizlemek içindir ama içi kirlenirse bu işlevini gerçekleştiremez. O yüzden kullanım sıklığınıza göre düzenli olarak, mesela ayda bir kere boş çalıştırıp içini temizleyin.
 • Makineden koku geliyorsa filtreleri kontrol edin.
 • Sert suyu olan, yani suyunda yüksek oranda kireç bulunan bir yerde oturuyorsanız bulaşık makinesi tuzu kullanmayı ihmal etmeyin.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

Aeg (1)
Altus (57)
Arisco (1)
Ariston (1)
Arçelik (16)
Beko (11)
Bosch (129)
Dominox (5)
Electrolux (45)
Empero (6)
Finlux (10)
Franke (11)
Grundig (4)
Hoover (7)
Indesit (3)
Korkmaz (1)
LG (6)
Miele (15)
Nexon (7)
Profilo (123)
Regal (30)
Samsung (62)
Siemens (134)
Silverline (28)
Teka (10)
Termikel (1)
Vestel (91)
Vestfrost (8)
Windsor (2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Program Sayısı

(218)
(178)
(146)
(116)
(73)
(42)
(35)
(8)
(7)
(4)
(3)
(3)
(1)
(1)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Kullanım Şekli

(464)
(211)
(156)
(2)
(2)
(1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Enerji Sınıfı

A+ (352)
(211)
A++ (210)
A+++ (57)
(3)
(2)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(129)
ve üzeri (183)
ve üzeri (193)
ve üzeri (198)
ve üzeri (206)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL