Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Marka

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Maketler

için 5,838 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Maketler

Maket Fransızcadan Türkçeye geçen bir kelimedir. Bir dekorun, bir yapının, heykelin vb. görünüşüne ve oranlarına bağlı olarak küçültülmüş 3 boyutlu örneği olarak tanımlanmıştır. Otobüs, kamyon, otomobil, ev, apartman, uçak, helikopter, gemi gibi pek çok yapının maketi yapılabilmektedir. Bir maketi üretebilmek amacıyla gerçek yapıların ölçekli planlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayarlar yardımıyla bu gerçek ölçek planları istenilen ölçülere getirilir. Daha sonra ise 3 boyutlu yapılar haline getirilir. Günümüzde hobi olarak yapılan bu maketler çok çeşitli yapılarda üretilmektedir. Pek çok insan maket yapımına ilkokul yıllarından başlamaktadır ve o yıllardan aşina olduğu bir konudur. Günümüzde de hala birçok insan yetişkinlik döneminde de maketler yapmaktadır. Bu yapıları emek ve sabır ile bir araya getirerek ortaya farklı figürler çıkarmaktadırlar. Yaratıcılığa oldukça büyük katkısı olan bu ürünler hem sizin hem de çocuğunuz için oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca emek ve sabır gerektirmesi sebebiyle odaklanmayı arttırmaktadır. Farklı malzemelerden üretilebilen bu ürünlerin markadan markaya, malzemeden malzemeye kaliteleri ve gerçeklik düzeyleri değişkenlik göstermektedir. Malzeme kalitesi arttığında ortaya çıkan maketlerin gerçeklik düzeyleri de artmakta ve ortaya daha güzel ürünler çıkmaktadır. Bu ürünlere motor bile takılabilmektedir. Bu sayede daha farklı ve güzel ürünler ortaya çıkabilmektedir. Maket çeşitleri mimari alanda da sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Binalar oluşturulmadan öncelikli küçük minyatürleri yapılarak incelenmektedir. Mimari alanın yanı sıra hobi ve eğlence için de sıklıkla kullanılmaktadır. Çoğu ürün en ince ayrıntılarına kadar düşünülerek üretilmektedir. Bu şekilde üretilen ürünler birleştirildiğinde oldukça gerçekçi bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Ürünün ana malzemeleri genel olarak plastik, seramik, ahşap, karton olmaktadır. Özellikle ahşaptan yapılan ürünlerin günümüzde kullanım alanı genişlemiştir. Hobi malzemelerinde de sıklıkla karşınıza çıkan ahşap malzemesi ile oluşturulan ürünler son derece kaliteli olmaktadır. Ancak diğer malzemelerden üretilen ürünler de oldukça kullanışlı olmaktadır. Evinizde dekor olarak kullanabileceğiniz bu ürünler evinize şıklık katacaktır. Ortaya çıkarmak istediğiniz projeye göre malzeme seçimi yaparak sipariş verebilirsiniz. Ayrıca bazı modellerde hazır olarak belirlenmiş parçalı malzemeler bulunmaktadır. Kişiler bu parçaları birleştirerek belirlenen şekli oluşturmaya çalışırlar. Bu şekilleri oluşturmaya çalışırken parçaları dikkatli bir biçimde kutusundan çıkarmak ve birbirlerine tutturmak gerekmektedir. Dilediğiniz modellere bakmak için yetişkin hobi ve oyun sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tercihinize Göre Birbirinden Farklı Maket Modellerini Satın Alabilirsiniz

Tercihinize Göre Birbirinde Farklı Maket Modellerini Satın Alabilirsiniz

Maketler farklı model ve kategorilerde satışa sunulmaktadır. Bunlar arasında en sık karşılaşılanların başında maket ev modelleri gelmektedir. Bu evler mimaride sıklıkla kullanılmaktadır. Ev satış ofislerinde sıklıkla karşımıza çıkan bu modeller gerçek evin minyatür halidir. Evin içinin nasıl olacağını, dışının nasıl düzenleneceğini belirleme oldukça işe yarayan ürünlerdir. Bunun yanı sıra hobi ve eğlence amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Küçük kas gelişimine oldukça faydalı olan bu ürünler çocuklarınız için de oldukça faydalı ürünler olacaktır. Odaklanma seviyesini arttıran bu ürünler sabır gerektirmektedir. Çeşitli parçaları hazır halinde kutuda gönderilen bu ürünleri kendiniz bir araya getirerek evinizi oluşturabilirsiniz. Sayfamızda da pek çok ev modeline ulaşabilirsiniz. Lila renkli gibi farklı renk kombinasyonlarına sahip ürünleri sayfamız aracılığı ile bulabilirsiniz. Bu ev maketleri hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. Önceden kesilmiş kontrplak levhalardan oluşacak şekilde tasarlanabilen bu ürünler genelde 8 yaş ve üzeri çocuk ve yetişkinler için uygundur. Ürünlerin materyali ahşaptan üretilebilmektedir. Bunun yanı sıra ürünlerin parça adedi ise 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 vb. gibi sayılarda olabilmektedir. Bu tarz ürünlerin ana malzemesi olan ahşap maket bu tarz ürünlerde en sık kullanılan malzemelerden birisidir. Ahşap yüzey sayesinde daha sonrasında istenilen renklere boyanabilir. Bu ahşap malzemeler; çam, gürgen, zeytin, ceviz gibi ağaçlardan yapılmaktadır. Başlangıç için daha az parçalı ürünler tercih ederek zamanla geliştikçe parça sayısı fazla olan ürünler tercih edebilirsiniz. Oluşturulan ahşap yapılar çoğunlukla boyanabilir yapıda olmaktadır. Bu sayede ürününüzü oluşturduktan sonra hayal gücünüze bağlı olarak istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Bu ahşaplardan ev başta olmak üzere gemi, uçak, araba, motosiklet yapılabilmektedir. Bu ürünlerin içerisinde genelde nasıl birleştireceğinize dair bilgilendirici kağıtlar bulunmaktadır. Bu kağıtlar yardımıyla ürününüzü kolayca birleştirebilir ve oluşturabilirsiniz. Çocuklarınız için seçim yaparken daha kolay parçalar seçerek çocuğunuzun keyif alma düzeyini artırabilirsiniz. Ayrıca bu kolay parçalarınızı birleştirebildiğini gören çocuğunuzun başarı duygusu tatmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz ürünü oluştururken daha büyük keyif alacak ve zamanla kendini geliştirecektir. Ayrıca bu ürünler sadece çocuklar için değil hobi edinmek isteyen her yetişkin için de uygundur. Kafanızı dağıtmak için kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde hayatın stresinden uzaklaşabilirsiniz. Kendi becerinize ve isteğinize göre seçeceğiniz zorluk seviyesine göre parça ve ürün seçimi yapabilirsiniz. Dilerseniz uçak maketi ve çeşitleri için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hayalinizdeki Marka Arabanın Maketleri ile Evinizi Süsleyebilirsiniz

Hayalinizdeki Marka Arabanın Maketleri ile Evinizi Süsleyebilirsiniz

Evin dışında daha pek çok yapı için maketler yapılabilmektedir. Bunlar arasında maket araba yer almaktadır. Genelde ahşap malzemeden yapılan ürünlerdir. Klasik araba, spor araba, itfaiye aracı. polis aracı, formula aracı gibi araba çeşitleri yapılabilmektedir. Buna ek olarak çeşitli marka ve modeldeki otomobillerin minyatür halleri de tasarlanabilmektedir. Yapıştırıcı seçeneği de bulunan bazı ürünler aynı zamanda dönen tekerleklere sahiptir. Pek çok ünlü, eski - yeni araba modelinin maket hali sayfamızda yer almaktadır. Çeşitli zorluk seviyesinde üretilen bu ürünler seviye 2 - seviye 3 - seviye 4 gibi farklı seviyelerde üretilmektedir. Ürünlerin parça sayısı ise 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 25 gibi farklı adetlerde üretilmektedir. Bunun yanı sıra 80, 90, 100, 120, 130 gibi daha çok parçalar halinde üretilen ve satışa sunulan ürünleri de bulabilirsiniz. Ölçek oranları ise 1: 24, 1: 32 gibi boyutlarda olmaktadır. Bu tarz maket araba ürünleri genelde 10 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler için uygun olan modellerdir. Daha küçük yaştaki çocuklarınız da bu ürünler ile sizin gözetiminiz altındayken uğraşabilir. Bazı ürünleri satın alma esnasında yapıştırıcı seçeneği bulunmaktadır. Ürünleri satın alırken yapıştırıcı istiyorum ya da istemiyorum şeklinde tercih yaptıktan sonra ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Ürünlerin büyük bir kısmı orijinal üstyapıya sahiptir ve çok parçalı koruma kafesleri vardır. Çeşitli çıkartmalar ile gönderilen ürünler de sayfamızda bulunmaktadır. Bu çıkartmalar ile birleştirdiğiniz maket ürününüz hem daha gerçekçi hem de daha güzel bir görünüme sahip olabilir. Ürünlerin parçalarını birleştirdikten sonra dekorasyon eşyası olarak da evinizde kullanabilirsiniz. Pek çok sayıda eski model olan ve ünlenmiş araba modellerinin maket halleri üretilmektedir. Siz de sevdiğiniz araba modelinin maketini sayfamızdan pek çok ürün seçeneği arasında bulabilir ve sepetinize ekleyebilirsiniz. Bazı araba maketlerinin 2 yıl garantisi bulunmaktadır. Ayrıca çoğu ürün ahşap yapıdadır. Bu özelliği sayesinde dilediğiniz renklerde ve dilediğiniz biçimde ürünleri tamamladıktan sonra boyayabilirsiniz. % 100 doğal ahşap malzemeden üretilen bu ürünler son derece de sağlıklıdır. Kimyasal madde içermez. Bazı modelleri birleştirirken ürünler hiçbir yapıştırıcıya ihtiyaç duymamaktadır. Mükemmel bir biçimde kesilen ürünler birleştirilmeye hazır parçalardan oluşmaktadır. Boyanabilir yapıda olan bu ürünleri birleştirdikten sonra istediğiniz renk boyalar ile hayal gücünüze göre boyayabilirsiniz. araba maketi sayfamız yardımıyla hayalinizde arabaların maketlerini bulabilir ve satın alabilirsiniz.

 Maket Gemilerle Yeni Bir Yolculuğa Çıkın

Maket Gemilerle Yeni Bir Yolculuğa Çıkın

Maketlerle yapılabilen diğer bir yapı da gemilerdir. Çeşitli gemiler yaparak evinizi yenileyebilirsiniz. Parçalar birleştirerek oluşturabileceğiniz maket gemi modelleri ile yeni bir hobi edinebilirsiniz. Günlük hayatın stresinden uzaklaşabileceğiniz bu ürünler sayesinde ortaya güzel yapılar çıkabilmektedir. Genel olarak parçaları birleştirerek oluşturduğunuz bu yapıları sonrasında dilediğiniz şekilde boyayabilirsiniz. Genelde ahşaptan yapılan ürünlerdir. Sayfamızda da pek çok model bulunmaktadır. Korsan gemisi, yelkenli gemi olarak tasarlanan pek çok modeli sayfamızda bulabilirsiniz. Bu ürünler genelde doğal ahşap malzemeden üretilmektedir. Ürünlerin içerisinde kullanma talimatları bulunmaktadır. Bu talimatlarda yer alan numaralara bakarak parçaları birbirine ekleyebilirsiniz. Bazı ürünlerin parçaları yapıştırıcı gerektirmeden birbirlerine geçmeli şeklindedir. Bu ürünlerin parçaları birleştirildikten sonra isteğe göre istenilen renklerde boyanabilmektedir. Kaliteliğe işçiliğe ve malzemeye sahip olan bu ürünler çocuklarınızın el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirmeye yardımcı olmaktadır. Aynı şekilde sabır ve emek gerektirdiği için odaklanmayı arttırmaktadır. Ürünleri tamamladıktan sonra dekor olarak kullanabileceğiniz gibi çocuklarınız ürünü oyuncak olarak da kullanabilirler. Parçalar birleştirildikten sonra oldukça gerçekçi gemi modelleri ortaya çıkmaktadır. Bazı ürünler ahşap malzemenin yanı sıra kontraplak malzemeden üretilmiştir. Paket içerisinden çıkan kullanma talimatlarına bakarak numaralarına göre parçaları birbirine ekleyerek bu modeldeki ürünleri birleştirebilirseniz. Bu işlemi yaparken isterseniz yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Gemi modelleri dekorasyonda sıklıkla kullanılan ve oldukça şık görünen ürünlerdir. Parçaları birleştirirken hem yeni bir hobi edinmiş olacaksınız hem de eviniz için yeni dekorasyon eşyaları oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca çocuklarınız için oldukça güzel ve kullanışlı oyuncaklar elde edebilirsiniz. Çocuklarınızla beraber bu parçaları birleştirerek çocuklarınızın gelişimini de büyük katkılar sağlayabilirsiniz. Sayfamızda yelkenli gemiden korsan gemisine, balıkçı teknesinden Titanik gemisine kadar çok farklı modellere ulaşabilirsiniz. Titanik gemisi Dünya'nın en çok bilinen ve filmleri yapılmış olan ünlü gemidir. Bu gemi modelinde çıkartma seti ve çıkartmalar ürüne dahil olarak gönderilmektedir. Ürün 10 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Evinizin en güzel köşesine koyabileceğiniz bu ürün ile güzel bir nostalji yaratabilirsiniz.

 Gezegenler Maketi ile Uzayı Evinize-Okulunuza Taşıyın

Gezegenler Maketi ile Uzayı Evinize-Okulunuza Taşıyın

Bazı doğa olaylarını yakından gözlemlemek ya da bazı evrendeki bazı yapıları yakından görmek imkansız olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bu yapıların minyatür halleri çok yardımcı olabilmektedir. Özellikle öğrencilerinize ya da çocuğunuza bu yapıları göstermek amacıyla maketler çok işinize yarayabilir. Belli oranda küçültülmüş olan bu ürünler sayesinde çocuklar güneş sistemini, gezegenleri rahat bir biçimde görebilir ve anlamaları daha çok kolaylaşabilir. Sayfamızda pek çok gezegenler maket bulunmaktadır. Bu ürünlerin maketleri Güneş sistemi, gezegen sistemi, Dünya, Ay şeklinde üretilmektedir. Bu tarzda ürünler genelde 3 yaş ve üzeri her çocuk için uygundur. Ürünlerin bazıları demonte olarak gönderilmektedir. Ahşap çubukları keserek bağlantıları ve sıralamasını yapabilirsiniz. Bazı modellerde boyasız olarak strafor şeklindeki toplar gönderilmektedir. Bu toplar gezegen işlevi görür ve bu topları istediğiniz biçimde boyayarak kullanabilirsiniz. Hem eğlenceli hem eğitici bir aktivite görevi görür. Fen ve Teknoloji gibi derslerde sıklıkla kullanılan bu ürünler gece - gündüz oluşumları ve tutulmaların eğitiminde kullanılmaktadır. Çocuklar kaç gezegen olduğunu kendilerini görerek, dokunarak öğrenirler. Basit ama etkili bir model olan bu ürünler sayesinde çocuklarınız eğlenerek öğrenebilmektedir. Bazı modeller güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Bu gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenmiştir. Bu model ile ay ve güneş tutulmaları gösterilebilir. Bu modeller önce birleştirilir daha sonra ise istenen şekilde boyanabilmektedir. Sayfamızda sadece güneş sistemini gösteren güneş sistemi maket modelleri de bulunmaktadır. Bu maketler yardımı ile güneş tutulması, ay tutulması, Dünya' nın Güneş' in ve Ay' ın hareketlerini rahatlıkla gözlemlemek mümkün hale gelir. Bu tarzdaki maketlerin yapılışı oldukça kolaydır. Ürünün parçaları yönergelere göre birleştirilir. Genelde strafor yapıda üretilen toplar takılır. Daha sonra bu strafor toplar istendiği şekilde boyanabilir. Bu modellerin amacı Güneş, Dünya ve Ay'ın hareketlerini öğretmektedir. Bu deney sistemi yardımıyla Güneş tutulması, Ay tutulması Güneş, Dünya ve Ay'ın hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Ürünlerden bazıları % 100 Türk malıdır. Ürünler sağlığa zararlı hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Bu sayede küçük yaştaki çocuk ve öğrencileriniz için uygun ve sağlıklı malzemeler haline gelmektedirler.

Birbirinden Farklı Maket Modelleri ile Hayal Gücünüzü Geliştirin

Birbirinden Farklı Maket Modelleri ile Hayal Gücünüzü Geliştirin

Birbirinden farklı modelleri sayfamızda bularak satın alabilirsiniz. Bu modellerden birisif 16 maket modeli olarak karşınıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bu modeller maket uçak kategorisi içerisinde yer almaktadır. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için çok eğlenceli 3D ahşap kittir. Önceden kesilmiş olan kontraplak levhalardan oluşmaktadır. 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur. Model F- 16 uçakların minyatür halidir. Ürünün parça adedi ise 20 - 30 parça arasında değişmektedir. Bu ürünlerin zorluk dereceleri farklılık göstermekle birlikte zorluk dereceleri 4 olabilmektedir. 4 zorluk derecesine sahip olan ürünler 12 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur. Genelde bu modeller detaylı olarak tasarlanmış olup detaylı kokpite sahiptir. Kanat altında yakıt tankları bulunmaktadır. Ayrıntılı ana alt takım bulunmaktadır. Bu ürünler ayrıca plastik parçalardan imal edilmekte olup bu parçaların birleştirilmesi gerekmektedir. Bu modeldeki maketin tamamlanabilmesi için boya ve yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Sayfamızda yer alan diğer bir model Eyfel Kulesi maket modelidir. Sayfamızda bu kategoride yer alan pek çok Eyfel Kulesi maketi bulunmaktadır. Bu modeller önceden kesilmiş kontraplak levhalardan oluşmaktadır. 8 yaş ve üstü çocukların kullanıma uygundur. Eyfel Kulesi' ni birleştirip tamamladıktan sonra ürünü dekorasyon eşyası olarak evinizde istediğiniz bölümde kullanabilirsiniz. El emeği ile oluşturarak meydana getirdiğiniz bu ürünler evinizde yer alan kıymetli eşyalar arasında yer alabilir. Sayfamızda farklı modeller olarak Star Wars maket, tank maket, tır maket gibi maketler bulunmaktadır. Bu modeller farklı yapıları ile hem yapım aşaması keyifli hem de yapım aşamasını bitirdikten sonra boyama kısmında oldukça keyifli ürünler olmaktadır. İster çocuğunuz ile beraber isterseniz hobi olarak yapabileceğiniz maketler ile yeni bir ilgi alanınız oluşabilir. Çocuğunuzun el becerisini geliştiren bu ürünler sizin de hem el becerinizi geliştirecek hem de hayata mola vermenizi sağlayacaktır. Bunlara ek daha pek çok çeşitte modeli bulabilirsiniz. Sayfamızı inceleyerek istediğiniz ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Sepetinize ekleyerek bu ürünleri kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz.