TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Helikopter Maketi

için 35 sonuç bulundu.

Helikopter Maketi

Tarih boyunca uçmak hep insanların arzuladığı bir eylem olmuştur. Havacılığın ilerlemesi ve farklı hava taşıtlarının icadı ile uçabilmek hayal olmaktan çıkmış ve pek çok insanın ilgisini çekmiştir. Tüm bu hava taşıtlarının arasında helikopter manevra kabiliyeti ve havada asılı kalabilen yapısıyla belki de en fazla ilgi gören taşıt olmuştur. Havacılık ile ilgilenenlerin gözde taşıtlarından biri olan helikopterlere ait maketler ise başlı başına bir hobiye ve koleksiyon parçasına dönüşmüştür. Böylece pek çok marka ve model helikopter maketi üretilmeye ve sevenlerin beğenisine sunulmaya başlamıştır. Tüm maketlerde olduğu gibi helikopter maketleri de plastik, ahşap, karton gibi farklı materyallerden üretilir. Bu parçaları birleştirmek, yapıştırmak ve uygun renklerde boyamak pek çokları için bir hobi olmaktan ziyade tutkudur.

Helikopter Maketi Nedir?

Helikopter Maketi Nedir?

Helikopter maketleri, gerçek hayatta kullanılan sivil ve askerî helikopterlerin, belli ölçeklerde farklı maddelerden yapılmış birer hobi malzemesidir. Zorluk derecesine göre parça sayısı ve detayları artan ölçekli helikopter maketleri her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Maket çoğunlukla plastikten üretilen helikopter maketi parçalarını birbirine geçirerek ya da özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak oluşturulur. Kokpit, motor, gövde, pervane gibi parçalarının birleştirilmesi ve boyanması ile elde edilen daha büyük parçaların da birbirine tutturulmasıyla oluşturulan bir maket çeşididir. Özenle oluşturduğunuz helikopter maketi seti, nihai halini almadan önce ve sonrasında titizlikle boyanır. Bu esnada pek çok kişisel dokunuşla, benzersiz bir hâl alacak olan helikopter maketi, tamamlandığında evinizin ya da ofisinizin en güzel yerinde, sizin tarzınızı yansıtacak dekoratif bir obje olacaktır. Ya da tamamen orijinal renklerinde, tüm ince detaylarıyla boyayarak gerçek bir helikopterin, ölçekli bir kopyasını kendi ellerinizle yapma şansı bulabilirsiniz. Dilerseniz ayrıca satın alabileceğiniz özel boyalarla eskitme efekti de yaratabilirsiniz.

Helikopter Maketi Modelleri

Helikopter Maketi Modelleri

Helikopter maketlerinin pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Dilerseniz sivil havacılıkta kullanılan helikopter modellerini, dilerseniz Skorsky helikopter maketi ya da Atak helikopter maketi gibi askerî modelleri tercih edebilirsiniz. Basit montaj seviyesinden başlayarak, gerçeği ile bire bir detaylar içeren profesyonel modellere kadar, pek çok marka ve modele ait helikopter maketi bulunmaktadır. Kolay seviyeye ait modellerde, parçalar genellikle tümleşik gelirken, daha zor seviyeli maket modellerinde ise parça sayısı daha fazla ve detaylıdır. Örneğin, kolay modellerde kokpit bütün olarak bulunurken, zor olan modellerde, kokpitte yer alan panelleri tek tek birleştirirsiniz. Böylece tüm parçaları ayrı ayrı boyama şansı elde eder ve öne çıkartmak istediğiniz parçaları farklı renk veya tonlarda boyayabilirsiniz.

Maket Helikopter Fiyatları

Maket Helikopter Fiyatları

Bazı helikopter maketi seti modellerinde, kit halinde boya ve iğne uçlu özel yapıştırıcısı bir arada satılır. Fakat çoğunlukla ayrı satılırlar. Satın aldığınız helikopter askerî bir model ise daha mat, kamuflaj renkleri, sivil bir modele ait ise metalik ve canlı renkler tercih edebilirsiniz. Helikopterin bazı bölgelerini yıpranmış veya kirlenmiş gibi boyayabilirsiniz. Renk yelpazesi oldukça geniş olan bu maket boyalarıyla yaratıcılığınızı göstermek sizin elinizde. Boya incelticilerle renk tonlarında oynamalar yapabilir, farklı alanlarda farklı tonlarda renk kullanabilirsiniz. Geniş ve dar yüzeylerde boyayı arzu ettiğiniz gibi uygulayabilmek için farklı uç tiplerinde ve kalınlıklardaki fırçaları tercih edebilirsiniz. Helikopter maketi parçaları için özel üretilen iğne uçlu yapıştırıcılar, küçük parçaları yapıştırırken kolaylık sağlar. Büyük küçük herkesin yapmaktan keyif alacağı maketlerin fiyatları, detaylarına ve malzeme kalitesine göre değişiklik gösterir. Ahşap, plastik veya kartondan; maket helikopter fiyatları kullanılan malzemelerden dolayı farklılık gösterir. Burada belirleyici olan maketin ne kadar detaylı olduğudur. Kimilerine göre helikopter maketi oyuncak iken, kimilerine göre saatler harcanacak bir hobidir. Siz de kolayca helikopter maketi modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir; hemen satın alabilirsiniz. Diğer yetişkin ve hobi ürünleri için Yetişkin Hobi & Oyun kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

ACADEMY (1)
Air Flyer (1)
(4)
Matchbox (1)
Revell (6)
Başka bir kelime deneyin

Ürün Notu

(2)
ve üzeri (4)
ve üzeri (6)
ve üzeri (6)
ve üzeri (6)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL