TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Araba Maketi

için 903 sonuç bulundu.

Araba Maketi

Otomobiller her yaştan insanın ilgisini toplamayı başarırlar. Pek çok kişi için bir tutkuya dönüşen bu ilgi, birbirinden farklı hobilerin oluşmasına da vesile olmuştur. İşte bu hobilerin başında gelen araba maketi her yaştan otomobilseverin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Çoğu zaman bire bir ölçeklerde üretilen bu maketler, gerçek arabaları aratmayan detaylarla bezenmiştir. Bu parçaları sırasıyla birleştirmek, boyamak ve gerçeğinden farksız bir araba haline getirmek, bu hobiye gönül verenler için son derece keyifli bir uğraştır. Genellikle kişinin sevdiği bir araba modeline ait bir makete sahip olmasıyla başlayan eğlenceli bir hobidir. Bir süre sonra model araba koleksiyon sahibi olabilirsiniz. Güzelliği detaylarında yer alan bu araba maketi setleri ile el becerinizi geliştirdikçe daha iyi sonuçlar almaya başlarsınız.

Araba Maketi Nedir?

Araba Maketi Nedir?

Araba maketleri, yapacağınız arabanın markasına, modeline göre çeşitlilik gösteren, parça ve detay sayısı ile doğru orantılı olarak zorluk seviyesi değişen bir hobidir. Genellikle plastikten yapılmış araba maketi parçaları birbirine geçirilerek ve özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak bir araya getirilen maket; parçaların boyanması ve nihayetinde elde edilen büyük parçaların da birbirine monte edilmesi ile ortaya çıkan hassas bir oyuncak; değerli bir koleksiyon parçasıdır. Titizlikle birleştirilen, yapıştırılan parçaların bir araba haline gelmesi öncesinde ve sonrasında pek çok kişisel dokunuş ile ortaya çıkacak olan araba maketini eşsiz bir parça haline getirebilirsiniz. Bire bir orijinal halinde bırakmak ise tamamen sizin keyfinize kalmıştır. Dilerseniz maket araba seti içinde yerer alan motor, ön konsol, kapı içi detayları, koltuklar ve diğer döşemeler gibi aracın içinde yer alan parçaları kendi zevkinize göre boyayabilir ve detayları ön plana çıkarabilirsiniz.

Araba Maketi Parçaları ve Aksesuarları

Araba Maketi Parçaları ve Aksesuarları

Kutu içerisinde yer alan çıkartmaların yanı sıra maket arabanızı oluşturmak için farklı ürünlere de ihtiyaç duyarsınız. Bazen set olarak ihtiyaç duyulabilecek boya, yapıştırıcı gibi ürünlerle satılan araba maketleri; çoğu zaman ayrı olarak satılırlar. Farklı boyalar ve renkler, araba maketi çeşitleri arasında farklılık gösterebilir. Satın aldığınız araba klasik bir model ise daha mat renkler, yeni bir modele ait ise metalik ve canlı renkler tercih edebilirsiniz. Yine aracınızın bazı bölgelerini yıpranmış veya kirlenmiş gibi boyayabilirsiniz. Pek çok renk seçeneği bulunan bu özel boyalarla yaratıcılığınızı göstermek sizin elinizde. Boya incelticiler ile renk tonlarını değiştirebilir, farklı alanlarda farklı yoğunluklarda renk kullanabilirsiniz. Farklı alanlara boyayı arzu ettiğiniz gibi uygulayabilmek için farklı uç ve kalınlıklardaki fırçaları tercih edebilirsiniz. Tabii maket aracınızı bir araya getirmek için kullanacağınız yapıştırıcı da önemlidir. Maket arabalar için özel üretilen iğne uçlu yapıştırıcılar, küçük parçaları yapıştırırken kolaylık sağlar.

Araba Maketi Çeşitleri

Araba Maketi Çeşitleri

Araba maketlerinin pek çok çeşidi bulunur. Piyasada bulunan hemen hemen tüm otomobil marka ve modellerinin farklı ölçeklerde maketleri vardır. Ayrıca bu maket çeşitleri arasında araba haricinde pek çok taşıt da yer almaktadır. Bazıları en ince detayına kadar yapılmışken, bazıları daha kolay birleştirilebilmesi ve boyanabilmesi için tümleşik yapılmıştır. Örnek vermek gerekirse bazı çeşitlerinde arabanın kapı içindeki detaylarını sizin birleştirmeniz gerekir, bazılarında kapı içi bir bütün olarak yer almaktadır. Bu aynı zamanda zorluk seviyesini ve alacağınız keyfi de belirler. Sizin için ideal olanını seçip satın almanız, eğlenceyi artıracaktır. Kimilerine göre, model araba oyuncak kategorisinde yer alırken, kimilerine göre uzun uğraşlar sonucu elde edilen bir sanat eseridir. Araba maketleri, ölçülerine, parça sayısına ve otomobil modeline göre farklılık gösterebilir. Örneğin klasik maket araba fiyatları modern arabalara göre biraz daha yüksektir. Burada esas belirleyici olan maket arabanın ne kadar detaylı olduğu ve tabii ki kullanılan malzemenin kalitesidir. Siz de hemen araba maketi yorumlarını inceleyebilir, fiyatlarına göre sıralayabilir ve satın alabilirsiniz. Diğer hobi malzemeleri için Yetişkin Hobi & Oyun sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

4M (1)
Birlik (3)
Bruder (1)
(160)
Maisto (2)
Mercedes (1)
Misiny (1)
Motor Max (5)
New Toys (1)
Otto (1)
Revell (186)
RMZ City (1)
Soico (1)
Sunman (4)
Welly (5)
Yonca (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(26)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)
ve üzeri (27)
ve üzeri (30)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL