TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kontaktörler

için 2.267 sonuç bulundu.

Kontaktörler

Kontaktör, elektrik bobinine enerji verildiği zaman açık kontakları kapatarak kapalı kontakları açan ve bu sayede elektrik devresinin hızlı bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayan elektro-manteyik anahtarlama elemanına verilen isimdir. Kontaktörleri diğer devre anahtarlarından ve elemanlarından ayıran en önemli özelliği, devrenin daha sık kapanıp açılmasını sağlayabilir oluşu ve uzaktan kumanda sistemleri sayesinde uzaktan yönetilebilmesidir. Kontaktör nedir sorusuna verilebilecek en kolay ve kısa cevap budur. Devrelerin anahtarlama çözümleriyle kontrol edilmesi için sıklıkla kullanılan kontaktörler sitemiz üzerinden bulunabilir. Scheider Electric, Phillips gibi markaların kendisini kanıtlamış kontaktörleri sitemiz üzerinde rahatlıkla satın alınabilir ve incelenebilir. Kontaktörlerin kaçak akım rölelerinden farkları bulunmaktadır. En temel farkı kontaktörlerin yüksek ve düşük devirlerde kolay bir devre yönetimi sağlamasıdır. Kontaktörler, elektriksel işlemlerin pek çok alanında kullanılırlar. Elektrik motorları ve bu motorların yönetiminde, kompanzasyonlarda kondansatör isimli devrelerin etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılmasında, ısıtma-soğutma sistemlerinin maksimum verim sağlanarak kontrol edilmesinde kontaktörler sıklıkla kullanılır. Kontaktör fiyatları incelendiği zaman devrenin temel anahtarı görevi gören ve farklı KW, Amper değerleri için özel olarak tasarlanan bu anahtarların oldukça makul fiyatlara bulunabildiği görülmektedir. Kontaktörler ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgileri sayfalarımız üzerinden bulabilirsiniz. Kontaktörler kontrol ettikleri devreleri hem aşırı yüke ve akıma karşı koruyabilir, hem de devreleri nominal akım altında çalıştırabilir. Kısacası devre için gelişmiş bir anahtar görevi görür ve elektriksel devre yönetimini sağlarlar.

Kontaktör Nedir? Kontaktör Özellikleri Nelerdir?

Kontaktör Nedir? Kontaktör Özellikleri Nelerdir?

Kontaktör ne işe yarar sorusu özellikle elektrik devreleri konusunda çalışan, ısıtma soğutma ve aydınlatma çalışmaları için gelişmiş anahtarlama teknolojilerine ihtiyaç duyan herkesin aklındaki bir sorudur. Schneider Electric, Phillips, Viko, OAG gibi markalar tarafından üretilen kontaktör anahtarları sıklıkla tercih edilmektedir. Kontaktör, elektrik devresinin hızlı bir şekilde yönetimini sağlayan anahtardır. Kontaktöre bağlanan devrenin yönetimi açısından hem uzaktan kumanda ile yönetim, hem de varolan devrenin korunması sağlanabilir. Belirli KW ve amper değerleri için özel olarak üretilen ve belirli akımlara karşı devreyi korumayı sağlayan kontaktörler bulunmaktadır. Kontaktör işleyişi bakımından devreyi gelişmiş bir şekilde yönetebilen devre anahtarı olarak özetlenebilir. Kontaktörler yapısal olarak elektromıknatıs, demir nüve ve bobin, palet ve kontaklardan oluşur. Kontaktör nüveleri, alternatif akım (AC) ve doğru akım (DC) için ayrı ayrı tasarlanır ve üretilir. Kontaktör nüvesi farklı yöntemlerle üretilir ve bobin ile doğrudan bağlantılı olarak çalışır. Bobin, üzerinden geçen akım sayesinde kontaktör nüvesine mıknatıs tıklanma konusunda bir özellik kazandırır. Çalışma gerilimine göre bobin üzerindeki mevcut spiral sayısı ve genel görünümü modelden modele değişiklik göstermektedir. Kontaktör kontakları, açık ve kapalı formu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kontaktör yapısı gereği devrenin anahtarı olarak kullanıldığından, kontaklar bu enerjinin aktarımı için kritik öneme sahiptir. Kontakların, bobinin ve mıknatısın kalitesi kontaktörün genel kalitesini belirleyen temel unsurlardandır. Bu kaliteye erişmek için kendisini elektrik konusunda kanıtlamış firmaların ürünlerini tercih etmeniz elektrik devresinin genel sağlığını ve kalitesini belirleyen önemli bir unsurdur. Kontaktör bobinine elektrik verildiği zaman açık kontaklar kapanır, kapalı kontaklar da açık duruma gelir. Bütün bu işlem anlıktır ve maksimum zamanlamada yapılmaktadır. Kontaktörün elektrik devresini bu denli anlık ve stabil çalıştırabilmesi için bobinin yapısı ve genel özelliklerinin doğru MW ve amper değerlerine uygun olması gerekmektedir.

Doğru Kontaktör Seçimi Önemli Bir Kriterdir

Doğru Kontaktör Seçimi Önemli Bir Kriterdir

Doğru kontaktör seçimi elektrik devresinin en önemli parçalarından biri olan anahtarın ve devrenin genel sağlığını belirleme hususunda önemli bir parametredir. Doğru kontaktör seçimini yapmak için ilk olarak kontaktör çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Kontaktör çeşitleri incelendiğinde temel bazı farklılıklar ile birbirlerinden ayrıldıkları görünmektedir. Akım cinsine göre kontaktör çeşitleri ikiye ayrılır. Bu kontaktörler AC akım yani alternatif akım kontaktörleri ve DC yani doğru akım kontaktörleri. Bu iki temel kontaktör haricinde imalat durumuna göre belirlenen üç farklı kontaktör tipi daha bulunmaktadır: elektromanyetik kontaktörler, elektro-pnömatik kontaktörler ve basınçlı havalı kontaktörler. Bu üç kontaktör arasından doğru olanı tercih etmek oldukça önemli ve elektrik devresinin sağlığını doğrudan etkileyecek bir parametredir. Kontaktör bağlantısı doğru yapıldığında devrelerin hızlıca oluşturulması ve güvenle kullanılması sağlanır. Kontaktörler kW ve Amper olarak çeşitli farklı kullanım amaçlarına sahiptir. 4 kW ve 9 Amperden başlayan ve 37 kW-75 Ampere kadar süregelen pek çok farklı akım ve kW değerlerinde kontaktörler bulunabilir. Ayrıca çeşitli markalara ait kontaktörler farklı amper ve kW değerlerine sahiptir. Bu amper ve Kw değerleri göz önünde bulundurularak sistemlere eklenmeli ve ona göre satın alınmalıdır. Burada satıcıların sunmuş olduğu detaylı tablolar ve listeler devreye girmekte, önem kazanmaktadır. Kontaktör devresi bir elektrik sisteminin en önemli parçalarından biridir, çünkü tüm akımı içinden geçirerek anahtar görevi görür. Kontaktörler üzerinde bulunan kontaklar ve bobinler çeşitli farklı özelliklerde üretilmektedir. Bu özelliklere göre birbirlerinden ayrılırlar ve devreye güç dağıtımını sağlarlar. Kontaktörler hem aşırı yüklenmelerin önüne geçme konusunda faydalıdır, hem de düşük akımlarda çalışabilmeleriyle. Ucuz kontaktör fiyatları incelendiğinde çeşitli markalar tarafından bazı düşük fiyatlı modellerin sunulduğu görülebilir. Ancak burada önemli bir kriter olarak karşınıza özelliklerden feragat edip etmemek gelecektir. Kontaktörün kalitesi devrenin genel sağlığı açısından oldukça önemli olduğundan kaliteli ve elektrik devresine uygun bir model tercih edilmelidir.

Kontaktör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kontaktör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kontaktör seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus alınacak kontaktörün alternatif akım veya doğru akıma uygun olup olmadığıdır. Alternatif akım ile doğru akım arasındaki farkın temelliği devreden geçen akımın kontaktör içerisinde aktarılacağı şeklin belirlenmesidir. Kontaktörlerin üç farklı modeli de bulunmaktadır. Bu üç farklı model de birbirinden kullanım amacına göre ayrılır. Kontaktör görevi itibariyle devre içerisinde elektrik akımının bir anahtarı görevi görmektedir. Bir anahtar olarak kontaktör düşük akımlarda çalışabilir, devredeki elektrik akımını olabilecek en stabil ve hızlı şekilde aktarır, açıp kapatır. Bu nedenle kontaktörler elektrik devreleri için sıklıkla tercih edilmektedir. Kontaktör seçimi devrenin genel sağlığı açısından oldukça önemli bir parametredir. Doğru kontaktörün seçildiği durumlarda devre sağlığı oldukça olumlu yönde etkilenir. Uzaktan kontrol edilebilen kontaktörler sayesinde devreler kolaylıkla yönetilebilir. Schneider Electric, Phillips, Siemens, Viko ve OAG markalarına ait kontaktörler sayfalarımız üzerinden incelenebilir. Doğru kontaktör seçimi için bu markaların ürünlerini inceleyerek sahip olduğunuz veya kurmak istediğiniz ısıtma-soğutma, motor ve benzeri elektrik devresine olan uyumluluğundan emin olmalısınız. Doğru kontaktör seçimi için ürünlerin kW ve amper uyumluluk değerlerini incelemeniz önem arz etmektedir. Yıldız üçgen kontaktör gibi kullanımlara da açık olan kontaktörler üçlü ve bir röleye bağlı olarak kullanılabilmektedirler. Motorların enerji verimliliğini sağlar, anahtarlama konusunda güven verirler. Üçgen biçiminde kurulacak devrelerin ülkemiz için kullanılacağı durumlarda motor etiketlerinde 380V/660V yazılı olmalıdır, çünkü ülkemizin kullandığı şebeke gerilimi budur. Belirli şebeke gerilimlerine uyumlu olarak sağlanabilecek üç farklı kontaktörün üçgen biçiminde kullanıldığı devreler de mümkündür ve elektrik devresi anahtarlama konusunda sıklıkla kullanılırlar. Her türlü farklı amaca uygun bir kontaktör, sayfalarımız üzerinden incelenebilir ve satın alınabilir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (1)
Abb (107)
Ars (2)
Chint (1)
(556)
Ekon (113)
El-max (11)
Emas (4)
Entes (67)
Esem (17)
Federal (9)
Flash (3)
GE (2)
GLOBAL (2)
Hyundai (24)
Inter (1)
Kondaş (28)
Legrand (1)
Makel (19)
Metop (7)
METOP (1)
Nilson (1)
Oag (39)
Onburg (1)
People (3)
Pofaco (29)
Scar (4)
Schneider (23)
Siemens (714)
Sigma (8)
TECHNOMAX (1)
Tense (32)
Viko (35)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(95)
ve üzeri (107)
ve üzeri (109)
ve üzeri (110)
ve üzeri (111)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL