TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Röleler

için 3,901 sonuç bulundu.

Röleler

Elektromanteyik çalışma prensibine sahip olan bir devre elemanı olarak karşınıza çıkan röle, yalnızca üzerinden akım geçtiği duruma çalışır hale gelmektedir. Üç bölümden meydana gelen ürünlerde bobin, palet ve kontak kısımları bulunmaktadır. Rölenin geniş kısmı bobin olarak adlandırılırken palet ve kontak kısmının ise bobinle elektriksel bir bağlantı mekanizması bulunmamaktadır. Devre elemanı olan bu ürünler, düşük akımlarda kullanılmak için geliştirilmiştir. Yüksek akım çeken cihazların anahtarlanması görevinde kullanılan ürünler özel bir çalışma prensibine sahiptir. Elektrik alanında sıklıkla kullanılan bu ürünler, devre arasındaki iletimin sağlanmasında görev almaktadır. Birbirinden farklı model ve seçenekler ile karşınıza çıkan bu parçalar kendi arasında çeşitli akım ve gerilimlere göre ayrılmaktadır.

Devrede İletim Sağlayan Röle

Devrede İletim Sağlayan Röle

Bir devre elemanı olarak karşınıza çıkan röleler düşük akımları kullanır ve yüksek akımları çeken cihazları anahtarlama görevinde bulunmaktadırlar. Basit bir çalışma mekanizmasına sahip olan bu ürünlerde, rölenin bobinine enerji verilmektedir. Bu aşamada mıknatıslanma özelliği gösteren bobin bir armatürü hareket ettirir ve kontakların birbirine temas etmesini sağlamaktadır. Böylece devre içerisinde iletimin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Röle çalışma prensibi, basit yapısı ile kullanıcılarına rahatlık sunmaktadır. Röle üzerinde genel olarak üç adet bağlantı sistemi bulunmaktadır. Bunlardan biri NO (normally open), diğeri NC (normally closed) ve COM (common) olarak bilinmektedir. Normally open olarak adlandırılan bağlantı röleye enerjinin ulaşmadığı durumda common uç ile açık devre olma özelliği göstermektedir. Bundan dolayı devre içerisinde iletim gerçekleşmemektedir. Rölenin bobinine enerji verildiği durumda ise NO ve COM uçları kısa devre olur. Böylece elektrik akımının iletimi sağlanmaktaadır. NC ve NO uçları birbirine tam ters şekilde çalışma mekanizması göstermektedir. Bobine enerji verilmeyen durumlarda NC ve COM kısa devre halindedir. Enerji verildiği durumda ise açık devre özelliği göstermektedirler. Röle bağlantısı sayesinde elektrik akımınında iletim sağlayabilirsiniz. Çalışma prensipleri sayesinde elektrik alanında büyük bir çığır açan röleler, hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Birbirinden farklı kullanım alanlarına sahip olan bu ürünleri yüksek akımlı devrelerin olduğu mekanlarda tercih edebilirsiniz. Bu devrelerde akımın kontrolü önemli olduğundan takip edilmesi gerekmektedir. Sigortalardan tutun alarm sistemlerine elektrikli ev aletlerinden iş aletlerine kadar pek çok alanda kullanılması gerekmektedir. Her üründe kullanacağınız röle çeşidi farklıdır. Rölelerin içerisindeki gerilimler ve amper değerleri de kullanacağınız alana göre değişim göstermektedir. Yüksek akımın olduğu durumlarda röle kullanımı, çeşitli kazaların önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Çeşitli kullanım alanlarına sahip olan ürünlerde, farklı değerler yer almaktadır. Kolay çalışma prensibi ve sağladığı güvenli alan sayesinde röleler, hayatınızda önemli bir yere sahiptir. Yüksek akımları üzerine çekerek onların anahtarlanmasına yardımcı olan bu ürünler bu aşamada düşük akımlardan yararlanmaktadır. Kullanacağınız alana göre seçeceğiniz röle sayesinde elektrikli eşyalarda ve sistemlerde güvenlik oluşturabilirsiniz.

Kullanışlı ve Güvenli Yapısı ile Röleler

Kullanışlı ve Güvenli Yapısı ile Röleler

Yüksek akımların anahtarlanmasını sağlayan özel bir sistemden oluşan röleler, kullanım alanlarına göre birbirinden farklı özelliklerden oluşuyor. Kullanacağınız ürüne göre amper ve gerilim değerleri orantılı olarak değişim gösteriyor. Lüx ayarlama sistemine sahip olan rölelerde, dilediğiniz gibi gerilim ayarlamalarını otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı röleleri, el kumandası sayesinde takip edebilir ve ayarlarını kontrol edebilirsiniz. Göze ve röle çıkışına sahip olan röle devresi içerisinde kontak çıkışlarındaki değerler modelden modele değişim göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra bazı ürünler, sigorta korumalı yapıları ile güvenli bir kullanım alanı sağlamaktadır. Rölelerin bazı gelişmiş modellerinde çift zaman ayarı bulunmaktadır. Ön paneldeki düğmelerin yardımı ile yapabileceğiniz zaman ayarına sahip bu ürünler, kolay bir kullanım mekanizması ile karşınıza çıkmaktadır. Kapalı zaman ayarı modundayken, ürünü istenilen kapalı kalma süresine ayarlayabilirsiniz. Analog ekran üzerinden kaç dakika boyunca kapalı kalacağını kontrol edebilirsiniz. Ayar işleminden bir saniye sonra çalışmaya başlayan ürünün kapalı kalma süresi 1 sn ile 99 dk arasında değişim göstermektedir. Buna ek olarak açık zaman ayarını yaparak rölenizin kaç dakika boyunca açık kalacağını da belirleyebilirsiniz. Kapalı zaman ayarı gibi bu ayar da minimum 1 sn maksimum 99 dk çalışma prensibi göstermektedir. Röle fiyatları, ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Çeşitli özelliklere ve kullanım alanlarına göre farklılıklara sahip olan rölelerde kademe seçimleri bulunur. Ürün üzerindeki set tuşuna 3 sn basılı tutmanızın ardından kademe değiştirme modu açılmaktadır. Ekranın kararması, setin değiştiğine işarettir. Bunun yanı sıra tuşa her bastığınızda kademeler değişim gösterir. Eğer set tuşuna basmadan ürün çalışmaya devam ederse mod değişim olmadan aynı frekansta çalışmaktadır. Röle fiyat listesi uygun ve hesaplı yapısı ile kullanıcılarına hitap etmektedir. Hem kullanışlı yapıları hem de güvenlik sağlayan özellikleri ile röleler çoğu kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Kullanacağınız ortama göre özellikleri ve büyüklükleri değişim gösteren rölelerin kolay bir kullanım mekanizması bulunmaktadır. Böylece sizleri zorlamaz ve otomatik olarak çalışma prensibini devam ettirir.

Kullanım Alanlarına Göre Röle

Kullanım Alanlarına Göre Röle

Kullanacağınız alana göre rölelerin modelleri ve teknik özellikleri de buna bağlı olarak değişim göstermektedir. Yüksek akımlı devrelerde kontrol sağlamak amacıyla kullanılan ürünler sigorta, alarm sistemi ve diğer elektrikli ev aletlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Röle nedir ve nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız cevabını burada bulabilirsiniz. Yüksek akımları üzerine toplayarak anahtarlama sağlayan ürünler genel olarak kumandalı sistem veya analog ekran üzerinden takip edilebilmektedir. Yapacağınız birkaç ayarlama sayesinde rölenizi çalışır hale getirebilirsiniz. Hırsız alarm sistemlerinde sıklıkla kullanılan rölelerden biri Reed röle modelidir. İçi asal gaz ile doldurulmuş bu ürünlerde iki adet kontak bulunmaktadır. Manyetik alan etkisi ile aktif hale geçen ürünler mıknatıs yaklaştırıldığı durumda kontak durumları da değişim göstermektedir. Bunun yanı sıra termik röleler ise ortamdaki ısıya göre değişebilme özelliği gösteren rölelerdir. Bu rölelerin kullanım amacında ortamdaki ısı belirlenen ısının üzerine ulaştığında elektrik devresi akımını kesmketedir. Özel bir metal bileşimi sayesinde bu etkileişimi gerçekleştirmektedir. Ütü gibi ürünlerin iç sisteminde yer alan termik röleler ısı enerjisini hareket enerjisine döndürme özelliğine sahiptir. Röle frekansları modelden modele değişiklik gösterir ve ürünlerdeki gerilimler kullanacağınız elektrikli yapıya göre değişmektedir. Her bir elektrikli ürün için ayrı röle çeşidi kullanmanız gerekebilir. Mekanik bir parça bulundurmayan katı haldeki röleleri uzun ömürlü yapıları ile kullanıcılarını memnun bırakmaktadır. Aşırı yüksek akım değerlerine dayanabilme özelliği gösteren bu ürünler, akım emici olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra zaman röleleri, kurduğunuz zamandan sonra kontak durumu değişen rölelerdir. Süreyi sizlerin belirleyeceği bu ürünler, kontak durumunu zamanlamaya göre ayarlamaktadır. Fazla akımın geçtiği bölgelerden enerjiyi kesme görevini üstlenen röleler aynı zamanda kaçak akım bölgelerini korumak amacı ile de geliştirilmiştir. Yalıtım hatası bulunan kısımlardaki enerjiyi keserek kazaların oluşmasını engeller. Röle modülü içerisindeki değerler tesisat koruma fonksiyonlarını gerçekleştirerek yangın çıkışlarını engellemektedir. Sistemde giren akım ve çıkan akım değerleri eşit değilse röle çalışma mekanizmasını devreye sokmaktadır. Kullanacağınız alana ve elektrik değerlerine bağlı olarak modelleri değişen ürünleri sayfamız üzerinden inceleyebilir ve uygun özelliklerdeki rölenizi kolayca satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (1)
Abb (69)
Ack (4)
Arge (3)
ARGE (2)
Ars (5)
Bullwark (1)
Cata (15)
Ceta Form (1)
(1621)
EAE (3)
Edna (3)
El-max (6)
Emas (13)
Emko (3)
Entes (204)
Esem (36)
ESEM (7)
Federal (1)
Finder (26)
Flash (14)
GE (5)
Gewiss (9)
Helios (1)
Horoz (4)
Hualin (1)
Hyundai (6)
Inter (9)
İTHAL (3)
JUPİTER (1)
Kaim (1)
Kale (9)
Legrand (91)
Makel (71)
Mutlusan (3)
NADE (1)
Oag (49)
Omron (31)
Onburg (12)
Onka (1)
Panasonic (7)
Pannect (1)
People (6)
Perium (1)
Prysmian (1)
Rtm (46)
Samsung (1)
Scar (1)
Schneider (7)
Siemens (629)
Sigma (25)
Solmazsan (3)
Tecon (17)
Tek-İş (3)
Tense (225)
Tetsan (6)
UNI-T (1)
Viko (87)
Wago (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(301)
ve üzeri (337)
ve üzeri (339)
ve üzeri (339)
ve üzeri (346)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL