Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Marka

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Mağaza

Başka bir kelime deneyin

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Sigorta Kutuları ve Elektrik Panoları

için 1,939 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Priz Kombinasyon Panosu

  30 günün en düşük fiyatı!
  500 TL 259,99 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Su Sayaç Panosu İkili 53x10x38

  (12)
  30 günün en düşük fiyatı!
  600 TL 425 TL
  +
 • ÜCRETSİZ KARGO

  Koçam 1-2'li Sıva Üstü Sigorta Kutusu 20 Adet

  (14)
  30 günün en düşük fiyatı!
  762,23 TL 311,99 TL
  +

Sigorta Kutuları ve Elektrik Panoları

Elektrik, insanların hayatını devam ettirebilmeleri için gerekli olan en önemli unsurdur. Elektriğin ev ve ofis ortamlarında kullanılabilmesi için sigorta kutularına ve elektrik panolarına ihtiyaç duyulur. Sigorta kutusu çeşitleri bina, müstakil ev ve ofis gibi ortamlarda elektriklerin dağıtılması, korunması ve elektrikle alakalı elemanların bulunduğu ana dağıtım kutusu olarak bilinir. Elektrik panosu ise herhangi bir ortamda bulunan ve şebekeden gelen elektriğin alt devrelere dağıtılmasını sağlayan sistemdir. Sigorta kutuları ve elektrik panoları hayatın her alanında kullanılması zorunlu olan elemanlardır. Sigorta kutuları, içlerinde bulunan sigorta sistemlerinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlayarak bulunduğunuz ortamda güvenliği sağlar. Bu nedenle mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir.

Sigorta Kutuları ve Elektrik Panoları Kullanımı

Sigorta Kutuları ve Elektrik Panoları Kullanımı

Elektrik, insan hayatında olmazsa olmaz bir faktördür. Yaşam alanlarından iş ortamlarına kadar her yerde elektriğin varlığına ihtiyaç duyulur. Elektriğin ev ve ofis gibi ortamlarda güvenli bir şekilde dağıtılabilmesi için sigorta kutusu ve elektrik panosu çeşitleri kullanılır. Sigorta kutularının kullanımı güvenlik açısından çok önemlidir. İlk olarak sigorta kutuları üretildiği malzemelere göre çeşitlilik gösterir. Bu malzemelerin her biri doğal afetlere ve özellikle yangınlara karşı dayanıklı olmalıdır. Çünkü sigorta kutusu ve elektrik panolarının alev alması ciddi bir kazanın yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle özellikle metal olan ürünler tercih edilir. Sigorta kutuları bir ortama giren elektriğin kontrol edildiği ana noktadır. Ev ve ofis ortamlarında elektrik ile çalışan bütün cihazları besleyen ve elektrik dağıtımını sağlayan panolardır. Sigorta kutuları içerisinde bulunan elektrikle alakalı malzemelerin korunmasını ve uzun yıllar boyunca kullanılmasını sağlar. Sigorta kutularının günlük hayatta oldukça fazla kullanım alanı vardır. Başta evler olmak üzere, iş yerleri, köprüler, raylar kısaca elektriğe ihtiyaç duyulan her yerde kullanılır. Sigorta kutularının yanı sıra bir de elektrik panoları vardır. Elektrik panoları, elektrik dağıtım panosu olarak da bilinir ve bir şebeke görevi görür. Elektrik panolarının üretiminde de farklı malzemeler kullanılır. Başta elektrik panosu plastik ve metal ürünler yer alır. Bu panolarında dışarıdan gelecek etkilere karşı koruma sağlaması oldukça önemlidir. Bulunan ortamda elektrik panolarının yerleşimi ve belli aralıklar ile değiştirilmesi oldukça önemlidir. Hem güvenlik hem de estetik açıdan panoların nereye konulduğu çok önemlidir. Eğer kullanacağınız elektrik panolarının sıradan ürünler olmasını istemiyorsanız elektrik panosu dekoratif modelleri tercih edebilirsiniz. Elektrik panoları arasında seçim yapacağınız zaman; kullanım alanı, alanda bulunan cihazların ne kadar hassas olduğu, ihtiyaç duyulan ölçüler, elektrik panosu bağlantısı şeklinin nasıl yapıldığı gibi faktörlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Bütün bunlara dikkat edildiği zaman hazır elektrik panosu modelleri arasından uygulama yapacağınız alana en uygun olan ürünü bulabilirsiniz.

Sigorta Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sigorta Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sigorta kutuları özellikle ev ve ofis ortamlarında kullanılması hayati önem taşıyan bir panodur. Fakat sigorta kutularını seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Sigorta kutusu tekli ya da çoklu modeller arasında seçim yapılacağı zaman birkaç faktörü göz önünde bulundurmalısınız. İlk olarak sigorta panosu sıva altı mı yoksa sıva üstüne mi takılacak bu noktaya dikkat etmelisiniz. Sıva altına takılan sigorta modelleri, duruş açısından daha şık ve yer kaplamayan modellerdir. Sigorta kutusu sıva üstü modeller ise duvara monte edilen ve dışarıdan bakıldığı zaman görülen modellerdir. Panoyu takacağınız ortama göre bu modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Sigorta kutusu alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken önemli faktörlerden bir diğeri ise sigorta panosunun üretildiği malzemenin cinsidir. Elektrik kutusu malzemesi mutlaka halojen içermeyen malzemelere sahip olmalıdır. Herhangi bir yangın olması halinde zehirli gazları yayacak malzemeler kullanılmamalıdır. Sigorta kutusu kapağı ve gövdesi mutlaka yangına dayanıklı olmalıdır. Bu nedenle metal ürünleri tercih edebilirsiniz. Alacağınız sigorta kutusunun kapağının şeffaf ya da opak olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede sigortanın içerisinde bulunan her bir elemanı kapağı açmadan görebilirsiniz. Sigorta kutusu seçimlerinde boyutlar da önemli bir yere sahiptir. Elektrik panosu ölçüleri mekanın özellikleri, kutunun kullanım alanı ve içinde bulunan malzemelerin çokluğuna göre değişiklik gösterir. Tekli olabildiği gibi çoklu da olabilir. Küçük alanlar için en çok tercih edilen ürünlerin başında 4 lü sigorta kutusu gelir. Yani bu kutu içerisinde 4 adet bir kutuplu sigorta yan yana bulunur. Bunun yanı sıra 6’lı, 12’li ve 24’lü sigorta kutularını da tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz sigorta kutularının korumalı olması da oldukça önemli olan bir faktördür. Özellikle panoların içerisine toz girmesi ve birikmesi, pano elemanlarının ömrünün kısalmasına neden olacaktır. Bu nedenle korumalı sigorta kutularını tercih etmelisiniz. Sayfamızda farklı özelliklere ve ölçülere sahip olan onlarca farklı sigorta kutusu ve elektrik panosu çeşitlerini bulabilirsiniz. Bulunduğunuz mekanın durumunu göz önünde bulundurarak bu ürünler arasında seçim yapabilirsiniz.

 Sigorta Kutuları ve Elektrik Panoları Fiyatları ve Özellikleri

Sigorta Kutuları ve Elektrik Panoları Fiyatları ve Özellikleri

Sigorta kutusu ve elektrik panoları hemen hemen her alanda kullanılan ve oldukça önemli olan ekipmanlardır. Sigorta kutusu daha çok ev ve ofislerde kullanılıyor olsa da elektrik panoları daha büyük alanlarda kullanılan ürünlerdir. Hem sigorta kutularının hem de elektrik panolarının kendi içlerinde onlarca farklı özelliği mevcuttur. İlk olarak her biri farklı ölçülere sahip olan ürünlerdir. Örneğin bir alanda elektrik panosu küçük modeller ihtiyaçlarınızı karşılarken başka bir yerde ise daha büyük modellere ihtiyaç duyulur. Bu ürünlerin bir diğer özelliği ise alev almaz malzemeler kullanılarak üretilmesidir. Hem sigorta kutuları hem de elektrik panoları için en önemli özelliktir. Güvenliğin sağlanabilmesi için panoların halojen malzemelerden üretilmesi gerekir. Elektrik panosu fiyat aralıkları, panoların sahip olduğu özelliklerin yanı sıra ölçülerine göre de farklılık gösterir. Elektrik panoları farklı sayıda malzemeyi içinde barındırabilir. İhtiyaçlarınıza göre tekli elektrik panosu alabileceğiniz gibi 6 lı elektrik panosu modellerini de alabilirsiniz. Bu durum sigorta kutuları için de geçerlidir. Sigorta kutusu fiyat aralıkları farklı kriterler göz önünde bulundurularak belirlenir. Sigorta kutusunun üretim malzemesi, kapak malzemesi, bağlantı şekilleri ve ölçüleri fiyata etki eden önemli faktörlerdir. Bulunduğunuz mekanın büyüklüğüne bağlı olarak farklı ölçülerde sigorta kutularına sahip olabilirsiniz. Sigorta kutusu 12 li modelleri tercih edebileceğiniz gibi 24’lü büyük ve 6’lı küçük modelleri de tercih edebilirsiniz. Sayfamızda hem sigorta kutuları hem de elektrik panolarını bulmanız mümkündür. Boş elektrik panosu ve sigorta kutusu modelleri arasından uygulama alanını göz önünde bulundurarak en doğru seçimleri yapabilirsiniz.