TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kompakt Şalterler

için 2,371 sonuç bulundu.

Kompakt Şalterler

Kompakt şalter, Termik Manyetik Şalter olarak da bilinen ve manyetik, termik kontrol ve koruma amaçlı olarak tasarlanan, alçak gerilim durumlarında devre kesici olarak kullanılan devre kesicilerdir. Kompakt olmaları, devrelere uyarlanabilmeleri ve taşınabilirlikleri sayesinde oldukça sık tercih edilirler. Çalışma prensipleri incelendiğinde, normal işleyiş esnasında devrenin kapanıp açılmasını sağlarlar. Devreden aşırı miktarda akım geçmesi veya kısa devre gibi durumlar yaşanması halinde de devreyi kesen bir kesici görevi görmektedirler. Termik koruma olarak adlandırılan koruma şeklinde, kompakt şalterler devrenin aşırı yük karşısında korunmasını sağlar. Şalter, devrenin aşırı yük durumlarında kesilerek korunmasını, elektronik devrelerin zarar görmesini engeller. Manyetik koruma olarak da adlandırılan koruma versiyonunda kompakt şalter özellikleri gereği manyetik olarak çalışır. Kısa devre akımının %70-75 oranında azaltılmasını sağlayarak şalter ve şalterin dahil olduğu devredeki cihazların kısa devre kaynaklı zarar görmesinin önüne geçer. Kompakt şalter modelleri sitemiz üzerinden incelenebilir.

Kompakt Şalterler Nasıl Çalışır?

Kompakt Şalterler Nasıl Çalışır?

Kompakt şalter nedir sorusuna verilebilecek en temel cevap, normal şartlarda ve durumlarda devrenin açılıp kapatılmasını sağlayan, ekstrem ve normalin dışında durumlarda devrenin zarar görmesini engelleyen bir sigorta görevi gören devre kesiciler olduğudur. Devrenin açılıp kapanması için bir anahtar görevi gören şalter, devrede kısa devre yaşanması durumunda manyetik koruma yöntemiyle kısa devreden dolayı yaşanan akımı azaltır. Bu sayede kompakt şalter devrenin korunmasını sağlamış olur. Bir diğer özelliği de, devrenin aşırı yük altında zarar görmesini engellemesidir. Termik koruma özelliği sayesinde aşırı yük altındaki devrenin kesilmesini sağlar. Bu sayede devre elemanları herhangi bir zarar görmemiş olur. Kompakt şalter seçimi oldukça önemli parametrelere dayanan bir seçimdir. Amper ve kA değerlerine göre seçimin doğru yapılması gerekir. Doğru seçilmiş kompakt şalterler devrelerin güvenliğinden emin olunmasını sağlar.

Kompakt Şalterler ile Devre Güvenliği Sağlanır

Kompakt Şalterler ile Devre Güvenliği Sağlanır

Kompakt şalter çeşitleri incelendiğinde pek çok markaya ait model ve ürün görülebilir. Kompakt şalterlerin işleyiş prensibi birbirlerine yakın olsa da, asıl tercih aşaması amper ve kA değerlerine göre belirlenmelidir. Kompakt şalter modelleri arasından kendi sisteminize en uygununu seçmek için amper ve kA değerlerini bilmeniz, doğru seçimi yapmanız açısından önemlidir. Doğru kompakt şalter seçimiyle birlikte devrelerinizin ve elektronik cihazlarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz. Nominal akım olarak adlandırılan ve devrelerin, devre elemanlarının normal koşullarda çalıştığı ve taşıyabildiği akım değeri, kimi zaman normal durumunun dışına çıkabilir. Nominal akım olarak adlandırılan normal düzeydeki akımların dışına çıkıldığında kompakt şalterlerin termik koruması devreye girer. Devreyi aşırı yükten dolayı yaşanabilecek sıkıntılardan korur. Kompakt şalter ayarları doğru yapıldığı zaman devre sağlığı ve güvenliği açısından son derece garantili bir sigorta görevi görmektedir. Kısa devre durumlarında da devrenin zarar görmesini önleyerek güvenliği ve stabil bir devreyi garanti altına alır.

Kompakt, Güvenilir ve Uygun Fiyatlı Çözümler

Kompakt, Güvenilir ve Uygun Fiyatlı Çözümler

Kompakt şalter fiyatları incelendiğinde devrenin güvenliğini ve bir anahtarı olarak açılıp kapanmasını sağlayan temel bir devre elemanı oldukları da göz önünde bulundurulduğunda oldukça düşük maliyetli bir çözüm oldukları görülebilir. Kompakt şalterler devrenin açılıp kapanması için bir anahtar görevi de görürler. Yalnızca bir anahtar olarak kullanıldığı durumlar için dahi faydalı ve güvenilir bir çözüm olan kompakt şalterler, oldukça uygun fiyatlarıyla öne çıkmakta ve elektrik devrelerinde sıkça tercih edilmektedir. Güvenlik anlamında da faydaları bulunan kompakt şalter montajı da oldukça kolay ve güvenli bir işlemdir. Kompakt şalter ölçüleri incelendiğinde her türlü elektrik devresine kolaylıkla uyum sağlayabilen şalter modelleri bulunduğu görülebilir. Sayfalarımız üzerinden inceleyebileceğiniz kompakt şalterler, devre güvenliği açısından oldukça önemli bileşenlerdir.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

2Y (2)
Abb (111)
Al (1)
Ars (5)
Bakyar (1)
Bufer (1)
Cata (6)
Chint (1)
DELTA (1)
Demirbağ (1)
(937)
Eda (1)
El-max (15)
Element (10)
Emas (32)
Emfa (13)
Entes (9)
Esem (33)
Etna (10)
Federal (4)
Flash (7)
GE (5)
GLOBAL (1)
Horoz (1)
Hualin (1)
Hyundai (2)
İnca (1)
Kaim (3)
KAİM (1)
Legrand (55)
LEGRAND (5)
Makel (43)
Mate (1)
Metop (110)
METOP (27)
momentum (3)
Mutlusan (1)
NE-AD (2)
Noas (2)
Oag (61)
Onburg (1)
Opaş (69)
OPAŞ (28)
Pelsan (1)
People (7)
Philips (1)
Schneider (11)
Siemens (428)
Sigma (16)
Tem (3)
Tense (1)
Trimbox (3)
Viko (32)
Watton (1)
Welder (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(100)
ve üzeri (118)
ve üzeri (120)
ve üzeri (122)
ve üzeri (127)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL