Kategoriler

Kampanya ve İndirimler

Kargo Seçenekleri

Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Yurt Dışından Gelsin

Fiyat Aralığı

TL
-
TL

Ürün Puanı

5 yıldız
4 yıldız ve üzeri
3 yıldız ve üzeri
2 yıldız ve üzeri
1 yıldız ve üzeri

Mağaza Puanı

0 10
Tüm mağazalar

Lastik & Jant Ekipmanları

için 32,936 sonuç bulundu.
Akıllı sıralama nasıl çalışır? Arama ile uygunluk, satış miktarı, satıcı ve ürün puanı, teslimat avantajları, popüler kategoriler, ürüne ait reklam gibi kriterler belirleyici olabilmektedir.

Konum Seç

Lastik ve Jant Ekipmanları

Tekerlek insanlığın gelişimine büyük katkılarda bulunmuş bir icattır. Sabit bir mil etrafında dönebilen bir çemberin tasarlaması ile ortaya çıkmıştır ve otomobillerin icadı için bir yol gösterici olmuştur. İlk benzinli otomobillerin ortaya çıkışı ile birlikte metal ve ortaya hava basınçlı lastikler kullanılmaya başlamıştır. Sanayileşme ile tekerlekli taşıma aletlerinin gelişimi büyük bir hız kazanmıştır. Otomobiller popüler hale gelmeye başlamıştır ve sentetik kauçuğun üretimi de hızla geliştirilmiştir. Lastik endüstrisinin gelişiminde kauçuk oldukça etkin bir görev üstlenmiştir. Günümüzde günlük hayatımızda varlığından en sıkça yararlandığımız ürünler arasında yerini almıştır. Lastik bir aracın sahip olduğu en önemli parçalardan bir tanesidir. Özel olarak geliştirilmiş tasarımı sayesinde içerisinde hava tutabilme özelliğine sahiptir. Lastiğin üstlendiği görevler arasında aracın tüm yükünü taşımak yer almaktadır. Bunun yanı sıra lastiğin sahip olduğu diğer görevler ise aracın durması ya da hareket etmesi için gerekli olan sürtünme kuvvetini oluşturabilmek, aracın yönünü değiştirebilecek kuvvetleri kontrol ederek aracın yoldan kayıp savrulmasını engellemek ve sarsıntıları minimuma indirerek sürücüye konforlu bir sürüş keyfi yaşatmaktır. Araçlardaki en önemli parçalardan bir diğeri ise jantlardır. Jant lastiğin iç kısmına yerleştirilen ve araçların hareket etmesine yardımcı olan bir parçadır. Sürüş konforunun artmasına yardım etmekte ve aynı zamanda aracın performansını da arttırmaktadır. Bunun yanı sıra araçların kişiselleştirilmesi ve görsel olarak güzelleştirilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde pek çok insan lastik ve jant ekipmanları ile araçlarına hoş bir görünüm kazandırmaktadır. İnsanlar tarz ve kişiliklerini bu tür ekipmanlar aracılığıyla dışarıya yansıtma fırsatını bulabilmekte ve aynı zamanda araçlarının performansını artırabilmektedir.

Lastik Ekipmanları

Lastik Ekipmanları

Aracın yol ile bağlantısını sağlayan lastik, araçların en önemli ekipmanlarından biridir. Aracın yönelme işlevini yerine getirmenin yanında yol boyunca sabit yönde gitmesinde çok büyük bir rol oynamaktadır. Kauçuktan üretilen otomobil lastikleri araç için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle lastiklerin bakımı da lastikler kadar önemlidir. Yola çıkmadan önce olası tehlikeleri engellemek için lastikler kontrol edilmelidir. Lastik basınç ölçer kullanarak lastiğinizin sürüşe uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Lastik ve jant ekipmanları, aracın gövdesi ve yükünü taşımakla kalmaz aynı zamanda araçları mevsim değişikliklerinden kaynaklanan zorluklardan korur. Mevsime göre üretilen lastikler daha güvenli ve konforlu bir yolculuk sağlamaktadır. Lastiğin verimini arttıran jantlar aynı zamanda yakıt tüketimini düşürmeye yardımcı olmaktadır. Yağışlı havalarda direksiyon kontrolünün sağlanmasında oldukça etkilidir. Jant kapağı alırken dikkate alınması gereken en önemli madde alınan ürünün araca uyumlu olmasıdır. Satın alınan herhangi bir jant kapağı aracınızla uygun olmayabilir. Bunun için önceden bununla ilgili araştırma yapılmalıdır. Jant kapaklarının yuvalarına tam oturması güvenlik açısından çok önemlidir. Jantların kaldırım veya yüksek yerlere çarpmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde jantlar hasar alır ve ömrü kısalır. Jantların ve lastiklerin ilk günkü parlaklığına ulaşması için parlatıcı spreyler kullanılabilir. Parlatıcı spreyler dışında, jantlar soğukken su ve deterjanla temizlenebilir. Araçta bulundurulabilecek ekipmanlardan biri bijon anahtarıdır. Katlanır bijon anahtarı az yer kaplama özelliği sayesinde pratik kullanımlar için tercih edilebilir bir üründür. Bijon adı verilen cıvataların sıkıştırılması, sökülmesi ve döndürülüp yeniden sabitlenmesini sağlar. Genellikle artı şeklinde tasarlanan bijon anahtarları kullanım kolaylığını amaçlamaktadır. Artı modellerinin dışında t ve s şeklinde veya düz versiyonları da bulunmaktadır. Ürünler, paslanmayı engellemek için çelik ya da krom gibi dayanıklı metaller kullanılarak üretilir. Bijon anahtarının yanında ağır yüklerin taşınmasında kullanılan, lastik değiştirmeye yardımcı olan kriko da arabalarda bulundurulabilir.

Jant Çeşitleri

Jant Çeşitleri

Otomobiller bir ulaşım taşıtı olmasının yanı sıra iyi bir yatırım yapma şeklidir. Bu nedenle, arabanızın her zaman en iyi şekilde görünmesini sağlamak ve onu korumak için gerekli adımları atmanız büyük önem taşımaktadır. Jantlarınızın genel olarak aşınmasını ve yıpranmasını önlemek ve onları sürtünmeler, sıyrıklar ve kaldırıma çarpma gibi küçük kazalar sebebiyle oluşan hasarlara karşı korumanız gerekmektedir. Jantlarınız gözle görülür bir hasara sahip olursa tüm arabanın görünümü kötü bir şekilde etkilenebilir ve aracınızın sahip olduğu değer düşebilir. Bu yüzden günümüzde birçok sürücü jantlarını ve araçlarını mümkün olabildiğince fazla hasardan korumak için jant koruma plastiği gibi aparatlardan faydalanmaktadır. Lastik ve jant ekipmanları arasında yer alan bir unsur ise jant kapağıdır. Jantlar metalden yapılmaktadır. Jant kapakları ise plastik veya metalden yapılabilmektedir. Jantlar tekerleğin dış kenarında olacak şekilde konumlandırılmışken, jant kapağı tekere eklenmektedir. Bir jant kapağı tüm tekerleği kaplayabilir. Jantların ve jant kapaklarının çok farklı işlevleri vardır. Jant, lastiği desteklemek ve tekerleğe sıkıca tutturmak için oradadır. Jant kapağı ise bijon somunlarını paslanmasını engellemekte ve tekerlek yatağını korumaktadır. Aynı zamanda tamamen dekoratif bir amaçla da kullanılabilmektedir. Çok sık kullanılan lastik ve jant ekipmanlarından bir diğeri ise jant aparatı olmaktadır. Jant kapağı sökme aparatı, jant kapağı takma aparatı ve jant anahtarı gibi aletler jantlarınızı rahatlıkla çıkarıp takmanıza yardım etmektedir. İster lüks ister de sıradan bir arabaya sahip olun, araba markalarının piyasaya çıkardığı araçların görünüşleri birbirine benzemektedir. Ancak lastik, jant ve jant ekipmanları seçimleriniz kişilik ve tarzınızın iyi bir temsilcisi olmaktadır. Siz de ihtiyaç duyduğunuz lastik ve jant aparatlarına sayfamızdaki ürünleri inceleyerek sahip olabilirsiniz.

Lastik ve Jant Fiyatları

Lastik ve Jant Fiyatları

Aracınızın genel görünümü ve bakımı için tekerlek yuvası, jant ve lastiğin bakımı çok önemlidir. Düzgün bir şekilde temizlenmemiş olan tekerlek yuvaları ve lastikler, hem estetik bir görünümden uzaklaşmanıza neden olur, hem de aracınızın performansını olumsuz yönde etkiler. Birbirinden farklı tekerlek çeşitlerinin var olması doğru ürünün seçilmesini önemli bir hale getirmiştir. Temizleme işlemi sırasında tekerleğe zarar verme olasılıkları çok daha düşük olduğundan, asit içermeyen jant ve lastik temizleyicilerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra en yüksek performansı elde edebilmek için, lastikler doğru hava basıncına, diş derinliğine, dengeye sahip olmalı ve bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Oto lastik ekipmanları sayesinde lastiklerinizi düzenli sıklıklarla kendi başınıza kontrol edebilir, aracınıza yaptığınız yatırımı koruyabilirsiniz. Aracınızı kullanırken sıklıkla çukur gibi yerlerin üzerinden geçiyorsunuz ve düzenli olarak uzun mesafeler boyunca taşıt kullanıyorsanız, aylık olarak lastik ve jant muayenesi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Aracınızda meydana gelen bu gibi sorunları anında fark etmeniz, zamanla bu durum daha büyük bir sorun haline gelmeden çözüm bulabilmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra pek çok insan için otomobiller bir tutku haline gelmiştir ve araçlarının sahip oldukları görünümü güzelleştirmek insanlar bu oto ekipmanlardan sıklıkla faydalanmaktadır. Örneğin aracına renk katmak isteyenler için, otomobil ve tekerlek boyamak için özel boyalar ve yazı kalemleri geliştirilmiştir. Aracınızın tasarımını bu ürünlerden kullanarak daha çarpıcı bir hale getirmeniz mümkün hale gelmiştir. Farklı modifikasyonlar hem yeni hem de şık bir görünüm sağlarken, aynı zamanda arabanızın genel performansını yükseltmektedir. Lastik ve Jant Ekipmanları fiyatları seçtiğiniz ürünlerin taşıdığı özelliklere, üretici firmanın markasına ve model çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. Birçok farklı modeli bulunan ürün çeşitlerimizi sayfamızdan inceleyebilirsiniz.