Kriko

için 1,777 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kriko

Krikolar hidrolik kuvvet ile çalışır. Bu sayede kendi kuvvetiniz ile kaldıramayacağınız yükleri, krikolar az bir güç yardımıyla istediğiniz kadar kaldırır. Araba kriko ya da oto kriko olarak da bilinen bu modeller adından da anlaşılabileceği gibi, özellikle araba gibi tonlarca ağırlığa sahip büyük yüklerde yardımına sıklıkla başvurulur. İşinizi halletmeniz için size hızlı ve pratik bir çözüm sunar. Elle taşınabilir ağırlıkta olan krikolar zor zamanların kurtarıcıları olur. Kaldıraç sistemi baz alınarak tasarlanmış küçük ama pratik kriko fiyatları çeşitlerine göre farklılık gösterir. Örneğin elektrikli kriko fiyatları tekli satılan araba kriko fiyatı ile karşılaştırıldığında biraz yüksek olabilir.

Krikoların Çalışma Prensibi

Krikoların Çalışma Prensibi

Küçük hacimli ve az yer kaplayan krikolar ağır yükleri birkaç saniye içerisinde kaldırılmasını sağlar. Krikolar hidrolik sistem veya mekanik sistem prensibi ile çalışır. Araç içerisinde taşımaya uygun olan krikolar hidrolik sistem prensibine dayanarak çalışır. Hidrolik sistemli krikolarda 2 farklı silindir mevcuttur. Biri küçük biri büyük olan bu silindirler aradaki sıvı sayesinde birbirleriyle etkileşim içerisindedir. Bu şekilde uygulanan fiziksel gücü birbirlerine iletirler ve ağır yüklerin az bir fiziksel güç ile istediğiniz yüksekliğe kaldırılmasını sağlarlar. Daha büyük hacimli krikolar ise tamirciler ya da oto bakım servisleri gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanır. Bu tip krikolar yüksek kaldırma kapasitesine sahiptir. Tekerlekli, şişe, garaj ve arabalı gibi çeşitleri vardır. Kolay hareket etmeleri için bazılarında tekerlek sistemi vardır. Bu krikoların çoğu mekanik sisteme sahiptir. İç sistemlerinde dişli çubuklar vardır. Bu çubuklar aracılığıyla uygulanan fiziksel gücü birbirlerine ileterek ağır yüklerin kolay ve pratik bir şekilde kaldırılmasını sağlarlar.

Kriko Çeşitleri Nelerdir?

Kriko Çeşitleri Nelerdir?

Genel oto aksesuarları içerisinde krikolar önemli bir yere sahiptir. Yedek lastik değişimi, yağ kontrolü, makine ve genel bakım gibi ihtiyaçlar için sıklıkla krikolara başvurulur. Kullanım amacına ve araç tipine göre krikolar çeşitlere ayrılır. Kriko seti olarak ya da tekli olarak satın alabileceğiniz araba kriko çeşitleri vardır. High Lift Jack olarak da bilinen yüksek krikolar en çok kullanılan krikolardan bir tanesidir. Off-road araçlar da dahil olmak üzere pek çok araç modeli için kullanıma uygundur. Sadece düz yollarda değil arazi gibi engebeli alanlarda da kullanılmak üzere tasarlanır. Mekanik ve yağlı bir sisteme sahiptir. Aracın içerisinde, bagaj kapağındaki stepne üzerinde koruyucu bir kılıf ile taşınır. Balonlu krikolar son zamanlarda sıklıkla kullanılan kriko çeşidi arasındadır. Çalışma prensibi poliüretan bir balonun içerisine egzoz gazının biriktirilmesi prensibine dayanır. Yüksek krikolar gibi kullanıldığı aracı çok fazla yükseğe kaldırmaz ama fiziksel kuvvet bakımında daha az güce gereksinim duyar. Bu sebeple tercih edilir. Silindirik krikolar 15 ton ve üzeri kaldırmak üzere tasarlanır. Krikonun içerisinde bulunan hidrolik yağ aracılığıyla çalışır. Bu yağa uygulanan basınç aracılığıyla fiziksel kuvvet direkt olarak krikonun baş tarafına iletilir. Bu sayede araç yukarı kaldırılır. Makaslı krikolar araç içerisinde bulunan standart donanımla birlikte verilir. Araba kriko seti olarak bulabilirsiniz. Off-road araçlar için ya da arazi gibi engebeli alanlarda kullanmak için uygun değildir. Fiziksel kuvvet olarak da diğer krikolara kıyasla daha fazla güç uygulanmasını gerektirir. Ani tekerlek değişimi gibi zor durumlarda kullanılması için araç kriko seti olarak donanımla birlikte verilir.

Kriko Kullanımı Güvenliği Sağlar

Kriko Kullanımı Güvenliği Sağlar

Yapısal özellikleri gereği kriko kullanmak güvenli bir tercihtir. Zor zamanlarda kolay bir şekilde aracınızı tamir edip yolunuza devam etmenizi sağlar. Krikoların verimi ise kaldırabildikleri ağırlığın miktarına ve bu ağırlığı ne kadar kolay kaldırıp kaldıramadıklarına göre belirlenir. Her araçta, o araca uygun bir kriko taşımak sürüş güvenliği için önemlidir. Daha büyük tamirler ya da bakım gibi önemli aşamalar için profesyonel bir yerden destek almak gerekir. Bu şekilde güvenli bir şekilde kriko kullanımı gerçekleştirilir. Araç içi taşınabilir bir kriko fiyatı krikonun markasına ve kriko modelleri skalasına göre değişse de uygun fiyatlarla mağazalardan ya da internet üzerinden tek bir tık ile satın alabilirsiniz. Krikonun yanı sıra tüm lastik ve jant ekipmanlarını kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(146)
ve üzeri (222)
ve üzeri (240)
ve üzeri (248)
ve üzeri (260)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL