Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Jant Kapağı

için 58,171 sonuç bulundu.

Jant Kapağı

Otomobil tutkunlarının vazgeçilmez araç dışı aksesuarları arasında yer alan jant aksesuarları araçların güvenliğini arttırmalarının yanı sıra dış görünümlerini de farklı bir hava katıyor. Aracın modeline göre farklılık gösteren jant aksesuarları arasında özellikle jant kapağı modelleri dikkat çekiyor. Kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanan jant aksesuarları araç jantlarına kolayca monte edilebilen özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Arabaların çalışabilmesi için en önemli sistemlerden biri olan aks sistemi, araçların hareketini sağlıyor. Jant ise aks sisteminde yer alıyor ve lastiklerin takıldığı çember biçimindeki bölümü oluşturuyor. Araçların hareketi için olmazsa olmaz parçalardan biri olan jantın birçok çeşidi bulunuyor. Sadece dış lastiğin takıldığı iç lastiğin bulunmadığı jantlar iç lastiksiz jant olarak adlandırılıyor. İç lastiksiz jantlar 50 lastik, 150 lastik ve 50 lastik oturma açılı 4 parçalı jant olmak üzere üçe ayrılıyor. Segman, göbek ve çember şeklinde bölümleri olan iç lastikli jantlarda ise iç lastik kullanılıyor. Göbeksiz jant çeşitleri ise hem iç lastikli hem de iç lastiksiz olarak kullanılabiliyor.

Jant Kapağı Nedir?

Jant Kapağı Nedir?

Sert plastik materyaller kullanılarak tasarlanan jant kapağı, otomobillerin kendi orijinal yapısında bulunan standart demir jantların daha estetik görünmesini sağlıyor. Farklı boyutlarda tasarlanan jantlar aynı zamanda farklı renk ve desenlere de sahip olabiliyor. Araçların görsel olarak daha güzel görünmelerini sağlayan araç jant kapağı, balata ve disklerin soğutulmasına da yardımcı olabiliyor. Dış etkenlerden korunabilmesi ve daha parlak görünmesi amacıyla verniklenen jant kapaklar, arka kısmınla bulunan tırnaklar ve teller yardımıyla araç jantlarına kolayca monte edilebiliyor. Jantların görünmesini engelleyerek araçlara daha şık bir görünüm kazandıran aksesuar, araçların marka ve modellerine göre özel olarak tasarlanıyor. Her bir araç markası ve modelinin tekerlek ve jant ölçüleri birbirinden farklı olduğu için standart bir şekilde üretimi yapılamayan jant kapaklarını seçerken araba model ve markasını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Rastgele yapılan seçimler sonucu satın alınan jant kapakları aracın jantına uygun olmadığı için kullanılamıyor. Bu nedenle oto jant kapağı satın alırken lastiklerin kaç inç olduğuna dikkat edilmesi gerekiyor.

Jant Kapağı Modelleri

Jant Kapağı Modelleri

Jant kapakları araçların marka ve modeline göre üretildiği için birbirinden farklı birçok modele sahip oluyor. Araba lastiğinin boyutuna göre jant kapağı büyüklükleri de değişiyor. Sert ve dayanıklı plastik kullanarak tasarlanan modellerin yanı sıra çelik jant kapağı da üretiliyor. Araç hareket halindeyken olası darbelere ve hasarlara karşı dayanıklı olarak üretilen jant kapaklarının jantlara tam olarak oturtulması büyük önem taşıyor. Tam oturmayan ve kontrol edilmeyen araba jant kapağı, araç seyir halindeyken araçtan fırlayarak araç ya da canlılara zarar verebiliyor. Bu nedenle genellikle jant kapaklarının düşme ihtimalini minimuma indirmek için plastik kepe ile birlikte satışa sunuluyor. Jant kapaklarının yanı sıra jant kapağı göbeği de kullanıcıların dikkatini çekiyor. Aracını daha şık hale getiren aksesuar genellikle aracın markasını taşıyan amblem bulunuyor. Yüksek kaliteye sahip alüminyum materyaller kullanılarak üretilen jant orta kapakları, kolayca monte edilerek araçlara etkileyici bir görünüm kazandırıyor.

Jant Kapağı Fiyatları

Jant Kapağı Fiyatları

Jant kapakları araçlara şık bir hava ve çekicilik getiriyor. Özellikle arabalarının dış görünüşlerine önem veren kullanıcıların tercihi olan araç aksesuarı, modifiye tutkunlarının beğenisini kazanıyor. Farklı desen ve renklerde de tasarlanan jant kapağı fiyatları, aracın modeline, jantın büyüklüğüne ve kullanılan malzemenin kalitesine göre farklılık gösteriyor. Bazı modellerin dış kısımlarına daha parlak ve daha dayanıklı olmasını sağlamak amacıyla vernikleme işlemi uygulanıyor. Uygulanan tüm işlemler de araba jant kapağı fiyatları üzerinde farklılık yaratıyor. Lastik ve jantlarınız için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ekipmanlar Lastik & Jant Ekipmanları katgeorisinde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(2,123)
ve üzeri (3,043)
ve üzeri (3,506)
ve üzeri (3,678)
ve üzeri (4,026)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL