Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.
Akıllı Sıralama Nasıl Çalışır?
Ürünün satış hızı, görüntüleme sayısı,
ücretsiz kargo, mağaza puanı ve
siparişi gönderme süresi akıllı sıralamayı belirler.

Konum Seç

Jant Kapağı

için 37,123 sonuç bulundu.
 • 239,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  215,91 TL

  Ucuzmarketim
  %100
 • 350,00 TL 288,00 TL
  % 18
  BSYEDEKPARÇA
  %100
 • 90,00 TL 72,00 TL
  % 20
  BSYEDEKPARÇA
  %100
 • 180,00 TL 170,00 TL
  % 6
  jantkapağı
  %72
 • 239,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  215,91 TL

  Ucuzmarketim
  %100
 • 89,99 TL 41,99 TL
  % 53
  gasbear
  %100
 • 300,00 TL 239,90 TL
  % 20
  Ucuzmarketim
  %100
 • 52,00 TL 42,99 TL
  % 17
  REDSTONE
  %97
 • 100,00 TL
  RENPAZRENAULT
  %97
 • 239,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  215,91 TL

  Ucuzmarketim
  %100
 • 175,00 TL 144,90 TL
  % 17
  TanacTicaret
  %93
 • 239,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  215,91 TL

  Ucuzmarketim
  %100
 • 310,00 TL 189,00 TL
  % 39
  ÇobanoğluGrup
  %100
 • 229,90 TL

  Sepette Ek İndirim

  206,91 TL

  Ucuzmarketim
  %100
 • 185,00 TL 164,90 TL
  % 11
  TanacTicaret
  %93
 • 250,00 TL 199,00 TL
  % 20
  kumsalotopaspas
  %99

Jant Kapağı

Otomobiller; kullanımı dahilinde uzun mesafelerin konforlu bir şekilde ve kısa süre içerisinde, özel bir alan vasıtasıyla gidilmesine olanak sağlamaktadır. Otomobil kullanımı her geçen gün teknolojinin de hız kesmeden gelişim göstermesiyle yaygınlaşmaktadır. Otomobiller her ne kadar tek bir başlık adı altında toplanıyor olsa da kendi içlerinde ürün sınıfı, model, marka seçenekleri, teknik ve donanımsal özellikleri gibi birçok etkili unsur sayesinde çeşitli kullanımlar sunmaktadır. Otomobillerde hem araç içerisinde hem araç dışında kullanılan ekipman ve aksesuarlar büyük bir önem arz etmektedir. Araç dışı aksesuar denildiği noktada kullanıcıların aklına ilk gelen ürün seçeneklerinden biri olan jant kapağı aksesuarları hem güvenlik önlemi hem de aksesuar eklentisi olarak sık sık tercih edilmekte ve memnuniyetle kullanılmaktadır.

 Araçların Vazgeçilmez Aksesuarları Jant Kapağı Modelleri

Araçların Vazgeçilmez Aksesuarları Jant Kapağı Modelleri

Araçların aksesuarları iç ve dış modelleri olarak ayrı alt başlıklarda toplanmaktadır. Araçların aks sistemlerine bağlı olarak; lastiklerin takıldığı bölge olan ve aracın hareket işlevini gerçekleştirmesi için dönme işlemi sağlayan elemanlar olarak bilinmektedir. Birbirinden farklı birçok jant seçeneği bulunduğu bilinmekle beraber jantlar da birçok aksesuar ve eklenti ile şekillendirilebilir olup bu aksesuarların en başında jant kapağı modelleri yer almaktadır. Lastik ve jant ekipmanları jant sisteminin dönme işleminin de gerçekleştiği merkez kısmını kaplayan dekoratif diskler olarak bilinmektedir. Jant kapağı modelleri ve aksesuar seçenekleri her ne kadar tek bir isim adı altında toplanıyor olsa da üretim malzemesinin türü başta olmak üzere, renk, sistem özellikleri, eklenti seçenekleri ve en önemlisi olan boyut özellikleri ile birçok alt başlığa ayrılarak kullanıcılara binlerce farklı ürün seçenekleri ile hizmet vermektedir. Birçok ürün seçeneği bulunan jant sistemleri; yalnızca dış lastik sisteminin takıldığı ve içerisinde iç lastiğin bulunmadığı jantlara iç lastiksiz jant modelleri denilmektedir. Jant sistemini jant kapağı aksesuar kullanımı ile desteklemek; otomobil aracın başlangıçta ve orijinal halinde bulunan standart özelliklere sahip demir jant modellerinin çok daha şık ve estetik bir görünüm oluşmasında etkili bir rol oynamaktadır. Jant kapağı ürün seçenekleri her otomobil görünümüne ve sürücünün teknik donanım beklentilerine, estetik görünüm taleplerine göre tercih edilerek şekillenmektedir. Araçlar için geliştirilmiş standart jant kapağı modellerinin yanı sıra minibüs jant kapağı model seçenekleri de kendi içlerinde çeşitlilik göstermekte ve kullanımı dahilinde farklı görünümlerin oluşmasına olanak sunmaktadır. Minibüs jant kapakları da çalışma prensibi ve görünümü olarak standart otomobil araç jant kapağı aksesuarlarına benzerlik göstermekte olup kullanıcının talepleri doğrultusunda değişmekte ve boyut özellikleriyle çeşitlenmektedir. Jant kapağı kullanımı ile araçlarda lastikler daha az kir, toz ve çamura maruz kalmakla birlikte jant kapakları bir nevi koruma kalkanı görevi de üstlenmekte ve bu amaca uygun hizmet vermektedir. Kullanım kolaylığı ve şık görünümleri kadar farklı ürün seçenekleri ile de çeşitlilik sunarak hizmet veren jant kapağı modellerinin kullanım sıklığı da otomobil araç kullanım sayısının ve sıklığının artmasıyla beraber aynı oranda artış göstermekte, güvenle tercih edilmektedir.

 Farklı Boyut Seçenekleri Sunan Jant Kapağı Modelleri

Farklı Boyut Seçenekleri Sunan Jant Kapağı Modelleri

Jant kapağı aksesuarlarının kullanımı birçok etkili kriter sayesinde her araç tipinde farklılık gösterebilmektedir. Standart otomobil araçlar, arazi araçları, otobüs ve minibüs gibi geniş araç tiplerinin her birinde kullanım göstermek üzerine geliştirilmiş jant kapağı modelleri teknik özellik ve görünüm olarak çeşitli özellikler sunmaktadır. Günlük hayat içerisinde büyük bir işlevi ve konforu olan otomobil araçları daha şık bir hale getirmek ve göz dolduran görünümler yakalamak için geliştirilmiş olan araç aksesuarlarının dış aksesuar kategorisinde yer alan jant kapağı modelleri içerisinde kullanımına sık sık rastlanan boyut ve ürün seçeneklerinden biri de 15 inç jant kapağı modelleri olarak bilinmektedir. 15 inç jant kapağı modellerinin boyut ve ölçüleri de tıpkı diğer ürün seçenekleri gibi lastik çevresinin boyut özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Daha küçük lastik sistemleri için geliştirilmiş jant kapağı modelleri arasında yer alan 14 inç jant kapağı ve 13 inç jant kapağı modelleri olarak bilinmektedir. Jant kapağı modelleri daha küçük lastik seçeneklerinde kullanım gösterdiği gibi daha geniş ve büyük lastik sistemlerinde de kullanılan jant kapağı model seçenekleri ile hizmet vermektedir. Özellikle büyük ve geniş araçlarda kullanılan jant kapağı modelleri ile otomobil araçlarda kullanılan jant kapaklarının boyut ve özellik olarak farklılık göstermesi birçok boyut ve ölçü ile geliştirilmiş olan jant kapağı modellerinin kolaylıkla bulunmasına ve kullanılmasına olanak sunmaktadır. Daha büyük ve geniş lastik sistemleri için her bir ayrıntısı titizlikle geliştirilen ve kullanımı dahilinde kusursuz bir görünüm oluşmasına neden olan 16 inç jant kapağı, 17.5 jant kapağı ve 22.5 jant kapağı birçok araç tipinde güvenle tercih edilmekte ve sunduğu özellikler ile kullanıcıların beklentilerini karşılamaktadır. Jant kapağı aksesuar modellerinin birçok inç ve boyut özelliği ile hizmet veriyor olması kullanıcılara tercih aşamasında büyük bir kolaylık sunmakla beraber neredeyse var olan her araç tipine uyumluluk gösteren seçenekleri ile tercih edilerek kusursuz görünümler elde edilmesinde etken bir rol oynamaktadır. Jant kapağı aksesuar seçeneklerinin gösterdiği sınıflandırma ve çeşitlilikte boyut ve modellerin oldukça önemli olmasının yanı sıra üretim malzemesi ve renk, model seçenekleri de belirleyici bir rol oynayarak geniş bir ürün yelpazesi oluşturmaktadır.

 Üretim Malzemesine Göre Çeşitlenen Jant Kapağı Modelleri Nelerdir?

Üretim Malzemesine Göre Çeşitlenen Jant Kapağı Modelleri Nelerdir?

Araçlarda aksesuar kullanımı sürücünün kullanım süreci içerisinde hayatını kolaylaştırarak konforunu ve sürüş kalitesini arttırmayı hedefleyen ürün seçenekleri olarak bilinmektedir. Tüm araç aksesuarları birçok farklı üretim tekniği ve teknolojisi kullanılarak üretilmiş olup araç içinde ve dışında farklı amaçlara hizmet ederek kullanım gerçekleştirmektedir. Jant kapağı modelleri araç dışında kullanılan aksesuar seçeneklerinden biri olarak bilinmekle beraber üretiminde kullanılan malzeme ve ham madde sınıfına göre birçok başlığa ayrılmakta ve kullanıcılara farklı seçenekler oluşturmaktadır. Birçok farklı malzeme ile geliştirilmiş olan jant kapağı modellerinin varlığı ve kullanımı olduğu bilinmekle beraber günlük hayatta araçlarda kullanımına en sık rastlanan ürün seçeneklerinin başında çelik jant kapağı modelleri gelmektedir. Çelik jant kapağı modelleri birinci sınıf çelik maddesinden üretilmiş olan ve gerek özellikleri gerekse görünümü ile kullanıcıları kendine hayran bırakan bir aksesuar olarak adlandırılmaktadır. Çelik maddesinin oluşturduğu havalı ve iddialı görünüm ile hizmet veren çelik jant kapağı modelleri büyük ve küçük tüm araç tiplerinde farklı boyut seçenekleri ile tercih edilebilmektedir. Çelik jant kapağı model seçeneklerinin yanı sıra yine günlük hayatta kullanımına oldukça fazla rastlanılan kron jant kapağı modelleri de kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Krom maddesinin dayanıklı yapısı ve şık görünümü kullanılarak geliştirilmiş olan krom jant kapağı ürün seçenekleri kullanıldığı her otomobil araçta ilk bakışta dikkatleri üstüne bir parça olarak yer almaktadır. Kullanımı her geçen gün artış gösteren ve büyük bir memnuniyet beğeni içeren krom jant kapağı modelleri ve çelik jant kapağı modellerinin yanı sıra kaliteli plastik malzemesinden üretilmiş olan plastik jant kapağı modelleri de mevcuttur. Diğer ürün seçeneklerine göre daha hafif ve pratik kullanımlara ve sade görünümlere sahip olması sebebiyle geliştirilmiş olan plastik jant kapağı modelleri de birçok farklı ürün seçeneği ve boyut özellikleri ile otomobil araçlarda, minibüs ve otobüs gibi geniş araçlarda kullanım göstermektedir.

 Eşsiz Tasarım Özellikleri ile Jant Kapağı Modelleri

Eşsiz Tasarım Özellikleri ile Jant Kapağı Modelleri

Araçların genel teknik özellikleri, sistem mekanizmaları ve donanım nitelikleri kadar fiziki özellikleri de büyük bir önem arz etmektedir. İlk bakışta ise dışardan bir gözün dikkatini çeken belirleyici nitelikler elbette otomobil aracın dış görünümü olarak bilinmektedir. Araçların iç dizaynları, minder ve kılıf kaliteleri, sürücü konforu, koltuk konforu gibi birçok belirleyici özellik araç içi atmosferi etkilerken aynı zamanda kullanıcının araç sürüşü esnasında verimliliğini ve konforunu da arttırmaktadır. Aracın dış görünümünü güzelleştirmek ve daha estetik, dikkat çekici bir görünüme kavuşturmak gibi nedenler doğrultusunda geliştirilmiş otomobil aksesuar ürünlerinden biri olan jant kapağı model seçenekleri birçok farklı tasarımı ile ilk bakışta dikkat çekici jantlar oluşumuna olanak sağlamaktadır. Özellikle kullanımı son dönemde çok yaygınlaşan ve artış gösteren ışıklı jant kapağı model seçenekleri içerisinde bulunan renkli ışık sistemleri sayesinde çalışma esnasında renkli lastik görünümlerine neden olmakta ve göz alıcı bir görünüm oluşturmaktadır. Işıklı jant seçeneklerinin yanı sıra farklı görünümler oluşmasına neden olan 3D jant kapağı ürün seçenekleri üç boyutlu ve geçişli bir görünüm sunarak kullanım esnasında dışardan bakıldığında keyifli bir illüzyon oluşturarak gözleri üzerinde toplamayı hedeflemektedir. Farklı birçok tasarım özelliği ile tüm kullanıcı tiplerinin görünüm beklentilerini karşılayan jant kapağı modelleri içerisinde bulunan jant kapağı fırfırlı ürün seçenekleri aracın çalışması anında fırfır sisteminin dönmesi ile güzel ve estetik görünümler oluşmasına neden olmaktadır. Tasarım özelliklerinin çeşitliliği ile kullanımı dahilinde güzel ve etkileyici görünümler oluşmasına neden olan jant kapağı modelleri içerisinde yine tüm kullanıcılar tarafından tercih edilen telli jant kapağı seçenekleri de farklı görünümler ile hoş görünümlere neden olmaktadır. Jant kapağı modelleri arasında bir seçim ve tercih işlemi gerçekleştirilmeden önce lastik sisteminin boyut ve ölçüleri kullanılmak istenilen üretim malzemesi, tasarım özellikleri ve kullanıcının beklentileri gibi birçok özellik doğrultusunda kullanıcı kendisine ve otomobil aracına en uygun jant kapağını tercih ederek kullanıma başlayabilmektedir.

 Jant Kapağı Modelleri Fiyatları Nelerdir?

Jant Kapağı Modelleri Fiyatları Nelerdir?

Jant kapaklarının kullanımı görünüm olarak kullanıcılara birçok avantaj sunmakta olup bunun dışında lastik bölgelerinde toz, kir, çamur ve kalıntı oluşumunun minimum seviyeye indirilmesinde etkili olmaktadır. Birbirinden farklı binlerce renk seçeneği sunan jant kapağı modelleri içerisinde her araç tipine uyumluluk göstermesi ve şık bir renk seçeneği olması doğrultusunda en çok tercih edilen jant kapağı modeli siyah jant kapağı olarak bilinmektedir. Siyah jant kapağı modelleri her görünümde araç ve jant ile uyumluluk göstererek etkileyici ve havalı bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Jant orta kapağı ve jant kapağı modellerinin sunduğu fiyatlar da birçok etken unsur sayesinde çeşitliliğe ve değişikliğe neden olmaktadır. Jant kapağı fiyatları şekillenirken jant kapağı modelinin üretim malzemesi, görünüm seçenekleri, ölçü ve boyut özellikleri, mevcutsa ışık ve eklenti sistemleri gibi birçok durum jant kapağı fiyatları oluşumunda etkili olurken kullanıcılara da çok geniş bir fiyat aralığı ile hizmet vermektedir. Dilerseniz bijon anahtarları modellerine de sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Jant Kapağı Nasıl Takılır?

Jant kapağı modelleri kullanımı sonucunda lastik sistemleri üzerinde istenilen doğrultuda ve kullanıcının talepleri ile farklı ve çeşitli görünümler elde edilmesine olanak sunmaktadır. Elbette otomobil araç içerisinde yer alan standart veya eski jant kapağını değiştirerek yeni bir jant kapağı edinmek isteyen kullanıcıların aklına ilk olarak “Jant kapağı nasıl sökülür?” ve “Yeni jant kapağı nasıl takılır?” soruları gelmektedir. Yeni ve kullanıcının tercihi doğrultusunda seçilmiş olan jant kapağı modeli otomobil araca takılmadan önce lastik üzerinde hali hazırda bulunan eski veya standart jant kapağı sökülmelidir. Sökülme işlemi başka bir başlık altında incelenmesi gereken bir olay olup; sökülme işleminin ardından yeni jant kapağı hazırlanmalıdır. Jant kapağının sibop ucuna gelecek kısım belirlenmelidir. Jant kapağı modelinin sibop ucuna denk gelen kısmın bulunmasının arından; jant kapak üzerinde bulunan telde bükülmüş halde bulunan kısım sibop yerine denk gelecek ve oturacak şekilde yerleştirilmelidir. Hemen ardından jant kapak üzerinde bulunan tel yuvalarına oturtulmalıdır. Bu işlemin ardından jant göbeği denilen mekanizma jant kapağının tam orta noktasına yapıştırılarak sabitlenmektedir. Jant göbeğine yüksek kuvvet ile bastırarak orta noktaya tamamen yapışmasının sağlanması gerekmektedir. Sonrasında jant kapağının sibop ucuna gelen kısım takılmalıdır. Jant kapağı göz kararı ile yerine yerleştirilmeye yaklaştığında hafif darbeler vurarak janta oturtulması sağlanmaktadır. Bu işlem ile jant kapağı kolay bir şekilde takılabilmekte olup; jant kapağının jant bölgesine tam olarak oturup oturmadığının kontrol edilmesi ve eğer gerek duyuluyorsa cırt kelepçe denilen alet ile yerine sabitlenmesi gerekmektedir. Bu noktada kriko seçenekleri sizlere yardımcı olabilir.

Jant Kapağı Nasıl Sökülür?

Jant kapaklarının sökülme ve takılma işlemleri çok pratik bir yöntem olup gerçekleştirilmesi durumunda kısa süre içerisinde farklı lastik görünümlerinin elde edilmesine neden olmaktadır. Daha önce jant kapağı sökülme ve takılma işlemleri gerçekleştirmemiş olan kullanıcılar başlangıçta bu işlemler hakkında bilgi sahibi olmasalar dahi çok kısa süre içerisinde yeterli donanıma kolaylıkla erişmektedirler. Jant kapağının sökülmesi için ilk olarak jantın merkezinde bulunan göbek bölgesinin gevşetilmesi gerekmektedir. Gerekli sökücü alet ve ekipmanların kullanımı ile jant; göbek merkez noktasından sökülerek ayrılmakta ve kolaylıkla çıkabilmektedir. Jant sökülme işleminin sorunsuz bir şekilde ve kısa süre içerisinde gerçekleşmesinin ardından yeni jant takma işlemi de gerçekleşmekte ve anında kullanıma geçilebilmektedir.

Jant Kapağı Ne İşe Yarar?

Bir otomobil aksesuarı olarak kullanılan ve tercih edilen jant kapağı modelleri görsellik nedeniyle tercih edilmekte olup görsek avantajlarının yanı sıra jant bölgesinin toz, kir, çamur gibi kalıntılardan minimum oranda etkilenmesine neden olmaktadır.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(1,733)
ve üzeri (2,551)
ve üzeri (2,968)
ve üzeri (3,111)
ve üzeri (3,417)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL