Bijon Anahtarları

için 1,056 sonuç bulundu.

TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Bijon Anahtarları

Arabaların rutin bakımlarının yapılabilmesi için oto tamir ve bakım araçları araç sahiplerinin vazgeçilmezidir. Bu amaçla kullanılan özel anahtar çeşitlerinden olan bijon anahtarları, özellikle yolda kalındığında, kışın lastik değişimi yapılırken ve beklenmedik cıvata sorunlarıyla karşılaşıldığında sürücülerin yardımına koşar.

Bijon Anahtarı Nedir?

Bijon Anahtarı Nedir?

Lastiklerde beklenmedik hava inmesi, patlama gibi durumlar sıkça yaşandığı için lastik bijon anahtarı, her arabada bulunması gereken bakım & onarım ekipmanlarının başında gelir. Anahtar, ismini arabalarda tekerleği dingile sabitleyen cıvatalardan alır. Bijon adı verilen bu cıvatalar, bijon anahtarı sayesinde sıkıştırılır, sökülür ve döndürülerek yeniden sabitlenebilir. Ekstra güç gerektiren cıvataların takılması, sökülmesi ve çıkarılması amacıyla kullanılan alet, en çok motorlu araçlarda tercih edilmektedir. Genellikle kol gücü ile kullanılır. Fakat aletin etkin bir şekilde kullanılabilmesi için güç önemlidir. Bu nedenle kimi zaman boru takma yöntemiyle bijon anahtarına verilen güce takviye yapılabilir. Kullanım kolaylığını ön plana çıkarmak için genellikle artı şeklinde üretilir. Bunun dışında t şeklinde, s şeklinde veya düz bijon anahtarı çeşitleri de piyasada mevcuttur. Kullanım esnasında kırılmaması veya nem etkisiyle paslanmaması için anahtar, özel olarak krom veya çelik gibi dayanıklı materyallerden üretilir.

Bijon Anahtarı Çeşitleri Nelerdir?

Bijon Anahtarı Çeşitleri Nelerdir?

Bijon anahtarı markaları, ürünlerini üretirken kullanıcının rahat etmesine ve sökülecek/ takılacak cıvatanın konumuna göre kullanılabilen birçok farklı modeli piyasaya sürerler. Bunların içinde en çok tercih edilen, istavroz adı verilen anahtar modelidir. 4 adet bijon anahtarı kolu bulunan model, kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Sıkıştırma esnasında kolların biri civataya sabitlenir ve diğer kollar destek amacıyla kullanılır. Bunun yanında civata sıkarken ekstra güce ihtiyaç duyulduğunda anahtara boru takılarak işle yapılabilir. Bu esnada yapılan işlemden daha az zarar görebilmesi için istavroz anahtarlar üretilirken birleşim yerleri güçlendirilir. Çelik materyalin de güçlendirilmesiyle iyice dayanıklı hale gelen alet, krom kaplama sayesinde de paslanmaz özellik kazanır. Istavroz modeline alternatif olarak kullanılan farklı anahtar çeşitleri de mevcuttur. L şeklinde üretilen anahtar modelleri özellikle lastiğin üst kısmında kalan cıvataların değişimi için idealdir. Aynı zamanda farklı boyut ve kalınlıklardaki çeşitler, farklı araba modellerinde tamir işlerinin yapılmasını da kolaylaştırmaktadır. Düz bir boruya sabitlenmiş şekilde (T şeklinde) tasarlanan bijon anahtarları ise özellikle sökme ve çevirme esnasında tutuş kolaylığı sağlar. Kıvrımlı boru yapısına sahip (S şeklindeki) bijon anahtarları nispeten daha fazla kol gücü gerektirse de da tamir, bakım ve onarım işlerinde sıkça kullanılır.

Bijon Anahtarı Fiyatları Nelerdir?

Bijon Anahtarı Fiyatları Nelerdir?

Bijon anahtarı, uygun şekil ve boyutta seçildiğinde araba bakımında büyük kolaylık sağlayan tamir aletlerindendir. Bu nedenle sık seyahat edenlerin veya uzun yolculuğa çıkacak kişilerin bagajında mutlaka bu anahtardan bir adet bulundurması tavsiye edilir. Bijon anahtarı, ekstra güç kullanımı gerektirdiği için aleti kullanacak kişinin rahat kullanabildiği, dayanıklı bir model seçmesinde fayda vardır. Bu nedenle bagajda saklanacak anahtarın kaliteli çelik materyalden üretilen, kol sayısı fazla olan modellerden seçilmesi iyi bir tercih olacaktır. Piyasada farklı fiyat aralıklarında birçok anahtar modeli bulunur. Bijon anahtarı fiyatları, aletin boyutuna modeline ve malzeme kalitesine göre geniş bir skalada kullanıcının karşısına çıkar. Öncelikle arabanızın modeline ve cıvataların konumuna göre seçeceğiniz kendinize hangi modelin uygun olduğunu belirleyebilirsiniz. En işlevsel olduğunu düşündüğünüz modeli bulduğunuzda uygun fiyat aralıklarında, deneyimli markaların birçok bijon anahtarı tavsiyesi olduğunu göreceksiniz. Bu modeller arasında uygun fiyat seçeneklerini kaliteli malzemeyle birleştiren markaları ve otomobil dünyasına dair bütün aradıklarınızı kategorimizde bulabilir, hemen sepetinize ekleyerek alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. Lastik ve jantlarınız için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer ekipmanlar Lastik & Jant Ekipmanları katgeorisinde sizi bekliyor.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Ürün Notu

(102)
ve üzeri (167)
ve üzeri (187)
ve üzeri (190)
ve üzeri (196)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL