Tansiyon Aleti

Tansiyon Aletleri

Tansiyon Aletlerine Ulaşılamıyor

Diğer sağlık ürünlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz

Diğer Sağlık Ürünleri

Sağlık Kategorisinin Tüm Ürünlerini Gör

Tansiyonunuzu ölçmek ve düzenli takibini gerçekleştirmek için tansiyon aletlerinden yararlanabilirsiniz. Tansiyon aleti, kan basıncını ölçerek kişiye tansiyonu hakkında bilgi verir. Tansiyonun yükselmesi hızlı kalp atışlarına neden olur ve hemen müdahale edilmezse çeşitleri tehlikeli durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Tansiyon düşünce de baş dönmesi ortaya çıkar ve bayılmalar ortaya çıkabilir. Tüm bu problemlerin yaşanmaması için tansiyon aletlerinden yardım alınarak düzenli tansiyon takibi yapılabilir ve gerekli durumlarda tansiyon hapları ile müdahale edilebilir. Günümüzde dijital tansiyon aletleri birçok kişinin evinde yerini aldı. Sık sık seyahate çıkan kişiler, dijital tansiyon aletlerini çantalarında kolayca taşıyabilir ve ihtiyaç duyduğu an kullanabilir.

Dijital tansiyon aletleri piyasaya çıkmadan önce birçok kişi tansiyonunu ölçtürmek için eczaneye veya hastaneye uğruyordu. Günün her saati bu yerlere gidip tansiyon ölçtürmek oldukça zor ve zahmetlidir. Dijital tansiyon aletleri bu devri kapattı ve artık herkes dijital tansiyon aletleri ile tansiyon kontrolünü kendi başına yapabilir hale geldi. Dijital tansiyon aleti kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle kişinin yorulmamış ve düzenli nefes alıp veriyor olması gerekir. Sonrasında oturur pozisyona geçip sol kolunu kalp hizasında uzatması ve bileğine yerleştirdiği tansiyon aletinin düğmesine basması gerekir. Tansiyon aletinin bileği saran kısmı öncelikle hava ile dolar ve sonrasında yavaş yavaş inmeye başlar. Çok kısa bir süre sonra tansiyon aletinin dijital ekranında tansiyon durumunu gösterir.

İdeal tansiyon değerleri 12,5 ile 8,5'dur. Yaşı küçük olan kişilerde bu değerler biraz daha düşebilirken, yetişkinlerde ise bu değerler biraz daha yükselebilir. Omron, Braun, Beurer, Acura gibi markalar tarafından üretilen tansiyon aletlerinden birini evinizde kullanmak için satın alabilirsiniz. Omron tansiyon aleti büyük ekranı sayesinde değerlerin kolayca okunabilmesini sağlıyor. Yetişkinlerin manşetine tam uyum sağlar ve hızlı bir tansiyon ölçümü gerçekleştirir. Düzensiz nabzın tespit edilemediğini gösterir ve yalnızca güvenli sonuçları görüntüler. 4 adet alkalin pille çalışır ve yumuşak taşıma çantası ile istenilen her yere kolayca taşınabilir. Düzenli olarak tansiyon ve nabız ölçümlerini gerçekleştirmeye sağlayan tansiyon aletlerinin fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.