Hava Nemlendiriciler

Nem oranı ortalamanın üzerinde olan yerlerde küf ve mantarların oluşması kaçınılmazdır. Nemin fazla olduğu yerde rutubet oluşur ve bu da kemikler için oldukça zararlıdır. İleride sağlık sorunlarının çıkmasına sebebiyet verir. Özellikle evde çocuğu olan kişiler, çocukların sağlıklı gelişimi için evin nem oranını dengede tutmalı. Sağlıklı nem oranı %40-45 arasında olmalı. Evdeki nem oranını dengelemek ve fazlasını ortadan kaldırmak için hava nemlendirici cihazlardan faydalanılabilir. Rutubetin size zarar vermeyeceğini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Rutubetli yerlerde nefes alındığında bol bol küf mantarı içinize çekmiş olursunuz. Bu da öksürmelere ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Özellikle astımı olan kişilerin bu ortamda yaşaması ciddi astım krizlerinin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bulunduğunuz yerin hava değerini ölçtükten sonra buhar makinesi alıp almamaya kolayca karar verebilirsiniz. Eğer nem oranı % 50'nin üzerineyse hemen bir tane hava nemlendiricisi almanız gerekecektir. Aynı şekilde bulunduğunuz yerin nem oranı % 30'un altındaysa ortam çok kuru demektir. Bu sorunu çözmek için bol bol havalandırabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde birçok ısıtıcı içerideki nemi alarak havanın kurumasına neden olur. Bu durumun önüne geçmenin en kolay yolu düzenli oksijen akışı sağlamaktır. Hava nemlendiricisi satın alırken, ortam normal nem düzeyine ulaştığında otomatik nemlendirmeyi durduran cihazları tercih etmeniz tavsiye edilir. Buhar makinesine koyduğunuz suyun distile ya da içme suyu olduğundan emin olun. Yoksa sudaki tüm mikrop ve bakterileri ciğerinize çekersiniz. Hava nemlendirici cihazın suyunu her gün mutlaka düzenli olarak değiştirmeyi alışkanlık haline getirin. Eğer odanızın camlarında su kabarcıkları oluşuyorsa, bu ortamın fazla nemlendiğinin işaretidir ve cihazı hemen kapatmanız gerektiği anlamı taşır.

Goldmaster, Fakir, Arnica, Medisana, Arzum gibi birçok marka tarafından hava nemlendirici cihaz üretilmektedir. Aradığınız özelliklere sahip bir ürünü bu markalar arasından kolayca seçebilir ve kaliteli nefes almaya başlayabilirsiniz. Medisana markası tarafından üretilen buhar makinesi hem kireç filtreli hem de ionizerlidir. Ayrıca zamanlayıcı özelliği sayesinde oldukça güvenli kullanım imkanı sunar. 4 lt tank kapasitesine sahiptir. Taze bir hava sağlamak için ortama iyon verir. % 44 ile % 99 arasında istediğiniz orana ayarlanabilir nem seviyesi bulunur. Su haznesi boşaldığında otomatik kapanır. Çok düşük enerji tüketir ve oldukça sessiz çalışır. Buhar makinesi fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Öne Çıkanlar

Hava Nemlendiriciler

için 785 sonuç bulundu.

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

A+D (108)
(3)
Arzum (6)
(3)
Beurer (85)
bird (109)
(2)
(1)
(4)
Delonghi (40)
(1)
(1)
Eyl (28)
(5)
(1)
(5)
(3)
(3)
King (20)
Kingpost (12)
Loobex (8)
Medisana (35)
Mesitaş (16)
(5)
olefini (55)
Omron (13)
Premier (6)
(1)
(1)
(4)
Seranem (8)
Sinbo (18)
(3)
(2)
(1)
Trotec (58)
Vicks (9)
(5)
(1)
Wollex (72)
Zoya (8)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(73)
ve üzeri (110)
ve üzeri (114)
ve üzeri (116)
ve üzeri (126)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL