Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Araçla Uyumlu Parça Ara

Temizle

"Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Ara
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Konum Seç

Lastik Zinciri

için 10,537 sonuç bulundu.

Lastik Zinciri

Araç sahipleri için kış ayları zorlu aylar olarak öne çıkıyor. Bir yandan kış mevsimine girmeden önce araçların mekanik olarak korunması için bazı ürünler satın almak ve bakımını yapmak gerekiyor. Diğer yandan da yolcu güvenliği için bazı tedbirleri atlamamak önem taşıyor. Kış denilince tedbir noktasında öne çıkan ürünlerden biri araba lastik zinciri oluyor. Bununla birlikte araba lastik zinciri çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık gösteriyor. Bu farklılıkların oluşmasında araç sahiplerinin ihtiyacı rol oynuyor. İhtiyaçları belirleyen ise iklim, araç türü ve yağış çeşidi gibi faktörler oluşturuyor.

Zorlu Yol Koşullarına Karşı Mücadele için Lastik Zinciri

Zorlu Yol Koşullarına Karşı Mücadele için Lastik Zinciri

Oto lastik zinciri yolcu güvenliği dışında konforlu ulaşım için de önem taşıyor. Bazen biriken kar, araç lastiklerinin ezip tahliye edemeyeceği kadar büyük oluyor. Lastiklerin yetersiz kaldığı bu tip hava ve yol koşullarında sürücüler için oto lastik zinciri oldukça önemli bir ekipman haline dönüşüyor. Lastikler, zincir takıldıktan sonra biriken karı ezebiliyor. Böylece lastik zinciri, aracın karlı günlerde zorlu yollarda ilerlemesine, yolcuların da istedikleri noktaya ulaşmasına aracılık ediyor. Araçta lastik zincirinin takılı olması güvenlik noktasında da büyük önem taşıyor. Kar, yapısı sebebiyle araçların kaymasına ve bu nedenle her yıl vahim sonuçlar doğuran kazaların meydana gelmesine sebep oluyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde araba kar zinciri, istenmeyen olayların önüne geçilmesi bakımından büyük bir önem arz ediyor. Her bilinçli sürücünün kış aylarında kar yağabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak araçta zincir takımı taşıması gerekiyor.

İhtiyaca Göre Lastik Zinciri Çeşitleri

İhtiyaca Göre Lastik Zinciri Çeşitleri

Araba kar zinciri modelleri pek çok farklı yapıya ayrılıyor. Bunlar; mahmuzlu, çivili, takmaktik kar zinciri gibi modeller şeklinde sıralanıyor. Araba kar zinciri çeşitleri her birinin kendine has özellikleri ve avantajları bulunuyor. Lastik zinciri almak isteyen tüketicilerin karşısına zengin bir seçenek listesi çıkıyor. Zira seçeneklerin bol olması ihtiyaca göre farklı alternatiflerin bulunduğu anlamına geliyor. Çivili kar zincirleri buz tutan zeminler için ön plana çıkıyor. Bu özelliği ile buz üzerinde araç kullananlara hitap ediyor. Mahmuzlu kar zinciri modelleri de ağır kış koşulları için kullanılıyor. Takmatik zincirler ise zincir takma işleminin daha pratik bir şekilde yapılması için icat edilmiş ürünler olarak biliniyor. Bununla birlikte lastik zinciri alırken aracın lastik ebatına dikkat etmek gerekiyor.

Kolay Ulaşılabilir Güvenlik Donanımı

Kolay Ulaşılabilir Güvenlik Donanımı

Kış aylarının zorlu ve tehlikeli yolları ile mücadele etmek için pek çok donanım bulunuyor. Ancak lastik zincirleri fiyatları itibariyle daha düşük seviyelerde yer alıyor. Araba lastik zinciri fiyat konusunda makul konumda yer aldığı için pek çok gelir grubuna dahil araç sahipleri için kolay ulaşılabilir bir seçenek olarak ön plana çıkıyor. Son zamanlarda araba kar zinciri paletli olarak da satılıyor. Bu durum da araç sahipleri için yeni bir seçenek anlamına geliyor. Doğru zinciri satın almak kadar zincirin doğru kullanılması da önem taşıyor. Doğru kullanımın temeli ise lastik zincirinin doğru takılmasına dayanıyor. Yanlış takılan zincirler düzgün performans ortaya koyamıyor. Bu sebeple lastik zincirini lastiğe uygulama konusunda acemi olanların tecrübeli birinden yardım alması gerekiyor. Ayrıca kar lastiklerinin düzgün muhafaza edilmesi de araç kullanıcısının işini kolaylaştırıyor. Özensizce muhafaza edilen zincirler birbirine karışabiliyor ve bu karmaşayı çözmek zaman alıyor. Üstelik hava soğuksa çözme işlemi daha zorlu bir hale geliyor. Ayrıca lastik zincirinin kullanıldığı bir arabada hız limitinin 50 km/s olduğunu ve bu hızın üzerine çıkılmaması gerektiğini de asla unutmamak gerekiyor. Tüm oto bakım ürünleri için Oto Bakım kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Ürün Notu

(253)
ve üzeri (396)
ve üzeri (459)
ve üzeri (473)
ve üzeri (500)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL