TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Prizler

için 5,360 sonuç bulundu.

Prizler

Gerekli olan elektrik enerjisinin, cihazlara iletilmesini sağlayanpriz kontrollü bir kullanım sunar. Böylece cihazlarımızı çalıştırmak ya da şarj etmek için elektrik enerjisinin direkt temas etmesi durumu ortadan kalkar. Bu sayede kullanıcı cihazın enerji bağlantısını durdurabilir, tekrar bağlayabilir. Kullanıldığı alanlara kolaylık ve farklılık getiren bu ürünler kendi aralarında farklı gruplara ayrılır. Yapısal özelikleri göz önüne alındığında: topraklı, topraksız ve UPS olarak ayrılır. Kullanım alanları göz önüne alındığında ise: sıva altı, sıva üstü, nemli yer olarak ayrılır. Sayfamızı inceleyerek priz modelleriniyakından inceleyebilirsiniz.

Priz Tipleri Kullanım Alanlarınıza Kolaylık Getiriyor

Priz Tipleri Kullanım Alanlarınıza Kolaylık Getiriyor

Farklı kullanım alanlarıpriz tipleri için belirleyici bir faktör. Bunun için farklı tasarımlar kullanılır. Kullanıcılar burada sıva altı, sıva üstü, nemli yer olarak bir sınıflandırma ile karşılaşır. Piyasada tüm bu çeşitler için uygun bir sınıflandırma yapılır. Tozlu ve nemli alanlarda kullanılmak için yapılmış nemli yer prizleri koruyucu şeklinde üretilir. Üretim yapılırken, enerjinin bağlanacağı alanlar ısıya karşı dayanıklı, uygun olan bakalit materyalden ana parçaya bağlı olmalıdır. Dış yüzey yalıtkan özellik göstermelidir. Piyasa içine üreticilerin sunduğu priz alternatifleri görünümleri ve farklı özellikleriyle birbirinden ayrılır. Topraklı prizler, bir enerji kaçağını önlemek için enerjiyi direkt toprağa iletir. Böylelikle kullanıcılar herhangi bir zarar görmez. Çocuklar için, priz içlerine yerleştirilen ve cihaz fişinin dışında diğer cisimlerin girmesini engelleyen özel koruma parçasına sahip prizler bulunur. Televizyon, müzik çalar ve benzeri cihazlarda topraklama ihtiyacı duyulmamış olan standart priz kullanılır. Bunun dışında, bilgisayar gibi hassas cihazlar için bağlanabileceği Ups hatları ile birlikte kullanılan Ups priz kullanılır. Grup prizleri ise uzatma kablolu ve sabit olmak üzere ayrılır. Bunun dışında grup prizlerinin bir kısmında açma kapama düğmesi bulunur. Bu açma kapama düğmesi ile kullanıcılar elektrik akımını kontrol altında tutabilir. Uzatma kablosuna sahip olanlar, ihtiyaç olan yerde kullanılabilir. Kullanıcılar grup prizlerini seçerken aynı zamanda kullanılacak cihaz sayısını göz önüne almalı. İhtiyacınıza göre alacağınız bir ürün için detaylı bilgi almak faydalı olacaktır. Ürün sayfası marka alternatifi, teknik özellik, fiyatları hakkında sizlere detaylı bilgi sunar. Burada olan priz çeşitleri hakkında karar verip, ihtiyacınıza uygun olan ürünleri istenirseniz satın alabilirsiniz.

Kullanıcılar İçin Priz Seçenekleri

Kullanıcılar İçin Priz Seçenekleri

Elektrik tesisatının güvenilirliği, insanın yaşam kalitesi için önemli bir detay. Ayrıca elektrik tesisatı, fazla uzmanlık gerektirir. Uzman olmayan firmalar tarafından yapılan ürünler kullanıcılar için risk ortamı yaratabilir. Profesyonel üreticiler bu alanda size kaliteli seçenekler sunar. Priz konusunda yapacağınız seçim, dekorasyon ve mimari ile uyumlu yaşam alanları oluşturmanıza yardımcı olur. Evinizde prizin konumu ya da kullanılan üretim malzemesi dekorasyon konusunda estetik açıdan fayda sağlar. Ürün sayfasında priz konusunda kullanıcılar için çok seçenek sunuluyor. Bunların arasında, zaman ayarlı priz oldukça dikkat çekiyor. Bu priz modeli elektrikli aletlerin kullanıcının isteğine göre istenilen zamanda çalışması için üretilir. Mekanik ve dijital olarak ayrılır. Zamanlama ayarı ile elektrik tasarrufu sağlanıyor. Bu prizler 1W elektrik tüketimi yaparlar. Evlerinizde hemen her alanda kullandığınız sabit olan, priz çerçeveli olarak adlandırılır. Ürün sayfasına da bakıldığında, farklı seçenekte bu tip birçok priz bulunur. Duvara sabit tekli ve çift çerçeveli prizler karşınıza çıkar. Akım korumalı ve çocuk kilitli prizler, çocuk sahibi olan aileler için tercih edilebilecek kullanışlı bir ürün olarak görülebilir. Usb’li priz, hoparlör prizi, nümeris telefon prizi gibi türler de bulunuyor. Dekorasyon için mutfak tezgâhı altında kullanılabilecek, Led aydınlatmaya sahip ikili prizler farklı renk seçeneğiyle yer alır. Ups priz, makine prizi, duvar trifaze priz, monofaze pano prizi gibi farklı kullanım alanları için çeşitler görülür. Regülatör olarak isimlendirilen prizler akım koruyucu özelliğine sahiptir. Ürün sayfasında verilen birçok prizde bu özellik vardır. Bir diğer ürün olan, uzaktan kumandalı priz de ürün sayfasında yer alır. Grup prizlere bakıldığında, topraklı 3’lü priz olarak başlayan ve 10’lu seçeneğe kadar giden bir durum vardır. Priz anahtarı ve 2mt, 3mt, 5mt uzatma kablosuna, sahip. Bunların dışında klemensli (kablosuz), şok korumalı, çocuk korumalı, kauçuk malzemeden üretilen, anahtarlı ve anahtarsız grup prizleri de mevcut. Ürün çeşitliliğinin fazla olduğu sayfada, ray tipi priz ve saplamalı priz gibi farklı tipler de görülür. Priz adaptörü, priz çevirici gibi ürünleri de bulabilirsiniz. Kullanıcılar için, seçeneklerin teknik özellikleriyle birlikte sunulması ihtiyaçları olan ürünü bulmaları için avantaj sağlıyor. Siz de ürün sayfasını ziyaret ederek ihtiyacınıza yönelik ürünü inceleyebilirsiniz

Priz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?</

Priz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak kullanacağınız alanı göz önüne almalısınız. Örneğin evinizin tesisatını yeniliyorsanız ya da yeni yaptırıyorsanız kullanılan malzeme ve model dikkat edeceğiniz unsurdur. Prizi kullanım amacınızı düşünmek işinizi kolaylaştıracaktır. Malzeme, renk, model estetik özellikleri fakat ürünün işlevsel özelliği üzerinde de durmalısınız. Kaliteden ödün verilmeden üretilmiş ürünler önceliğiniz olmalıdır. Düşük kaliteli ürünlerin zaman geçtikçe yıpranmaları hızlanıyor bu güvenlik açısından oldukça tehlikeli bir durum oluşturabilir. Çocuklarınız var ise mutlaka çocuk korumalı prizleri tercih etmelisiniz. Bu prizler çocuklarınızın tehlike ile karşılaşmasını önleyecektir. Ayrıca ürün sayfasında yer alan kapaklı prizleri de tercih edebilirsiniz. Teknoloji açısından farklı bir dönem ve birçok araç kullanıldığı için yaşam alanlarında bulunan sabit prizler bazen yetersiz kalabilir. Kullanıcılar bu priz ihtiyacını gidermek için grup prizleri olarak da adlandırılan, çoklu priz ya da uzatma kablolarına başvuruyor. Sabit prizlerin seçimi gibi, grup prizlerini seçerken de kaliteli olan ürünü satın almak her zaman daha güvenli olacaktır. Burada da aynı anda kullanacağınız cihaz sayısını göz önünde bulundurmak önemli. Bunların dışında duvara sabitlenen prizlerde de üçlü ve dörtlü modeller görülmektedir. Bu özelliklere sahip prizleri tercih ederseniz, fazla priz ihtiyacı karşılanırken, yaşam alanlarında işlevsel bir kullanım ortaya çıkıyor. Riskli olan bir durumla karşılaşmamak için uzatma kablolarını birbirine bağlamamalısınız. İki uzatma kablosunun birlikte kullanmak yerine uzun kablolu bir priz satın alabilirsiniz. Çoklu prizlerde akım korumalı prizleri tercih edebilirsiniz. Yüksek voltaj ve aşırı yüklenmeye karşı içinde bulunan sigorta tesisatı ile tüm bu riskleri ortadan kaldırır. Böylece olası bir yangın ve elektrik kazalarını önler. Priz satın alırken yaşam alanlarınız ilk belirleyicidir. Yani sizin yaşam alışkanlıklarınız prizlerin nerede ve kaç tane olması gerektiğini belirler. Belli alanlarda mutlaka priz bulunması gerekir. Örneğin; prize en çok ihtiyaç duyulan olan oturma alanlarıdır. Televizyon ve diğer teknolojik ürünler için çoklu bir priz tercihi gereklidir. Bunun dışında bulunan prizler de ekstra ışıklandırma araçları için kullanılabilir. En önemli düzenlemenin ise mutfak bölümde yapılması önemlidir. Küçük ev aletleri ve diğer teknolojik aletler için priz alternatiflerine ihtiyaç vardır. Ofislerde ve çalışma odalarında akım korumalı grup prizler kullanmak, güvenli olacaktır. Banyo gibi ıslak alanlarda su temasından doğacak risklere karşı kapaklı, nemli yer prizleri kullanmalısınız. Böylece prizin su ile teması olmaz ve olası bir güvenlik sorunun önüne geçmiş olursunuz. Tüm bu koşulları göz önünde bulundurduktan sonra priz fiyatları ve priz performanslarını karşılaştırıp, ona göre bir seçim yapmalısınız. Zaman kaybetmeden ürün sayfasını inceleyip, tüm priz seçenekleri hakkında bilgi alıp, ihtiyacınıza yönelik ürünü satın alabilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Yurt Dışından Gelsin YENİ

Marka

2Y (6)
3M (1)
Abb (11)
Ack (9)
Aeg (1)
AKELSAN (1)
Akelsan (1)
Alfa (20)
ALKAN (8)
Almera (5)
AMT (2)
Ars (15)
Artline (13)
As Grup (3)
Avec (1)
AXIS (11)
Ay-Ka (15)
Bemis (375)
BUFER (1)
Bylion (3)
Cable Ako (1)
Cata (34)
Cisco (1)
Csm (5)
De-Pa (21)
Delta (1)
Demirbağ (6)
Demiriz (1)
Depa (5)
Desmak (1)
Dht (1)
Digitus (1)
(1467)
DLX (2)
Dmr (2)
EAE (1)
ED-SON (1)
Elbi (112)
Emas (35)
Emfa (1)
Era (1)
Espar (9)
Etna (1)
Excel (1)
Far (24)
Fetih (39)
FETİH (2)
Forlife (1)
Fuji (1)
Gewiss (13)
Goldx (1)
Green (3)
Horoz (5)
İzeltaş (2)
KAİM (1)
Kaim (1)
Korçam (2)
Legrand (191)
LEGRAND (8)
Makel (200)
MAS (1)
Master (3)
Mervesan (5)
MERVESAN (3)
Mesan (1)
Mete Enerji (102)
Mono (41)
Mp.s (1)
Mutlusan (224)
Nade (1)
NE-AD (201)
Netelsan (3)
NETELSAN (1)
Nexo (1)
Nilson (25)
Onka (1)
Ovivo (64)
Panasonic (5)
Pandora (24)
Pelsan (12)
Pemsan (1)
Perium (2)
PERIUM (1)
Philips (11)
Powerlux (2)
Rtm (2)
S-Link (10)
Schneider (3)
Sgs (2)
Sylvania (1)
T-Plast (26)
Technomax (1)
Tek-İş (1)
Tem (32)
Topart (2)
Trusty (1)
Ufo (4)
Vi-Ko (4)
Viko (1082)
Wago (1)
Watton (1)
Çebi (1)
Çet-San (1)
Örgün (1)
Şafak (1)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(604)
ve üzeri (736)
ve üzeri (763)
ve üzeri (769)
ve üzeri (785)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL