TESLİMAT ADRESİNİZ

Farklı Konum Seç

bölgesine özel avantajları keşfedin

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Avantajlı Ürünleri Gör

Artık konumunuzu seçerek size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz

  • Konuma Özel İndirim: Ürünleri adresinize özel indirimlerle satın alabilirsiniz.
  • Aynı Gün Teslimat: Siparişiniz aynı gün içinde adresinize teslim edilir.
Konum seç
Bu ürünler, 1-2 iş günü içinde kargoya verilir.
1 iş günü içinde gönderim yapan, düzenli satış yapan,
yüksek puana sahip mağaza.

Kanal Prizleri

için 89 sonuç bulundu.

Kanal Prizleri

Kanal prizleri, elektrik gücüne ihtiyaç duyan cihazlara gerekli akımı sağlayan ürünlerdir. Endüstriyel makineler ve küçük ev aletlerine kadar birçok cihaza etkin bir şekilde elektrik akımı sağlayan prizlerin sıva altı, sıva üstü ve nemliyer-antigron türünde model seçenekleri bulunur. Nemliyer-antigron çeşitleri, nemliyer tesisatında kullanılır. Dış ve iç tabakası yalıtımlı malzemelerden üretilen modeller; nem, ısı, alev ve gaz gibi etkenlere karşı koruyucu özelliğe sahiptir. PVC ve termoplastik gibi materyallerden üretilen ürünler, elektrik akımının kablodan cihaza aktarılmasına yardımcı olur. Kanal prizleri elektrik enerjisinin kablolar dışına taşmasını engeller ve güvenli bir kullanım elde etmenize yardımcı olur. Sıva altı prizler, duvarın sıva kısmının iç tarafına gömülerek monte edilen çeşitlerdendir. Sıva üstü priz seçeneklerinin ise yalıtımlı PVC ya da bakalit materyallerden üretilen dış tasarımları bulunur. Sıva üstü ve sıva altı modeller, genellikle ev içlerinde ya da ofis gibi elektronik cihazların yoğunlukta olduğu mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Kanal üstü prizlerin iki dişli normal fiş çıkışı bulunan kabloları desteklemenin yanı sıra uydu ve data girişleri ile uyumlu model seçeneklerine de rastlamak mümkündür. Ürünlerin yuva içlerinde bulunan bakır ya da bakır alaşımlı malzeme, elektrik enerjisini cihaza iletir. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz prizler anahtarlar seçeneklerini inceleyebilir, elektriğe ihtiyaç duyduğunuz alanlarda güvenli bir kullanım için satın alabilirsiniz.

Kanal Prizleri ile Güvenli Elektrik Kullanımı

Kanal Prizleri ile Güvenli Elektrik Kullanımı

Kanal prizleri ev, ofis, fabrika ve alışveriş merkezleri gibi birçok alanda, cihazlara ve aydınlatma gibi sistemlere elektrik akımınının iletilmesine yardımcı olan ürünlerdir. Ürünlerin elektriği dışarıya sızdırmaması ve istenmeyen kazalara sebep olmaması adına, dış yalıtım malzemeleri elektrik iletimini engelleyen materyallerden üretilmiş olması gerekir. Ayrıca ürünü kullanmadan önce cihazın kablosuna da dikkat etmeniz gereklidir. Aşınmış, ezilmiş ya da kesik bölümleri bulunan kablolar, elektriği düzgün bir şekilde cihaza iletmeyebilir. Ayrıca hasarlı kablolar, priz yardımıyla elektriğe bağlandıklarında elektrik enerjisinin dışarıya sızmasına sebep olabilir. Yalıtımlı materyallerden üretilen çeşitlerle güvenli bir kullanım elde edebilir. Grup priz seçenekleriyle de aynı anda birden fazla cihaza elektrik akımı iletebilirsiniz. Telefon ve dizüstü bilgisayar gibi cihazların içerisinde bulunan batarya kullanım süresince azalır ve yeniden doldurulması gerekir. Şarj aletini buraya bağlayarak cihazınız için gerekli batarya gücünü tamamlayabilirsiniz. Birçok watt gücünü iletebilecek seviyede olan ürünler, kurulum esnasında sağlam bir şekilde duvara monte edilmesi gerekir. Vidası gevşek olan ürünlerde elektrik sızıntısı görmek olasıdır. Çocuklu aileler kapaklı ya da çocuk korumalı priz seçenekleri tercih edilmeli ve istenmeyen durumlara karşı önlemlerin alınması gereklidir. Çocuk emniyetli ürün çeşitlerini yerinden çıkarmaya ihtiyaç duymadan yalnızca kablo giriş kısmını döndürerek elektrik iletimini kapatabilirsiniz. Emniyet özelliği bulunmayan prizlerde ise priz koruyuculardan yardım alarak ürünleri güvenli bir hale getirebilirsiniz. Kanal priz grubu, iki ya da daha fazla cihazın aynı anda elektriğe bağlanmasını sağlamak adına tasarlanan bir üründür. Kanal priz gruplarının kablolu modelleri ile kabloyu dilediğiniz alana uzatarak ihtiyacınız olan elektrik enerjisini cihaza iletebilir, bahçe ve balkon gibi açık alanlara da elektrik kaynağı sağlayabilirsiniz. Kablolu ürün grupları, kullanıldığı alanın köşe bölgelerinde kullanılmalıdır. Kafe ya da ofis gibi kalabalık alanlarda duran kablolu ürünler ile kişiler, vakit geçirdikleri alanda kabloya takılma ya da kabloyu ezme gibi sorunlarla karşı karşıya gelebilir. Kanal prizlerin kablolu seçeneklerinin açma kapama düğmeli modelleri ile gece gibi vakitlerde elektrik akımını kapatarak tasarruflu bir kullanım elde edebilirsiniz.

Cihazların Elektrik Enerjisini Karşılayan Kanal Prizleri

Cihazların Elektrik Enerjisini Karşılayan Kanal Prizleri

Kanal prizi fiyatları; model, yalıtım materyali veya kablo olanağı gibi birçok hususa bağlı olarak değişiklik gösterir. Markaların kullanıcılara sunduğu ürün çeşitlerinde de fiyat farklılıklarına rastlamak mümkündür. Cihazın ve kullanıcının sağlığı açısından modellerin yalıtımlı ve dayanıklı materyallerden üretilmesi gerekir. Data ve uydu gibi farklı kanal girişi seçeneklerine de sahip olan ürünlerin uzatma kablolu modelleri ile dilediğiniz alana elektrik aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Uzatma kablolu prizlerin, açma kapama tuşu sayesinde bulunduğunuz ortamda elektrik enerjisinden tasarruf edebilir, bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Kablo kanal prizi alternatiflerinin sıva altı, sıva üstü ve nemliyer-antigron olarak adlandırılan üç farklı monte seçeneği bulunur. Nemliyer çeşitlerinin, dış tasarımları yalıtım malzemeleri dolayısıyla daha kalındır ve kapağa sahip olan modellerine rastlamak mümkündür. Prizler genel olarak topraklı ve topraksız şeklinde iki kategoriye ayrılır. Topraklı priz olarak adlandırılan ürünler, faz ve nötr ucu dışında toprak ucu da içerisinde barındıran ürün çeşitlerine verilen isimdir. Topraklı prizlerde bakır ya da galvaniz levha toprağa gömülü bir şekilde elektrik iletimini gerçekleştirir. Topraklama tekniği, elektrik kaçaklarının önleyerek güvenli bir kullanım elde etmenize yardımcı olur. Topraklı olarak adlandırılan ürünler, gövdesinde metal içeren tüm şarj cihazları ve kablolara bağlanabilir özelliktedir. Topraklı prizler bulaşık ya da çamaşır makinesi gibi gövdesinde metal içeren elektronik eşyalar ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca nem ve oksitlenme korumasına da sahip olan topraklı ürünler banyoların elektrik kablolama sistemlerinde de tercih edilebilir. Toprak elektriği nötrleyen bir materyal olduğundan dolayı metal içerikli cihazların kullanımında dışarıya sızan elektriği nötr hale getirerek elektrik çarpmalarının önüne geçer. Siz de ihtiyaçlarınıza ve kullanım alanınıza yönelik kanal priz seçeneklerine göz atabilir, güvenle satın alarak, cihazlarınızın çalışması için gerekli olan elektrik enerjisini rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz.

İhtiyacınız Olan Elektrik Enerjisi İçin: Kanal Prizleri

İhtiyacınız Olan Elektrik Enerjisi İçin: Kanal Prizleri

Kanal prizler, elektrik ile çalışan cihazların ihtiyaç duydukları elektrik akımını cihaza aktaran ürünlerdir. Telefon, mutfak robotları ve dizüstü bilgisayar gibi birçok cihazın çalışması için gerekli olan elektrik enerjisini güvenli bir şekilde aktaran ürünlerin, duvar monteli ya da kablolu seçeneklerine rastlamak mümkündür. Kablo çeşitlerinin iki dişli girişi bulunan kablolara elektrik sağlamanın yanı sıra data ve uydu girişlerine uygun başlıkları da bulunur. Kablo ve data prizi seçenekleri ile televizyon ve internet kullanımın keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Data modelleri, data kabloları ile uyumlu girişlere sahiptir ve merkezi internet kullanımı açısından tercih edilebilir. Cat6 çıkışı ile RJ46 türü veriyi cihazlara aktarmaya yardımcı olan data ürün çeşitleri, ofis gibi masaüstü bilgisayarların sıklıkla kullanıldığı mekanlar için iyi bir seçenek olacaktır. Uydu prizi çeşitleri, televizyon ekranına aktarılan uydu ve karasal yayın antenlerinin çıkışları ile uyumlu bir tasarıma sahiptir. F konnektör, SAT ve geçişli gibi kategorilere ayrılan uydu prizlerini televizyon yakınlarında bulunan elektrik tesisatları üzerine monte ederek dilediğiniz, anten ya da uydu yayınını televizyonunuza aktarabilirsiniz. Kablo kanallarını monte etme esnasında titiz davranmanız gerekir. Priz kanalları her ne kadar yalıtımlı malzemeleri sayesinde elektrik kaçaklarını önleme fonksiyonuna sahip olsalar da gevşek vidalar ile monte edilen kanallar, kullanım esnasında elektrik çarpması gibi durumların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Özellikle çocukların erişebileceği alanlardaki prizlerde, kapaklı modeller tercih edilmelidir ya da emniyet kilitlerinden yardım alarak elektrik akımı elektriğe ihtiyaç duyulmadığı anlarda inaktif etmelidir. Ürün içerisine şarj kablosu gibi giriş bulunan kablolar haricinde bir şey sokulmamalı ve ürünlerin su ile teması engellenmelidir. Mutfak gibi alanlarda tercih edebileceğiniz nemliyer prizler ile güvenli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Sonuçlarda Ara

Kategoriler

Marka

As Grup (1)
(7)
Kaim (2)
Legrand (12)
LEGRAND (1)
Mutlusan (9)
NE-AD (36)
Ovivo (1)
Rtm (1)
Viko (3)
Başka bir kelime deneyin Listeyi Uzat

Ürün Notu

(5)
ve üzeri (6)
ve üzeri (6)
ve üzeri (6)
ve üzeri (6)

Mağaza Puanı

0 100
Tüm mağazalar

Fiyat Aralığı

TL
-
TL